مدل های مدرن و کلاسیک جاکفشی سه تکه

چیدوپلاس 01 شهریور 1400

یکی از مدل های جاکفشی که در طراحی آن از ایده ای جدید استفاده شده، جاکفشی سه تکه است. این مدل جاکفشی در اصل از سه جاکفشی عمودی تشکیل شده است که از بلند به کوتاه در کنار هم قرار گرفته اند. مدل جاکفشی سه تکه که به آن جاکفشی پله ای نیز می گویند، همانند سایر جاکفشی ها طبقاتی دارد که کفش ها بر روی آن قرار می گیرند.

جاکفشی های سه تکه در دو مدل کلی ساخته می شوند؛ در یک مدل هر کدام از تکه ها جدا هستند و چیدمان آنها در کنار هم است، به این معنی که می توان چیدمان آن را از بلند به کوتاه تغییر و به شکل دلخواه انجام داد. حتی می توان یکی از تکه ها را در جایی دیگر گذاشت. اما در مدل دیگر هر سه تکه از جاکفشی به هم چسبیده اند و بر روی یک پایه نصب شده اند، جاکفشی سه تکه با طرح کلاسیک به این گونه ساخته می شود. درب جاکفشی سه تکه از نوع لولا دار است و هر کدام از تکه ها درب مخصوص به خود را دارند. سطح روی درب این جا کفشی ممکن است ساده باشد و یا همراه با طرح هایی ساخته شود.

ابعاد، قیمت و جنس جاکفشی سه تکه

جاکفشی سه تکه ممکن است در ابعاد مختلفی ساخته شود که افراد بر حسب نیاز و فضای در اختیار اندازه مورد نظر خود را انتخاب می کنند. اما ارتفاع استاندارد جاکفشی سه تکه از بلند به کوتاه به ترتیب ۹۲، ۸۲ و ۷۲ سانتی متر بوده، طول آن ۳۰ سانتی متر برای هر تکه و در مجموع ۹۰ سانتی متر و عمق جاکفشی ۳۲ سانتی متر است. مجموع طبقه های جاکفشی سه تکه ۱۳ عدد است که کفش های زیادی درون آن جای می گیرد. البته این نکته را نیز در خاطر داشته باشید که به دلیل عرض کم هر کدام از تکه ها، در هر طبقه یک یا دو کفش جای می گیرد. جاکفشی سه تکه یا جاکفشی پله ای دارای قیمتی در محدوده ۹۰۰ هزار تا ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که البته اگر این مدل جاکفشی از چوب ساخته شده باشد و یا دارای تزیینات منبت کاری و سلطنتی باشد قیمت آن بالاتر خواهد رفت. درباره جنس جاکفشی سه تکه نیز باید گفت که این جاکفشی ها معمولا از جنس چوب، ام دی اف یا نئوپان ساخته می شوند.

مزایا و معایب جاکفشی سه تکه

از مزایای جاکفشی سه تکه آن است که به دلیل داشتن تعداد طبقات؛ تعداد کفش های مناسبی را می توان در آن جای داد. همچنین حجم بالای آن فضای مناسبی جهت ایجاد یک دکور زیبا در ورودی خانه در اختیار قرار می دهد. اما از معایب جاکفشی سه تکه می توان به نبود جا لباسی اشاره کرد؛ به گونه ای که یا باید از داشتن جا لباسی در ورودی خانه صرف نظر نمود و یا به صورت جداگانه یک آویز لباس تهیه کرد. البته با کمی خلاقیت و به کار بردن ایده های نو می توان یک جاکفشی سه تکه طراحی کرد که دارای آویز لباس و همچنین کشو برای قرار دادن وسایل نیز باشد.

مدل جاکفشی سه تکه ساده

مدل ساده یا مدرن تر جاکفشی سه تکه به این شکل است که هر کدام از تکه ها جدا از هم بوده و دارای طراحی بسیار ساده ای هستند. از حداقل طرح های ممکن بر روی درب جاکفشی سه تکه استفاده شده است که این طرح ها ممکن است در حد خطوطی صاف، کج، مربعی و یا لوزی مانند باشند. در مدل ساده یا مدرن جاکفشی سه تکه چیزی به اسم پایه کلاسیک وجود ندارد و هر کدام از تکه های جاکفشی یا بدون فاصله از زمین قرار می گیرند و یا دارای پایه های مستطیلی بسیار کوچکی هستند. این مدل جاکفشی سه تکه به دلیل ساده بودن شکل ظاهری خود با چیدمان های مدرن به خوبی ست می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

