مدل های مختلف میز تحریر دخترانه کلاسیک و مدرن

چیدوپلاس 19 اردیبهشت 1400

میز تحریر یکی از مهم ترین اجزای چیدمان اتاق خواب به شمار می رود. مدل و رنگ میز تحریر را بیشتر بر اساس سن فرد انتخاب می کنند اما جنسیت فرد نیز می تواند عامل دیگری در انتخاب میز تحریر باشد. میز تحریر دخترانه نوعی از میز های تحریر است که شکل و رنگی مطابق با سلیقه دختران دارد و معمولا به رنگ های روشن و در طیف رنگی سفید و صورتی و گلبهی ساخته می شود اما همانطور که می دانید رنگ های دخترانه و پسرانه در اصل تنها قراردادهایی هستند که می توانند درست هم نباشند.

میز تحریر کلاسیک دخترانه

میز تحریر های کلاسیک از چوب ساخته می شوند و دارای پایه های قوی و محکم هستند. میز تحریر کلاسیک دخترانه هم به خاطر استفاده از چوب و هم به دلیل مدل و شکل ساخت خود دارای وزن بالاتری نسبت به میز تحریر های مدرن است. در میز تحریر کلاسیک دخترانه علاوه بر قسمتی که به عنوان میز ساخته می شود، قفسه هایی در بالا و کشوهایی در زیر برای قرار دادن وسایل و کتاب ها تعبیه شده است.

میز تحریر کلاسیک دخترانه می تواند دارای تزیینات منبت کاری کمی برای زیبایی بیشتر باشد و رنگ آن نیز معمولا به رنگ های قهوه ای و سفید موجود است. هر چند که می توان رنگ دلخواه را برای آن انتخاب نمود. پیشنهاد می شود رنگ های تیره را برای این مدل میزها انتخاب نکنید زیرا وجود یک حجم بزرگ تیره رنگ در اتاق خواب سبب گرفتگی فضا و کوچک شدن اتاق خواب می شود. اگر در اتاق خواب از میز تحریر کلاسیک دخترانه استفاده می کنید باید توجه داشته باشید که صندلی آن و همینطور سایر اجزای اتاق را نیز با همین سبک چیدمان کنید.

میز تحریر دخترانه
میز تحریر دخترانه
میز تحریر دخترانه

میز تحریر دخترانه مدرن

امروزه بیشتر سبک های مدرن برای میز تحریر انتخاب می شوند، زیرا هم از نظر ابعاد و اندازه کوچک تر و کم جا تر هستند و هم شکل و مدل آنها باب میل و سلیقه دختران جوان است. بر روی این میز ها به راحتی می توان لپ تاپ را قرار داد و به کار مشغول شد. میز تحریر دخترانه مدرن بیشتر از جنس ام دی اف ساخته می شود، هر چند که مدل های فلزی یا شیشه آن نیز طرفدارانی در بین دختران دارد. میز تحریر دخترانه مدرن نیز می تواند دارای کمد یا کشو باشد اما تفاوت اساسی آن با میز های کلاسیک در مدل و اندازه است. کشوها و قفسه های این میزهای مدرن باریک تر و جمع و جور تر هستند و معمولا به دور از هر گونه تزیینات اضافی ساخته می شوند.

رنگ میز تحریر دخترانه مدرن

بیشترین رنگی که برای ساخت میز تحریر دخترانه مدرن استفاده می شود رنگ های سفید، شیری و کرم، صورتی های روشن، گلبهی و نوعی رنگ آبی روشن است. این رنگ ها بیشتر توسط دختران انتخاب می شوند و با روحیات آنها سازگارتر است. رنگ چوب نیز رنگ دیگری است که طرفداران زیادی در بین دختر خانوم ها دارد. این رنگ در تلفیق با رنگ سفید بسیار زیبا خواهد بود. البته به طور کلی انتخاب رنگ میز تحریر دخترانه مدرن بستگی به سن دختر نیز دارد.

میز تحریر دخترانه
میز تحریر دخترانه
میز تحریر دخترانه
میز تحریر دخترانه
میز تحریر دخترانه
میز تحریر دخترانه

میز تحریر دخترانه برای سن کودک

برای کودکان از سن پایین تا زمانی که کم کم به نوجوانی می رسند، از رنگ های شاد و فانتزی برای میز تحریر استفاده می کنند. رنگ های صورتی فانتزی به همراه سفید، و همینطور رنگ های سرخابی، بنفش و زرد انتخاب های دیگری هستند که معمولا کودکان آنها را دوست دارند. اندازه، شکل و مدل این میز ها را نیز مطابق با سن و سال کودک طراحی کرده و حتی از تزیینات فانتزی و کارتونی بر روی آن استفاده می کنند.

