تزئین میز نهار خوری با شمع | چگونه میز را با شمع تزئین کنیم؟

چیدو پلاس 22 آذر 1402

چه میز را برای یک مراسم بزرگ بچینید یا صرفاً برای یک شام رمانتیک در خانه، یک چیز را نباید فراموش کنید و آن تزیین میز است. به طور طبیعی، برای مثال، سفره عقد متفاوت از میز مهمانی کودکان تزئین می شود. با این حال، یک بخش از تزئین میز وجود دارد که تقریباً برای هر موقعیت مناسب است: شمع. تزئین میز نهار خوری با شمع و گل می تواند آن را برای یک دور همی دلچسب و رویایی آماده کند. به خاطر همین است که گفته می شود اگر واقعاً هیچ چیز دیگری در دسترس ندارید که به میز تان جلوه ای از جشن، فضای عاشقانه یا حتی صمیمی بدهد، می توانید با چند شمع و مقداری گل و مخلفات دیگر به سرعت به اهداف تان در دیزاین دست پیدا کنید. راه ‌های بی‌ شماری برای تزئین میز نهار خوری با شمع وجود دارد، و ما نمی ‌خواهیم شما سردرگم و گیج شوید، بنابراین بیایید چند پیشنهاد ساده برای تزئین میز نهار خوری با شمع و گل و همچنین تزئین میز نهار خوری با شمعدان را ارائه دهیم! پس اگر می خواهید بدانید که روی میز نهار خوری چی بذاریم که فضای خانه مان قشنگ تر و دیدنی تر شود، در این متن همراه ما باشید.

6 نکته در مورد نحوه تزئین میز نهار خوری با شمع

 • استفاده از شمع به همراه سنگ، ماسه و شیشه

اینها چهار ماده بسیار متفاوت هستند که به خوبی با هم کار می کنند. به سادگی چند شیشه را انتخاب کنید و شمع های ستونی را داخل آن قرار دهید. سپس مقداری پر کننده گلدان مانند ماسه، سنگریزه یا سنگ های تزئینی را در اطراف شمع اضافه کنید. این سنگ ریزه ها در رنگ ‌ها و اندازه ‌های مختلف عرضه می‌ شوند، بنابراین می ‌توانید به راحتی چیزی متناسب با تم دلخواه خود پیدا کنید. ظروف شیشه ای را در مرکز میز خود قرار دهید و به این ترتیب دیزاینی ساده و در عین حال زیبا برای قسمت مرکزی میز ایجاد کنید. فراموش نکنید، اگر فضای خالی روی میز دارید که می خواهید پر شود، می توانید سنگ های تزئینی را نیز پراکنده کنید! آنها بافت منحصر به فردی را به وسط میز اضافه می کنند و نور شمع آنها را کاملاً برجسته می کند.

واقعا چه کسی انتظار داشت که تزئین میز نهار خوری با شمع می تواند بسیار سریع و همچنین مقرون به صرفه باشد؟ برای جذابیت بیشتر، می ‌توانید گلدان‌ های بلند، گل رز سفید یا قرمز و روبان‌ های تزیینی را به آن اضافه کنید. برای تزئین میز نهار خوری با شمع و گل و سنگ می توانید از سنگ هایی که خودتان در طبیعت آنها را جمع کردیه اید یا سنگ هایی که دارای رگه های طلایی رنگ در خود هستند هم استفاده کنید. پس برای پاسخ به این سوال که روی میز نهار خوری چی بذاریم که تهیه آن ارزان و راحت باشد، سنگ و شمع می تواند ایده خوبی به حساب بیاید.

 • آینه و شمع

تزئین میز نهار خوری با شمع و آینه می تواند ایده جذابی به نظر برسد مخصوصا اگر میزتان کوچک است یا خانه کم نوری دارید. بشقاب های آینه ای به مراتب ساده ترین راه برای تزئین میز نهار خوری با شمع هستند. در واقع تنها چیزی که لازم است همین دو وسیله خواهد بود: شمع و بشقاب آینه ای. البته برای زیبایی بیشتر از گل هم می توان استفاده کرد و کار تزئین میز نهار خوری با شمع و گل و آینه را انجام داد. صفحات آینه نه تنها نور زیبای شمع را منعکس می کنند، بلکه تصویری جذاب تر از شمع را نیز ارائه می دهند. برای افزودن زیبایی بیشتر، شمع هایی با ارتفاع های مختلف روی همان صفحه آینه قرار دهید. این یک نقطه کانونی خیره کننده ایجاد می کند که می تواند تاثیر زیادی بر زیبایی دکوراسیون خانه تان بگذارد. همانطور که گفته شد می توانید تعدادی گل طبیعی یا مصنوعی را نیز در اطراف شمع بر روی صفحه یا بشقاب آینه ای قرار دهید تا وجه رویا گونه آن بیشتر شود.

