سقف کاذب چوبی برای پذیرایی و آشپزخانه | ایده هایی برای اجرا

چیدو پلاس 07 مرداد 1401 ،

ایده استفاده از سقف کاذب چوبی برای پذیرایی و همینطور آشپزخانه به خاطر ویژگی های بی مثال و انکار نشدنی چوب همیشه جزء محبوب ترین ها و پر طرفدار ترین ها بوده است. هم در خانه های مسکونی و هم در ویلا ها می توان این ایده ها را اجرا نمود و از زیبایی بی اندازه ای که ایجاد می شود، استفاده کرد. کاربرد چوب در دکوراسیون و معماری داخلی موجب خلق آرامش و اتمسفری خاص می شود که نمی توان آن را با هیچ چیز دیگر عوض کرد. رنگ های گرم و زیبای چوب در محیط صمیمیت و حس خوبی ایجاد می کند و لذت بودن در این فضا را افزایش می دهند. این متن به موضوع سقف کاذب چوبی برای پذیرایی و همینطور سقف کاذب چوبی آشپزخانه می پردازد و شما را با ویژگی های آن آشنا می کند. لطفا با ما همراه باشید.

ایده های جالب سقف کاذب چوبی برای پذیرایی

قبل از اینکه نوع سقف کاذب چوبی برای پذیرایی خانه خود را انتخاب کنید پیشنهاد می شود که با جستجویی مفصل در اینترنت، تصاویر مختلفی از سالن های پذیرایی با این سقف های جذاب را مشاهده کنید و به چیدمان و دکوراسیون وسایل نیز دقت کنید. نقشه خانه خود، میزان نورگیر بودن، ارتفاع سقف و مواردی از این دست را نیز در نظر بگیرید و سپس دست به انتخاب طرح بزنید. رنگ چوب مورد استفاده در سقف کاذب چوبی برای پذیرایی نکته بسیار مهمی است که تاثیر ویژه ای بر میزان زیبایی آن دارد. اگر خانه کوچکی دارید، از رنگ چوب روشن استفاده کنید تا فضای سالن پذیرایی تان کوچک و گرفته به نظر نرسد. اما در خانه های بزرگ و سالن های وسیع دست تان برای انتخاب رنگ چوب سقف باز تر است و از قهوه ای های تیره هم می توانید استفاده نمایید. در بحث سقف کاذب چوبی برای پذیرایی موضوع نورپردازی و استفاده از نور مخفی اهمیت زیادی دارد و کاربرد آن به زیبایی سقف می افزاید.

سقف کاذب چوبی برای پذیرایی به صورت یکپارچه

در این نوع از سقف کاذب تمامی قسمت های سقف به طور کامل با پنل های چوبی پوشیده می شود. هیچ درز و شکافی بر روی سقف مشاهده نمی شود و درست همانند کفپوش های روی زمین، سقف به شکل یکپارچه از چوب پوشیده شده است. خوبی این مدل سقف کاذب چوبی برای پذیرایی آن است که شما به راحتی می توانید تاسیسات، لوله کشی ها و یا سیم کشی های لازم را از زیر سقف چوبی عبور دهید بدون آنکه نگران دیده شدن آنها باشید. اگر در قسمتی از سقف نیاز به دسترسی به تاسیسات داشتید هم می توانید با جدا کردن بخشی از پنل های چوبی، تعمیرات مورد نظر را انجام داده و سپس آن را سر جای خود دوباره نصب کنید. اما نکته مهم در این مدل سقف کاذب چوبی برای پذیرایی انتخاب نوع چوب و هزینه تمام شده آن است. به دلیل آنکه حجم زیادی چوب در این کار مصرف می شود و با اولین نگاه به چشم می آید، پس باید از رنگ و طرحی درست و مناسب برای آن استفاده شود. جهت این کار می توان تمامی چوب ها را ساده انتخاب نمود و آنکه از چوب هایی با بافت بیشتر استفاده کرد و به صورت ترکیبی با چوب های ساده به کار گرفت تا شکل و فرم طبیعی آن نیز حفظ شود.

سقف کاذب چوبی برای پذیرایی به صورت دکوراتیو

همانگونه که اشاره شد برای محلی مانند سالن پذیرایی که قطعا دارای سقفی با ابعاد بزرگ است، پوشش کل سقف با چوب هزینه های بالایی را در پی خواهد داشت. بنابراین خیلی از افراد به سمت ایده ها و طرح های دکوراتیو که در آنها از چوب کمتری استفاده می شود و البته زیبایی فوق العاده ای هم دارند، روی می آورند. در این طرح ها که تنوع بسیار چشمگیری هم دارند، با استفاده از قطعات چوب که دارای شکل های مختلفی هستند (الوار، قطعه های مربعی، مستطیلی؛ مشبک و …) طراحی های خاصی بر روی سقف اجرا می شود. برای این کار نیاز است که سقف به شکل گچی ساده باشد و یا از کناف های گچی در آن استفاده شده باشد و سپس چوب به آن اضافه گردد.

