مبل شتری رنگ و انتخاب دکوراسیون مناسب با آن

چیدوپلاس 21 شهریور 1400 ،

رنگ شتری نوعی قهوه ای روشن است که مقداری زرد در خود دارد، این رنگ یک رنگ گرم بوده و در واقع مجموعه رنگ های کرم، قهوه ای و اُکر را شامل می شود و همانگونه که از اسمش نیز پیداست، از رنگ پشم شتر گرفته شده است. شتری یک رنگ روشن محسوب می گردد و هم رسمی و هم به نوعی غیر رسمی است، بنابراین استفاده از آن علاوه بر نشیمن خانه در مکان هایی نظیر سالن پذیرایی و همچنین فضاهای اداری و رسمی مناسب به نظر می رسد.

مبل راحتی شتری رنگ

مبل های راحتی با پارچه های شتری رنگ ساده روکش می شوند و کوسن های ساده و طرح داری بر روی آنها گذاشته می شود. مبل راحتی شتری رنگ با دیواری هایی به رنگ کرم روشن و یا کاغذ دیواری های طرح داری با این تم رنگی به علاوه پوشش کف پارکت یا لمینیت به رنگ های قهوه ای روشن، نسکافه ای و یا رنگ های تیره تر نظیر قهوه ای های تیره تاثیر زیادی بر دکوراسیون خانه خواهند داشت. استفاده از یک مبل راحتی شتری رنگ با ابعاد کوچک و یا یک نیم ست شتری رنگ در خانه ای با متراژ کوچک گزینه خوبی به شمار می رود، مخصوصا اگر از کوسن های رنگ روشن بر روی آن استفاده گردد.

رنگ کوسن برای مبل راحتی شتری رنگ

انتخاب رنگ کوسن برای مبل راحتی یکی از هیجان انگیز ترین بخش های دکوراسیون است و لذت زیادی دارد.  بر روی مبل راحتی شتری رنگ از کوسن های آبی، کرم، قهوه ای تیره، حتی نارنجی و اخرایی می توان استفاده نمود. این رنگ ها هم در قالب کوسن های ساده و هم طرح دار بر روی مبل راحتی شتری رنگ به زیبایی آن خواهند افزود. کوسن های طرح داری با رنگ های آبی و قهوه ای، کرم و قهوه ای، کوسن های گلدار، به همراه یک یا دو عدد کوسن طرح داری که در آن از رنگ بنفش تیره یا سرخابی تیره استفاده شده است، پیشنهاد های جذابی برای مبل راحتی شتری رنگ هستند.

رنگ دیوار ها و مبل شتری

برای آنکه جلوه مبلمان بیشتر شود و زیبایی های طرح و نقش آن نیز بیشتر به چشم آید، رنگ دیوار ها و سایر اجزای چیدمانی اهمیت ویژه ای پیدا می کند. در خانه ای با مبل شتری رنگ بهتر است از رنگ های روشن برای دیوار ها استفاده نمود. کاغذ دیواری ساده شیری و یا کرم برای بیشتر دیوار ها و یک کاغذ دیواری طرح دار برای یک یا دو دیوار چیدمان را زیباتر خواهد کرد. چون معمولا از پارچه های ساده برای روکش مبل شتری استفاده می شود، می توان از کاغذ دیواری طرح دار برای تمامی دیوار ها استفاده کرد. رنگ سفید هم که با تمامی رنگ ها هماهنگی دارد، می تواند بر روی دیوار باقی بماند و تاثیر منفی بر روی چیدمان شتری رنگ نخواهد داشت.

مبل شتری با چه رنگ هایی ست می شود؟

پیش تر درباره رنگ هایی که با مبل شتری هماهنگ هستند و هارمونی به وجود می آورند صحبت شد. این رنگ ها که شامل سفید، شیری، کرم، نسکافه ای، انواع قهوه ای ها و اخرایی هستند در شکل دادن یک چیدمان ساده و بی درد سر استفاده می شوند. اما رنگ های دیگری هم هستند که می توانند در کنار مبل شتری قرار گیرند و با ایجاد کنتراست و تضاد سردی و گرمی، دکوراسیونی جذاب و متفاوت پدید آورند. این رنگ ها شامل طوسی، آبی نفتی، سبز تیره، بنفش تیره و مخملی، و سرخابی تیره و سیر، است. رنگ های گفته شده بر روی دیوار ها، به عنوان کوسن ها، اکسسوری ها و وسایل دکوری مورد استفاده قرار می گیرند و با ایجاد تضاد منجر به زیبایی چیدمان می شوند.