 • تزئین میز نهار خوری با شمع و گل

شمع‌ ها احساس گرما و دوستی را بر می ‌انگیزد و گل ها نیز به خاطر رنگ و زیبایی بی اندازه ای که دارند می توانند فضایی سرشار از لطافت و حس خوب را به وجود آورند. توصیه می کنیم از یک حلقه تاج گل کوچک در زیر شمع های ستونی خود استفاده کنید. شمع هایی که دارای قطر بیشتر و ارتفاع های مختلف هستند می توانند دارای این حلقه های گل باشند و به زیبایی آنها افزوده شود. برای درست کردن حلقه گل می توانید از گل های طبیعی، مصنوعی و حتی گل خشک هم استفاده کنید. برگ های درخت کاج، برگ های زیتون، و برگ درخت هایی که دارای فرم جذاب و رنگ زیبا هستند نیز برای تزئین میز نهار خوری با شمع و گل بسیار عالی خواهد بود.

تزئین میز نهار خوری با شمع
تزئین میز نهار خوری با شمع
تزئین میز نهار خوری با شمع
تزئین میز نهار خوری با شمع
تزئین میز نهار خوری با شمع
تزئین میز نهار خوری با شمع
 • از شمع های ال ای دی استفاده کنید

در حال برنامه ریزی برای یک مهمانی در باغ هستید، اما نگرانید که باد ممکن است شمع های شما را که با دقت چیده اید و دیزاین کرده اید، خاموش کند؟ یک راه حل آسان استفاده از شمع های LED است. این شمع‌ های بدون شعله همان ظاهر و حسی شبیه به شمع ‌های واقعی را ارائه می ‌دهند، فقط با باتری کار می ‌کنند! شما نیازی به نگرانی در مورد خاموش شدن آنها به وسیله باد نخواهید داشت، به علاوه اگر بخواهید از روش تزئین میز نهار خوری با شمع و گل استفاده کنید و مقداری شاخ و برگ و تعداد زیادی گل طبیعی در اطراف آن وجود داشته باشد، این شمع ها گزینه های بسیار امن تری به شمار می روند.

اگر شمع LED در دسترس تان ندارید، ما یک جایگزین برای آن خواهیم داشت. تنها چیزی که برای تزئین میز نهار خوری با شمع در فضای باز نیاز دارید چند لیوان استوانه ای شکل شیشه ای است. برای این کار هر کدام از شمع های ستونی خود را که با اندازه های مختلف در اختیار دارید، درون یک لیوان یا استوانه شیشه ای بگذارید به طوری که ارتفاع شمع ها از ارتفاع شیشه ها کمتر باشد. به این ترتیب هوا یا باد کمتری به داخل آنها رفته و شمع ها خاموش نمی شوند. برای زیبایی بیشتر می توانید درون شیشه ها را با ریسه های مرواریدی پر کنید.

 • استفاده از مروارید و ریسه های مهره ای

یکی دیگر از روش های تزئین میز نهار خوری با شمع استفاده از ریسه هایی است که دارای مهره های مرواریدی یا کریستالی هستند و می توان از آنها در کنار شمع هایی که بر روی میز گذاشته می شوند، استفاده کرد. برای این کار کافیست یک بشقاب ساده یا آینه ای را انتخاب کنید و در مرکز میز بگذارید. یک یا سه عدد شمع ستونی با ارتفاع های مختلف را در کنار هم بر روی بشقاب قرار دهید، ریسه های مرواریدی و کریستالی را به شکلی زیبا دور این سه شمع بپیچید به شکلی که کمی بالا بیایند. به این ترتیب هنگام روشن کردن شمع ها نور آنها با برخورد به کریستال ها و سطح درخشان مروارید ها زیبایی فوق العاده ای را ایجاد خواهد کرد.

 • تزئین میز نهار خوری با شمعدان

انواع شمعدان های شیشه ای، بلور و حتی فلزی می توانند برای کار تزئین میز نهار خوری با شمعدان مورد استفاده قرار گیرند. اگر این سوال در ذهن تان است که روی میز نهار خوری چی بذاریم که دم دست و آسان باشد، می توانید گزینه شمعدان را انتخاب کنید. معمولا در همه خانه ها یک یا دو شمعدان پیدا می شود که می توان آن را به صورت جفتی بر روی میز قرار داد. بین دو شمعدان هم می توانید گلدانی دارای گل های طبیعی زیبا و خوشرنگ را بگذارید تا تزئین میز نهار خوری با شمعدان و گل ها به بهترین شکل انجام گیرد.

