تخت خواب دو طبقه فلزی ؛ معرفی مدل های دخترانه، پسرانه، ساده و مدرن

چیدو پلاس 01 اردیبهشت 1401

تخت خواب های دو طبقه طرفداران زیادی برای خود دارند زیرا برای فضاهای کوچک و اشتراکی بسیار مناسب اند. تخت خواب دو طبقه فلزی دارای مزایایی است که آن را از تخت های دو طبقه چوبی متمایز کرده و باعث می شود که استقبال از خرید آنها بیشتر شود. برای مثال موضوع سادگی و سبک بودن آنها، اشغال فضای کمتر و کم جا بودن شان از مواردی است که موجب محبوبیت این مدل تخت خواب ها شده است. اگر دوست دارید با انواع تخت خواب دو طبقه فلزی مانند تخت خواب دو طبقه فلزی دخترانه و یا خوابگاهی و قیمت آنها بیشتر آشنا شوید، خواندن این متن را از دست ندهید.

تخت خواب دو طبقه فلزی دخترانه / پسرانه

تخت خواب های فلزی معمولا شکل و طراحی ساده ای دارند و هم به عنوان تخت دخترانه و هم پسرانه مورد استفاده قرار می گیرند. اما در مدل هایی با استفاده از رنگ های مختلف و یا روکش های ام دی افی که در بعضی از قسمت های آن به کار رفته، می توان گفت که این تخت خواب دو طبقه فلزی دخترانه است یا پسرانه. همچنین در مدل تخت خواب دو طبقه فلزی دخترانه می توان از رو تختی هایی که دارای رنگ و طرحی متناسب با سلایق دختر هاست، استفاده نمود. در مورد رنگ بندی نیز همانگونه که گفته شد این تخت ها دارای رنگ های محدودی از جمله مشکی، طوسی و سفید هستند. دخترانه یا پسرانه بودن آنها در رنگ میله های فلزی و فرفورژه تخت ها تاثیری ندارد اما شاید بتوان گفت تخت خواب دو طبقه فلزی دخترانه با رنگ سفید مناسب تر باشد.

تخت خواب دو طبقه فلزی ساده

برای کسانی که دارای فضای بسیار کمی در اتاق خواب هستند از مدل تخت خواب دو طبقه فلزی ساده استفاده می شود. این تخت خواب ها دارای ساده ترین شکل طراحی بوده و بدون هیچ گونه تزیین اضافه ای در اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرند. بر روی این تخت خواب ها می توان از رو تختی های رنگی استفاده نمود که باعث زیبا شدن آنها شود. این تخت خواب های فلزی در عین سادگی زیبا هستند و به دلیل آنکه کم ترین فضای ممکن را اشغال می کنند، برای اتاق خواب های کوچک دو یا چند نفره بسیار مناسب هستند.

تخت دو طبقه فلزی خوابگاهی

تخت خواب های فلزی ساده به تخت خواب فلزی خوابگاهی یا سربازی هم معروف هستند. قیمت این تخت خواب ها در مقایسه با تخت های دو طبقه دیگر که دارای طراحی های متفاوت تر و بیشتری هستند، ارزان تر است و به همین دلیل هم در چنین مکان هایی از آنها استفاده می شود. این مدل تخت خواب های دو طبقه فلزی ساده معمولا فاقد کشو یا کمد همراه هستند و فقط خود تخت دو طبقه به تنهایی به فروش می رسد. برای مثال قیمت تخت دو طبقه فلزی خوابگاهی با امکان جدا شدن و بسته شده مجدد، دارای حفاظ و نردبان، با قطر لوله 60 میلی متر و ضخامت ورق 80 میلی متر، در حدود 2 میلیون و 350 هزار تومان است. در مدلی دیگر قیمت تخت دو طبقه فلزی خوابگاهی دارای همان ویژگی های قبلی اما با ظاهری شکیل تر و زیباتر در حدود 2 میلیون و 950 هزار تومان است.

قیمت تخت دو طبقه فلزی

تخت خواب های دو طبقه فلزی که دارای ظاهری کمی پیچیده تر و با طراحی متفاوت تر هستند، بیشتر مورد استفاده افراد در خانه است. در این تخت خواب ها از تزییناتی استفاده شده است که باعث متفاوت تر شدن ظاهر آنها شده و به زیبایی اتاق خواب هم کمک می کند. برای مثال در قسمت تاج و پایین تخت از جنس ملامینه رنگی استفاده می شود و ممکن است این قسمت دارای طرح خاصی هم باشد. مثلا در مدل های پسرانه از آرم آدیداس یا لوگوی باشگاه های فوتبالی و در مدل های دخترانه از طرح های دیگر استفاده می شود. قیمت تخت دو طبقه فلزی که از سادگی محض به دور هستند و در آنها از تزییناتی هم استفاده شده، کمی بیشتر است و در حدود 3 میلیون و 500 هزار تومان به بالا قیمت گذاری می شوند.

