ایجاد فضایی گرم و دلنشین در آشپزخانه با کابینت سفید و قهوه ای

چیدوپلاس 03 بهمن 1399 ،

آشپزخانه محلی است که همه اعضای خانواده در آن رفت و آمد دارند. معمولا اعضای خانه مدت زیادی را در آنجا صرف درست کردن غذا می کنند و اگر میز غذا خوری در آشپزخانه قرار گرفته باشد، زمان خوردن صبحانه و ناهار و شام را نیز در آنجا سپری می کنیم. پس با این وجود اهمیت یک چیدمان زیبا و دلچسب در آشپزخانه بیشتر به نظر می رسد. مهم ترین بخشی که در ورود به آشپزخانه مورد توجه قرار می گیرد، رنگ کابینت ها است. انتخاب رنگ مناسب برای کابینت با در نظر گرفتن چیدمان خانه و سلیقه شخصی تان انجام می گیرد. کابینت سفید و قهوه ای یکی از گزینه های انتخابی محبوب و پر طرفدار برای کسانی است که در حال انتخاب کابینت برای خانه شان هستند.

کابینت سفید و قهوه ای، ترکیب رنگی آشنا برای همه

همیشه رنگ قهوه ای یکی از رنگ های پر کاربرد در خانه ایرانی ها بوده است. در گذشته اگر حرف از کابینت می شده است، اولین رنگی که به ذهن می آمده رنگ قهوه ای بوده است. البته که هنوز هم این رنگ بسیار زیبا و جذاب به نظر می رسد و یکی از رنگ های بسیار شیک برای آشپزخانه های کلاسیک و همینطور مدرن محسوب می شود. در گذشته بیشتر کابینت ها بدون توجه به چیدمان خانه، از جنس چوب و یا ام دی اف با رنگ های قهوه ای سوخته و یا قهوه ای روشن ساخته می شدند. امروزه توجه بیشتری به هماهنگی بین کابینت ها و دکوراسیون کلی خانه می شود. شاید مهم ترین دلیل این کار برای آن است که بر خلاف گذشته آشپزخانه های امروزی به صورت یک اتاق و مکان کاملا مجزا با در و دیوار جدا کننده نیستند و در واقع آشپزخانه در ادامه و امتداد سالن ساخته می شود. بنابراین کابینت ها کاملا دیده می شوند و بهتر است برای آنها از رنگ هایی استفاده کرد که بیشترین هماهنگی را با سایر بخش های خانه دارند.

کابینت های آشپزخانه با ترکیب رنگی سفید و قهوه ای برای خانه هایی مناسب است که دارای چیدمانی با رنگ های گرم هستند. کابینت سفید و قهوه ای برای آشپزخانه هایی با هر نوع متراژ مناسب به نظر می رسد. برای آشپزخانه های کوچک ترکیب سفید با طیف های روشن قهوه ای مانند نسکافه ای و در آشپزخانه های بزرگتر ترکیب سفید و قهوه ای سوخته جزو بهترین انتخاب ها خواهد بود. در آشپزخانه های کوچک می توان سهم رنگ سفید را در کابینت ها افزایش داد تا فضای کوچک و محدودی که در اختیار دارید بیش از حد گرفته نشود. برای مثال می توان تمام کابینت ها را سفید و فقط یک ردیف باریک از چوب قهوه ای رنگ در زیر کابینت های دیواری به کار گرفت. در این آشپزخانه ها بهتر است برای کابینت های سفید رنگ از نوع های گلاس استفاده کرد. کابینت از نوع های گلاس و براق به رنگ سفید در کنار چوب های قهوه ای رنگ و مات هماهنگی و زیبایی خیره کننده ای را به وجود می آورد. چیدمان رنگ قهوه ای در کنار سفید می تواند بسته به سلیقه هر کس متفاوت باشد. گاهی می توان همانطور که گفته شد تمام کابینت ها را سفید و فقط رویه کابینت و برخی تزیینات قهوه باشد ای و یا می توان کابینت های زمینی را از رنگ سفید و کابینت های دیواری را قهوه ای انتخاب کرد.

در آشپزخانه های بزرگ چیدمان رنگی کابینت سفید و قهوه ای می تواند به این شکل انجام گیرد که بخش زیادی از کابینت ها شامل رنگ قهوه ای سوخته باشد. رنگ قهوه ای سوخته در کنار سفید یک تضاد و کنتراست بی نظیر ایجاد می کند و باعث می شود تا آشپزخانه فضایی فوق العاده جذاب و گیرا داشته باشد. در آشپزخانه های بزرگ هم می توان کابینت از نوع های گلاس سفید و قهوه ای استفاده کرد و این بستگی به سلیقه شما دارد. همانطور که می دانید کابینت از نوع های گلاس راحت تر تمیز می شود و بنابراین برای نظافت آشپزخانه وقت کمتری را صرف می کنید.