مبل شتری رنگ
مبل شتری رنگ
مبل شتری رنگ
مبل شتری رنگ
مبل شتری رنگ
مبل شتری رنگ
مبل شتری رنگ
مبل شتری رنگ
مبل شتری رنگ

رنگ پرده ها و مبل شتری

در چیدمانی با مبل شتری رنگ پیشنهاد می شود که یک پرده ساده شیری رنگ را به عنوان پرده اصلی و از یک والان کرم یا شتری رنگ برای روی آن استفاده کنید. برای والان از پارچه های طرح داری که با کوسن ها ست هستند نیز می توان استفاده کرد. همچنین رنگ والان پرده را از رنگی که کمی تیره تر از شتری است می توان انتخاب نمود، اما پیشنهاد می شود از قهوه ای های تیره برای والان استفاده نکنید تا فضایی که در اختیار دارید کوچک تر به نظر نرسد. اگر سالن خانه تان خیلی کوچک است و با نصب والان فضای زیادی اشغال می شود، استفاده از پرده های توری با رنگ های روشن و گرم انتخاب مناسبی خواهد بود.

پوشش کف و مبل شتری

پوشش کف خانه تاثیر زیادی بر دکوراسیون دارد و در خانه ای با مبل شتری بهتر است از کفپوش هایی استفاده شود که بر رنگ زیبای مبلمان تاثیر منفی نگذارند. علاوه بر سرامیک و سنگ و پارکت و لمینیت که در بخش های قبلی گفته شد، استفاده از موکت نیز پیشنهاد خوبی به نظر می رسد. انواع موکت های ساده یا طرح دار معمولی یا پرز بلند در کنار رنگ شتری مبلمان به گرم تر شدن فضا کمک می کنند. این ترکیب رنگی با استفاده از موکت مخصوصا برای فصل زمستان و خانه هایی که در مناطق سردسیر و یا شمال کشور وجود دارند، مناسب است. پرز های موکت به همراه رنگ شتری گرمای کویر را به خاطر می آورد و از نظر روانی از سرمای زمستانی که در آن هستید، می کاهد. همچنین موکت به فانتزی و صمیمی تر شدن فضا کمک خواهد کرد.

فرش

اگر از مبل شتری راحتی با پارچه ای ساده استفاده می کنید، استفاده از فرش هایی با طرح های شلوغ، گلدار و طرح های مدرن هیچ اشکالی نخواهند داشت. اما یک پیشنهاد ویژه برای مبل شتری رنگ استفاده از قالیچه ها، گلیم ها و گبه های سنتی ایرانی است که با پشم بافته می شوند و طرح های سنتی و عشایری دارند. در این گلیم و گبه ها از رنگ های طبیعی و گرم مانند کرم و شتری و قرمز و اخرایی و قهوه ای استفاده و فضای رنگی آنها با رنگ شتری موجود در مبلمان بسیار هماهنگ است. این مدل فرش ها در چیدمان های مدرن کاربرد خوبی دارند و با وجود ماهیت سنتی بودن شان تلفیق جذابی از سنت و مدرنیته را پدید می آورند. همچنین به دلیل دست بافت بودن شان از ارزش مادی و معنوی بالایی برخوردار بوده و انرژی های مثبتی در خانه به جریان می اندازند.

نورپردازی و روشنایی

موضوع نورپردازی در هر مدل دکوراسیون و هر رنگ چیدمانی اهمیت زیادی دارد چون میزان نور ناکافی جلوه چیدمان را از بین می برد و همچنین وجود نور اندازه و کافی می تواند تاثیر شگرفی بر زیبایی دکوراسیون داشته باشد. مبل شتری، رنگی روشن و گرم دارد، بنابراین برای استفاده در خانه های کم نور یک انتخاب مناسب است. اما استفاده از آباژور ها و چراغ های دیواری و سقفی و ایجاد نور مصنوعی به دلباز تر شدن خانه کمک زیادی می کند. آباژور های فلزی طلایی، آباژور با کلاهک کرم رنگ ساده یا طرح دار، چراغ های دیوار کوب با لامپ های ادیسونی، لوستر هایی متناسب با سبک چیدمان و حتی نور های مخفی سقف می توانند بر زیبایی و افزایش جلوه دکوراسیون و خصوصا مبل شتری رنگ بی افزایند.

خانه ایده آل خود را بسازید:

دکوراسیون قهوه ای و آبی و ایجاد یک ترکیب رنگ متفاوت در خانه

دکوراسیون لوکس با مبل چستر فیلد، مبلی که هیچ وقت از مد نمی افتد!!

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<