جاکفشی سه تیکه
جاکفشی سه تیکه
جاکفشی سه تیکه
جاکفشی سه تیکه
جاکفشی سه تیکه
جاکفشی سه تیکه

مدل جاکفشی سه تکه کلاسیک

در این مدل جاکفشی سه تکه از طرح های کلاسیک و سلطنتی برای ساخت آن استفاده شده است. این مدل جاکفشی سه تکه که با چیدمان و مبلمان کلاسیک هماهنگ است دارای تزیینات منبت کاری شده ای است که بر روی درب های آن چسبانده شده اند. این تزیینات در بعضی از مدل ها به رنگ طلایی هستند. از دیگر ویژگی های جاکفشی سه تکه کلاسیک آن است که بر خلاف جاکفشی سه تکه ساده که هر تکه از دیگری جدا بود، این بار تکه های جاکفشی به هم متصل هستند و بر روی یک صفحه نصب شده اند. این صفحه دارای چهار پایه منحنی شکل است که درست همانند پایه های مبلمان کلاسیک بوده و دارای تزیینات هستند. ابعاد استاندارد برای ساخت جاکفشی سه تکه کلاسیک ۹۰ در ۳۵ در ۱۰۷ سانتی متر است که به دلیل مدل سنتی خود ابعاد بزرگ تری از جاکفشی سه تکه ساده دارد.

اگر در خانه تان از چیدمان مبلمان و میز ناهار خوری سلطنتی و استیل استفاده کرده اید و به دنبال یک جاکفشی مناسب می گردید، جاکفشی سه تکه طرح کلاسیک گزینه خوبی برای تان خواهد بود. رنگ بندی این مدل جاکفشی ها نیز به گونه ای است که برای ست کردن با مبلمان مشکلی نخواهید داشت. این جاکفشی ها دارای رنگ های سفید یا کرم با تزیینات طلایی، قهوه ای با تزیینات طلایی و یا جاکفشی سه تکه کلاسیک تماما طلایی رنگ هستند. البته ترکیب های رنگی دیگر را نیز برای آنها پیدا خواهید کرد.

جاکفشی سه تیکه
جاکفشی سه تیکه
جاکفشی سه تیکه
جاکفشی سه تیکه
جاکفشی سه تیکه
جاکفشی سه تیکه

مدل جاکفشی سه تکه آینه دار

در بعضی از مدل های جاکفشی سه تکه از آینه بر روی درب آن استفاده شده است. در این مدل جاکفشی ها آینه به دو شکل بر روی آن نصب شده است. در شکل اول تمامی سطح درب از آینه ساخته شده و در شکل دیگر آینه ها به شکل تکه هایی با چیدمان خاص بر روی درب قرار گرفته اند. اگر جاکفشی سه تکه تان از نوع آینه دار نبود با نصب سه آینه هم اندازه در بالای هر کدام از تکه های جاکفشی چیدمانی زیبا برای ورودی خانه خود ایجاد کنید.

تزیین و دکوراسیون جاکفشی سه تیکه

شکل ظاهری جاکفشی سه تکه یعنی از بلند به کوتاه بودن جاکفشی یک مدل جالب و جذاب است. این مدل را می توان با یک چیدمان عالی زیباتر هم کرد. برای این کار از گلدان های گل می توان استفاده نمود. سه گلدان هم اندازه و هم رنگ را انتخاب کنید و سه گیاه هم شکل را درون آنها بکارید. از گیاه کاکتوس و گیاهانی که به نور کمی نیاز دارند می توانید استفاده کنید. گلدان ها را بر روی هر کدام از تکه ها بگذارید تا چیدمان تان کامل شود. به جای گلدان گل طبیعی از مجسمه های سنگی، فلزی و یا چوبی هم بر روی جاکفشی سه تکه می توان استفاده کرد. اگر چیدمان خانه تان کلاسیک و طلایی است، استفاده از وسایل تزیینی و گل های مصنوعی به رنگ طلایی و اکلیلی بر روی جاکفشی سه تکه انتخاب خوبی است. نکته مهم درباره دکوراسیون جاکفشی آن است که روی جاکفشی همیشه تمیز و مرتب و درب آن همیشه بسته باشد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

روی جاکفشی چی بذارم؟ با این وسایل تزئینی یک ورودی جذاب بسازید

جاکفشی نشیمن دار، در ورودی شما یک تغییر شگفت انگیز ایجاد میکندچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<