چگونه سرویس بهداشتی را همیشه خوشبو نگه داریم

چیدوپلاس ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ، ،

یکی از دردسرهایی که تقریبا تمام افراد در فضای داخلی خانه با آن رو به رو هستند، بوی بد سرویس بهداشتی است، علت اصلی بوی بد این فضا رطوبت موجود در آن می باشد؛ اما نکته مثبت این است که راهکارهای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع و رفع آن بسیار ساده و در دسترس هستند. شما می توانید با ترفندهای بسیار ساده از شر بوی نامطبوع این فضاهای مرطوب و عموما بدبو خلاص شوید و هرگز اجازه ندهید بوی بد در این فضاها باقی بماند، برای اینکار باید از روش هایی صحیح و کارا استفاده کنید، ما در این جا به شما پنج روش عملی برای خوش بو کردن دستشویی و از بین بردن بوی بد آن را نشان می دهیم:

سرویس بهداشتی خود را به صورت منظم تمیز کنید

برای داشتن یک سرویس بهداشتی خوشبو اولین کاری که باید انجام دهید، تمیز کردن آن است. فضای دستشویی اگر آلوده باشد با هر نوع خوشبو کننده ای هم نمی تواند خوشبو شود و در آخر، زمانی که اثر آن خوشبو کننده از بین برود دوباره بوی بد به دستشویی شما باز می گردد؛ فراموش نکنید که خوشبو کننده تنها یک وسیله جانبی برای ایجاد بوی خوب در سرویس بهداشتی می باشد. اگر شما به صورت مرتب دستشویی های منزلتان را تمیز کنید نیاز کمتری به خوشبو کننده ها دارید، بهتر است بدانید تاثیر این موضوع از هر چیز دیگری بیشتر است. توصیه می شود که هر هفته حداقل یک بار اقدام به تمیز کردن دستشویی خانه تان کنید.

از تهویه مناسب برای سرویس بهداشتی خود استفاده کنید

روش دوم برای داشتن یک سرویس بهداشتی خوشبو بهره مندی از سیستم تهویه مناسب است. تهویه هوای موجود در سرویس بهداشتی یکی از عوامل بسیار مهم در ایجاد بوی خوب در این فضا می باشد. سرویس بهداشتی ای که تهویه مناسب داشته باشد این امکان را دارد که بوی بد از آن به سرعت خارج شده و با بوی مطبوع جایگزین شود. استفاده از پنجره در سرویس یکی از راهکارها می باشد که امروزه دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد؛ راهکار دیگر برای این موضوع استفاده از هواکش قوی می باشد؛ هواکش ها قابلیت این را هم دارند که هوای بد را به سمت خود جذب کنند و از این لحاظ نسبت به پنجره ها کاراتر می باشند. فراموش نکنید که برای سرویس بهداشتی تان یک هواکش با توان و کیفیت بالا انتخاب کنید، همچنین هواکش باید مداوم مورد استفاده قرار گیرد تا از ایجاد بوی بد جلوگیری شود.

کمی از خوشبو کننده استفاده کنید

استفاده از خوشبو کننده های هوا منوط به تمیز نگه داشتن سرویس می باشد. خوشبو کننده های مختلفی در بازار وجود دارند و شما می توانید بسته به نیاز و سلیقه خود آنها را خریداری بنمایید. اسپری ها یکی از این خوشبو کننده ها می باشند که در مدل ها و عطر های گوناگون وجود دارند؛ اگر میخواهید فضای سرویس بهداشتی شما همیشه در بدو ورود بوی خوشی بدهد استفاده از دستگاه های پخش اسپری خودکار را توصیه می کنیم. این دستگاه ها دارای سنسور بوده و قابلیت تنظیم زمان را دارند و در زمان های مشخص مثلا هر یک ربع ساعت رایحه مورد نظر را اسپری می کنند در نتیجه زمانی که وارد دستشویی شوید دیگر بوی بدی را حس نمیکنید. استفاده از شمع های عطری هم می تواند علاوه بر ایجاد بوی خوب، فضایی زیباتر را به وجود بیاورد.

خوشبو کننده های طبیعی هم کارساز هستند

جوش شیرین، لیمو و روغن های طبیعی هم برای رفع بوی بد دستشویی بسیار مفید هستند. گاهی پیش می آید که سرویس بهداشتی شما کاملا تمیز می باشد و حتی از خوشبو کننده هم استفاده می کنید، اما باز هم بوی بد از دستشویی شما بیرون نمی رود؛ استفاده از جوش شیرین در این موارد بسیار موثر است. تنها لازم است مقداری جوش شیرین را با کمی آب و نمک ترکیب کرده و در محل مورد نظر بریزید. لیمو نیز خود دارای عطری خوش و دلپذیر می باشد؛ برای خوشبو نگه داشتن فضای دستشویی می توانید لیمو را به چند قسمت تقسیم کنید و در نقاط مختلف دستشویی قرار دهید. روغن های معطر هم خاصیت خوشبو کنندگی طبیعی دارند و آنها را می توانید از عطاری تهیه کنید، این روغن ها اغلب خاصیت درمانی هم دارند؛ برای استفاده از بوی خوش روغن ها باید آن ها را گرم کنید.

از گیاهان طبیعی استفاده کنید

گیاهان فراوانی وجود دارند که علاوه بر زیبایی دارای خاصیت تصفیه کنندگی هوا می باشند و گزینه های بسیاری خوبی برای این فضا هستند. گیاهانی همچون اسپاتی فیلوم و سانسوریا خاصیت از بین بردن هوای بد و ایجاد اکسیژن را دارند. به غیر از این گیاهان می توانید از گیاهانی که خود دارای بو و عطر هستند هم استفاده کنید. به کاربردن گیاهان در فضای سرویس بهداشتی علاوه بر تولید بوی خوب، ترکیب بندی زیبایی هم در دستشویی شما به وجود می آورد و باعث ایجاد طراوات در محیط می شود.چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید