راهنمای انتخاب صندلی میز تحریر مناسب برای هر نوع دکوراسیون

چیدوپلاس 18 اردیبهشت 1400

وقتی یک صندلی میز تحریر تهیه می کنید، علاوه بر موضوعاتی مانند شکل ظاهری، رنگ و قیمت باید به جنس پشتی و کفی، کیفیت و راحتی صندلی که انتخاب می کنید هم دقت داشته باشید. می توان گفت انتخاب درست صندلی میز تحریر موضوع بسیار مهمی است که می تواند بر روی سلامتی انسان نیز تاثیر گذار باشد. مخصوصا برای کسانی که وقت زیادی را جهت انجام کار و یا درس و مطالعه پشت میز تحریر صرف می کنند، اگر صندلی نامناسب باشد بعد از مدتی دچار عارضه کمر درد ناشی از آسیب به ستون فقرات می شوند. بنابراین موضوع کیفیت صندلی میز تحریر را جدی بگیرید و  با تحقیقات کافی به دنبال خرید یک صندلی مناسب باشید.

صندلی میز تحریر طبی

بهترین صندلی که می توان برای میز تحریر انتخاب نمود، صندلی میز تحریر طبی است. این صندلی ها به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که فرد هنگام نشستن بر روی آن علاوه بر داشتن احساس راحتی و آسایش، نگران سلامتی بدن خود نیز نخواهد بود. شاید تصور تان از صندلی های طبی همان مدل صندلی های اداری ساده و مشکی باشد، اما باید گفت صندلی های طبی در شکل ها، رنگ ها و مدل های متنوعی ساخته می شوند که شما می توانید یکی از آنها را متناسب با چیدمان اتاق و میز تحریر خود انتخاب کنید.

یک صندلی طبی میز تحریر خوب دارای چه ویژگی هایی است؟

وقتی شخصی برای میز تحریر خود صندلی طبی خیداری می کند به این معنی است که قرار است ساعات طولانی را در پشت میز تحریر مشغول باشد. بنابراین باید دقت زیادی در انتخاب خود به خرج دهد و صندلی مناسبی تهیه کند. برای این کار شاید نیاز به صرف هزینه بالاتری هم باشد، اما در نگاه کلی تر صرف یک هزینه اولیه نسبتا بالا برای جلوگیری و پیشگیری از هزینه های درمانی مربوط به کمر و ستون فقرات و همینطور درد و بیماری، مقرون به صرفه تر خواهد بود. در زیر به ویژگی های یک صندلی طبی میز تحریر خوب اشاره می شود.

 • یک صندلی طبی خوب باید مناسب با اصول ارگونومی باشد و قسمت پشتی و تکیه گاه صندلی قابل تنظیم باشد تا با شکل ستون فقرات و انحنای کمر فرد متناسب گردد.
 • همچنین ارتفاع کلی صندلی نیز قابل کم یا زیاد شدن باشد. هنگامی که فرد بر روی صندلی می نشیند، باید پاها بر روی زمین قرار گیرند. در غیر این صورت با تنظیم ارتفاع باید این مشکل حل شود.
 • نکته بعدی در رابطه با دسته های صندلی است. دسته ها یا تکیه گاه های بازو باید فاصله درستی نسبت به نشیمن صندلی داشته باشند تا هنگامی که فرد بر روی صندلی نشسته است، آرنج ها به راحتی بر روی آن قرار گیرند و شانه های فرد حالتی آرام و راحت داشته باشد. ارتفاع دسته های صندلی نیز باید متناسب با بدن فرد تنظیم گردند.
 • طول قسمت پشتی صندلی باید به اندازه ای باشد که حداقل تا بالای تیغه های شانه قرار گیرد. این میزان به پشتیبانی کامل از کمر کمک می کند.
 • بالشتک های صندلی و پشتی صندلی طبی از جنس خوب و با کیفیتی انتخاب شود تا پس از مدتی تغییر شکل نداده و فرد را اذیت نکند. در صورت امکان بهتر است نشیمن و پشتی صندلی طبی از مموری فوم که از جنس پلی اورتان است، ساخته شود.
 • پارچه ای که برای روکش نشیمن و پشتی صندلی انتخاب می شود باید دارای اصطکاک کافی باشد تا فرد هنگام نشستن بر روی آن لیز نخورد و یا ضخیم و زمخت بودن بیش از حد آن سبب آزردگی او نشود.
 • قسمت پشتی صندلی طبی باید دارای حالت ارتجاعی باشد و تا حد لازم خم و راست گردد.

