چرا کمد دیواری ریلی آینه دار را برای اتاق خواب انتخاب کنیم؟

چیدو پلاس 06 شهریور 1402

هنگام خرید یا طراحی در های کمد دیواری خود، یکی از انتخاب هایی که در پیش رو دارید، این است که چه رنگی و چه متریالی روی در های کمد خود داشته باشید: رنگ های روشن یا تیره، متریال آینه ای، شیشه ای یا پانل های چوبی؟ از میان همه گزینه ها کمد دیواری ریلی آینه دار می تواند یک انتخاب بی نظیر برای اتاق خواب محسوب شود. می پرسید چرا؟ کافیست این متن را بخوانید تا درباره ویژگی های این مدل کمد دیواری اطلاعات بیشتری را بدست آورید. در این مقاله، مزیت های انتخاب یک روکش آینه ای محبوب برای کمد لباس شما را بررسی خواهیم کرد.

مزایای کمد دیواری ریلی آینه دار

موارد زیادی را می توان به عنوان مهم ترین ویژگی ها و مزایای کمد دیواری ریلی آینه دار مطرح کرد که اولین آنها زیبایی این مدل کمد دیواری است. اگر به دنبال یک پوشش زیبا، شیک، لوکس و متفاوت برای کمد دیواری اتاق خواب تان هستید، این مدل کمد دیواری می تواند یک انتخاب عالی برای شما محسوب شود. برای آشنایی بیشتر با دیگر موارد می توانید ادامه این متن را مطالعه بفرمایید.

  • با کمد دیواری ریلی آینه دار از یک آینه تمام قد لذت ببرید

یک درب کمد آینه ای تمام آنچه را که برای انتخاب و پوشیدن لباس در یک فضا نیاز دارید به شما ارائه می دهد. همچنین با قابلیت آینه‌ کاری های متعدد بر روی در ها، این مدل کمد می ‌تواند فضای بیشتری را در اتاق خواب جلوه دهد. به عبارت بهتر وجود کمد دیواری ریلی آینه دار باعث می شود که اتاق بزرگ تر و روشن تر به نظر برسد.

  • کمد دیواری ریلی آینه دار فضای بیشتری را آزاد می کند

با انتخاب درب کمد آینه ای کشویی یا ریلی، فضای اضافی مورد نیاز برای یک کمد سنتی لولایی را حذف می کنید. این به شما امکان می دهد حتی راحت تر به محل ذخیره سازی خود دسترسی داشته و فضای بیشتری در اتاق خود داشته باشید. در واقع در کمد های معمولی لولایی در هنگام باز شدن درب کمد فضایی توسط این درب اشغال می شود. اما در کمد دیواری ریلی آینه دار و یا حتی معمولی این مشکل وجود نخواهد داشت. بنابراین اگر متراژ اتاق تان کم است، کمد دیواری ریلی آینه دار می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

  • با کمد دیواری ریلی آینه دار به احساس، فضای بیشتر بدهید

در های کشویی نه تنها از نظر عملکردی فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند، بلکه با افزودن یک روکش آینه ای به در های خود می توانید توهم فضای باز تر را از طریق بازتاب و تابش نور ایجاد کنید. نور طبیعی بیشتر در اتاق خواب برای احساس آرامش و رفاه شما عالی است! درهای کمد آینه ای نیز در فضا هایی که می توانند نور طبیعی را از پنجره منعکس کنند به خوبی کار می کنند، اگر چه توصیه می کنیم آنها را مستقیماً در مقابل پنجره قرار ندهید.

  • در های کمد دیواری ریلی آینه دار فوق العاده شیک هستند

آینه ها اغلب بخش جدایی ناپذیری از طراحی داخلی، فنگ شویی و استایل اتاق هستند. حال اگر این آینه ها با در های کمد دیواری ادغام شوند، نتیجه کاملا زیبا و البته کاربردی می شود. این میزان زیبایی به این معنی است که مطمئناً چیزی متناسب با فضای اتاق خود پیدا کنید، خواه به دنبال آینه‌ کاری کامل و ساده در های کمد باشید، یا آینه خاکستری مینیمالیستی ‌تر را انتخاب کنید، یا مدلی که انعکاس کمتری داشته باشد، مثلا روکش آینه برنزی. در واقع طیف وسیعی از مدل های کمد دیواری ریلی آینه دار وجود دارد که می توانند جزو انتخاب های شما قرار گیرند.

