بهترین رنگ برای کمد دیواری اتاق خواب چه رنگی است؟

چیدو پلاس 09 اسفند 1401 ،

کمد دیواری یکی از ضروری ترین بخش های یک اتاق خواب محسوب می شود. بهترین رنگ برای کمد دیواری رنگی است که با فضای اتاق هماهنگی داشته باشد، اتاق را کوچک و دلگیر جلوه ندهد و البته موارد دیگری هم در انتخاب بهترین رنگ برای کمد دیواری تاثیر گذارند که در ادامه این متن به آنها خواهیم پرداخت. همچنین در مورد پرفروش ترین رنگ کمد دیواری هم اطلاعاتی دقیق و جامع به شما ارائه می شود. با ما همراه باشید.

بهترین رنگ برای کمد دیواری چه رنگی است؟

در واقع بهترین رنگ برای کمد دیواری بسته به متراژ اتاق، تم رنگی چیدمان و فردی که صاحب اتاق خواب است، متفاوت خواهد بود. همه این عوامل در انتخاب رنگ کمد دیواری تاثیر دارند.

  • تاثیر متراژ اتاق در بهترین رنگ برای کمد دیواری: اگر متراژ اتاق کوچک است و یک دیوار آن به کمد دیواری اختصاص داده شده، حتما باید از رنگی روشن نظیر سفید برای درب های کمد دیواری استفاده کرد. چنانچه اتاق خواب تان نقلی است، اصلا به سراغ رنگ های تره و یا طوسی نروید. سفید، استخوانی، کرم و یا شیری بهترین انتخاب ها برای اتاق شما خواهند بود. رنگ کمد دیواری روشن فضای اتاق را دل باز می کند. اگر بخواهید فضایی صمیمی و کمی فانتزی ایجاد کنید، رنگ های لیمویی و صورتی خیلی روشن و گلبهی نیز گزینه های خوبی به شمار می روند. در اتاق خواب هایی با متراژ بزرگ تر استفاده از دیگر رنگ ها مانعی نخواهد داشت. حتی رنگ های تیره مانند آبی کاربنی، قهوه ای و یا طوسی هم گزینه های خوبی خواهند.
  • تم رنگی چیدمان و انتخاب بهترین رنگ برای کمد دیواری: تم رنگی اتاق خواب و یا اگر بهتر بگوییم، رنگ وسایل چوبی از جمله سرویس خواب بیشترین تاثیر را بر روی انتخاب رنگ کمد دیواری خواهند داشت. باید تا جای ممکن این هماهنگی و همخوانی بین اجزای چوبی بر قرار باشد. استفاده از دو رنگ مختلف و متفاوت که ربطی به هم ندارند، تصویری شلوغ و درهم از اتاق خواب را ایجاد می کند. استفاده از رنگی که با دیگر رنگ ها هماهنگی دارد برای کمد دیواری انتخابی خوب است. به این ترتیب با تعویض و تغییر چیدمان لازم نیست رنگ درب های کمد دیواری را تغییر دهید. رنگ سفید این ویژگی را داراست و رنگی بی دردسر و مطمئن برای کمد دیواری محسوب می شود.
  • تاثیر سن فرد صاحب اتاق خواب بر رنگ کمد دیواری: موضوع مهم دیگر درباره انتخاب بهترین رنگ برای کمد دیواری فردی است که اتاق خواب به او تعلق دارد. به این معنا که رنگ کمد دیواری اتاق یک کودک با رنگ کمد دیواری اتاق مادر و پدر او کاملا متفاوت خواهد بود. در اتاق کودک بهترین رنگ برای کمد دیواری رنگی شاد و فانتزی است. حتی می توانید از چند رنگ برای کمد اتاق فرزند تان استفاده کنید. رنگ هایی مانند صورتی و لیمویی و آبی فیروزه ای در کنار سفید و دیگر رنگ های شاد فضای اتاق را کودکانه و جذاب می کنند. حتی می توانید بر روی در کمد دیواری طرح هایی کارتونی و بچگانه را نقاشی کنید. اما در اتاق خواب بزرگسال معمولا از رنگ های رسمی تری برای کمد دیواری استفاده می شود. رنگ هایی مانند سفید، کرم، قهوه ای اولین و بهترین رنگ برای کمد دیواری محسوب می شوند.
  • سبک دکوراسیون و تاثیر آن بر انتخاب بهترین رنگ برای کمد دیواری: یکی دیگر از مهم ترین عوامل در انتخاب بهترین رنگ برای کمد دیواری سبک دکوراسیون اتاق خواب است. رنگ هایی که در دکوراسیون های کلاسیک استفاده می شوند با رنگ هایی که در دکوراسیون های کاملا مدرن کاربرد دارند، متفاوت است. مثلا در یک اتاق خواب با چیدمان کلاسیک از رنگ های فانتزی مثل صورتی یا بنفش استفاده نمی شود و انتخاب ها به رنگ های سفید و قهوه ای و کرم به همراه طلایی و نقره ای محدود هستند. بر عکس در یک اتاق خواب مدرن علاوه بر رنگ های گفته شده می توان از دیگر رنگ های موجود در پالت رنگی هم استفاده کرد.
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری

معرفی انواع بهترین رنگ برای کمد دیواری

سفید: پرفروش ترین رنگ کمد دیواری سفید است. در واقع و به طور کلی یکی از همه پسند ترین رنگ ها که در دکوراسیون خان مورد استفاده قرار می گیرند، سفید است. رنگ کمد دیواری روشن به رنگ سفید با دیگر رنگ ها به خوبی همنشین بوده و به راحتی می توان دیگر اجزای اتاق خواب را با آن ست کرد. برای همین است که همیشه اولین انتخاب برای رنگ درب های داخلی خانه و درب های کمد دیواری و همینطور کابینت ها سفید بوده و جزو پر فروش ترین ها محسوب می گردد. پس می توان اینطور نتیجه گرفت که بهترین رنگ برای کمد دیواری رنگ سفید است.

قهوه ای: یکی دیگر از انواع پرفروش ترین رنگ کمد دیواری قهوه ای بوده که اصالت و زیبایی خاصی دارد و کاربرد آن در دکوراسیون با نتایج خوبی همراه خواهد بود. معمولا از تم های روشن این رنگ برای درب کمد دیواری استفاده می شود و رنگ قهوه ای فضایی گرم به اتاق خواب می بخشد و اگر رنگ سرویس خواب هم قهوه ای انتخاب شود، دکوراسیونی هماهنگ و ست ایجاد می گردد. درب های کمد دیواری به رنگ قهوه ای می توانند ساده و یا همراه با بافت طبیعی چوب باشند. همچنین طیف های روشن تا تیره قهوه ای از رنگ چوب گرفته تا قهوه ای های تیره تر برای کاربرد در کمد دیواری عالی هستند. اینکه طیف روشن یا تیره این رنگ انتخاب گردد بستگی به متراژ اتاق خواهد داشت.

طوسی: یکی از جدید ترین رنگ هایی که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرند، رنگ طوسی است. این رنگ فضایی سرد را به اتاق می بخشد و اگر طرفدار چنین تم رنگی و حال و هوایی در اتاق خواب تان هستید، می توانید طوسی را به عنوان یک رنگ مدرن برای کمد دیواری تان انتخاب نمایید. رنگ طوسی هم طیف های مختلفی را شامل می شود که از طوسی های روشن و فیلی گرفته تا دودی و سربی و غیره همگی گزینه های استفاده در کمد دیواری هستند. خوبی رنگ طوسی آن است که با رنگ های زیادی ست می شود و ترکیب رنگی های جالبی را می توان به همراه طوسی در اتاق خواب ایجاد کرد. طوسی پرفروش ترین رنگ کمد دیواری نیست اما یکی از خاص ترین ها به شمار می رود.

پیشنهاد هایی در مورد بهترین رنگ برای کمد دیواری

  • ترکیب سفید و بنفش: کمد دیواری دو رنگ سفید و بنفش فضایی شاد و پر انرژی را در اتاق خواب ایجاد می کند.
  • ترکیب طوسی روشن و صورتی روشن: این دو رنگ نیز همنشینی خوبی با هم دارند و می توانید از این همنشینی بر روی درب های کمد دیواری اتاق تان استفاده کنید.
  • رنگ های کرم، بژ، نسکافه ای: رنگ هایی گرم و آرامش بخش که به فضای کلاسیک نزدیک تر هستند و اتاق را راحت و آرامش بخش می کنند. هر کدام از این رنگ ها را می توان به عنوان پرفروش ترین رنگ کمد دیواری به شمار آورد.
  • صورتی روشن، گلبهی، پوست پیازی، هلویی: این رنگ های روشن و بهاری که با عنوان پاستلی شناخته می شوند، برای اتاق خواب های بزرگ و کوچک مناسب اند و فضایی صمیمی و دوست داشتنی و آرام را در اتاق خواب ایجاد می کنند. رنگ کمد دیواری روشن برای اتاق تازه عروسان نیز بسیار پیشنهاد می شود.
  • رنگ های تیره مانند آبی کاربنی و طوسی تیره: کاربرد این رنگ ها در اتاق خواب های کوچک ممنوع است و تنها اگر اتاق خواب بزرگ و پر نوری دارید پیشنهاد می شود به سراغ چنین رنگ هایی بروید.
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

رنگ کردن کمد دیواری ؛ روش کار و آشنایی با ایده های جالب در این باره

مدل های شیک و به روز میز آرایش داخل کمد دیواریچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<