مبل مینیمال چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

مبل مینیمال یکی از انواع مدل های مبل بوده و در سبک مدرن جای می گیرد. انواع مبل راحتی مینیمال با طراحی بسیار ساده و شیک و البته جذابی که دارند باعث شده اند که افراد زیادی در سال های اخیر به سمت خرید این مبل ها روی بیاورند و خانه های شان را با انواع این مبل های زیبا آراسته نمایند. مبلمان مینیمال کم جا و کاربردی اند، نشستن بر روی آنها راحت است و چیدمانی ساده اما دوست داشتنی را به وجود می آورند. اگر دوست دارید درباره مبل مینیمال بیشتر بدانید و با انواع آنها آشنا شوید، این متن را بخوانید و تصاویر موجود در آن را مشاهده کنید. اما پیش از هر چیز خوب است توضیحی مختصر و کوتاه درباره سبک مینیمال بدهیم تا با این سبک بیشتر آشنا شوید.

سبک مینیمال چیست؟

مینیمال در زیر مجموعه سبک مدرن جای می گیرد و علاوه بر دکوراسیون داخلی در ادبیات و هنر نیز وجود دارد. در طراحی داخلی به سبکی از چیدمان گفته می شود که در آن همه چیز در ساده ترین شکل ممکن قرار دارد و هارمونی در فضای مورد نظر برقرار است. هنگامی که در دکوراسیون از حداقل وسایل استفاده کنید و فضا را ساکت و خلوت نگه دارید، از این سبک پیروی کرده اید. در واقع می توان گفت که کاربرد سبک مینیمال در خانه باعث می شود فضایی آرام، بدون تنش، همراه با هماهنگی و یکنواختی و همچنین تعادل ایجاد گردد. خیلی از افراد این مدل چیدمان را دوست دارند و برای شان آرامش بخش است و خیلی های دیگر هم شلوغی و پر تجمل بودن سبک کلاسیک را می پسندند. نمی توان گفت که کدام یکی از این سبک ها بهتر است و این انتخاب کاملا به سلیقه و روحیه هر فرد بستگی دارد.

ویژگی های مبل مینیمال

همانگونه که گفته شد دکوراسیون مینیمال شامل فضا های خلوت و استفاده حداقلی از وسایل از جمله مبلمان است. پس می توان گفت که مبل مینیمال دارای ظاهری ساده و ابعادی کوچک و جمع و جور است و با ویژگی های این سبک کاملا هماهنگی و همخوانی دارد. مبل راحتی مینیمال بر خلاف مبل های کلاسیک و نیمه کلاسیک از هر گونه تزیینات و زرق و برق های ظاهری به دور است و چهارچوب مبل و همچنین نشیمن و پشتی آن به ساده ترین شکل ممکن ساخته شده است. البته این به آن معنا نیست که قیمت مبل مینیمال کم و ارزان است. در بعضی موارد قیمت مبل مینیمال در مقایسه با مبل های کلاسیک حتی ممکن است بالاتر هم باشد زیرا ممکن است طراحی های یونیک و خاصی برای آنها انجام شود. داشتن مبلمان مینیمال به این معنا نیست که نمی توان خلاقیت یا ابتکاری در دکوراسیون داشت و همه چیز در این چیدمان، کسل کننده و ملال آور است. شما با روش هایی می توانید به نوعی تنوع را هم در دکوراسیون خانه تان ایجاد نمایید.

انواع مدل های مبل مینیمال

مبلمان مینیمال در مدل ها و طرح های مختلفی ساخته می شوند. بعضی از آنها تمام پارچه ای هستند و در ساخت بعضی دیگر از چوب استفاده شده است. از جمله مبل راحتی مینیمال به مبل ال مینیمال اشاره می شود که علاوه بر زیبایی به ویژگی های این سبک نزدیک است. امروزه دیگر مثل گذشته پر کردن فضای سالن پذیرایی با مبل های بزرگ و زیاد روی مد نیست و افراد بیشتر به خرید مبل هایی کم جا و ساده روی آورده اند. مبل ال مینیمال یکی از مبل هایی است که هم در فضای سالن پذیرایی و هم نشیمن و هم در ویلا ها قابل استفاده است. در مورد مبل های مینیمال چوبی هم باید گفت که بخش های چوبی مبل در عین سادگی و برش های مشخص و هندسی ساخته می شوند و همه چیز برای ایجاد خانه ای با چیدمان مینیمال و مدرن فراهم می گردد.