تزئین میز نهار خوری با شمع
تزئین میز نهار خوری با شمع
تزئین میز نهار خوری با شمع
تزئین میز نهار خوری با شمع
تزئین میز نهار خوری با شمع
تزئین میز نهار خوری با شمع

چند نکته در مورد تزئین میز نهار خوری با شمع های مرکزی

همانطور که گفته شد یکی از بهترین راه ها برای تزیین میز برای هر مراسم یا مناسبتی استفاده از شمع های مرکزی است. شمع ها حس گرم و دلپذیری را به میز های شما می بخشند و همچنین به فضا نور می بخشند و حال و هوای اطراف را بهتر و دلچسب تر می کنند. تزئین میز نهار خوری با شمع مرکزی قرن‌ ها یک امر رایج بوده است. این به دلیل زیبایی منحصر به فردی است که شمع ها روی هر میزی ایجاد می کنند. با این حال، بسیاری از مردم هنوز مطمئن نیستند که چگونه میز های خود را با شمع های مرکزی تزئین کنند یا در مورد آن سوال دارند و اغلب در جستجوی نکاتی در مورد تزئین میز نهار خوری با شمع های مرکزی در اینترنت هستند. در ادامه این متن ما به طور اختصاصی به موضوع شمع های مرکزی خواهیم پرداخت.

موضوع کلی

قرار دادن قطعات مرکزی شمع راهی عالی برای ایجاد حال و هوا و ایجاد رنگ در اتاق است. برای مهمانی‌ ها، اگر می‌ خواهید احساسات عاشقانه را بر انگیزید، چندین شمع کوچک وارمر در اطراف میز خود قرار دهید. برای ایجاد فضایی صمیمی برای شام دو نفره، از یک یا دو شمع در هر میز استفاده کنید. برای گروه های بزرگتر از افراد، از سه یا چهار شمع در هر میز استفاده کنید. اگر به دنبال میز پر زرق و برق تر و دراماتیک تر هستید، تیپر های بلند را انتخاب کنید که از هم فاصله دارند تا مهمانان بتوانند از دور آنها را تحسین کنند. شمعدان های رومیزی نیز برای این نوع فضا عالی هستند. مهم است که به یاد داشته باشید که شمع ها را در مناطق امن قرار دهید، به طوری که آنها هیچ خطری برای ایجاد آتش سوزی نداشته باشند.

شمع های سفید به یک همراه نیاز دارند!

شمع ها می توانند به راحتی رنگ ها یا طرح ها و بافت ها را به طراحی میز شما اضافه کنند. به عنوان مثال، یک لیوان یا شیشه بلند را با چیزی که رنگ مورد نظر شما را منعکس می کند پر کنید، سپس آن را نزدیک قسمت مرکزی میز قرار دهید. حتی می توانید از گل های پر رنگ استفاده کنید زیرا گلبرگ هایی دارند که وقتی در کنار شمع های سفید قرار می گیرند، رنگی جذاب و دیدنی را از خود نشان می دهند.

شمع ها را در مرکز میز قرار دهید

بهترین مکان برای شروع تزئین میز، مرکز آن است. شمع‌ ها به دلیل داشتن اشکال و اندازه‌ های مختلف، قطعات مرکزی بسیار خوبی را ایجاد می ‌کنند، بنابراین مطمئناً می‌ توانید شمع‌ هایی را پیدا کنید که با دید و سلیقه شما مطابقت داشته باشد. چه شمعی بزرگ و جسورانه بخواهید یا چیزی کوچک و ساده، شمع ها ظاهر شگفت انگیزی را بر روی میز ایجاد می کنند. تزئین میز نهارخوری با شمع و گل نباید خیلی گران باشد، به عنوان مثال می توانید از گل های تازه باغچه خود استفاده کنید و آنها را در آب قرار دهید. از هر ظرفی استفاده کنید و سپس آن را با گل دلخواه تان پر کنید. بشقاب ها و ظروف چینی هم انتخاب های خوبی برای شمع آرایی هستند. شمع را در مرکز بشقاب بگذارید، اطراف آن اسفنج قرار دهید و آن را گل های تازه پر کنید.

ظروف شیشه ای غیر متعارف را انتخاب کنید

شمع های زیبای مرکزی را می توانید در ظروفی خاص و متفاوت تزیین کنید. به جای گلدان سنتی، از لیوان های مختلف استفاده کنید. لیوان های فانتزی رنگی و ساده و یا فنجان های ساده یا هر ظروف شیشه ای برای این کار مناسب است. آن را با آب پر کنید و شمع خود را در آن قرار دهید. می توانید چند لیوان با رنگ ها مختلف را در کنار هم چیدمان کنید و درون هر کدام یک شمع کوچک بگذارید. در هنگام روشن کردن شمع ها، نور های رنگی متفاوتی خواهید داشت.