تخت خواب دو طبقه فلزی شیک و مدرن

اگر به دنبال داشتن یک تخت خواب دو طبقه فلزی شیک هستید می توانید به سراغ طرح های خاص تری بروید که در آنها از خلاقیت بیشتری استفاده شده و میله های فلزی با سلیقه و ظرافت بیشتری در ساخت تخت خواب مورد استفاده قرار گرفته است. این تخت خواب های دو طبقه فلزی زیبا فضای اتاق خواب را به شدت متفاوت و دگرگون می کنند و فضای مدرن، جذاب و دیدنی را پدید می آورند. در طراحی آنها ممکن است طبقه پایین دارای عرض بزرگ تری باشد و یا برای پله ها و یا نرده ها از طرح های خلاقانه استفاده شده باشد. اما این را هم باید بدانید که برای خرید یک تخت خواب دو طبقه فلزی شیک مجبورید هزینه بیشتری را هم پرداخت کنید.

تخت خواب دو طبقه فلزی
تخت خواب دو طبقه فلزی
تخت خواب دو طبقه فلزی
تخت خواب دو طبقه فلزی
تخت خواب دو طبقه فلزی
تخت خواب دو طبقه فلزی

مزایای استفاده از تخت خواب دو طبقه فلزی

تخت خواب های دو طبقه چه از نوع فلزی و چه مدل های چوبی دارای مزایای مختلفی هستند که همین مزایا باعث شده تا از آنها در خانه ها و خوابگاه ها استفاده شود. تعدادی از این مزایا و ویژگی های مثبت در زیر بیان شده است. همچنین سعی شده تا درباره معایب این مدل تخت خواب ها نیز نکاتی گفته شود تا انتخاب برای شما راحت تر گردد.

  • اشغال فضای کم

تخت خواب دو طبقه فلزی هم به دلیل دو طبقه بودن و هم به خاطر فلزی بودن فضای کمتری را در مقایسه با تخت های معمولی اشغال می کند. در یک اتاق خواب کوچک که به طور مشترک برای در نفر است، شاید امکان قرار دادن دو تخت یک نفره جداگانه وجود نداشته باشد. اما با استفاده از تخت خواب دو طبقه فلزی هم فضای کمتری از اتاق اشغال می شود و هم دو نفر به راحتی می توانند بر روی تخت ها استراحت کنند.

  • وزن کمتر

تخت خواب دو طبقه فلزی دارای وزن کمتری در مقایسه به تخت های چوبی است و این باعث می شود تا در صورتیکه که نیاز به جابجایی تخت خواب وجود داشت، این کار راحت تر صورت گیرد. هم جابجایی آن در اتاق خواب و هم در اسباب کشی تفاوت وزن تخت دو طبقه فلزی و چوبی قابل مشاهده و لمس است.

  • قیمت کمتر

اگر به دنبال خرید تخت خواب دو طبقه با قیمت ارزان تر هستد، تخت خواب دو طبقه فلزی بهترین پیشنهاد برای تان خواهد بود. این تخت خواب ها در مقایسه با تخت های چوبی از قیمت کمتری برخوردار هستند و خریدشان برای افرادی با بودجه محدود مناسب است. همانگونه که گفته شد برای خرید یک تخت خواب دو طبقه فلزی ساده باید در حدود 2 تا 2 میلیون و 500 هزار تومان هزینه نمایید.

  • دوام و ماندگاری

میله های فلزی به کار رفته در انواع تخت خواب دو طبقه فلزی بسیار مقاوم و محکم هستند و آسیبی به آنها وارد نمی شود. در مقایسه با تخت های چوبی که امکان شکستن و ترک خوردن آنها وجود دارد، این تخت ها از دوام خوبی برخوردار هستند.

معایب تخت خواب دو طبقه فلزی

یکی از موارد مهم درباره معایب تخت خواب دو طبقه فلزی آن است که این تخت ها در هنگام خوابیدن و غلت زدن بر روی آنها ممکن است کمی صدا از خود ایجاد کنند. البته در صورت خرید تخت های فلزی با کیفیت بالا این مشکل به میزان زیادی بر طرف شده است اما در تخت های فرفورژه معمولی با کیفیت پایین مشکل سر و صدای تخت مشهود است.

تخت خواب دو طبقه فلزی
تخت خواب دو طبقه فلزی
تخت خواب دو طبقه فلزی
تخت خواب دو طبقه فلزی
تخت خواب دو طبقه فلزی
تخت خواب دو طبقه فلزی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای خرید و مدل تخت خواب دو طبقه نوجوان دختر و پسرچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<