  • شکستن انعکاس

برای داشتن کمد دیواری ریلی آینه دار حتی می ‌توانید قسمت‌ های خاصی از هر یک از پانل ‌های درب کمد خود را به صورت آینه‌ کاری های ساده و یا تزیینی، یا تلفیق با بخش های چوبی و پانل های براق انتخاب کنید. اگر به دنبال تمام مزایای روکش آینه ای برای در های کمد لباس خود هستید، اما نمی خواهید بخش کاملی از کف تا سقف کمد را به شکل آینه داشته باشید، مدل در های آینه کاری تزیینی عالی است.

کمد دیواری ریلی آینه دار
کمد دیواری ریلی آینه دار
کمد دیواری ریلی آینه دار
کمد دیواری ریلی آینه دار
کمد دیواری ریلی آینه دار
کمد دیواری ریلی آینه دار
  • توهم فضا

همانطور که گفته شد یکی از مزایای اصلی کمد دیواری ریلی آینه دار این است که با ایجاد توهم فضا، اتاق را بزرگ تر از آنچه هست نشان می دهد. کمد های آینه ای نه تنها باعث صرفه جویی در فضا می شوند، بلکه می توانید از در های آینه ای نیز برای ایجاد توهم فضای بیشتر استفاده کنید و به هر اندازه اتاقی اجازه دهید ظاهری کاملاً بهینه داشته باشد.

  • بهینه سازی فضای داخلی

کمد دیواری ریلی آینه دار دارای طیف وسیعی از جنبه های داخلی نیز هستند. این کمد ها به شما امکان می دهند بخش های مختلفی از جمله قفسه ها، کشو ها و حتی جدا کننده ها را در فضای داخلی آن داشته باشید. بنابراین می توانید با توهم بیرونی یک اتاق بزرگتر و مرتب تر هر اقلامی را در کمد لباس خود ذخیره کنید و البته، شما همیشه به یک آینه در اتاق خواب خود نیاز خواهید داشت که یک کمد لباس آینه دار را کمی مفید تر می سازد.

  • دسترسی راحت تر

مزیت دیگر داشتن کمد دیواری ریلی آینه دار این است که دسترسی آسان تری را ایجاد می کنند. اغلب با در های لولایی، برای اطمینان از دسترسی آسان، به فضای مشخصی در اتاق نیاز دارید. در حالی که در های کشویی فرصت های بسیار بیشتری را برای چیدمان اتاق خواب های کوچک فراهم می کند و همچنین دسترسی را آسان تر می نماید.

  • کمد دیواری ریلی آینه دار می تواند نیاز های شما را برآورده کند

وقتی نوبت به انتخاب مبلمان اتاق خواب تان می رسد، به احتمال زیاد ایده ای در ذهن دارید که دوست دارید آن را زنده کنید. استفاده از درب کمد آینه ای به شما این امکان را می دهد که طیف وسیعی از زیبایی شناسی را بدون نگرانی در مورد مطابقت کمد لباس خود کشف کنید.

مدل های مختلف کمد دیواری ریلی آینه دار

همانطور که گفته شد مدل های متنوعی برای آینه های نصب شده بر روی درب های کمد دیواری ریلی وجود دارد. ساده ترین و محبوب ترین مدل کمد دیواری ریلی آینه دار به این صورت است که یک یا تمامی در های کمد به طور کامل با آینه پوشش داده می شوند. در مدلی دیگر از تزیینات خاصی برای شکل دادن و نصب آینه ها استفاده می شود. مثلا سطح درب کمد با آینه های مربعی شکل کنار هم تزیین شود و یا اینکه یک آینه عمودی باریک در سمت راست یا چپ درب کمد نصب گردد. در بعضی از مدل های کمد دیواری ریلی آینه دار نیز آینه به همراه چوب یا ام دی اف برای تزیین درب کمد استفاده می شود که خود دارای تنوع طرحی فراوانی است. انتخاب مدل و طرح کمد دیواری ریلی آینه دار بستگی زیادی به سلیقه شما، متراژ اتاق خواب تان و چیدمان آن دارد. مثلا اگر فضای اتاق تان کوچک است، استفاده از کمدی با آینه ساده و یکدست بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. بسته به تعداد در های کمد دیواری می توانید از آینه بر روی همه با تعدادی از در ها استفاده کنید.

کمد دیواری ریلی آینه دار
کمد دیواری ریلی آینه دار
کمد دیواری ریلی آینه دار
کمد دیواری ریلی آینه دار
کمد دیواری ریلی آینه دار
کمد دیواری ریلی آینه دار

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب و انتخاب بهترین رنگ برای آنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<