مبل مینیمال
مبل مینیمال
مبل مینیمال
مبل مینیمال
مبل مینیمال
مبل مینیمال

پالت رنگی مورد استفاده در مبل مینیمال

موضوع بسیار مهم در مورد مبلمان مینیمال رنگ های مورد استفاده در آنهاست. از نظر رنگ های به کار برده شده در انواع مبل راحتی مینیمال باید گفت که از پالت رنگی ساده ای در آنها استفاده می شود. پارچه های مورد استفاده در این مبل ها معمولا فاقد طرح ها و ترکیبات رنگی مختلف هستند و از یک یا نهایتا دو رنگ در آنها استفاده می گردد. در مورد مبلمان مینیمال چوبی باید گفت که رنگ بخش های چوبی آنها قهوه ای، سفید، کرم، استخوانی و رنگ هایی از این دست هستند و برای روکش های پارچه ای آنها نیز از یک رنگ روشن استفاده می گردد. در مورد پالت رنگی مورد استفاده در مبل مینیمال باید گفت که رنگ هایی مانند سفید، کرم، عاجی، نسکافه ای، بژ، کاهی، طوسی روشن و فیلی بهترین انتخاب ها خواهند بود. در این مورد رنگ های تیره و تند و تیز مانند قرمز، سرخابی، نارنجی، آبی تیره و رنگ هایی از دست کاربردی در سبک مینیمال نخواهند داشت. مگر آنکه به عنوان یک لکه رنگ در گوشه ای از دکوراسیون مورد استفاده قرار گیرند.

مزیت های مبل مینیمال

مبلمان مینیمال علاوه بر زیبایی، شکیل بودن و ظاهر لوکسی که دارند، برای استفاده در خانه های کوچک بسیار مناسب اند. به طور کلی اگر فضای خانه تان کوچک و نقلی است بهترین دکوراسیون برای تان دکوراسیون مدرن و البته مینیمال است. زیرا هم فضای خانه خلوت نگه داشته می شود و به افراد اجازه تنفس می دهد و هم اینکه می توانید از وسایل کاربردی تان در فضای خانه به خوبی استفاده کنید. همچنین تم روشن رنگ های مورد استفاده در مبلمان و دیگر بخش های دکوراسیون کمک می کند که فضای خانه دل باز شود. به طور کلی می توان مهم ترین خوبی سبک مینیمال را مختصر و مفید بودن آن دانست. هنگامی که شما یک مبل راحتی مینیمال مانند مبل ال مینیمال یا دیگر مدل ها را در خانه دارید، هم از بخش کاربردی آن به خوبی استفاده می کنید و هم اینکه فضای سالن تان را با یک مبل بزرگ و حجیم و پر طمطراق بی خود و بی جهت پر نمی کنید.

قیمت مبل مینیمال

یکی از موضوعات مهم در انتخاب و خرید هر وسیله ای، قیمت آن است. همانطور که گفته شد قیمت مبل مینیمال در بعضی موارد می تواند حتی بیشتر از مبل های کلاسیک معمولی باشد. اما به طور کلی مبل های راحتی مدرن و مینیمال قیمت های ارزان تری در مقایسه با مبلمان استیل و سلطنتی دارند. برای مثال قیمت مبل مینیمال معمولی در محدوده 10 تا 30 میلیون تومان جای می گیرد که بسته به تعداد، مدل، کیفیت و طراحی آن متفاوت است.

جمع بندی نهایی در مورد مبل مینیمال

  • مبلمان مینیمال ساده، ظریف و در عین حال زیبا هستند.
  • این مدل مبل ها هم در خانه های بزرگ و هم در خانه های کوچک قابل استفاده اند.
  • برای روکش مبلمان مینیمال از پارچه های طرح دار استفاده نمی شود.
  • دکوراسیونی مینیمال همراه با مبل هایی به این سبک فضایی خلوت، آرام و ساکت را به وجود می آورند.
  • پالت رنگی مبل هال مینیمال ساده و از رنگ های روشن و خنثی تشکیل شده است.
  • برای خارج شدن چیدمان از یکنواختی بیش از حد می توانید از کوسن هایی با رنگ تیره تر بر روی مبل ها استفاده نمایید.
  • مبل ال مینیمال بسیار پر طرفدار بوده و برای خانه هایی با متراژ کم گزینه ای عالی به شمار می رود.
مبل مینیمال
مبل مینیمال
مبل مینیمال
مبل مینیمال
مبل مینیمال
مبل مینیمال

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

چه مبلی، با چه طرح و اندازه ای متناسب با اتاق خواب شما است؟

رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک چه رنگی است؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<