تزئین میز نهار خوری کلاسیک و چند پیشنهاد ساده برای این کار

چیدو پلاس 27 آذر 1402 ،

میز های کلاسیک بسیار با وقار و شکیل هستند و به اندازه ای با شکوه اند که می توانند دکوراسیون خانه را تحت تاثیر خود قرار دهند. اما تزئین میز نهار خوری کلاسیک می تواند به این زیبایی و تاثیر گذاری اضافه کرده و باعث شود که چیدمان کلی خانه نیز بهتر و حرفه ای تر گردد. درباره تزئین میز نهار خوری کلاسیک می توان از روش ها و وسایل زیادی استفاده کرد اما در این متن ما می خواهیم چند پیشنهاد ساده را برای این کار به شما معرفی کنیم. برای آنکه میز تان زیبا تر شود و به گونه ای گردد که دعوت کننده، الهام بخش و تاثیر گذار تر شود، می توانید این متن را ماطلعه کرده و عکس های موجود در آن را جهت گرفتن ایده های بیشتر مشاهده نمایید.

چه اکسسوری هایی برای تزئین میز نهار خوری کلاسیک استفاده می شود؟

  • رو میزی یا رانر
  • گلدان گل
  • شمعدان
  • شمع های گل آرایی شده
  • ظروف تزیینی
  • گل های طبیعی و مصنوعی

این ها اکسسوری هایی هستند که می توانند در طرح ها، اندازه ها و رنگ های مختلف بر روی میز ناهار خوری قرار گیرند. انتخاب نوع آنها بستگی زیادی به تم چیدمان خانه تان دارد. اینکه از چه متریالی در دکوراسیون بیشتر استفاده کرده اید یا اینکه تم رنگی چیدمان خانه تان چیست، تاثیر زیادی بر انتخاب وسایل جهت تزئین میز نهار خوری کلاسیک دارند. در ادامه سعی می کنیم هر کدام از موارد بالا را به طور جداگانه مورد بررسی قرار دهیم.

انتخاب رومیزی یا رانر برای تزئین میز نهار خوری کلاسیک

معمولا بر روی میز های کلاسیک از یک رومیزی یا رانر استفاده می شود. این در حالی است که میز های مدرن را می توان بدون رانر یا رو میزی مورد استفاده قرار داد. انتخاب رومیزی و رانر می توان تاثیر زیادی بر تزئین میز نهار خوری کلاسیک داشته باشد. برای چنین میزی می توان از پارچه ای با جنس ساتن، حریر، کتان، تافته و به طور کلی پارچه های سنگین و رسمی استفاده کرد. رنگ و جنس این رو میزی را می توان با رنگ پارچه روکش مبل ها و صندلی های میز و همینطور والان پرده ها ست نمود. مثلا در یک دکوراسیون قهوه ای و کرم بهترین رنگ برای رومیزی یا رانر جهت تزئین میز نهار خوری کلاسیک رنگ کرم و یا کرم و طلایی است. از یراق های تزیینی هم برای دور رومیزی یا رانر می توان استفاده کرد. در یک دکوراسیون کرم و طلایی یراقی که دارای رنگ طلایی باشد بسیار عالی خواهد بود. پارچه های طرح داری که با فضای کلاسیک دکوراسیون همخوانی داشته باشند هم می توانند گزینه های خوبی برای دوخت رومیزی به شمار روند.

گلدان گل برای تزئین میز نهار خوری کلاسیک

یکی از موارد و انتخاب های عالی برای تزئین میز نهار خوری کلاسیک استفاده از گلدان است. در یک چیدمان کلاسیک گلدانی از جنس کریستال با تراش کاری های زیبا و خوش ساخت می تواند تا حد زیادی در زیبا تر شدن دکوراسیون کمک کند. گلدان های بلور و حتی گلدان های فلزی هم می توانند انتخاب های جذاب دیگری برای تزئین میز نهار خوری کلاسیک به حساب آیند. این گلدان ها را هم می توان به صورت خالی و هم پر از گل های طبیعی و مصنوعی بر روی میز قرار داد. حتی می توان دو عدد شمعدان ست و هماهنگ با گلدان را در دو طرف آن گذاشت تا همه چیز زیبا تر و حرفه ای تر گردد.

همانطور که گفته شد برای انتخاب وسایل جهت تزئین میز نهار خوری کلاسیک باید به تم چیدمان دقت کرد. اگر خانه تان پر از وسایل عتیقه برنزی و نقره است، می توانید گلدان روی میز را هم از همین متریال انتخاب کنید. در صورتیکه که دکوراسیون کلاسیک خانه تان با وسایل استیل طلایی و نقره ای دیزاین شده، گلدان نیز دارای همین رنگ و متریال بهترین انتخاب خواهد بود. همین موضوع درباره سایر متریال مانند سنگ، کریستال، چوب و غیره نیز خواهد بود.

