دکور کم هزینه مغازه | چند ایده طراحی کم هزینه برای فضاهای خرده فروشی

چیدو پلاس 05 اسفند 1402 ،

پر واضح است که دکوراسیون مغازه یا هر نوع فروشگاهی به میزان بسیاری زیادی در جذب مشتری و در نهایت فروش بیشتر و سود بالاتر تاثیر گذار است. این موضوع آنقدر مهم است که خیلی از افراد با صرف هزینه های بسیار زیادی سعی در ایجاد بهترین دکور برای داخل و ویترین مغازه شان می کنند زیرا می دانند که این هزینه به آنها باز خواهد گشت. اما امروزه به خاطر مشکلات اقتصادی موجود شاید نتوان آنطور که لازم است برای این کار هزینه کرد. به همین دلیل موضوع دکور کم هزینه مغازه مطرح می شود که در نوع خود بسیار جذاب و البته مهم خواهد بود.

اگر شما هم در پی برپا کردن یک مغازه هستید و نمی خواهید فعلا برای دکوراسیون آن زیاد خرج کنید، این متن را با موضوع دکور کم هزینه مغازه مطالعه نمایید. همانطور که می دانید در دکوراسیون مغازه استفاده حداکثری از فضای موجود، استراتژیک بودن همه فضا ها مخصوصا ویترین مغازه و توجه لازم در مورد نحوه طراحی فضا و سازماندهی کالاهای خود بسیار اهمیت دارد. در اینجا چند راه ساده و مقرون به صرفه برای بهبود هر چه بیشتر زیبایی و تاثیر گذاری و به حداکثر رساندن فضای کاربردی مغازه آورده شده است:

یک دیوار مهم و برجسته را رنگ کنید

یکی از بهترین راه ها برای ایجاد دکور کم هزینه مغازه رنگ آمیزی یک دیوار به رنگی خاص و متفاوت مثلا یک  رنگ تیره و شارپ است. این یک راه مقرون به صرفه و موثر است که نه تنها برای خوش طعم کردن فضا، بلکه برای بزرگتر نشان دادن آن نیز استفاده می شود. یک دیوار رنگی پر رنگ توهم عقب نشینی در فضا را ایجاد می کند. نصب کاغذ دیواری رنگی و طرح دار روی یکی از دیوار ها نیز راه دیگری برای رسیدن به همان جلوه است و در عین حال بافت ها و الگو های چشم نوازی را به فروشگاه اضافه می کند. هزینه رنگ کردن یک دیوار آنقدر زیاد نخواهد شد و حتی خودتان نیز می توانید این کار را انجام دهید.

نورپردازی جدیدی ایجاد کنید

وجود نور کافی هم می تواند به بزرگ تر دیده شدن فضا کمک کند و هم بر زیبایی آن بیافزاید. برای ایجاد دکور کم هزینه مغازه یک راه عالی ایجاد نورپردازی مناسب و متنوع است. استفاده از نور مخفی در قسمت های مختلف، ریسه های نوری رنگی در دکور ویترین، استفاده از لوستری با ظاهر متفاوت و جذاب در سقف و دیگر روش های نورپردازی که هم هزینه زیادی ندارند و هم فضای مغازه را زیبا تر می کنند، راهی مناسب برای رسیدن به دکور کم هزینه مغازه است. برای مثال می توانید قفسه های فروشگاه را با نور مخفی تزیین کنید یا بخش ورودی مغازه را با ریسه های نوری در طرح های مختلف دیزاین نمایید.

استفاده از دست ساز های مختلف مثل اوریگامی

یکی از راه های رسیدن به دکور کم هزینه مغازه استفاده از دست ساز های مختلف است. یکی از این کاردستی ها که با نام اوریگامی شناخته می شوند، موردی بی نظیر برای زیبا تر شدن دکوراسیون مغازه، مخصوصا ویترین آن است. با روش اوریگامی می توان دست ساز های کاغذی مختلفی را ساخت و از آنها استفاده کرد. مثلا می توانید ویترین مغازه تان را با چندین درنای اوریگامی که با نخ از سقف آویزان کرده اید، تزیین کنید. به غیر از اوریگامی دیگر وسایل دست ساز مثل وسایل حصیری، بافتنی و دیگر چیز ها می توانند شما را در رسیدن به هدف تان یعنی دکور کم هزینه مغازه کمک کنند.