ویژگی های کلی صندلی طبی میز تحریر

 • روکش صندلی: روکش صندلی های طبی میز تحریر معمولا از سه نوع پارچه (Fabric)، بافت مشبک (Mesh)، و چرم (Leather) ساخته می شوند. صندلی های پارچه ای در رنگ های مختلف موجود هستند و لطیف به نظر می رسند، با گذشت زمان دچار خوردگی و ساییدگی می شوند و پس از مدتی ممکن است بر روی آنها یک لکه دائمی ایجاد گردد. روکش صندلی با بافت مشبک امکان نفوذ هوا را دارند و این موضوع از تعرق جلوگیری می کند. اصطکاک کافی برای بخش نشیمن را ایجاد می کنند، دوام بالایی دارند اما کمی سفت تر از پارچه هستند و لطافت آن را ندارند. روکش صندلی چرمی لطیف و صاف به نظر می رسد، دوام خوبی دارد، اما ممکن است پس از مدتی ترک بخورد، همچنین چون امکان نفوذ هوا در آن وجود ندارد سبب تعرق می گردد.
 • قاب صندلی: انتخاب قاب صندلی بستگی به سلیقه فرد دارد اما معمولا سه نوع قاب برای صندلی وجود دارد. قاب گرافیت با رنگ زغالی تیره، قاب صندلی پلاتین یا تیتانیوم با رنگ خاکستری روشن و قاب آلومینیوم صیقلی براق.
 • ارتفاع صندلی: صندلی های طبی به دو صورت دکمه ای و دستی قابل تنظیم هستند. در نوع اول صندلی دارای سیلندرهای پنوماتیک است که این سیلندر ها با فشار دکمه بالا و پایین می شوند، و در نوع دوم به کمک یک پایه که صندلی بر روی آن قرار گرفته و با فشار یک اهرم ارتفاع تنظیم می گردد.
 • چرخ های صندلی: سه نوع چرخ برای صندلی های طبی به کار گرفته می شود. چرخ های مخصوص فرش که پلاستیکی هستند و برای حرکت آسان بر روی فرش ساخته شده اند، چرخ های مخصوص سطوح سخت که دارای لاستیک هستند و چرخ های ترمز دار که در هنگام بلند شدن از روی صندلی و مخصوصا در سطوح ناهموار، قفل شده و از حرکت صندلی جلوگیری می کنند.

 صندلی میز تحریر چوبی

بعضی از افراد هستند که استفاده طولانی مدتی از میز تحریر نداشته و از آن برای انجام کارهای کوتاه مدت استفاده می نمایند. این افراد می توانند از صندلی میز تحریر چوبی استفاده کنند که شکلی جذاب و دوست داشتنی دارد و معمولا در هماهنگی ظاهری با میز تحریر ساخته می شود. نشیمن این صندلی ها ممکن است ساده و یا همراه با ابر برای راحتی بیشتر باشد. صندلی میز تحریر چوبی کوچک تر از انواع طبی است و فضای کمی را اشغال می کند و برای قرار گیری در اتاق های کوچک مناسب است.

صندلی میز تحریر دخترانه

بعضی از دختر خانم ها دوست دارند که صندلی میز تحریر شان شکل و فرمی ویژه و دخترانه داشته باشد. برای این موضوع می توانند از صندلی هایی با روکش خز مصنوعی، پارچه های مخمل به رنگ های سرخابی و بنفش، با پایه های چوبی یا فلزی طلایی رنگ استفاده کنند. همچنین استفاده از یک کوسن کوچک برای راحتی بیشتر صندلی یا پارچه ای فانتزی و دخترانه پیشنهاد می شود.

صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر

صندلی میز تحریر خانگی مدرن

صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر

صندلی میز تحریر ارگونومی

صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر

صندلی مدیریتی / اداری

صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر
صندلی میز تحریر

قیمت صندلی میز تحریر

قیمت صندلی های میز تحریر بسیار متفاوت است زیرا مدل های گوناگونی برای این صندلی ها وجود دارد. اگر قصد خرید صندلی طبی متحرک برای میز تحریر خود را دارید باید بدانید که قیمت این صندلی ها از حدود 1 میلیون تومان برای مدل های ساده با کارایی کمتر شروع می شود و تا حدود 3 میلیون تومان برای مدل های حرفه ای تر ادامه دارد. برای صندلی های میز تحریر چوبی غیر متحرک باید از حدود پانصد هزار تومان تا یک میلیون و ششصد هزار تومان هزینه کنید و صندلی های مدیریتی هم بین 5 الی 9 میلیون توامن قیمت دارند.

خانه ایده آل خود را بسازید:

مدل های شیک میز تحریر پسرانه برای سنین مختلفچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<