سطل زباله ریلی داخل کابینت چیست و چه مزایایی دارد؟

چیدو پلاس 27 دی 1402 ،

اگر ظاهر سطل‌ های زباله را نا خوشایند می ‌بینید یا به اندازه کافی در آشپزخانه ‌تان فضای خالی برای قرار دادن یک سطل معمولی را ندارید، یک سطل زباله ریلی کابینتی می ‌تواند راه‌ حل خوبی برای تان باشد. اما سطل زباله ریلی کابینتی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ ابعاد سطل زباله ریلی داخل کابینت چقدر است و این سطل ها چه مزایایی در خود دارند؟ قیمت سطل زباله ریلی داخل کابینت چقدر است؟ این ها همه سوالاتی هستند که قرار است در این متن مورد بررسی قرار گیرند. با ما همراه باشید تا با این سطل های زباله کاربردی بیشتر آشنا شوید.

با سطل زباله ریلی کابینتی عالی، آشپزخانه خود را تمیز و بدون شلوغی نگه دارید

آشپزخانه شما مرکز خانه شماست. این فضا، صرف نظر از بزرگ یا کوچک بودن، هر روز شاهد فعالیت های زیادی است و داشتن آشپزخانه ای که به خوبی سازماندهی شده است با سطل های زباله توکار، آماده سازی و پخت و پز و تمیز کردن آشپزخانه را آسان می کند. انواع سطل زباله ریلی کابینتی متناسب با فضا ها و نیاز های مختلف طراحی شده اند تا بتوانید سطل مناسب را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. مثلا سطل های بیرون کش، سطل های زیر سینک، سطل های کشویی و موارد دیگر، که تضمین می کند همیشه سطل آشغال آشپزخانه تان در دسترس، اطراف آن تمیز و بدون بوی نا مطبوع باشد.

نگهداری از سطل زباله ریلی کابینتی

 • سطل را با برداشتن مکرر آستر ها و استفاده از اسپری ضد عفونی کننده تمیز و بهداشتی نگه دارید.
 • فوراً هرگونه ریزش زباله در اطراف سطل یا درون کابینت را تمیز کنید.
 • مسیرهای ریلی را تمیز و روغن کاری کنید تا به آرامی باز و بسته شوند.

مزایای سطل زباله ریلی کابینتی

آیا از سطل های زشت و حجیم ایستاده خسته شده اید؟ آیا برای انداختن ضایعات در سطل ‌های غیر قابل دسترسی که در کابینت ‌ها قرار گرفته ‌اند، تلاش می‌ کنید و در نهایت چندان هم در تمیز نگه داشتن محیط اطراف آن موفق نیستید؟ سطل زباله ریلی کابینتی راه حل عالی برای شما است. این سطل برای دسترسی آسان و تمیزی هر چه بیشتر محیط آشپزخانه طراحی و ساخته شده است. در هنگام باز کردن کابینت یا کشو کاملاً بیرون کشیده می شود و در هنگام بستن، به طور مجزا جمع می شود. این سطل ها را می توان به راحتی در زیر سینک، پیشخوان یا داخل کابینت نصب کرد. سطل زباله ریلی کابینتی دارای مزایای زیر است:

 • راحتی در استفاده: دسترسی به سطل هایی که بیرون می آیند بسیار راحت تر از سطل هایی هستند که در کابینت ها پنهان شده اند. دیگر برای باز کردن درها یا خم شدن برای دور ریختن زباله ها به خود فشار نمی آورید. به لطف ریل های موجود در این این سطل ها، می توانید آشغال ها را به سرعت و به راحتی دور بریزید.
 • صرفه جویی در فضا: سطل زباله ریلی کابینتی از فضای زیر سینک ها، پیشخوان ها و کابینت ها استفاده موثری می کند. این مخصوصا برای کسانی که آشپزخانه کوچکی دارند، بسیار عالی است.
 • ظاهر تمیز و مرتب: انواع سطل زباله ریلی کابینتی با ظاهر خاص خود در زیبایی هر چه بیشتر دکور آشپزخانه تاثیر می گذارند. این سطل ها برای دکوراسیون های مدرن و مینیمال بهترین گزینه به شمار می روند.
 • طراحی شده برای دسترسی آسان: انواع سطل زباله ریلی کابینتی به گونه ای هستند که به افراد با هر میزان توانایی، از جمله افراد مسن و معلول امکان استفاده از آن ها را می دهد.
 • سفارشی ‌سازی: سطل‌ های بیرون‌ کش یا سطل زباله ریلی کابینتی دارای اندازه ‌های متعددی هستند که به شما امکان می ‌دهند متناسب با فضای خاص خود، یکی از آنها را انتخاب کنید. سطل های بیرون کش زیر سینک، واحد های گوشه ای و سطل های دو تایی کنار هم انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهند. به طور کلی ابعاد سطل زباله ریلی داخل کابینت دارای ارتفاع 42 سانتیمتر و عرض 29 سانتی متر بوده و عمق داخلی این سطل ها 52 سانتی متر است. این ابعاد استاندارد است اما همانگونه که گفته شد ابعاد سطل زباله ریلی داخل کابینت می تواند کمی بزرگ تر و یا کمی کوچک تر نیز باشد.
 • بهداشت بهتر: پیشخوان ها و آشپزخانه ها با سطل زباله ریلی کابینتی تمیزتر می مانند. سطل های بسته، بوی نا مطبوع را در فضای آشپزخانه پخش نمی کنند.

