دستمال کاغذی زباله خشک است؟ آیا می توان آن را بازیافت کرد؟

روزانه به مقدار بسیار زیادی دستمال‌ کاغذی استفاده می شود. در خانه ها و ادارات و هر جای دیگری مصرف دستمال کاغذی به عنوان بخش مهم و جدایی ناپذیری از زندگی به شمار می رود. اما به همان اندازه که دستمال کاغذی برای ما مفید است، جنبه های دیگری نیز برای آن وجود دارد. مهم ترین چیزی که درباره این ماده تردید هایی را به وجود می آورد آن است که دستمال کاغذی ممکن است بتواند به محیط زیست آسیب برساند، به خصوص اگر بعد از استفاده از آن کاری برای بازیافتش انجام نشود. این موضوع نگرانی زیادی را در بین دوستداران محیط زیست ایجاد کرده است و ما تصمیم گرفته ایم برخی از سوالات اساسی را در این باره در نظر بگیریم. به همین دلیل، این مطلب بررسی می کند که آیا دستمال کاغذی زباله خشک است؟ و آیا می توان دستمال کاغذی را بازیافت کرد و اینکه آیا دستمال کاغذی قابل کمپوست یا تجزیه زیستی است؟

آیا دستمال کاغذی زباله خشک است؟ و می توان آن را بازیافت کرد؟

در پاسخ به این سوال که دستمال کاغذی زباله خشک است؟ باید گفت که بله، دستمال کاغذی یک زباله خشک محسوب می شود اما متأسفانه قابل بازیافت نیست. این ممکن است نا امید کننده به نظر برسد، اما پس از شنیدن دلیل این امر، ممکن است کمی احساس آرامش کنید. دستمال های کاغذی به دلیل کاربرد های معمولی که دارند قابل بازیافت نیستند. در بیشتر مواقع، از دستمال کاغذی برای تمیز کردن مایعات یا خشک کردن دست‌ ها یا چیزهای دیگر استفاده می‌ شود. در این فرآیند دستمال کاغذی با مایعات مختلفی در تماس است. ممکن است مایع همیشه آب نباشد و مشکل اینجاست. اگر مایعی که دستمال کاغذی با آن در تماس است، گریس، روغن، رنگ، مواد شیمیایی یا مایعات بدن باشد، برای بازیافت مناسب نخواهد بود. دلیل آن این است که نمی توان آن ماده را از دستمال کاغذی جدا کرد. و اگر به این شکل بازیافت شود، قطعا فرآیند بازیافت را آلوده می کند. از آنجایی که هدف از بازیافت دستمال کاغذی ساخت کاغذ های جدید است، اگر از کاغذ های آلوده برای تولید کاغذ های جدید استفاده شود، نتیجه خوبی نخواهد داشت.

گذشته از این، دستمال کاغذی معمولا محصول کاغذ های بازیافتی است. این بدان معناست که سایر کاغذ هایی که قبلاً استفاده شده و دور ریخته شده اند برای ساختن دستمال کاغذی بازیافت می شوند. به یاد داشته باشید که کاغذ دارای الیافی است که از آن تشکیل شده است. هرچه الیاف بیشتر باشد، کاغذ ها ضخیم تر می شوند. پس برای اینکه دستمال کاغذی درست شود الیاف تا آخرین مرحله کشیده شده اند. مفهوم این امر آن است که حتی اگر آلاینده‌ ها (غذا، مایعات بدن، مواد شیمیایی) بازیافت دستمال کاغذی را غیر ممکن نمی ‌کردند، باز هم بازیافت آن غیرممکن بود. چرا؟ این امر به منزله اتلاف زمان، انرژی و منابع است زیرا ممکن است الیاف به اندازه کافی ضخیم نباشد که مواد کاغذی متفاوتی را بسازند.

