انتخاب بهترین کوسن برای مبل طوسی رنگ

چیدوپلاس 28 اردیبهشت 1400 ، ،

کوسن به مبلمان جلوه می بخشد و آن را جدا از رنگ و مدل و سبکی که دارد، زیباتر می نماید. علاوه بر آن کوسن وسیله ای کاربردی محسوب می شود و نشستن را بر روی مبل آسان تر می کند. پس انتخاب کوسن با رنگی مناسب برای مبل اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر برای خانه خود مبل طوسی انتخاب کرده اید و به دنبال این هستید که بهترین کوسن را بر روی آن قرار دهید، این متن را مطالعه نمایید و همه چیز را درباره «کوسن برای مبل طوسی رنگ» بدانید.

کوسن چه رنگی برای مبل طوسی مناسب است؟

رنگ طوسی به دلیل خنثی بودن قابلیت قرار گیری در کنار رنگ های دیگر را دارد. اکثر رنگ های گرم و سرد در کنار رنگ طوسی ترکیبات رنگی فوق العاده ای را ایجاد می کنند. همچنین رنگ های سفید و مشکی نیز می توانند برای کوسن مبل طوسی انتخاب شوند. همینطور برای کوسن مبل طوسی می توان همزمان از چندین رنگ در کنار هم استفاده کرد. اینکه شما از یک رنگ برای تمام کوسن ها استفاده می کنید و یا از چندین رنگ، بستگی به سلیقه شما و چیدمان خانه تان دارد.

کوسن های تک رنگ برای مبل طوسی

اگر به دنبال ایجاد فضایی ساده و به دور از هر گونه شلوغی و رنگ اضافی هستید و می خواهد خانه تان با کمترین رنگ ها چیدمان شود، باید تمامی کوسن ها را از یک رنگ انتخاب کنید. انتخاب این رنگ بسیار مهم است زیرا بر انتخاب رنگ سایر وسایل مانند پرده ها، فرش و یا کلاهک آباژور تاثیر خواهد گذاشت. مثلا اگر رنگ صورتی را برای کوسن مبل طوسی انتخاب کرده اید، بهتر است والان پرده ها و همینطور رنگ فرش را نیز صورتی انتخاب نمایید.

انتخاب کوسن های تک رنگ برای مبل طوسی نوعی هارمونی و یکنواختی را به وجود می آورد. این کار باعث می شود تا فضای محلی که مبلمان طوسی رنگ در آن قرار گرفته ساده، مرتب و منظم، و شکیل به نظر برسد. پس در صورتیکه سالن پذیرایی تان دارای مبل طوسی رنگ است، از کوسن های تک رنگ بر روی آن استفاده کنید. برای ایجاد کمی تنوع بصری می توانید کوسن هایی با پارچه های بافت دار و یا کوسن های پولکی براق را برای روی مبل طوسی رنگ قرار دهید.

کوسن های رنگی برای مبل طوسی

چنانچه مبل طوسی رنگ را در اتاق نشیمن و یا محل دیگری که فضای غیر رسمی دارد قرار داده اید، می توانید چندین کوسن رنگی بر روی آن بگذارید. وجود این کوسن های رنگی کمک می کند تا فضا شاد تر، جذاب تر و دوست داشتنی تر شود. انتخاب رنگ های کوسن با خودتان و بر اساس سلیقه شخصی تان خواهد بود اما سعی کنید رنگ هایی را انتخاب نمایید که با هم متناسب باشند. مثلا می توانید کوسن هایی با رنگ های آبی تیره و سرخابی  بر روی مبل طوسی قرار دهید و یا رنگ های آبی تیره و نارنجی را انتخاب کنید. حتی می توانید از بیش از دو رنگ نیز استفاده کنید و فضا را دوستانه تر نمایید.

کوسن های رنگی و ساده

شاید این سوال برای تان پیش بیاید که کوسن به چه رنگ هایی در کنار هم تصویری جذاب و زیبا خواهند داشت. علاوه بر دو ترکیب رنگی که در بالا گفته شد، یعنی آبی تیره و نارنجی، و آبی تیره و سرخابی، کوسن هایی به رنگ های سبز و طوسی، لیمویی و طوسی و سفید، طوسی و صورتی، آبی لاجوردی و سفید، قهوه ای و کرم، زرشکی و طوسی، بنفش و طوسی و سفید، آبی روشن و طوسی، بهترین رنگ هایی هستند که به عنوان کوسن می توانند بر روی مبل طوسی قرار گیرند.

چه گروه رنگی برای کوسن مبل طوسی مناسب تر است؟

اینکه برای کوسن مبل طوسی از رنگ های گروه گرم استفاده کنید و یا سرد بستگی زیادی به چیدمان خانه شما دارد. اگر چیدمان رنگی خانه تان به گونه ای انجام شده است که رو به سردی می رود، برای کاهش میزان سردی و متعادل کردن فضا می توانید از رنگ های گرمی مانند کرم، نارنجی و یا قهوه ای به عنوان کوسن بر روی مبل طوسی استفاده نمایید. اما در صورتیکه به این میزان سردی علاقمند هستید و سعی در حفظ آن دارید می توانید از کوسن های آبی و سفید استفاده کنید. اما با ایجاد نورهای گرم که توسط آباژور و یا چراغ های دیواری تامین می شود، گرمای لازم را در چیدمان خانه ایجاد کنید.

کوسن رنگی برای مبل طوسی تیره

اگر می خواهید بر روی مبل طوسی تیره کوسن هایی به رنگ روشن قرار دهید، حتما آنها را طرح دار انتخاب کنید. بهترین پیشنهاد برای کوسن مبل طوسی تیره، استفاده از کوسن های تیره رنگ در کنار چند عدد کوسن طرح دار به رنگ روشن است. مثلا کوسن ها را به رنگ آبی تیره و سرخابی قرار دهید و تنها یک یا دو عدد را طرح دار و از رنگ طوسی و سفید انتخاب کنید.

کوسن طرح دار برای مبل طوسی رنگ

علاوه بر کوسن های ساده رنگی از کوسن های طرح دار نیز می توان بر روی مبل طوسی استفاده کرد. کوسن های طرح دار معمولا در کنار کوسن های ساده قرار می گیرند و کمتر پیش می آید که تمامی کوسن ها طرح دار انتخاب شوند. قرار دادن کوسن هایی به تعداد زیاد بر روی مبل های طوسی راحتی باعث جذاب تر شدن چیدمان می شود و اگر تعدادی از این کوسن ها از پارچه طرح دار انتخاب شود این جذابیت و زیبایی دو برابر خواهد شد.

کوسن های طرح دار شامل طرح هایی مانند گلدار، خال خال، راه راه، طرح های مدرن، طرح های فانتزی و حتی گلدوزی انتخاب هایی عالی به شمار می روند. حتی می توان از کوسن هایی با طرح ها و تصاویر چاپ شده بر روی آنها نیز استفاده کرد. این کوسن ها با تصاویر مختلفی از جمله گل، طرح کاشی های سنتی، نقاشی های معروف جهان، تصویر سازی های فانتزی و غیره در بازار به صورت آماده موجود هستند. کوسن های طرح دار رنگی باعث می شوند تا فضای خانه دوست داشتنی تر و خودمانی تر شود.

کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی

چه جنس پارچه ای برای کوسن مبل طوسی بهتر است؟

از پارچه های نخی، پارچه های کتان، مخمل، پولکی و پارچه های دیگری که ضخامت کافی برای تبدیل شدن به کوسن را دارند، می توان برای مبل طوسی استفاده کرد. اگر مبل طوسی را در سالن پذیرایی قرار داده اید از کوسن هایی با پارچه مخمل برای روی آن استفاده کنید. پارچه های پولکی نیز گزینه های خوبی برای مبل طوسی هستند. اما پارچه های نخی برای نشیمن مناسب تر بوده و به دلیل قیمت ارزان تری که دارند می توان زود به زود آنها را تعویض نمود و در دکوراسیون خانه تنوع ایجاد نمود.

ست کردن کوسن رنگی برای مبل طوسی با سایر وسایل

همانطور که گفته شد رنگ کوسن را می توان با سایر وسایل ست کرد. می توانید از همان پارچه ای که برای کوسن مبل طوسی خریداری کرده اید، برای والان پرده ها نیز استفاده کنید. به این ترتیب به راحتی پرده های خانه تان نیز با مبل طوسی شما ست می شوند. همچنین با این پارچه می توانید کلاهک آباژور را نیز تعویض نموده و آن را هم با مبل طوسی رنگ ست کنید. وسیله دیگری که می تواند با پارچه کوسن رنگی ست شود، رانر برای میز جلو مبلی است. در بازار ست رانر و کوسن در طرح ها و رنگ های مختلف موجود است. برای داشتن یک دست مبل طوسی زیبا از این کوسن های حاضر و آماده نیز می توانید استفاده نمایید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

تغییراتی بزرگ که یک کوسن کوچک در پذیرایی و نشیمن تان ایجاد می کند.

انواع کوسن مبل و راهنمای انتخاب آنهاچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<