میز ناهار خوری سلطنتی ، خلق فضایی چشم گیر و با ابهت در ناهار خوری شما

چیدوپلاس 28 فروردین 1400 ،

دکوراسیون به سبک کلاسیک همیشه مورد علاقه عده زیادی از مردم بوده است. میز ناهار خوری سلطنتی که هماهنگی کامل را با این سبک از چیدمان دارد، بسیار زیبا و چشم گیر است، از چوب طبیعی و پارچه های مرغوب گرفته تا نقش و نگار های ظریف و زیبایی که به وسیله منبت کاری بر روی آن ایجاد شده است، این سبک میز فضایی مجلل و با شکوه خلق می کند، و به نوعی می تواند نمادی از ثروت و قدرت و تجمل باشد. بارها تصویر مبلمان و میز ناهاری خوری سلطنتی را در کاخ های پادشاهان دیده ایم و محو شکوه و ابهت آنها شده ایم.

میز ناهار خوری کلاسیک

میز ناهار خوری کلاسیک که با نام میز ناهار خوری استیل نیز از آن یاد می شود، همانند میز های سلطنتی است ولی با شکل و شمایلی ساده تر. در میز ناهارخوری کلاسیک از چوب طبیعی برای ساخت استفاده می گردد و پارچه های مورد استفاده برای صندلی ها از جنس اعلا مانند پارچه های مخمل یا پارچه هایی با طرح های زر دوزی شده است. میز ناهار خوری کلاسیک دارای وزن و تزئینات کمتری نسبت به میز ناهار خوری سلطنتی است و بنابراین قیمت پایین تری نیز دارد.

با اینکه ابعاد کلی میز ناهار خوری کلاسیک و صندلی هایش از میز ناهار خوری سلطنتی کوچک تر به نظر می رسد اما همچنان در مقایسه با سبک های مدرن تر، بزرگ است. بنابراین خانه های کوچک جایی برای مبلمان و میز ناهار خوری کلاسیک ندارند. اگر خانه تان بزرگ است و سالن پذیرایی تان گنجایش کافی برای قرار دادن این حجم های بزرگ را دارد، اقدام به خرید آن نمایید. میز ناهارخوری کلاسیک در تعداد نفرات 4 تا 12 نفره و در شکل های مربع، مستطیل، دایره و بیضی ساخته می شود.

میز ناهارخوری کلاسیک در رنگ هایی مانند گردویی، قهوه ای روشن، طلایی، سفید، شامپاینی و غیره طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. رنگ پارچه مناسب برای این روکش صندلی های این میز های کلاسیک باید متناسب با رنگ چوب آنها انتخاب گردد. به خاطر اینکه این میز ها خود دارای تزیینات منبت کاری هستند، پیشنهاد می شود از پارچه های با طرح زیاد استفاده نکنید زیرا تصویری شلوغ و آشفته پدید می آید.

میز ناهار خوری سلطنتی

مبلمان و میز ناهار خوری سلطنتی در رنگ های مختلفی مانند قهوه ای و سفید و طلایی ساخته می شوند اما باید گفت رنگ طلایی برای این سبک از میز ناهار خوری یک چیز دیگر است. میز ناهار خوری سلطنتی طلایی به همراه پارچه صندلی به رنگ روشن تصویری شاهانه در خانه تان ایجاد می کند. استفاده از رنگ های تیره تر مانند قرمز و آبی مخمل تیره هم با ایجاد تضادی فوق العاده با رنگ طلایی، چشم هر بیننده ای را به سمت خود جلب خواهد کرد.

دکوراسیون متناسب با میز ناهار خوری سلطنتی

به طور کلی می توان گفت رنگ طلایی اصلی ترین رنگی است که در طراحی دکوراسیون متناسب با میز ناهار خوری سلطنتی استفاده می شود. پس در انتخاب دیگر وسایل حتما این نکته را در نظر بگیرید. همچنین باید از یک رنگ خنثی برای تکمیل چیدمان رنگی خود در کنار طلایی استفاده کنید. این رنگ می تواند سفید، شیری و یا کرم باشد. هرچند که بنا به سلیقه خود از رنگ های سبز، آبی، سرمه ای و قهوه ای نیز می توان استفاده نمود. در انتخاب هایی جسورانه تر از رنگ بنفش درخشان نیز استفاده می شود.