به نظر می رسد این دلیلی است که دستمال کاغذی بازیافت نمی شود. بنابراین، دفعه بعد که می خواهید دستمال کاغذی استفاده شده خود را در سطل بازیافت بیندازید، ممکن است مجبور شوید کمی صبر کنید. قرار دادن آنها در سطل جداگانه، فرآیند را در ایستگاه بازیافت تکرار می ‌کند و در نهایت هم بازیافت نمی شود. کاری که باید انجام دهید این است که دستمال کاغذی را در سطل زباله بیندازید. اما خدا را شکر که زیست تخریب پذیر هستند. همچنین باید استفاده از دستمال کاغذی خود را کاهش دهید. به یاد داشته باشید که درختان را قطع می کنند تا کاغذ هایی بسازند که بعداً برای دستمال کاغذی شما استفاده می شوند. با کاهش استفاده از دستمال کاغذی، به درختان شانس زنده ماندن می دهید و به حفظ محیط زیست کمک می کنید.

آیا دستمال ها قابل کمپوست هستند؟

سوال اولی که مطرح شد این بود که آیا دستمال کاغذی زباله خشک است؟ پاسخ این سوال مثبت بود. سوال بعدی درباره قابل بازیافت بودن آن بود که پاسخ منفی بود. اما احتمالاً از خود می پرسید که چه کار های دیگری می توانید با دستمال کاغذی استفاده شده انجام دهید. شما در بالا خواندید که نمی توان آن را بازیافت کرد زیرا اغلب با آنچه به عنوان آلاینده در نظر گرفته می شود در تماس است. با این حال، احتمالا شما هنوز نمی خواهید دستمال کاغذی گرانبها و مفید تان هدر برود. بنابراین در اینجا حتما می ‌پرسید که آیا می ‌توان از آن برای تهیه کمپوست استفاده کرد؟

خوب، ما قبلاً به این موضوع فکر کرده بودیم و با پاسخ های درست به سراغ شما آمده ایم. بله، دستمال کاغذی شما قابل کمپوست شدن است. اکنون تقریباً می توانیم لبخند را روی صورت شما احساس کنیم! اما آیا این همه آن چیزی است که باید بدانید؟ قطعا نه. بنابراین، اجازه دهید به سرعت چیز های دیگری را در مورد دستمال کاغذی کمپوست به شما بگوییم.

بعد از اینکه تصمیم گرفتید دستمال کاغذی استفاده شده خود را کمپوست کنید، باید از نوع دستمال کاغذی هایی که در سطل کمپوست می اندازید آگاه باشید. آنچه در اینجا تفاوت را ایجاد می کند مایع یا ماده ای است که دستمال کاغذی با آن تماس پیدا کرده است. اگر از دستمال کاغذی برای پاک کردن آب یا سبزیجات استفاده شده است، می توانید آن را در سطل کمپوست بیندازید. اما اگر از آن برای پاک کردن چیزهایی مانند رنگ، مواد شیمیایی یا سایر موادی که ممکن است حاوی مواد شیمیایی سمی باشند استفاده شده است، بهتر است آن را از سطل کمپوست خود حذف کنید. دلیل آن ساده و سر راست است. اگر دستمال کاغذی حاوی مواد مضر را در مخلوط کمپوست خود قرار دهید، این ماده به کمپوست شما نفوذ کرده و آن را آلوده می کند. استفاده از این کمپوست آلوده برای گیاهان باغچه بر رشد آنها تأثیر می گذارد یا حتی باعث مرگ آنها می شود. علاوه بر این، برخی از این مواد ممکن است از واکنش موجودات میکروسکوپی در سطل کمپوست جلوگیری کنند. این می تواند باعث شود سطل کمپوست شما شروع به انتشار برخی از بوهای نا مطبوع کند. برای استفاده بهینه از کمپوست خود، می توانید دستمال کاغذی را قبل از قرار دادن در سطل کمپوست خرد کنید. این به تجزیه سریع دستمال کاغذی کمک می کند.

آیا دستمال‌ کاغذی ها زیست تخریب‌ پذیر هستند؟

بله، دستمال ها زیست تخریب پذیر هستند. دستمال‌ ها با کاغذ درست می‌ شوند و نه فقط کاغذ، بلکه با کاغذ هایی ساخته می ‌شوند که کمترین فیبر را دارند. به همین دلیل است که برای یک بار مصرف در نظر گرفته می شوند. به همین دلیل به راحتی شکسته و تجزیه می گردند. با توجه به شرایط مناسب، دستمال کاغذی شما باید ظرف یک تا شش ماه تجزیه شود. این زمان بسیار کوتاهی بوده و به نفع محیط زیست است.