استفاده از شمعدان برای تزئین میز نهار خوری کلاسیک

ست شمعدان دو تایی از بهترین وسایل دکوری برای تزئین میز نهار خوری کلاسیک به شمار می رود. شما می تواند دو شمعدان مشابه هم را با فاصله ای مشخص از هم در مرکز میز بگذارید و بین آنها یک ظرف کاسه ای و یا کشکولی بگذارید. همچنین گلدانی که پر از گل های طبیعی یا مصنوعی باشد هم می تواند گزینه بسیار خوبی برای قرار گیری در بین شمعدان ها باشد. باز هم بسته به سبک چیدمان خانه می توانید از شمعدان های نقره، برنزی، کریستال، شیشه ای (مانند شمعدان های طرح لاله) استفاده نمایید. شمعدان های فلزی می توانند هم به صورت تک شاخه و هم چند شاخه بر روی میز گذاشته شوند.

تزئین میز نهار خوری کلاسیک
تزئین میز نهار خوری کلاسیک
تزئین میز نهار خوری کلاسیک
تزئین میز نهار خوری کلاسیک
تزئین میز نهار خوری کلاسیک
تزئین میز نهار خوری کلاسیک

شمع های گل آرایی شده و تزئین میز نهار خوری کلاسیک

شمع انرژی مثبت فراوانی دارد و روشن کردن آن در خانه باعث می شود فضا رویایی و خوش انرژی شود. از شمع ها به صورت گل آرایی شده می توان برای تزئین میز نهار خوری کلاسیک استفاده نمود. برای این کار باید از گل هایی استفاده کرد که همخوانی با این سبک داشته باشند. مثلا گل های ارکیده مصنوعی می توانند دور تا دور شمع های ستونی قرار گیرند و مجموعه آنها در مرکز میز گذاشته شود. شمع را می توان با گل های مصنوعی اکلیلی طلایی و نقره ای، گل های مصنوعی رزريال لیلیوم و یا ارکیده، مروارید و مهره های طلایی و نقره یا درخشان و چیزهایی از این دست که یادآور یک دکوراسیون کلاسیک هستند، آراست.

کاربرد ظروف تزیینی در تزئین میز نهار خوری کلاسیک

ظروف تزیینی و دکوری کلاسیک مثلا بشقاب ها، کاسه ها و لیوان های چینی، ست پارچ و لیوان چینی عتیقه، ست بشقاب و قاشق و چنگال های برنزی قدیمی، و دیگر ظروف تزیینی که حال و هوایی کلاسیک دارند، برای تزئین میز نهار خوری کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند. ظروف چینی با طرح های قدیمی مثل مینیاتور های ایرانی و یا طرح نقاشی های فرانسوی گزینه های بسیار عالی برای این کار محسوب می شوند. همچنین می توانید مجموعه ای از این ظروف را در مرکز میز جمع آوری کنید. مثلا یک سینی نقره را انتخاب کنید و درون آن یک شمعدان، یک کاسه با طرح کلاسیک و یکی دو وسیله دکوری کوچک را قرار دهید.

تزئین میز نهار خوری کلاسیک با گل های طبیعی و مصنوعی

استفاده از گل های طبیعی همیشه و در هر دکوراسیونی یکی از بهترین اقدامات است. گل های طبیعی روح و سر زندگی به خانه می دهند و تزیین دکوراسیون کلاسیک با استفاده زا آنها بسیار جذاب و بی نظیر خواهد بود. اگر امکان خرید گل های تازه را ندارید می توانید از گل های مصنوعی زیبا و با کیفیت هم استفاده کنید. به این ترتیب دیگر لازم نیست هر هفته به گل فروشی بروید و گل های جدید بخرید، هر چند که اگر مشکلی با هزینه این کار ندارید، خرید گل های تازه و رنگی و ایجاد تنوع در آنها برای روحیه تان بسیار عالی خواهد بود.

گل های طبیعی مثل ارکیده، لیلیوم و آنتوریوم، گل رز، گل مریم، گل گلایل، و گل الستر برای یک چیدمان کلاسیک بسیار مناسب هستند. درون گلدان کریستال خود را با این گل ها پر کنید و کار تزئین میز نهار خوری کلاسیک خود را به بهترین نحو انجام دهید. روشن کردن شمع در اطراف گلدان به هر چه زیبا تر شدن آنها کمک می کند.

تزئین میز نهار خوری کلاسیک
تزئین میز نهار خوری کلاسیک
تزئین میز نهار خوری کلاسیک
تزئین میز نهار خوری کلاسیک
تزئین میز نهار خوری کلاسیک
تزئین میز نهار خوری کلاسیک

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

چگونه یک میز ناهار خوری زیبا داشته باشیم؟ راهنمای دکوراسیون میز ناهار خوری

میز ناهار خوری سلطنتی ، خلق فضایی چشم گیر و با ابهت در ناهار خوری شماچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<