  • بوفه و کنسول

در خانه ای که با مبلمان و میز ناهار خوری سلطنتی چیدمان شده حتما بوفه و میز کنسولی متناسب با آنها قرار دهید. وجود این وسایل باعث می شود تا دکوراسیون خانه تان به سبک های سلطنتی یا به اصطلاح روکوکو، ویکتوریایی و سبک های دیگر پر زرق و برق نزدیک شود. درون بوفه از ظروفی استفاده کنید که چینی یا بلور باشند و بر روی خود خطوط یا طراحی هایی از رنگ طلایی داشته باشند. بر روی کنسول نیز می توانید از شمعدان های طلایی، ظروف عتیقه ای گران بها و چیزهایی از این دست قرار دهید.

  • فرش

بدیهی است که فرش ایرانی دستبافت بهترین فرشی است که می توانید بر روی زمین پهن کنید. رنگ فرش را متناسب با رنگ پارچه های صندلی ها انتخاب نمایید. می توانید از یک فرش ایرانی دستبافت ساده تر برای زیر میز ناهار خوری سلطنتی خود استفاده کنید تا جلوه میز شما را تحت تاثیر قرار ندهد. مورد بعدی اینکه لازم نیست همه نقاط زمین را با فرش بپوشانید. حتما فضای بین میز ناهار خوری سلطنتی و مبلمان را خالی بگذارید.

  • لوستر

یک لوستر بالای سر مبلمان سلطنتی و یک لوستر بالای میز ناهار خوری سلطنتی آویزان نمایید. هر چه لوستر درخشان تر و پر زرق و برق تر باشد جلوه سالن پذیرایی تان بیشتر خواهد شد. لوستر های کریستالی و چهل چراغی بهترین گزینه های مورد استفاده برای سقف بالای میز ناهار خوری سلطنتی هستند. وجود نورپردازی مناسب تاثیر بسیار زیادی بر بیشتر شدن زیبایی و درخشان تر شدن طلایی میز ناهار خوری سلطنتی تان خواهد داشت.

  • پرده ها

والان پرده ها را از رنگی انتخاب کنید که مبلمان و صندلی های میز ناهار خوری سلطنتی از آن رنگ است. مثلا اگر پارچه صندلی ها را از مخمل قرمز انتخاب کرده اید، برای والان نیز از همان پارچه استفاده کنید. اگر مایل به انتخاب جنس پارچه متفاوتی بودید، پارچه های براق و اکلیلی گزینه های خوبی برای استفاده به عنوان والان هستند. پرده های اصلی را نیز از حریر های سفید و کرم ساده آماده نمایید. برای بستن والان ها از اکسسوری های موجود در بازار برای این کار، مانند منگوله ها و بست های طلایی رنگ استفاده کنید.

  • رومیزی

بر روی میز ناهار خوری سلطنتی باید یک رومیزی متناسب با میز قرار دهید. پارچه های نخی ساده و گلدار برای این کار مناسب نیستند. اما می توانید از رانر هایی با پارچه های سنگین تر مانند ترمه، پارچه هایی با طرح های طلایی، پارچه مخمل و رومیزی های دیگری از این دست استفاده کنید. بر روی میز هم می توانید ظروف طلایی رنگ، گلدان گل، شمعدان و لوازم تزیینی و دکوری در این تم رنگی بگذارید.

  • دیوار ها

دیوار های سالن پذیرایی تان را می تواند کاغذ دیواری کنید. کاغذ دیواری های مختلفی که شامل طرح های مناسب برای این نوع دکوراسیون است، موجود بوده و با انتخاب آنها چیدمان سلطنتی خانه تان را تکمیل می کنید. یک پیشنهاد این است که دیوار پشت میز ناهار خوری سلطنتی خود را با یک آینه بزرگ پوشش دهید. تصویر میز ناهار خوری بر آینه و انعکاس نور از آن جلوه بیشتری در خانه ایجاد خواهد کرد.

میز ناهار خوری کلاسیک
میز ناهار خوری سلطنتی طلایی
ر
میز ناهار خوری سلطنتی طلایی
میز ناهار خوری سلطنتی طلایی
میز ناهار خوری سلطنتی طلایی

قیمت میز ناهار خوری سلطنتی

قیمت این میز ها نیز همانند میز های ناهار خوری استیل است. قیمت گذاری این سبک از میز های ناهار خوری متناسب با نوع و مدل میز انجام می شود. معمولا قیمت یک دست میز ناهار خوری 6 نفره سلطنتی با تزیینات متوسط از حدود 40 میلیون تومان شروع می شود. قیمت میز ناهار خوری سلطنتی 8 نفره در حدود 75 میلیون تومان، و به همین ترتیب میز های سلطنتی دیگر با تعداد نفرات بالاتر و تزیینات بیشتر، گران تر خواهد بود.

خانه ایده آل خود را بسازید:

میز ناهار خوری طلایی، یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای ایرانی ها

با میز ناهارخوری استیل، یک میزبانی مجلل و لوکس داشته باشیدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<