آشپزخانه ای مدرن با کابینت های گلاس سفید و طوسی

چیدوپلاس 03 بهمن 1399 ،

در دکوراسیون داخلی خانه؛ آشپزخانه هم به اندازه سایر بخش ها مورد توجه بوده و اهمیت آن باعث می شود تا طراحان داخلی وقت زیادی را صرف ایجاد بهترین نوع چیدمان کنند. در آشپزخانه اولین چیزی که به چشم هر بیننده ای می آید، کابینت ها است. شما با انتخاب کابینت مناسب هم می توانید باعث زیباتر شدن و هم بزرگ تر و بیشتر شدن فضاهای کاربردی شوید؛ با انتخاب یک کابینت نامناسب هم به سادگی سبب از بین رفتن فضای دلچسب آشپزخانه میشوید. از جمله مواردی که باید در هنگام انتخاب کابینت به آن توجه شود رنگ آن است. تاکنون کابینت هایی با رنگ های سفید، کرم و قهوه ای بیشترین محبوبیت را در بین خریداران ایرانی داشته اند اما در خانه های مدرن امروزی رنگ های طوسی و نقره ای هم به این جمع اضافه شده اند. در این متن قرار است تا شما را با ویژگی های کابینت سفید و طوسی آشنا کنیم:

اهمیت انتخاب رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه

همانطور که گفته شد رنگ کابینت یکی از مهم ترین نکاتی است که در انتخاب کابینت وجود دارد. انتخاب رنگ بر اساس سلیقه، چیدمان کلی خانه، متراژ و میزان نور گیری آشپزخانه و عوامل ریز و درشت دیگر انجام می شود. برای مثال در خانه ای که چیدمان آن به سمت سبک های کلاسیک گرایش دارد، عموما از کابینت هایی با رنگ های قهوه ای و طرح های کلاسیک استفاده می شود، هر چند کابینت هایی با رنگ طوسی اما با درب های قاب دار هم برای چیدمان کلاسیک مناسب است. انتخاب رنگ مناسب برای کابینت، فضای آشپزخانه را به کلی تحت تاثیر قرار داده و هر رنگ بنا به ماهیت و ویژگی هایی که دارد موجب می شود تا حال و هوای خاصی در آشپزخانه شکل گیرد. آشپزخانه مکانی است که ساعاتی از روز را در آن سپری می کنید و همچنین محل رفت و آمد اعضای خانواده نیز هست، بنابراین باید در چیدمان و رنگ آن دقت زیادی شود تا بودن در این مکان برای همه دلچسب و جذاب باشد.

چرا کابینت سفید طوسی؟

برای شما که در حال خواندن این مقاله هستید شاید این سوال مطرح شود که چرا کابینت سفید طوسی را برای آشپزخانه انتخاب کنیم؟ باید گفت رنگ های سفید و طوسی و قرارگیری این دو رنگ در کنار هم، ترکیبی معقول و مناسب به نظر می رسد. خیلی از افراد تمایل دارند که دکوراسیون خانه شان را به سبک مدرن دیزاین کنند؛ پس برای این موقعیت بهترین انتخاب کابینت سفید طوسی است. این ترکیب رنگی برای کابینت علاوه بر داشتن رنگی مدرن، یکنواختی و خسته کنندگی کابینت تک رنگ را کاهش داده و نوعی تنوع رنگی را ایجاد می نماید. استفاده از رنگ طوسی، فضای آشپزخانه را مجلل تر خواهد کرد؛ اگر مایل به داشتن کابینت های طوسی هستید هم می توانید تمام کابینت ها را از این رنگ انتخاب کنید و هم به صورت ترکیبی از رنگ های سفید و طوسی برای کابینت های بالا یا پایین استفاده نمایید. اگر آشپزخانه تان کوچک بود بهتر است میزان رنگ طوسی را کم کنید یا درجه ی طوسی را روشن تر انتخاب نمایید.

کابینت سفید طوسی برای آشپزخانه های مدرن با متراژ کم گزینه ای عالی محسوب می شود. همان طور که گفته شد اینکه میزان به کارگیری هر کدام از رنگ های سفید و طوسی در کل کابینت ها چقدر باشد، به خودتان بستگی دارد اما توصیه می شود برای آشپزخانه های کوچک بیشترین سهم را به رنگ سفید اختصاص دهید؛ حتی می توانید کل کابینت ها را به رنگ سفید انتخاب کرده و فضای بین و روی سطح کابینت را به رنگ طوسی اختصاص دهید، این کار باعث می شود فضا بزرگتر به نظر برسد.