شمع ها را در ترکیب با دکورهای دیگر امتحان کنید

شمع های مرکزی یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین تزییناتی هستند که می توانید برای عروسی از آن استفاده کنید. آنها را می توان با یا بدون تزئینات دیگر مانند گل های مرکزی استفاده کرد. بسیاری از انواع شمع ها از جمله وارمر، تیپر، ستونی و غیره وجود دارند که البته بسیاری از مردم ترجیح می دهند از شمع های ستونی استفاده کنند زیرا بدون اشغال فضای زیاد، زیبایی فوق العاده ای دارند. آنها همچنین نسبت به سایر انواع شمع، طولانی تر می سوزند.

شمع ها را بر اساس مناسبت، فصل یا رویداد ها انتخاب کنید

مهم ترین نکته ای که هنگام تزئین میز نهار خوری با شمع مرکزی باید در نظر بگیرید این است که برای چه کاری از آنها استفاده خواهید کرد. اگر به دنبال ایجاد فضای روشنایی خلقی هستید، شمع های معطر را با عطرهای میوه ای یا وانیلی انتخاب کنید. اگر می‌ خواهید کاری رسمی‌ تر یا شیک ‌تر انجام دهید، شمع‌ های ستونی سفید بدون عطر را انتخاب نمایید.

برای تزئین میز نهار خوری با شمع و چیدمان های متفاوت مراحل را دنبال کنید:

 • نمایش اندازه های مختلف: شمع ها در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد. بنابراین می توانید از تنوع این شمع ها به خوبی استفاده کنید.
 • ارتفاع را تغییر دهید: شمع ‌ها را در ارتفاع ‌های مختلف قرار دهید تا به قسمت مرکزی ابعاد ببخشید. اگر فقط یک شمع بلند در دسترس دارید، اطراف آن را با گل تزیین کنید تا تعادل ایجاد شود.
 • آنها را در زوایای مختلف قرار دهید: با قرار دادن شمع ها به صورت وارونه یا مدل های دیگر تنوع ایجاد کنید. چند مدل را امتحان کنید و در نهایت ببینید کدام یک را بیشتر دوست دارید.

ترفند های خلاقانه در تزئین میز نهار خوری با شمع

بیایید به چند ترفند خلاقانه نگاهی بیندازیم تا بتوانید میز های خود را با شمع های مرکزی زیبا جلوه دهید:

 • جا شمعی شیشه ای را با پارچه توری بپیچید و با روبان دور پایه آن محکم کنید. در صورت تمایل گل های تازه را در اطراف آن اضافه کنید.
 • از یک بشقاب سرو با شمع استفاده کنید: از هر سینی که در خانه دارید، مستطیل، مربع یا گرد استفاده کنید و شمع های ستونی را با ارتفاع های مختلف درون آن قرار دهید. سپس اطراف آن را با سنگ ریزه و یا گل های خشک معطر پر کنید. پیشنهاد دیگر این است که بشقاب یا سینی خود را با دانه‌ های قهوه پر کنید میوه های کاج هم می توانند گزینه خوب دیگری برای این کار باشند.
 • شمع های خود را روی میز ناهار خوری پخش کنید: مثلا می توانید شمع ها یا جا شمعی های تان را به صورت ردیفی از ابتدا تا انتهای میز قرار دهید. همچنین می توانید از یک رانر برای زیر شمع ها استفاده کنید. این کار را با سه شمع یا جا شمعی شروع کنید و بسته به طول میز ناهار خوری شمع های بیشتری اضافه کنید. می توانید بسته به سلیقه خود آنها را در یک خط مستقیم قرار دهید یا طرح و فرم دیگری را برای آن انتخاب نمایید.
 • از شمع های ساده، شمعدان و ظروف چینی طرح دار در کنار هم استفاده کنید. مثلا یک گلدان چینی طرح دار را در مرکز بگذارید، چند شاخه گل درون آن قرار دهید، چند شمع کوتاه در اطراف آن بچینید و دو شمعدان طلایی رنگ یا بلور را در دو طرف گلدان بگذارید.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

شمع آرایی و نقش آن در زیبایی دکوراسیون منزل

انواع جاشمعی سنگی، چوبی، فلزی، سفالی و شیشه ای و کاربرد آنها در دکوراسیونچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<