  • استفاده از چوب برای حاشیه و دور لوستر: یکی از کارهایی که در این زمینه می توان انجام داد استفاده از چوب به شکل های مختلف برای دور لوستر است. طرح سقف کاذب چوبی برای پذیرایی و دور لوستر ممکن است دایره ای، مربعی و یا دارای شکل های دیگر باشد.
  • استفاده از سقف کاذب چوبی معلق: برای این کار یک سازه چوبی معلق با اندازه ای مشخص ساخته شده و با پایه ها یا زنجیر های محکمی از سقف آویزان می شود. این سازه چوبی با فاصله چند سانتی متر از سقف قرار می گیرد و لوستر در مرکز آن نصب می شود.
  • استفاده از پنل های چوبی مربعی: یک راه دیگر درباره سقف کاذب چوبی برای پذیرایی آن است که از پنل های چوبی مربعی شکلی استفاده شود و این قطعه های مربعی با فواصل معینی در کنار یکدیگر بر روی سقف نصب شوند. برای زیبایی بیشتر از نوار های نور مخفی در زیر هر کدام استفاده می شود.
  • استفاده از پروفیل های ترمو وود یا چوب پلاست: پروفیل های نام برده شده به طور منظم در کنار یکدیگر نصب می شوند. بر حسب طرح مورد نظر ممکن است بین آنها فاصله ای چند سانتی متری هم وجود داشته باشد که به زیبایی آن کمک می کند.
سقف کاذب چوبی برای پذیرایی
سقف کاذب چوبی برای پذیرایی
سقف کاذب چوبی برای پذیرایی
سقف کاذب چوبی برای پذیرایی
سقف کاذب چوبی برای پذیرایی
سقف کاذب چوبی برای پذیرایی

سقف کاذب چوبی آشپزخانه

همانطور که گفته شد آشپزخانه نیز همانند سالن پذیرایی محل مناسبی برای نصب سقف کاذب چوبی است. ایده های گفته شده در بالا درباره آشپزخانه نیز قابل اجرا هستند. شما می توانید تمامی قسمت های سقف آشپزخانه را با چوب پوشش دهید و یا آنکه با اجرای طرحی جذاب تنها بخشی از آن را به چوب اختصاص دهید و سپس به کمک نورپردازی و چراغ های ال ای دی زیبایی آن را دو چندان نمایید. نه تنها سقف اصلی آشپزخانه که سقف بالای اپن نیز محل مناسبی برای سقف کاذب چوبی آشپزخانه است.

  • استفاده از یک تخته چوب بزرگ و یکپارچه: یک ایده جالب برای سقف کاذب چوبی آشپزخانه آن است که یک قطعه چوب را که به صورت مشخصی برش خورده است و یا حتی بدون برش، شکل طبیعی خود را داراست، در بالای قسمت اپن یا جزیره آشپزخانه نصب می کنند و چند چراغ را از آن آویزان می نمایند.
  • استفاده از پروفیل های چوبی: پروفیل های چوبی به صورت عمودی و یا افقی با فواصل معینی از بکدیگر بر روی سقف نصب می شوند و بر روی آنها چراغ یا لوستر های آویزی قرار می گیرد. معمولا اپن، جزیره یا میزی که در زیر این سقف کاذب چوبی آشپزخانه قرار می گیرد از نظر طرح و رنگ با سقف هماهنگ می شود.
  • استفاده از کناف گچی و چوب: در این ایده دور سقف آشپزخانه با کناف گچی پوشیده و در مرکز قسمتی از آن که ممکن است طرحی مربعی، مستطیلی و یا دایره ای باشد، خالی می ماند. این قسمت توسط تخت های چوبی طرح دار که به هم چسبیده اند، پر می شود و از مرکز آن لوستری ساده آویزان می شود.

طرح های بسیار زیادی برای سقف کاذب چوبی آشپزخانه و همینطور سقف کاذب چوبی برای پذیرایی وجود دارد. عکس های زیر هم می توانند در ایده دادن به شما موثر باشند.

سقف کاذب چوبی برای پذیرایی
سقف کاذب چوبی برای پذیرایی
سقف کاذب چوبی برای پذیرایی
سقف کاذب چوبی برای پذیرایی
سقف کاذب چوبی برای پذیرایی
سقف کاذب چوبی برای پذیرایی

خانه ایده آل خود را بسازید:

آلاچیق چوبی ؛ ابعاد و اندازه های استاندارد و بازه ی قیمتی

ساخت کلبه چوبی ارزان چگونه امکان پذیر است؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<