از ظاهر نامرتب در دکور مغازه خودداری کنید

آیا به دنبال راه هایی برای دکور کم هزینه مغازه هستید؟ ما به شما مجانی ترین راه دکور زیبای مغازه را می گوییم! ظاهر فروشگاه تان و همینطور ویترین مغازه را همیشه مرتب نگه دارید. حتی اگر ساده ترین ایده ها برای چیدمان مغازه را در محیط پیاده کرده اید، باز هم تمیز و مرتب بودن این فضا را جدی بگیرید و از شلوغ کردن آن با وسایل اضافی خودداری کنید.

دکور کم هزینه مغازه
دکور کم هزینه مغازه
دکور کم هزینه مغازه
دکور کم هزینه مغازه
دکور کم هزینه مغازه
دکور کم هزینه مغازه

از رنگ های درست و مناسب در هر جا استفاده کنید

در دکوراسیون مغازه همیشه نیازی به صرف هزینه های زیاد برای خریدن اکسسوری های خاص و مختلف نیست. گاهی تنها با انتخاب رنگ های درست شما می توانید دکور کم هزینه مغازه را داشته باشید. برای مثال با استفاده از رنگ ‌های خنثی مانند عاجی و خاکستری برای سطوح زمینه ای مثل کف و دیوار ها زمینه مناسبی را برای نشان دادن وسایلی با رنگ های شارپ و جذاب فراهم کنید. تصور کنید یک مغازه فروش ظروف تزیینی دارید. اگر همه جا با رنگی خاکستری و روشن پوشیده شده باشد، ظروف رنگی که به فروش می رسانید در این فضا بهتر دیده می شوند و توجهات را به سمت خود جلب می کنند. این کار باعث می شود که اجناس شما برجسته تر و دیدنی تر به نظر برسند.

فراتر از قفسه بندی حرکت کنید

خرید قفسه های مختلف ممکن است با هزینه های زیادی برای شما همراه باشد. بسته به کالایی که در مغازه به فروش می رسانید ممکن است بتوانید به جای قفسه بندی از روش های دیگری برای نشان دادن اجناس و کالا ها استفاده کنید. مثلا در یک مغازه فروش زیور آلات می توان به جای داشتن یک دکور شلوغ که از هر جای آن تعدادی از این زیور آلات آویزان شده است، تنها یک آویز خاص در مرکز مغازه بگذارید و اجناس را با چیدمانی خاص بر روی آن قرار دهید.

از یک دکور خلوت بهره ببرید

یکی از راه های داشتن دکور کم هزینه مغازه آن است که از سبک های مدرن و مینیمال برای چیدمان این فضا استفاده کنید. هنگامی که شما سبک مینیمال را برای دکور مغازه تان انتخاب کرده باشید، هم فضای مغازه خاص تر و متفاوت تر از دیگر مغازه ها می شود و هم در هزینه های تان برای دکور این مکان به میزان زیادی صرفه جویی نموده اید. همانطور که می دانید در سبک مینیمال سادگی و خلوت بودن فضا و استفاده از رنگ های روشن از اصول مهم آن به شمار می رود. این سادگی و مینیمال بودن دکور باعث می شود تا مغازه شما با دیگر مغازه ها تفاوت پیدا کند و اتفاقا باعث لوکس به نظر رسیدن محیط نیز گردد. البته باید توجه داشته باشید که این چیدمان خلوت به شکلی نباشد که مشتری ها تصور کند اجناس کمی برای فروش دارید، بلکه باید به گونه ای این کار را انجام دهید که فضای مغازه با شکوه و تاثیر گذار به نظر برسد.

از چیز های غیر مرسوم و خاص استفاده کنید

برای ایجاد دکور کم هزینه مغازه می توانید از چیزهایی استفاده کنید که یا مجانی اند و یا با هزینه کم قابل دسترسی هستند. مثلا می توانید از تخته سنگ هایی با فرم طبیعی در دکور مغازه تان استفاده نمایید و یا آنکه از کنده درخت هم به عنوان دکوری و هم وسیله ای کاربردی استفاده کنید. قرار دادن گل و گیاه طبیعی و تزیین فضای مغازه با این گیاهان هم یک راه حل عالی دیگر برای رسیدن به دکور کم هزینه مغازه است. شاخ و برگ های خشکیده درختان، سنگ های رودخانه، برگ های خشک شده، گل های خشک، گندم و چیز هایی از این دست نیز برای دکوراسیون مغازه مورد کاربرد قرار می گیرند.

دکور کم هزینه مغازه
دکور کم هزینه مغازه
دکور کم هزینه مغازه
دکور کم هزینه مغازه
دکور کم هزینه مغازه
دکور کم هزینه مغازه

 

خانه ایده آل خود را بسازید:چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<