کابینت سفید و قهوه ای
کابینت سفید و قهوه ای
کابینت سفید و قهوه ای
کابینت سفید و قهوه ای
کابینت سفید و قهوه ای
کابینت سفید و قهوه ای

رنگ نسکافه ای هم در کنار سفید به عنوان یک ترکیب جذاب برای کابینت استفاده می شود. کابینت های سفید نسکافه ای ترکیب روشن تری دارند و برای خانه های کوچک مناسب اند. همچنین این کابینت های برای خانه هایی که پوشش کف لمینیت به همین رنگ دارند، بسیار زیبا خواهد بود. کابینت سفید نسکافه ای فضا را بسیار گرم و دلنشین می کند و در صورت وجود پنجره نور گیر در آشپزخانه، آنجا را به فضایی آرام برای کار و غذا خوردن تبدیل می نماید. رنگ دیگری که در کنار سفید برای کابینت ها کاربرد دارد رنگ کاپوچینویی است. این رنگ کمی سیر تر از رنگ نسکافه ای است و مانند دیگر طیف های رنگ قهوه ای ماهیتی گرم و انرژی بخش دارد.

کابینت سفید و قهوه ای
کابینت سفید و قهوه ای
کابینت سفید و قهوه ای
کابینت سفید و قهوه ای
کابینت سفید و قهوه ای
کابینت سفید و قهوه ای

بهترین چیدمان در آشپزخانه هایی با کابینت سفید و قهوه ای

وقتی رنگ های غالب در آشپزخانه سفید و قهوه ای باشند بهتر است برای دیگر وسایل هم از این رنگ ها استفاده شود. برای مثال میز ناهار خوری سفید و یا قهوه ای در کنار کابینت سفید و قهوه ای بهترین انتخاب است. به عنوان رومیزی می توان از پارچه های طرح دار مانند چهارخانه و یا راه راه استفاده نمود. وجود گیاهان سبز و طبیعی بر روی کابینت سفید و قهوه ای فضایی نزدیک به طبیعت خلق می کند و طراوت خاصی را به فضای آشپزخانه می بخشد. پوشش کف آشپزخانه می تواند از سنگ و یا سرامیک و همینطور پوشش های پی وی سی ضد آب به رنگ های کرم و قهوه ای خیلی روشن انتخاب شود. البته برای کابینت های سفید و قهوه ای تیره و در آشپزخانه های بزرگ پوشش کف به رنگ قهوه ای سوخته انتخابی جذاب و جسورانه خواهد بود.

اگر آشپزخانه تان دارای پنجره نورگیر بود، آن را با نصب پرده های ضخیم مسدود نکنید و اجازه ورود نور را به آشپزخانه بدهید. در این آشپزخانه های نورگیر اگر کابینت ها از نوع های گلاس انتخاب شوند روشنایی با شکوهی در آشپزخانه ایجاد خواهد شد. اگر از کابینت سفید و قهوه ای در آشپزخانه استفاده می کنید، وسایل چوبی خانه را با رنگ کابینت ها ست کنید. منظور از ست کردن این نیست که رنگ وسایل چوبی خانه مانند مبلمان، کتابخانه، میز ناهارخوری و غیره کاملا شبیه به کابینت ها باشند اما بهتر است یک هارمونی مناسب بین آنها برقرار باشد.

در سال های اخیر از این رنگ ها و همچنین دیگر ترکیبات سفید و قهوه ای بیشتر استفاده می شود. همانطور که گفته شد قهوه ای یک رنگ کلاسیک محسوب می شود اما امروزه کابینت های سفید و قهوه ای جدید با طراحی های تازه و نوآوری های جذاب، در خانه هایی با چیدمان های مدرن و جدید کاربرد خوبی دارند. کابینت های سفید و قهوه ای جدید از نوع مات و یا های گلاس (خصوصا وقتی از توناژ های تیره رنگ قهوه ای استفاده شده باشد) نیازمند نورپردازی مناسب و کافی هستند تا جلوه کابینت ها را بیشتر کنند. همانطور که می دانید یکی از عوامل مهم در آشپزخانه تمیز بودن آن است. اینکه از چه کابینتی با چه رنگی استفاده می کنید در درجه دوم اهمیت قرار دارد. هر رنگی را که برای کابینت های آشپزخانه انتخاب کرده اید اگر به تمیزی و نظافت آن اهمیت ندهید، جلوه ای نخواهد داشت. این مورد در باره کابینت های سفید و قهوه ای هم صادق است.

خانه ایده آل خود را بسازید:

آشپزخانه ای مدرن با کابینت های گلاس سفید و طوسی

راهنمای سایز قابلمه ها به شما کمک می کند انتخاب راحت تری در هنگام خرید داشته باشید



چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<