ویدیو: 60 مدل شیک از طراحی اتاق نوجوان پسر 5 الی 15 ساله

چیدوپلاس 30 اردیبهشت 1397 ، ، ، ،

وقتی به سراغ ایجاد دکوراسیون اتاق پسرانه می روید، به این معنی نیست که فقط باید آن را آبی کنید. روش های زیادی برای چیدمان دکور اتاق خواب کودک پسر و یا نوجوان وجود دارد که اولین قدم برای رسیدن به بهترین دکوراسیون توجه به علایق کودک یا نوجوان و کمک گرفتن از نظرات خود او در طراحی و انتخاب وسایل است. دکوراسیون اتاق پسرانه برای پسر هایی با سنین مختلف، متفاوت است. مثلا اتاق یک پسر بچه کوچک ساده تر از اتاق یک پسر نوجوان خواهد بود اتاق پسران در سنین نوجوانی باید به طریقی چند منظوره طراحی شود و از آنجایی که آنها از اتاق شان برای بسیاری از فعالیت ها در کنار استراحت و خواب استفاده می کنند تقسیمات و قلمرو های خاص و مشخص خود را طلب می کند. از قبیل فضایی برای مطالعه و بازی های مهیج و همچنین فضایی برای سرگرمی. تمام این فضا ها باید در ارتباط مناسب با هم طراحی گردند.

آنها باید انرژی خود را تخلیه کنند، نیاز دارند که کنجکاو باشند و فکر های قهرمانانه در ذهن خود پرورش دهند بهترین کاری که ما در طراحی دکوراسیون اتاق پسرانه باید انجام دهیم این است که طرح های دکوراسیون را بسته به علاقه خودشان تهیه کنیم تا خیلی سریع از چیزی که تهیه کرده ایم خسته نشوند و بعد از گذشت مدت زمانی نیاز یه تغییر و صرف هزینه مضاعف نداشته باشیم. اگر دو فرزند پسر دارید تخت های دو طبقه برای شان جالب و جذاب خواهد بود زیرا می توانند کل جدید از استراحت و خوابیدن را با آن تجربه کنند. استفاده از قفسه های بدون در و با اندازه ای قابل تنظیم در اتاق کودک برای قرار دادن وسایلی مانند ماشین، هواپیما، وسایل ورزشی، لوازم صوتی و تصویری و کتاب و دفتر به تمیز ماندن اتاق کمک می کند. در ویدیوی موجود در انتهای این متن ۶۰ مدل شیک و زیبا از طراحی های به روز دکوراسیون اتاق پسرانه را مشاهده می کنید.

چه موضوعاتی برای دکوراسیون اتاق پسرانه مناسب هستند؟

پسر بچه ها و یا پسران نوجوان معمولا به فوتبال، داستان ها و فیلم ها و انیمیشن های قهرمانانه، هواپیما و ماشین و چیز های از این دست علاقه دارند. بنابراین طبیعی است که دوست داشته باشند این آیتم ها در چیدمان اتاق خواب شان موجود باشد. دکور اتاق خواب کودک پسر می تواند با استفاده از نماد هایی از موضوعات مورد علاقه او تزیین گردد. مثلا اگر کودک به ماشین علاقه دارد، یک کاغذ دیواری با طرح ماشین برای دیوار های اتاق او مناسب است. موضوعاتی که برای طراحی اتاق خواب پسران در سنین ۵ الی ۱۵ ساله مناسب است عبارتند از:

 • طرح هواپیما: پسران در هر سنی هواپیما و پرواز را دوست دارند. خیلی از پسر بچه ها در پاسخ به این سوال که دوست داری در آینده چه کاره بشوی می گویند خلبان. پس طرح هواپیما می تواند جذابیت های زیادی برای آنها داشته باشد و دکوراسیون اتاق پسرانه را زیبا و دوست داشتنی کند.
 • استفاده از رنگ تیم مورد علاقه و ورزش خاص مورد نظر: پسر ها معمولا فوتبال را دوست دارند و از بچگی به یک تیم خاص ایرانی یا خارجی علاقه نشان می دهند. البته ممکن است بعضی دیگر از پسر بچه ها نیز ورزش های دیگری را دوست داشته باشند. باید به این علاقه توجه نشان داد و از نماد های آن ورزش خاص در دکوراسیون اتاق پسرانه استفاده نمود. برای مثال پسری که ورزش والیبال را دوست دارد توپ والیبال، استفاده از عکس اسطوره های این ورزش، و یا دیگر نشانه ها در تزیین اتاق او بسیار مناسب خواهد بود.
 • استفاده از طرح ماشین های مختلف در دکوراسیون: مورد دیگری که تقریبا تمامی پسر ها آن را دوست دارند، ماشین است. اگر پسر بچه کوچک باشد طرح ها مختلفی از انیمیشن ماشین ها برای دکوراسیون اتاق پسرانه او بسیار عالی خواهد بود. برای پسر های بزرگ تر و نوجوان می توان از پوستر ها و تصاویر جدید ترین و پیشرفته ترین ماشین های سواری و یا مسابقه در قسمت های مختلف اتاق استفاده کرد. حتی می توان یکی از دیوار ها را با کاغذ دیواری یا پوستر دیواری که دارای عکس یک ماشین بسیار زیبا و پیشرفته است، پوشاند. پوستر های سه بعدی با طرح ماشین ها نیز برای دکور اتاق نوجوان پسرانه بسیار عالی خواهند بود.
 • طرح های کشتی و ناخدا و دزدان دریایی: طرح های این چنینی برای دکور اتاق خواب کودک پسر مناسب است زیرا فضایی فانتزی را ایجاد می کند. پسر بچه ها معمولا خیال پرداز هستند و به همین دلیل چنین تصاویری می تواند به قدرت خیال پردازی و خلاقیت آنها کمک کند.
 • اسپایدرمن، ایرون من، بت من، سوپر من و شخصیت های کارتونی و ابرقهرمانی دیگر: شخصیت های ابر قهرمانی یکی از محبوب ترین تم ها برای دکوراسیون اتاق پسرانه به شمار می روند. این شخصیت ها می توانند در قالب پوستر های دیواری، تم رنگی اتاق خواب، وسایل دکوری و حتی کاربردی و دیگر موارد مورد استفاده قرار گیرند.
 • استفاده از بارفیکس و نردبان های کوتاه سقفی: وسایل ورزشی نظیر بارفیکس هم جزو چیز هایی است که پسر ها آن را دوست دارند و از آن برای قدرت نمایی خود استفاده می کنند.

چه رنگ هایی برای دکوراسیون اتاق پسرانه مناسب است؟

این را برای همیشه به خاطر داشته باشید که رنگ ها جنسیت نمی شناسند و نمی توان گفت که این رنگ دخترانه و یا آن رنگ پسرانه است. هم پسران و هم دختران می توانند از تمامی رنگ ها در دکوراسیون اتاق و یا حتی لباس های شان استفاده کنند. اما این را هم باید پذیرفت که بعضی از رنگ ها بیشتر مورد پسند دختر ها قرار می گیرد و بعضی دیگر از رنگ ها مورد علاقه پسر ها است. همچنین انتخاب یک تم دکوراسیونی می تواند به انتخاب رنگ خاصی برای اجرای آن کمک کند. برای مثال اگر شما تم اسپایدرمن را برای دکور اتاق خواب کودک پسر خود انتخاب کرده اید، باید از رنگ های آبی و قرمز استفاده نمایید. یا تم مشکی و زرد برای بتمن است و در اتاقی با این تم، رنگ های مشکی و زرد مورد استفاده قرار می گیرند. یا به عنوان مثالی دیگر اگر کودک یا نوجوان به ورزش فوتبال علاقه دارد، طبیعی است که رنگ سبز که نمادی از چمن زمین فوتبال است، باید رنگی غالب در فضای اتاق خواب باشد.

دکور اتاق نوجوان پسرانه

پسرانی که به سن نوجوانی می رسند کمی دارای غرور می شوند و احساس می کند که سن شان به جایی رسیده است که باید خود را از فضای کودکی جدا کنند. به همین دلیل در دکور اتاق نوجوان پسرانه بهتر است از نماد های فانتزی و کودکانه استفاده نشود. با اینکه باید فضای اتاق خواب پسر نوجوان همچنان دارای حال و هوایی پر انرژی و نشاط آور باشد، اما می توان با انتخاب های درست و صحیح این مکان را برای او فراهم نمود. برای مثال می توانید از مدل تخت خواب و میز تحریر که به هم پیوسته است و به صورت ست و چسبیده به هم به فروش می رسد با رنگ دلخواه او در اتاقش استفاده نمایید. یا آنکه بر روی دیوار ها پوستر هایی با تصاویر مورد علاقه پسرتان بچسبانید.