میز تحریر دخترانه
میز تحریر دخترانه
میز تحریر دخترانه

میز تحریر دخترانه برای سن نوجوان

معمولا و متاسفانه بچه ها وقتی به سن نوجوانی می رسند دیگر مایل به استفاده از رنگ های شاد و فانتزی نیستند. با اینکه این رنگ ها در روحیه آنها موثر است اما ترجیح می دهند رنگ های ملایم تری را برای وسایل خود انتخاب کنند. رنگ هایی که برای این سن بیشتر انتخاب می شود رنگ های صورتی ملایم و گلبهی به همراه سفید است. البته انتخاب بستگی زیادی به روحیه نوجوان دارد. بعضی از دختران نوجوان رنگ ها و سبک های پسرانه را برای وسایل خود بیشتر می پسندند و دوست دارند اتاق شان با رنگ های تیره تر و سرد تر چیدمان شود.

میز تحریر دخترانه برای سن جوان

دختران جوان در مورد علایق و سلیقه های شان به ثبات رسیده اند و می دانند که چه رنگی با روحیات آنها سازگار تر است. معمولا دختران جوان میز تحریر با رنگ چوب به صورت تکی و یا در تلفیق با رنگ دیگری نظیر سفید را بیشتر می پسندند. استفاده از رنگ های دیگر مانند آبی فیروزه ای، لیمویی، سبز کاهویی و رنگ هایی از این دست نیز می تواند مورد انتخاب شان باشد. اما طیف رنگ های قهوه ای بیشتر متناسب با سن آنها و نوع کاربرد شان از میز تحریر خواهد بود.

دکوراسیون میز تحریر دخترانه

اینکه میز تحریر چگونه چیدمان شود و چه وسایلی بر روی آن قرار گیرد بستگی به سن و سال دختر و کاری که بر روی آن انجام می دهد دارد. دختر بچه های کوچک وسایلی مانند کتاب و دفتر نقاشی و مداد رنگی و چیز هایی از این دست را بر روی میز می گذارند. اما برای قشنگ تر شدن میز تحریر او می توانید یک چراغ مطالعه فانتزی و یک یا دو عروسک کوچک مانند خرس یا هر عروسکی که بیشتر دوست دارد، را بر روی میز قرار دهید. بر روی دیوار کنار میز تحریر نیز می توانید نقاشی ها و کاردستی های او را بچسبانید.

برای دخترهای نوجوان به غیر از چراغ مطالعه و لپ تاپ شخصی او، پیشنهاد می شود که یک قاب عکس خانوادگی به همراه قاب عکسی از خود او قرار دهید. بر بالای میز تحریر و بر روی دیوار با نصب چند طبقه ام دی اف می توانید کتاب های درسی و غیر درسی اش را بگذارید و وسایل دکوری و یا مجسمه هایی را برای تزیین در کنار کتاب ها قرار دهید. همچنین استفاده از ریسه های نوری می تواند فضا را بسیار زیبا و رویایی کند. حتما این ریسه ها را در قسمت طبقات و اطراف میز تحریر قرار دهید و محیط اتاق او را دلنشین تر نمایید.

اما دکور میز تحریر دخترانه برای دختر های جوان می تواند شامل لپ تاپ، چراغ مطالعه، یک لیوان برای قرار دادن خودکار و مداد و ماژیک و غیره، کاغذ های برچسب رنگی، یک گلدان گل حاوی گل های تازه و یا گیاه سبز، کتاب و تقویم، و یک یا دو مجسمه برای تزیین میز باشد. وجود طبقات و شلف هایی بر روی نزدیک ترین دیوار به میز تحریر نیز جهت قرار دادن کتاب پیشنهاد می شود. بهتر است میز تحریر را در نزدیکی پنجره بگذارید تا بتوانید هر از چند گاهی با دیدن منظره بیرون نفسی تازه کرده و حال و هوای تان عوض شود.

میز تحریر دخترانه
میز تحریر دخترانه
میز تحریر دخترانه

قیمت میز تحریر دخترانه

میز تحریر دخترانه بر اساس شکل و مدل آن قیمت گذاری می گردد. معمولا قیمت میز تحریر دخترانه ساده در حدود دو میلیون تومان و هر چه میز تحریر دارای کشو یا قفسه های بیشتری باشد قیمت آن نیز بالاتر می رود. این قیمت تا حدود هشت میلیون تومان نیز بالا خواهد رفت.

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای انتخاب صندلی میز تحریر مناسب برای هر نوع دکوراسیونچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<