تخت خواب های لوکس و مدرن با هد بورد یا تاج های پارچه ای

چیدوپلاس ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ،

اتاق خواب جایی است برای آسودن و کسب آرامش و انتخاب لوازم اتاق خواب و همچنین نوع چیدمان آن کمک زیادی به استراحت واقعی می کند. برای اینکه اتاق خواب خود را به مکانی لوکس تبدیل کنید استفاده از تخت هایی با لبه بالایی بلند یا پشتی تخت خواب توصیه می شود. به این لبه ها هد بورد یا تاج تخت می گویند که وجود شان بر زیبایی تخت خواب می افزاید. اکثر تخت خواب هایی که در بازار موجود است معمولا در قسمت تاج طراحی یکسان و گاها خسته کننده ای دارند. برای داشتن یک تخت خواب مدرن و یک ظاهر شیک و زیبا در اتاق خواب تان بهتر است از تخت خواب های متفاوتی استفاده کنید.

مزایای تخت دارای هد بورد

تخت های دارای پنل یا تاج های سراسری با هماهنگی و هارمونی خاصی که با دیگر اجزای داخلی اتاق خواب از قبیل فرش و پرده ایجاد می کنند، باعث هر چه لوکس تر شدن اتاق خواب شما می شود. برای مثال اگر پارچه پرده را چیزی شبیه به هد بورد انتخاب کنید این هماهنگی هر چه بیشتر هم خواهد شد. وجود هد بورد در اتاق باعث می شود تا یک نقطه کانونی داشته باشید. زیرا با ورود به اتاق تاج تخت یا هد بورد تمام توجه را به سمت خود جلب می کند. به عنوان مزیت دیگر می توان گفت فرقی نمی کند که دکوراسیون خانه و اتاق خواب تان کلاسیک باشد یا مدرن. هد بورد ها هم برای سبک های کلاسیک و هم مدرن کاربرد دارند.

از مزایای دیگر هد بورد ها یا تاج های تخت می توان به این موضوع اشاره کرد که وجود این هد بورد های پارچه ای باعث می شود تا بتوانید به راحتی و بدون اینکه سختی دیوار شما را اذیت کند، به دیوار تکیه داده و برای مثال مطالعه کنید. پس هد بورد یا تاج تخت یک تکیه گاه مناسب برای شما خواهد بود. از این تکیه گاه برای مطالعه کردن، کار کردن با گوشی، میل کردن صبحانه یا غذا بر روی تخت و کارهایی از این قبیل که نیاز به نشستن و تکیه دادن دارند، می توان استفاده کرد. همچنین اگر دیوار پشت تخت آسیب دیده بود و رنگ یا گچ آن ریخته بود و امکان اصلاح آن را نداشتید، هدبورد یا تاج تخت پوشاننده آن قسمت خواهد بود.

هد بورد یا تاج تخت پارچه ای

انواعی از هد بورد ها با جنس های مختلف وجود دارد که معروف ترین آنها هد بورد یا تاج تخت پارچه ای است. این هد بورد ها بسیار پر طرفدارند و تقریبا انتخاب اول همه کسانی است که به دنبال داشتن هد بورد برای تخت خواب شان می گردند. این تاج های تخت از صفحات پارچه لمسه کاری شده ساخته می شود. به محل هایی از پارچه که به کمک دکمه فرو رفتگی هایی لوزی شکل ایجاد شده، لمسه گفته می شود. البته هد بورد های پارچه ای غیر لمسه کاری و ساده هم وجود دارند اما بیشتر سازندگان تاج تخت از این روش برای تزیین هد بورد استفاده می کنند.

برای هد بورد یا تاج تخت بهتر است از پارچه های نسبتا ضخیم مانند پارچه رو مبلی استفاده کرد. زیرا در اثر سایش و تکیه دادن دچار آسیب دیدگی و پارگی، نشود. رنگ پارچه انتخابی بستگی به رنگ دکوراسیون و مدل تخت خواب شما دارد. رنگ های خاکستری روشن تا تیره بهترین انتخاب ها برای تاج تخت هستند. البته رنگ های کرم و قهوه ای نیز کاربرد زیادی در ساخت هد بورد دارند. همانطور که گفته شد اگر رنگ هد بورد با رو تختی و پرده ها ست باشد منظره زیبا تری ایجاد می شود.