نکته بسیار مهم در دکور اتاق نوجوان پسرانه آن است که این سن بسیار حساس بوده و می تواند زمینه ساز حرفه و شغل آینده او باشد. شما با ایجاد یک دکور تاثیر گذار می توانید نسبت به علاقه های او حساس باشید و او را در این راه کمک کنید. برای مثال دکور اتاق پسر نوجوانی که به رشته نجوم علاقه دارد باید همگام با نماد ها و نشانه های این رشته همراه باشد. ایجاد یک نورپردازی مناسب، استفاده از پوستر هایی با تصاویر کهکشان ها و ستاره ها و سیارات، ماکت هایی از سیارات و منظومه شمسی، قرار دادن یک تلسکوپ تزیینی و یا کاربردی و مواردی از این دست باعث می شود که فضای اتاق او الهام بخش و تاثیر گذار گردد. این موضوع نه تنها برای دکوراسیون اتاق پسرانه که برای اتاق دختر ها هم باید مورد توجه قرار گیرد.

انواع مدل تخت خواب پسرانه

تخت خواب های پسرانه معمولا با نماد ها و نشانه هایی از علاقه مندی های پسر ها همراه هستند. مواردی که در بالا گفته شد نظیر طرح ماشین، هوپیما، ابر قهرمان ها و یا طرح های فوتبالی انواع مدل تخت خواب پسرانه را تشکیل می دهند. برای مثال در دکوری اتاق خواب کودک پسر تخت خوابی با طرح ماشین که برگرفته از انیمیشن ماشین ها است می تواند برای او بسیار جذاب و مورد پسند باشد. در اتاق های مشترک برای دو پسر نیز همانطور که گفته شد مدل تخت خواب پسرانه دو طبقه با طرح و رنگی که برای هر دو دوست داشتنی باشد، انتخابی بسیار عالی محسوب می شود. برای دکور اتاق نوجوان پس نیز مدل تخت و کمد نوجوان پسرانه و تخت و میز تحریر بسیار خوب و کاربردی است.

پیشنهاد هایی برای دکوراسیون اتاق پسرانه

 • برای دکور اتاق خواب کودک پسر از تابلو های نقاشی فانتزی برای بالای تخت خواب او استفاده کنید.
 • پیشنهاد می شود برای پسر بچه ها از تم رنگی و دکوری استفاده نمایید که برچسب پسرانه یا دخترانه نداشته باشد. اجازه دهید در کودکی او خود را فارغ از جنسیتش و ویژگی های خاص این جنسیت بداند.
 • در اتاق خواب کودک پسر از رنگ های روشن و ملایم استفاده نمایید. رنگ های شارپ و تیره برای سن پایین مناسب نیستند.
 • در دکوراسیون اتاق پسرانه کودک می توانید یکی از دیوار ها را به چسباندن نقاشی ها یا کاردستی های او اختصاص بدهید. اجازه دهید پسر بچه با تمام خلاقیت خود دست به کشیدن نقاشی بزند و کاردستی ها و ماکت هایی را درست کند که برگرفته از ذهن او و ویژگی های درونی اش است.
 • در دکور اتاق نوجوان پسرانه می توانید از رنگ ها و تصاویر پر انرژی تری بر روی دیوار ها استفاده نمایید.
 • در انتخاب وسایل و رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون اتاق پسرانه حتما نظر پسرتان را بپرسید و مطابق با نظر او این وسایل را تهیه کنید. با این کار هم به او اعتماد به نفس داده اید و هم فضایی را برایش فراهم می کنید که مورد علاقه اوست و در آن لذت می برد.
 • وجود کمد یا قفسه برای قرار دادن وسایل شخصی کودک یا نوجوان بسیار مهم است و اجازه دهید که پسر تان دارای یک فضای کاملا شخصی برای خود در اتاقش باشد.

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<