کابینت های گلاس سفید طوسی
کابینت های گلاس سفید طوسی
کابینت های گلاس سفید طوسی
کابینت های گلاس سفید طوسی
کابینت های گلاس سفید طوسی
کابینت های گلاس سفید طوسی
کابینت های گلاس سفید طوسی
کابینت های گلاس سفید طوسی
کابینت های گلاس سفید طوسی
کابینت های گلاس سفید طوسی
کابینت های گلاس سفید طوسی
کابینت های گلاس سفید طوسی

برای کمک به هر چه باز تر شدن فضا می توانید از کابینت های «های گلاس» هم کمک بگیرید. کابینت های گلاس با سطح براق خود باعث انعکاس بیشتر نور شده و موجب روشن تر شدن فضای آشپزخانه می گردد. کابینت های گلاس علاوه بر مورد گفته شده درباره کمک به روشن تر شدن فضا، راحت تر از کابینت های معمولی هم تمیز می شود. اما پیشنهاد دیگری هم درباره کابینت های گلاس سفید طوسی وجود دارد. این پیشنهاد به این صورت است که بخشی از کابینت ها را از نوع های گلاس و بخش دیگر را از نوع مات انتخاب کنید. امروزه طراحی کابینت ها به شکل های مختلفی انجام می گیرد. شما می توانید طراحی خود را برای کابینت آشپزخانه تان داشته باشید. بنابراین می توانید با توجه به سلیقه تان کابینت های سفید را از نوع های گلاس و کابینت های طوسی را از نوع مات انتخاب نمایید. کنار هم قرار گرفتن کابینت های مات و براق تصویری جذاب ایجاد می نماید. انتخاب کابینت های مات بیشتر برای آشپزخانه های بزرگ مناسب است. زیرا در آشپزخانه های بزرگ دلیلی برای بزرگتر به نظر رسیدن فضا وجود ندارد.

کابینت سفید نقره ای، هم در دسته کابینت های سفید طوسی قرار می گیرد. برای کسانی که رنگ طوسی را به صورت خام و یکدست دوست ندارند؛ نقره ای جایگزین خوبی به شمار می رود. کابینت های سفید نقره ای و همچنین کابینت های های گلاس که دارای طراحی اکلیلی هستند، به درخشان تر شدن فضای آشپزخانه کمک می کنند. همچنین رنگ نقره ای در کنار سفید باعث می شود تا ترکیب ملایم تر، لطیف تر و آرامش بخش تری در فضای آشپزخانه جریان یابد.

چیدمان آشپزخانه سفید طوسی

احتمالا حالا این سوال برای تان پیش آمده که برای آشپزخانه های با این ترکیب رنگی چه چیدمانی لازم است؟ در آشپزخانه هایی با کابینت های سفید و طوسی بهتر است که در نقاط مختلف از رنگ چوب استفاده کنید. وجود این رنگ در فضای سفید و طوسی باعث می شود تا از یکنواختی آن جلوگیری شده و چشم ها از دیدن آن فضا دچار خستگی نشود. اگر متراژ آشپزخانه به اندازه ای بود که می توانستید میز ناهارخوری کوچکی در آن قرار دهید، بهترین رنگ برای میز و صندلی ها چوب طبیعی خواهد بود. اگر از رنگ های تیره برای میز ناهار خوری استفاده کنید، فضای آشپزخانه را گرفته و بسته خواهید کرد. همچنین می توانید با اجزای رنگی مختلف مثلا گلدان ها مقداری رنگ به فضا بپاشید.

نکات مهم در آشپزخانه هایی با کابینت سفید طوسی

  • نورپردازی مناسب را در آشپزخانه های سفید طوسی فراموش نکنید. وجود ریسه های نوری برای زیر کابینت ها در کنار نور های سقفی مناسب، به شیک تر شدن آشپزخانه تان کمک می کند.
  • همیشه سعی کنید آشپزخانه را تمیز نگهدارید و روی کابینت ها را تا جای ممکن خلوت کنید. تمیز و مرتب بودن آشپزخانه به بیشتر شدن جلوه کابینت های سفید طوسی کمک می کند.
  • از طیف های مختلف رنگ طوسی و نقره ای در کنار سفید می توانید استفاده کنید. عموما طوسی های روشن در کنار سفید جلوه زیباتری برای آشپزخانه خواهند داشت.
  • قرار دادن گل های طبیعی در آشپزخانه را فراموش نکنید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

با خرید یک یخچال رنگی، دکوراسیون آشپزخانه تان را متحول کنید

ویدیو: جدیدترین مدل های سرویس چینیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<