آیا دستمال کاغذی برای محیط زیست مضر است؟

  • استدلال اینکه دستمال کاغذی برای محیط زیست مضر است:

برای کسانی که ادعا می کنند دستمال برای محیط زیست مضر است، استدلال آنها بیشتر از اینکه مستقیم باشد، کلی است. آنها از این موضع استدلال می کنند که درختان برای ساختن کاغذ هایی که در نهایت برای ساختن دستمال کاغذی استفاده می شوند، قطع می گردند. به گفته آنها، این درختان به دلیل نقشی که در محیط زیست دارند باید رشد کنند. آنها همچنین استدلال می کنند که در جریان تولید، بسته بندی و حمل و نقل دستمال، انرژی بیشتری مصرف شده و مواد سمی در محیط منتشر می شود. این بدیهی است که به تغییرات آب و هوایی کمک می کند که به نوبه خود همه ما را تحت تأثیر قرار می دهد.

در نهایت، آنها استدلال می کنند که استفاده از دستمال کاغذی ممکن است برای محیط زیست خطرناک باشد. دلیل آنها این است که وقتی یک تکه دستمال کاغذی با برخی از آلاینده ‌ها تماس پیدا می ‌کند، بی‌ فایده می ‌شود و نمی ‌توان آن را کمپوست یا بازیافت کرد. بنابراین آنها به محل دفن زباله ختم می شوند. در حالی که در محل دفن زباله هستند، آنها به راحتی تجزیه می شوند، اما زمانی که این کار را انجام می دهند، ماده روی آنها شسته می شود و ممکن است در نهایت به آب های زیرزمینی برسد. در اینجا، می تواند آب را آلوده کند و بر موجودات زنده در آب تأثیر بگذارد.

  • استدلال اینکه دستمال کاغذی برای محیط زیست بد نیست:

بر عکس، این بحث وجود دارد که دستمال کاغذی برای محیط زیست بد نیست. نکته این موضع بر استفاده و زیست تخریب پذیری دستمال کاغذی متمرکز است. در اینجا، آنها ابتدا استدلال می کنند که فاصله بسیار زیادی بین دستمال کاغذی و قطع درختان وجود دارد. این موضوع به این واقعیت بستگی دارد که دستمال کاغذی محصولی از کاغذ های بازیافتی است و هیچ کس درختان را برای ساختن دستمال کاغذی نمی ‌اندازد. به همین دلیل، نمی ‌توان ارتباط کاملی بین دستمال‌ های کاغذی وجود داشت که به محیط زیست آسیب می ‌رسانند، تنها به این دلیل که آنها محصولات کاغذی هستند.

بحث دیگر این است که محصولات کاغذی به سرعت تجزیه می شوند. برای دستمال‌ های کاغذی که فیبر بسیار نازکی دارند، حتی سریع ‌تر تجزیه اتفاق می افتد. بنابراین، بر خلاف سایر مواد، به نظر نمی رسد که دستمال کاغذی برای محیط زیست مشکلی ایجاد کند. علاوه بر این، با توجه به اینکه آنها از محصولات طبیعی (درختان) هستند، حتی خاک را غنی می کنند. در نهایت، آنها به سمت رد این ادعا متمایل می شوند که استفاده از دستمال کاغذی، دلیل مضر بودن آن برای محیط زیست است. آنها می گویند که هیچ کس واقعا نمی تواند استفاده از یک محصول را کنترل کند. در واقع ما نباید دستمال کاغذی را به دلیل استفاده نادرست آن مورد سرزنش قرار دهیم.

اینها دلایلی است که آیا دستمال کاغذی برای محیط زیست خوب است یا بد. انتخاب یک طرف به عهده شماست.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

شوجی / پارتیشن ژاپنی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<