شیک ترین رنگ کابینت که آشپزخانه شما را دگرگون می کند

چیدو پلاس 01 خرداد 1402 ، ،

همه می دانیم که رنگ کابینت به چه اندازه در دکوراسیون آشپزخانه تاثیر گذار است. شیک ترین رنگ کابینت رنگی است که علاوه بر هماهنگی با متراژ و فضای آشپزخانه، بسیار زیبا و چشم نواز است و توجه هر کسی که به این مکان وارد می شود را به سمت خود جلب می کند. کابینت های ام دی اف و چوبی که امروزه در آشپزخانه ها نصب می شوند، دارای رنگ های متنوعی هستند اما بعضی از این رنگ ها جلوه ای دارند که با دیدن شان از کلمه «شیک» بودن می توان استفاده کرد. ما در این متن می خواهیم شما را با شیک ترین رنگ کابینت ها آشنا کنیم. اگر هم به کابینت های کلاسیک و نئوکلاسیک علاقه دارید، شیک ترین رنگ کابینت ممبران در این مطلب معرفی خواهد شد. با ما همراه بمانید.

شیک ترین رنگ کابینت های مدرن چه رنگی است؟

سفید:

همان طور که گفته شد رنگ های مختلف و متنوعی در ساخت کابینت ها مورد استفاده قرار می گیرند که هر کسی با توجه به سلیقه و متراژ و نوع فضای آشپزخانه اش یکی از این رنگ ها را انتخاب می کند. اما از میان همه رنگ ها رنگ سفید پر طرفدار ترین رنگ کابینت محسوب می شود زیرا در هر فضایی چه بزرگ و چه کوچک به خوبی مورد استفاده قرار می گیرد و با بسیاری از رنگ های دیگر به خوبی و راحتی ست می گردد. سفید علاوه بر آنکه رنگی پر کاربرد و محبوب است، می تواند شیک ترین رنگ کابینت نیز محسوب شود. پاکی و خلوص این رنگ به گونه ای است که فضای آشپزخانه را بزرگ و دل باز و پر نور می کند و اگر متراژ آشپزخانه تان کوچک است، این شیک ترین رنگ کابینت یعنی سفید بهترین انتخاب برای تان خواهد بود.

استخوانی:

دیگر رنگی که از آن به عنوان شیک ترین رنگ کابینت یاد می شود رنگ استخوانی یا عاجی است. این رنگ روشنی بیش از حد رنگ سفید را ندارد اما به اندازه کرم هم تیره نیست. در واقع چیزی مابین سفید و کرم که دقیقا هم رنگ با استخوان و یا عاج است. گرمای اندک و بسیار متعادل رنگ استخوانی باعث شده تا کسانی که می خواهند فضایی گرم و دلپذیر در آشپزخانه شان ایجاد کنند، به سراغ رنگ استخوانی بروند. شیک ترین رنگ کابینت که در آشپزخانه های کوچک هم به خوبی می تواند مورد استفاده قرار گیرد، رنگ استخوانی است که در کنار سفید از محبوب ترین و پر طرفدار ترین رنگ های کابینت به شمار می رود.

قهوه ای:

شیک ترین رنگ کابینت که از گذشته تا به امروز همواره در صدر لیست زیبا ترین ها و مورد استقبال ترین رنگ ها قرار داشته است، قهوه ای بوده که رنگی بسیار شیک و با اصالت محسوب می شود. رنگ قهوه ای با اینکه رنگی کلاسیک است اما در آشپزخانه های مدرن امروزی و حتی در فضاهای مینیمال هم مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از پیشنهاد های جذاب برای استفاده از رنگ قهوه ای و برای آنکه فضایی بسیار زیبا و البته شیک در آشپزخانه داشته باشید، آن است که از یک رنگ دیگر در کنار قهوه ای استفاده نمایید. برای مثال قهوه ای و سفید یا قهوه ای و استخوانی می توانند به زیبایی هر چه تمام در کابینت ها مورد استفاده قرار گیرند.

طوسی:

دیگر رنگی که در لیست انواع شیک ترین رنگ کابینت قرار می گیرد و رنگی کاملا مدرن به شمار می رود، طوسی است. چند سالی است که از این رنگ در دکوراسیون آشپزخانه استفاده می گردد و فضایی کاملا امروزی و مدرن به وجود می آید. کابینت هایی به رنگ طوسی در کنار وسایل برقی آشپزخانه از جمله یخچال و فر تو کار و هود و مایکرو ویو و دیگر وسایل فضایی شبیه به آنچه در آینده در ذهن دارید، پدید می آورد. اگر به دنبال شیک ترین رنگ کابینت برای آشپزخانه مدرن خود هستید و از طرفی در خانه تان از ترکیب های رنگی سفید، طوسی یا مشکی استفاده کرده اید، این رنگ کابینت می تواند انتخاب خوبی برای شما به حساب آید.

شیک ترین رنگ کابینت
شیک ترین رنگ کابینت
شیک ترین رنگ کابینت
شیک ترین رنگ کابینت
شیک ترین رنگ کابینت
شیک ترین رنگ کابینت

شیک ترین رنگ کابینت های کلاسیک چه رنگی است؟

خیلی از افراد مدل کابینت های کلاسیک و نئوکلاسیک را دوست دارند و ترجیح می دهند از کابینت هایی با نام ممبران در آشپزخانه شان استفاده کنند. در مورد شیک ترین رنگ کابینت ممبران باید گفت که رنگ های سفید و استخوانی در زیبا ترین حالت ممکن در فضای آشپزخانه جلوه گری می کنند. در این کابینت ها معمولا رنگ تزیینات منبت کاری روی آنها به رنگ طلایی است که این رنگ در کنار سفید و استخوانی ترکیب بسیار جذابی را پدید می آورد. شیک ترین رنگ کابینت ممبران یعنی سفید یا استخوانی در آشپزخانه های نیمه مدرن هم به خوبی مورد استفاده قرار می گیرد. اما در صورتی که صحبت درباره کابینت های کلاسیک ساده باشد، رنگ های قهوه ای، رنگ چوب، سفید، کرم، استخوانی، نسکافه ای و قهوه ای سوخته می توانند انتخاب های خوبی محسوب شوند.

شیک ترین رنگ کابینت و شیک ترین دکوراسیون آشپزخانه

درباره شیک ترین رنگ کابینت و پیشنهاد هایی که در این باره وجود دارد صحبت کردیم اما موضوع مهم در این باره آن است که حتی اگر زیبا ترین و بهترین رنگ ها در کابینت ها مورد استفاده قرار گیرند اما هماهنگی و همخوانی با فضای آشپزخانه نداشته باشند، آنقدر ها که فکرش را می کنید، زیبا به نظر نمی رسند. به همین دلیل است که تنها نباید به انتخاب رنگ کابینت بسنده کرد و برای داشتن آشپزخانه ای شیک و جذاب باید به جزییات دیگری هم در این مکان توجه نمود. برای مثال تناسب رنگ کابینت با متراژ آشپزخانه، ایجاد هماهنگی بین رنگ کابینت ها و دیگر وسایل، استفاده درست و به جا از اکسسوری ها و لوازم دکوری و تزیینی، وجود پرده مناسب برای پنجره، لوستر و چراغ های روشنایی دیگر و غیره مواردی هستند که در کنار شیک ترین رنگ کابینت منجر به خلق فضایی منحصر به فرد در آشپزخانه می شوند.

استفاده از ریسه های نوری زیر کابینتی:

هنگامی که شما شیک ترین رنگ کابینت را انتخاب می کنید و در آشپزخانه تان به نمایش می گذارید، اگر با نورپردازی خوبی در این مکان همراه نباشد، آنطور که باید دیده نمی شود. یکی از مواردی که می تواند رنگ کابینت ها و البته طرح و مدل آنها را به زیبایی نشان دهد، نور های زیر کابینت است. این ریسه های نوری ال ای دی به صورت نواری به فروش می رسند و در زیر کابینت ها به صورت مخفی نصب می شوند. هنگامی که این ریسه ها روشن شوند فضایی بسیار جذاب و دیدنی در آشپزخانه ایجاد می گردد.

هماهنگی رنگ کابینت با متراژ آشپزخانه:

دیگر موردی که در بهتر نشان داده شدن شیک ترین رنگ کابینت موثر است، تناسب رنگ با متراژ این مکان است. برای مثال فرض کنید شما رنگ طوسی تیره را برای یک آشپزخانه کوچک انتخاب کرده اید. در این مثال زیبایی رنگ طوسی نه تنها اصلا به چشم نمی آید، بلکه موجب می شود تا این فضای کوچک، گرفته و دلگیر و کوچک تر از آن چیزیکه هست دیده شود. پس در هنگام انتخاب رنگ کابینت حتما به این نکته توجه نمایید. برای آشپزخانه های نقلی و کوچک بهتر است از رنگ های سفید یا استخوانی استفاده نمایید. حتی شیک ترین رنگ کابینت ممبران یعنی سفید برای یک آشپزخانه خیلی کوچک مناسب نیست زیرا تزیینات روی این کابینت ها باعث می شوند که فضا اشغال شود و آشپزخانه کوچک تر به نظر برسد.

تمیز و مرتب نگه داشتن روی کابینت ها:

حتی هنگامی شیک ترین رنگ کابینت در دنیا را در آشپزخانه خود داشته باشید، اگر این مکان نا مرتب و به هم ریخته باشد و وسایل زیادی روی کابینت ها قرار داشته باشند، اصلا زیبا به نظر نمی رسد. پس شرط داشتن شیک ترین دکوراسیون آشپزخانه آن است که همه چیز سر جای خود و در مرتب ترین حالت ممکن باشد. این موضوع درباره قرار دادن وسایل دکوری و تزیینی هم وجود دارد. روی کابینت نباید با تعداد زیادی از لوازم مختلف پر شود. اگر می خواهید یک آشپزخانه شیک داشته باشید سعی کنید تا جای ممکن به فضای ساده و مینیمال نزدیک شوید.

شیک ترین رنگ کابینت
شیک ترین رنگ کابینت
شیک ترین رنگ کابینت
شیک ترین رنگ کابینت
شیک ترین رنگ کابینت
شیک ترین رنگ کابینت

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

کابینت مینیمال و ایجاد یک دکوراسیون مینیمالیستی در آشپزخانه

اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه ؛ راهنمای رنگ کابینت هاچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<