در اتاق خواب های کوچک بهتر است از هد بورد استفاده نشود چون فضایی از اتاق را اشغال می کند. اما اگر علاقه مند به داشتن آن بودید حتما از هد بورد هایی که ضخامت کمی دارند استفاده کنید. تاج های تخت فقط پارچه ای نیستند و انواع مختلف دیگری هم دارند. برای اتاق های کوچک می توان از انواع چوبی و یا هد بورد های دست ساز استفاده نمایید.

تعدادی از طرح ‌های تخت خواب دارای هد بورد به ‌صورت آماده در بازار برای خرید موجود است اما شرکت هایی هم هستند که تاج تخت را به صورت سفارشی برای شما از رنگ ها و پارچه های دلخواه تان و در ابعاد و اشکال متفاوت نظیر مربع، مستطیل، لوزی، پانل های عمودی و یا افقی طراحی می کنند. اما قبل از انجام سفارش باید دیوار را اندازه گیری کنید. ممکن است بخواهید هد بورد تخت تان کل دیوار و پا تختی ها را پوشش دهد، در این صورت طول و تعداد پانل های مورد نیاز برای پوشاندن دیوار از پایین تا بالا مهم است. عکس های زیر می تواند در ایده دادن به شما موثر باشد: برای بزرگ تر دیده شدن عکس ها بر روی آنها کلیک کنید.

تخت خواب مدرن
تخت خواب مدرن
پشتی تخت خواب
تخت خواب مدرن
تخت خواب مدرن
تخت خواب مدرن
تخت خواب مدرن
تخت خواب مدرن
تخت خواب مدرن

تاج تخت خواب با جنس ام دی اف

برای پشتی تخت خواب از ورقه های ام دی اف هم می توان استفاده کرد. این روش برای تخت خواب هایی است که از ام دی اف ساخته شده اند. اگر تخت خوابی که خریداری کرده اید خودش دارای پشتی نبود، با تهیه یک ورق ام دی اف، همرنگ با سایر قسمت های تخت و چسباندن آن به دیوار پشت تخت، خودتان یک هد بورد برای تخت خواب تان ایجاد کنید. البته واضح است که این هد بورد به اندازه تاج تخت پارچه ای راحت نبوده و برای تکیه دادن به آن نیاز به بالش یا کوسن خواهید داشت. برای افزایش کارایی این هد بورد می توانید در بالای آن طبقه هایی را نصب کنید و برخی وسایل تان مانند کتاب یا تابلو های کوچک را بر روی آن قرار دهید.

انواع دیگر تاج تخت یا هد بورد که خودتان قادر به ساخت آن هستید

به غیر از هد بورد ام دی اف از چیزهای دیگری هم برای درست کردن تاج تخت می توانید استفاده کنید. برای مثال بافت های حصیری مستطیل شکل از لحاظ ظاهری هماهنگی خوبی با تخت های چوبی و ام دی اف دارند. البته دوام آنها زیاد نیست و بیشتر جنبه زیبایی برای تخت خواب خواهند داشت. یک نوع دیگر از هد بورد هایی که ساخت شان بسیار آسان است، یک صفحه چوبی که با یک لایه فوم و پارچه پوشیده شده است. برای این کار کافیست یک ورقه ضخیم با ابعاد دلخواه تان پیدا کنید. این ورقه می تواند از جنس چوب، ام دی اف، و یا حتی مقوای ماکت باشد. سپس با یک فوم و پارچه ضخیم و نرم و یا پارچه های کرکی و پرز بلند، روی ورقه را پوشانده و بر پشت تخت خواب خود نصب کنید. درست کردن تاج تخت خواب دو نفره با روش های دیگر این امکان را به شما می دهد تا هر چند وقت یک بار و برای ایجاد تغییر و تنوع، تاج تخت را تعویض کنید.

bed-headborad 10
bed-headborad 11-1
bed-headborad 12

تاج تخت خواب دو نفره

هد بورد ها و تاج های تخت خوابی که معرفی شد هم برای تخت خواب های تک نفره و هم دو نفره کاربرد دارند. اما این تاج ها در تخت های دو نفره و در اتاق خواب نوعروسان جلوه بیشتر و بهتری دارند. تاج تخت خواب دو نفره را می توانید با ریسه های نوری تزیین نمایید و اتاق خواب دو نفره تان را کاملا رمانتیک و رویایی کنید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

استراحت واقعی در یک اتاق خواب خوب

تخت خواب برای دخترهای جوانچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید