دکور کم هزینه خانه و پیشنهادهایی برای تغییر دکوراسیون ارزان

چیدو پلاس 02 اسفند 1402 ،

حتما می دانید که ایجاد تغییرات در چیدمان خانه می تواند باعث عوض شدن روحیه و حال و هوای اعضای خانواده شود. یک دکور جذاب و خوش رنگ و لعاب حال همه را بهتر خواهد کرد. به همین خاطر است که بهتر است هر چند وقت یک بار تغییراتی را در چیدمان خانه ایجاد کرد. ولی همه ما می دانیم که تغییر دکوراسیون با هزینه هایی همراه است که باعث می شود خیلی ها به سراغ این کار نروند. اما جالب است بدانید که می توان با صرف هزینه کمتر هم تغییراتی تاثیر گذار را در دکوراسیون خانه ایجاد نمود. دکور کم هزینه خانه با کمی سلیقه و خلاقیت قابل انجام است و اگر تصمیم به این کار بگیرید خواهید دید که با مبالغ بسیار کمتری می توانید فضای زندگی خود را شکل دلپذیری بهبود ببخشید. برای اینکه درباره دکور کم هزینه خانه بیشتر بدانید، در این متن همراه ما باشید.

دکور کم هزینه خانه با سبک مدرن

یکی از راه های داشتن دکور کم هزینه خانه آن است که به جای انتخاب سبک های کلاسیک و سلطنتی از سبک مدرن و مینیمال برای انتخاب و چیدمان وسایل استفاده کنید. همانطور که می دانید وسایلی که با سبک مدرن ساخته می شوند معمولا ارزان تر از همان وسایل با سبک کلاسیک هستند. مثلا یک دست مبل راحتی ساده و معمولی شاید دارای قیمتی نصف قیمت یک دست مبل استیل چوبی باشد. این موضوع درباره دیگر وسایل خانه مثل میز غذاخوری، فرش ها، پرده، اکسسوری ها، کابینت های آشپزخانه، سرویس خواب و غیره نیز وجود دارد. پس یکی از اولین اقدامات برای داشتن دکور کم هزینه خانه آن است که سبک درستی را برای چیدمان انتخاب نمایید.

دکور کم هزینه خانه با چیدمانی مینیمال

پیشنهاد دیگر برای دکور کم هزینه خانه آن است که خانه تان را به سبک مینیمال چیدمان نمایید. همانگونه که می دانید در سبک مینیمال از تعداد وسایل محدود در خانه استفاده می شود و چیدمان خانه به گونه ای خلوت و کاربردی ایجاد می گردد. در سبک مینیمال از قرار دادن وسایل غیر ضروری در خانه خودداری می شود و تا جای ممکن سعی می گردد همه چیز در ساده ترین شکل ممکن دکور شود. همین سادگی باعث می شود تا در هزینه خرید وسایل صرفه جویی شود. برای مثال هزینه خرید یک پرده کلاسیک که شامل پرده حریر و یک والان است، طبیعتا بیشتر از یک پرده حریر ساده و مینیمال خواهد بود. همینطور یک کاناپه ساده و مدرن قیمت پایین تری نسبت به یک دست مبل چوبی استیل خواهد داشت. یا به عنوان مثالی دیگر هزینه خرید یک فرش مدرن و ساده بسیار کمتر از هزینه خرید یک فرش سنتی ایرانی است.

دکور کم هزینه خانه با انتخاب وسایل ساده

همانطور که گفته شد میزان سادگی می تواند در صرف هزینه ها و کمتر شدن آنها تاثیر گذار باشد. هزینه دکوراسیون خانه ای که به سادگی و با وسایل مشخصی چیدمان شده است قطعا کمتر از خانه ای خواهد بود که با وسایل زیاد و حجیم و پر زرق و برق دکور شده است. بدیهی است که هر چه وسایل خانه بیشتر باشد باید پول بیشتری هم صرف خرید آنها گردد. بنابراین می توان گفت که یکی از راه های داشتن دکور کم هزینه خانه آن است که از خرید وسایل غیر ضروری خودداری کنید و تنها به داشتن وسایل اصلی و کاربردی اکتفا نمایید.