عواملی که هنگام انتخاب سطل زباله ریلی کابینتی باید در نظر گرفته شوند

 • ظرفیت: به این فکر کنید که آشپزخانه شما چقدر زباله تولید می کند و ابعاد سطل زباله ریلی داخل کابینت تان باید چقدر باشد. اگر به سطل بزرگی نیاز دارید می توانید از سطل های دو تایی که در کنار هم قرار می گیرند، استفاده کنید.
 • نصب: اکثر سطل ها در زیر کابینت ها و پیشخوان ها نصب می شوند. یک مدل سطل زباله ریلی کابینتی گوشه ای از فضا های نا مناسب، حداکثر استفاده را می کند.
 • دسترسی: برای دسترسی آسان، به دنبال جایی برای نصب سطل زباله ریلی کابینتی باشید که کمترین مسیر را برای حمل زباله طی کنید. کابینت زیر سینک می تواند برای نصب این سطل عالی باشد. بنابراین جهت انتخاب ابعاد سطل زباله ریلی داخل کابینت باید ابعاد این فضا را در نظر بگیرید.
 • ابعاد سطل زباله ریلی داخل کابینت : فضا را با دقت اندازه گیری کنید تا سطل زباله ای داشته باشید که مکان را بهینه می کند.
سطل زباله ریلی کابینتی
سطل زباله ریلی کابینتی
سطل زباله ریلی کابینتی
سطل زباله ریلی کابینتی
سطل زباله ریلی کابینتی
سطل زباله ریلی کابینتی

سؤالات متداول در مورد سطل زباله ریلی کابینتی

 • سطل ریلی داخل کابینت چگونه کار می کند؟

اگر سطل زباله به درب کابینت متصل شده باشد با باز کردن درب یا بیرون کشیدن کشو، سطل نیز همراه با آن بیرون می آید. اما در غیر این صورت باید پس از باز کردن درب، خودتان سطل را به مانند کشو، بیرون بکشید تا از آن استفاده کنید.

 • آیا می توان از سطل زباله ریلی کابینتی برای جداسازی و بازیافت زباله استفاده کرد؟

بله. انواع سطل زباله ریلی کابینتی دو تایی به گونه ای هستند که شما می توانید برای مثال زباله تر را در یکی از سطل ها و زباله خشک را در سطل دیگر بریزید.

 • آیا نصب و نگهداری سطل های آشپزخانه داخل کابینتی آسان است؟

بله، نصب آنها نسبتاً آسان است و با استفاده از نکاتی که در بالا ارائه کردیم می توان آنها را نگهداری کرد.

سطل های آشپزخانه نصب شده در درب کابینت

سطل ‌های نصب ‌شده درب، ذخیره‌ سازی هوشمندانه زباله‌ ها را فراهم می ‌کنند و آشپزخانه شما را از شلوغی دور نگه می‌ دارند. آنها یا در داخل در های کابینت یا کشو ها یا زیر کابینت های دیواری نصب می شوند تا در هنگام بسته شدن کاملاً پنهان شوند. با باز کردن درب کمد یا کشو می توانید به راحتی به سطل زباله دسترسی پیدا کنید. مزایای سطل های آشپزخانه نصب شده در درب به صورت زیر است:

 • ذخیره سازی مخفی: سطل های نصب شده روی در ها در داخل کابینت ها یا کشو ها پنهان می شوند تا به هم ریختگی پیشخوان ها را از بین ببرند.
 • صرفه جویی در فضا: با نصب این سطل ها روی درب، می توانید ذخیره سازی عمودی را به حداکثر برسانید و سطل ها را دور از پیشخوان نگه دارید.
 • موجود در اندازه های مختلف: از بین اندازه های مختلف سطل برای رفع نیاز های خود می توانید یکی را انتخاب کنید.
 • گزینه های چندگانه: بسیاری از واحد ها دارای سطل های دوتایی برای جداسازی آسان زباله ها هستند.

قيمت سطل زباله ریلی داخل کابینت

این سطل ها بسته به ابعاد، نوع نصب، کیفیت و عوامل دیگر دارای قیمت های متفاوتی هستند. به طور کلی قيمت سطل زباله ریلی داخل کابینت در محدوده 700 هزار تا 12 میلیون تومان قرار دارد.

سطل زباله ریلی کابینتی
سطل زباله ریلی کابینتی
سطل زباله ریلی کابینتی
سطل زباله ریلی کابینتی
سطل زباله ریلی کابینتی
سطل زباله ریلی کابینتی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

جای سیب زمینی و پیاز ، آشنایی با مدل های چوبی، پلاستیکی و…

وافل ساز چیست و بهترین وافل ساز های بازار کدامند؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<