مدل های شیک میز تحریر پسرانه برای سنین مختلف

چیدوپلاس 19 اردیبهشت 1400 ،

میز تحریر هایی که با عنوان میز تحریر پسرانه شناخته می شوند با شکل و شمایلی ساده تر و در رنگ هایی نظیر قهوه ای و خاکستری و آبی ساخته می شوند. پسران بیشتر به این رنگ ها متمایل هستند و دوست دارند فضای اتاق شان با این رنگ ها چیدمان شود. میز تحریر پسرانه را هم می توان به صورت آماده خریداری کرد و هم می توان با توجه به دکوراسیون اتاق سفارش ساخت آن را داد.

میز تحریر پسرانه برای سن کودک

پسر بچه ها معمولا رنگ آبی را جهت چیدمان اتاق خواب شان انتخاب می کنند. اما برای بچه های خیلی کوچک می توانید از تلفیق رنگ های زرد و سرمه ای، آبی فیروزه ای و سفید، سبز و یا حتی بنفش برای میز تحریر استفاده کنید. البته میز تحریر های فانتزی که دارای طراحی شبیه به شخصیت های کارتونی نظیر ماشین ها، بتمن، بن تن، مرد عنکبوتی و دیگر شخصیت ها دارد هم مورد علاقه پسر بچه های کوچک هستند.

میز تحریر پسرانه
میز تحریر پسرانه
میز تحریر پسرانه

میز تحریر پسرانه برای سن نوجوان

پسر های نوجوان کم کم به مرحله ای رسیده اند که دوران مهم و عجیبی را می گذرانند. روحیات آنها کمی متفاوت شده است و بیشتر دوست دارند از فضای بچگی و هر چیزی که به آن مربوط است فاصله بگیرند. برای همین ترجیح می دهند رنگ دکوراسیون اتاق شان که شامل میز تحریر هم هست، از رنگ های تیره تر انتخاب شود. پسر های نوجوان رنگ های آبی تیره و خاکستری را برای میز تحریر شان می پسندند و سعی می کنند فضای اتاق شان را کمی جدی تر و حتی خشن تر بیارایند. میز تحریر پسرانه برای سن نوجوان باید دارای محلی برای قرار دادن لپ تاپ و چراغ مطالعه باشد، همچنین قفسه هایی برای گذاشتن کتاب های درسی و غیر درسی، و همینطور باید کشو هایی برای قرار دادن وسایل شخصی شان داشته باشد.

میز تحریر پسرانه
میز تحریر پسرانه
میز تحریر پسرانه
میز تحریر پسرانه
میز تحریر پسرانه
میز تحریر پسرانه

میز تحریر پسرانه برای سن جوان

پسران جوانی که دانشجو و یا کارمند اند معمولا به دنبال میز تحریری هستند که شکلی ساده داشته و به دور از هر گونه چیز اضافه ای باشد. میز تحریر پسرانه برای سن جوان باید محلی برای قرار دادن لپ تاپ و چراغ مطالعه داشته باشد، همچنین جایی برای قرار دادن کتاب ها. پسر های جوان معمولا درگیر رنگ نیستند و میز تحریر با رنگ قهوه ای برای شان مناسب است. آنها سادگی را بیشتر می پسندند و یک میز تحریر پسرانه کاملا ساده برای شان کافی است.

میز تحریر پسرانه
میز تحریر پسرانه
میز تحریر پسرانه

میز کامپیوتر پسرانه

پسران شاید کمی بیشتر از دختر ها با کامپیوتر یا لپ تاپ سرگرم باشند و برای بازی کردن و فیلم دیدن از آن استفاده کنند. بنابراین با تهیه یک میز کامپیوتر که میز گیمر هم باشد، می توان استفاده ی چند منظوره از آن داشت. میز گیمر پسرانه دارای مدل های مختلفی است، از نوع ساده آن که تنها دارای یک صفحه رویی به علاوه چهار پایه است گرفته تا مدل هایی با طراحی های پیچیده تر و حتی مدرن تر که محل هایی برای قرار دادن تجهیزات مربوط به آن نظیر جایی برای قرار دادن یک کیبورد مجزا، هدفون و یا اسپیکر و همچنین وسایل و کتاب ها را نیز دارد.

در بعضی از مدل های میز کامپیوتر پسرانه که ابعاد بزرگ تری هم دارند محل قرار گیری لپ تاپ یا مانیتور کامپیوتر، با محلی که می توان بر روی آن مطالعه و کار انجام داد مجزا است، و این خود امکانی برای داشتن فضای بیشتر و کار کردن راحت تر است. در مدل های قدیمی تر میز کامپیوتر پسرانه، محلی برای قرار دادن کیس کامپیوتر و اسپیکر ها وجود داشت، اما امروزه که لپ تاپ ها جای خود را به کامپیوتر های قدیمی داده اند، این قسمت نیز حذف شده است.