دکور کم هزینه خانه با داشتن وسایل دست ساز

یکی از راه های جالبی که می توان به وسیله آن خانه ای با دکور کم هزینه داشت، آن است که خودتان دست به کار ساخت تعدادی از وسایل شوید که امکان ساخت آن ها توسط خودتان وجود دارد. برای مثال درست کردن شلف دیواری یا میز های عسلی کوچک کار سختی نخواهد بود اگر دستی در کار نجاری داشته باشید. یا آنکه می توانید با صرف کمی سلیقه و ذوق خودتان لوستر های دست ساز درست کرده و به سقف بیاویزید. مثال های زیادی برای داشتن دکور کم هزینه خانه با وسایل دست ساز وجود دارد که در ادامه تعدادی از آنها را معرفی خواهیم کرد:

 • درست کردن لوستر و آباژور دست ساز
 • رنگ کردن مبل ها
 • دوختن رومیزی و رانر
 • دوختن کوسن های جدید با پارچه های رنگی و طرح دار
 • کشیدن نقاشی و نصب آن بر دیوار
 • رنگ کردن وسایل چوبی قدیمی و تبدیل آنها به وسایل مدرن جدید (مثل کنسول)
 • رنگ کردن دیوار ها و تزیین آنها با شابلون
دکور کم هزینه خانه
دکور کم هزینه خانه
دکور کم هزینه خانه
دکور کم هزینه خانه
دکور کم هزینه خانه
دکور کم هزینه خانه

دکور کم هزینه خانه با استفاده از اکسسوری های معمولی ولی جذاب

با اکسسوری ها و لوازم دکوری و هنری می توانید تغییرات بسیار جذابی را در محیط خانه به وجود آویرد. گاهی اضافه کردن یک تابلو به دیوار می تواند در زیبا تر شدن دکوراسیون کمک بسیار زیاد کند. بنابراین قدرت اکسسوری ها و وسایل تزیینی را دست کم نگیرید. از این وسایل در قسمت های مختلف خانه می توان استفاده کرد که در ادامه پیشنهاد هایی در این رابطه به شما ارائه می شود.

 • تزیین دیوار ها با قاب عکس و تابلو های نقاشی
 • تزیین میز جلو مبلی با گلدان گل
 • قرار دادن کوسن های رنگی و طرح دار روی کاناپه نشیمن
 • تزیین کتابخانه با گلدان ها و شیشه های رنگی
 • درست کردن شمعدان با استفاده از وسایل دور ریختنی مثل شیشه مربا
 • شمع آرایی با میوه و برگ های کاج
 • نصب بشقاب های دیوار کوب

دکور کم هزینه خانه با تغییر در چیدمان وسایل

یکی از راه های بسیار ساده و تقریبا مجانی برای ایجاد تغییرات در دکور خانه آن است که چیدمان وسایل خانه را تا جای ممکن عوض کنید. مثلا اگر تا به حال مبل های تان در طرف راست سالن بود، آنها را به سمت چپ ببرید و یا مدل قرار گیری مبل ها را عوض کنید. یا به عنوان مثال دیگر در صورت امکان جای میز تلویزیون، کنسول، کاناپه، گلدان ها و غیره را تغییر دهید تا با تنوع و تغییر ایجاد شده فضای خانه دگرگون شود.

دیگر پیشنهاد ها برای داشتن دکور کم هزینه خانه

 • با عکس های خانوادگی تان یک گالری وال بسازید. برای درست کردن این دیوار حتی به قاب کردن عکس ها هم نیازی نیست و می توانید با ایده های مختلفی این عکس ها را به دیوار نصب کنید.
 • با اضافه کردن چند گلدان گل و یا چند وسیله تزیینی کوچک به کتابخانه، نمای آن را زیبا تر کنید.
 • از شیشه های مربا و شیشه های رنگی نوشیدنی ها استفاده کنید و با آنها وسایل تزیینی بسازید.
 • از گلدان ها و گیاهان طبیعی در خانه استفاده کنید. با داشتن یکی دو گیاه می توانید آنها را تکثیر کرده و گلدان های بیشتری درست کنید.
 • رنگ دیوار ها را عوض کنید. یکی از دیوار ها مثل دیوار پشت مبلمان، دیوار پشت تلویزیون و یا دیوار پشت تخت خواب را با رنگی متفاوت رنگ آمیزی نمایید.
 • چند شلف به دیوار نصب کنید و روی آنها وسایل تزیینی، بشقاب ها و ظروف قدیمی و غیره بگذارید.
 • در نورپردازی خانه تغییر ایجاد کنید. مثلا از نور مخفی در بعضی از قسمت ها استفاده کنید.
 • از وسایل حصیری در تزیین و دکور خانه استفاده کنید.

دکور کم هزینه خانه با صرف کمی سلیقه قابل اجراست و خیلی از وسایلی که در فروشگاه ها با قیمت های بالا به فروش می رسند، در خانه قابل ساختن هستند. عکس های زیر هم می توانند در ایده دادن به شما موثر باشند.

دکور کم هزینه خانه
دکور کم هزینه خانه
دکور کم هزینه خانه
دکور کم هزینه خانه
دکور کم هزینه خانه
دکور کم هزینه خانه

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

تغییر دکوراسیون خانه کوچک و راه هایی برای یک چیدمان زیبا و دل باز

رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک چه رنگی است؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<