میز تحریر پسرانه
میز تحریر پسرانه
میز تحریر پسرانه

دکور میز تحریر پسرانه

پسر بچه های کوچک بر روی میز تحریر خود کتاب ها و دفتر نقاشی های خود را می گذارند و وسایلی مربوط به کاردستی و غیره. می توانند چند تا از اسباب بازی های شان مانند ماشین یا هواپیما را هم برای تزیین میز تحریر بر روی آن قرار دهند. بر روی میز تحریری که مربوط به کودک است، توصیه می گردد از وسایلی نظیر گلدان و چیزهای شیشه ای مانند قاب عکس استفاده نشود، تا خطری نیز او را تهدید نکند.

اما پسر های نوجوان می توانند بر روی میز کامپیوتر پسرانه خود علاوه بر قرار دادن لپ تاپ و چراغ مطالعه، وسایل و مجسمه هایی که برای شان انگیزه دهنده و الهام بخش است قرار دهند. برای مثال سردیس شخصیت هایی که مورد علاقه شان است، اگر به نجوم علاقه دارند ماکت یک فضا پیما، ماکت کره زمین، اگر به ادبیات علاقه مند هستند سردیس شاعران و نویسندگان و چیز هایی از این دست می تواند گزینه های خوبی برای دکور میز تحریر شان باشد. همچنین نورپردازی با ریسه های شلنگی هفت رنگ می تواند گزینه خوبی برای این سن و سال باشد.

پسران جوان نیز با قرار دادن گیاه های سبز مانند کاکتوس و یا گیاهان مقاوم دیگر نظیر سانسوریا می توانند میز تحریر خود را تزیین کنند. قرار دادن تقویم رومیزی، جایی برای نگهداری خودکار ها، و محل قرار دادن برگه ها نیز بر روی میز تحریر پیشنهاد می شود. همچنین قرار دادن مجسمه هایی تزیینی از جنس سنگ و چوب، ماکت هواپیما، اسباب بازی های کوچکی مانند ماشین و غیره که از بچگی شان به یادگار مانده و قاب عکس خانوادگی به زیباتر شدن دکور میز تحریر شان کمک می کند.

چیدمان اتاق پسرانه به کمک میز تحریر

معمولا اتاق خواب پسرانه چیدمانی ساده دارد زیرا پسرها زیاد علاقه ای به وسایل تزیینی که دختران استفاده می کنند، ندارند. پیشنهاد می شود در اطراف میز تحریر پسرانه طبقات و قفسه هایی برای قرار دادن کتاب و مجسمه نصب شود. همچنین وجود تابلو های عکس یا نقاشی بر روی دیوار با موضوعاتی که مورد علاقه آنهاست توصیه می شود. بهتر است در اطراف میز تحریر پوستر ها و یا قاب عکس هایی از شخصیت های تاثیر گذار چسبانده شود، وجود این تصاویر می تواند ایجاد انگیزه کند. مثلا برای پسر نوجوانی که به فیزیک علاقه مند است، وقتی مشغول درس و مطالعه می شود دیدن تصویر دانشمندانی که در این حوزه فعالیت می کردند، در پیشرفت او بسیار موثر خواهد بود.

میز تحریر پسرانه نوجوان را بهتر است در قسمتی از اتاق قرار داد که از درب ورودی دور باشد. به این ترتیب فضا و حریم خصوصی او حفظ می شود و نوجوان احساس امنیت بیشتری می کند. همچنین پیشنهاد می شود میز تحریر از تخت خواب نیز تا جای ممکن فاصله داشته باشد، زیرا همین چند قدمی که از تخت خواب تا میز تحریر طی می شود، می تواند تنبلی و خواب آلودگی را دور کند.

قیمت میز تحریر و میز کامپیوتر پسرانه

میز های تحریر و میز کامپیوتر پسرانه قیمت های مختلفی دارند که این تفاوت ها ناشی از نوع کاربری و مدل های متفاوت آنهاست. میز تحریر های ساده پسرانه را در حدود زیر یک میلیون تومان نیز می توانید خریداری کنید اما برای خرید میز های کامپیوتر پیشرفته تر و حرفه ای تر شاید به پرداخت حدود پنج میلون تومان هم نیاز داشته باشید. اما میز تحریر های معمولی که شامل یک یا دو کشو یا چند قفسه هستند در حدود یک تا سه میلیون تومان قیمت دارند.

خانه ایده آل خود را بسازید:

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<