میز نهار خوری کجا بذارم | همه چیز درباره محل قرارگیری میز ناهار خوری در خانه

میز ناهار خوری به عنوان بخش مهمی از دکوراسیون خانه باید جای مشخص و مناسبی داشته باشد. حال سوال اینجاست که میز نهار خوری کجا بذارم که هم چیدمان خانه زیبا باشد و هم از نظر کاربردی دچار ایراد و اشکال نباشد. ما در این متن می خواهیم درباره بهترین جای میز نهار خوری در خانه صحبت کنیم و همچنین قصد دارید جای میز نهار خوری در فنگ شویی را نیز بررسی نماییم. در صورت نداشتن اتاق ناهارخوری، چند جایگزین عالی برای قرار دادن میز ناهار خوری وجود دارد که درباره آنها صحبت خواهیم کرد. در این مطلب، طراحان داخلی نکات خود را در مورد بهترین جای میز نهار خوری در صورت نداشتن اتاق ناهار خوری به اشتراک گذاشته اند تا بتوانید چیدمانی حرفه ای داشته باشید.

میز نهار خوری کجا بذارم

همه می دانند که بهترین مکالمات در طول یک وعده غذایی اتفاق می افتد، چه با خانواده، شریک زندگی یا دوستان، بنابراین داشتن جایی برای نشستن و غذا خوردن عنصر مهمی است که باید در انتخاب محل میز ناهار خوری خود در نظر بگیرید. به طور کلی معمولا داخل آشپزخانه، نزدیک ترین مکان به آشپزخانه، اپن و جزیره به عنوان بهترین جای میز نهار خوری در نظر گرفته می شود. البته که در پاسخ به سوال میز نهار خوری کجا بذارم باید گفت که هر کس بسته به طراحی داخلی و نقشه خانه، می تواند بهترین مکان برای آن را در نظر گیرد. در ادامه ایده ها و پیشنهاد هایی برای سوال میز نهار خوری کجا بذارم مطرح می گردد.

یک فضای چند منظوره بسازید

چه یک اتاق نشیمن با پلان باز داشته باشید یا نه، چند منظوره کردن یک اتاق می تواند مفید باشد، به خصوص اگر اغلب از میز ناهار خوری رسمی استفاده نمی کنید. بنابراین می توان بخشی از خانه را هم به میز نهار خوری و هم به نشیمن خانه اختصاص دهید.

میز ناهار خوری را در فضای باز بگذارید

اگر فضای داخل خانه تان کوچک است و از طرفی بالکن یا تراس نسبتا بزرگی دارید، می توانید میز نهار خوری تان را در آن بگذارید. با قرار دادن یک میز ناهار خوری چه در بالکن و چه در حیاط خصوصی، از فضای بیرونی استفاده کنید و اتاق غذا خوری زیبای خود را در فضای باز ایجاد کنید. همچنین اگر برای مهمانی و دورهمی به فضای بیشتری نیاز دارید و می ‌خواهید میزبان افراد بیشتری باشید، می‌ توانید پارکینگ خود را به یک فضای ناهار خوری سر پوشیده و فضای باز تبدیل کنید. البته این کار در بهار و تابستان بسیار عالی است و برای فصول سرد پاییز و زمستان باید به فکر وسیله گرمایش باشید.

داخل آشپزخانه

این یک توصیه کاملاً سنتی است اما اگر فضای کافی در آشپزخانه دارید، میز ناهار خوری تان را در آنجا بگذارید. خوردن غذا در جایی که طبخ می شود لذت بخش است و همچنین برای میزبانی عالی است زیرا می توانید در حین آماده سازی غذا با مهمانان صحبت کنید.

از قسمت پشت مبل استفاده کنید

اگر خانه تان کوچک است و این سوال دائم در ذهن تان مرور می شود که میز نهار خوری کجا بذارم که فضای خانه بیش از حد اشغال نشود، می توانید از قسمت پشت مبل استفاده نمایید. طراحان داخلی می گویند که از اشتباه رایج در چیدمان مبل، یعنی فشار دادن مبلمان خود به دیوار ها اجتناب کنید. در این صورت می توانید یک میز ناهار خوری از نوع کنسولی را در پشتش بگذارید. می ‌توانید چهارپایه‌ ها را در زیر بچینید و میز را به‌عنوان یک کنسول درآورید تا در مواقعی که از آن استفاده نمی ‌کنید، آن را با طرحی خاص ترکیب کنید.

از جزیره آشپزخانه خود استفاده کنید

اگر آشپزخانه شما به اندازه‌ ای بزرگ است که می توانید از جریزه در مرکز و یا ورودی آن استفاده کنید، یک جزیره آشپزخانه با صندلی طراحی کنید تا فضای ناهار خوری تان دو برابر شود. وقتی میز ناهار خوری را در جزیره می‌ سازید، شگفت زده خواهید شد که چقدر فضا را ذخیره می ‌کنید.

آیا نداشتن میز ناهارخوری اشکالی ندارد؟

اگرچه داشتن میز ناهار خوری به میزبانی کمک می کند و غذا را از مبل ها و احتمال کثیف شدن شان دور نگه می دارد، اما اگر فضای لازم را ندارید یا حتی فضای رسمی را دوست ندارید، اشکالی ندارد. در نظر داشته باشید که سطح صافی داشته باشید که لذت بردن از وعده‌ های غذایی را آسان ‌تر می ‌کند، با این حال، می توانید از میز جلو مبلی یا میزی مانند میز قهوه‌ خوری که می ‌توانید روی زمین بنشینید و به طور سنتی غذا بخورید کمک بگیرید، یا یک جزیره آشپزخانه با صندلی بار را به جای میز ناهار خوری امتحان کنید. به این شکل دیگر دغدغه این را هم نخواهید داشت که میز نهار خوری کجا بذارم که چیدمان بهتر شود.

میز نهار خوری کجا بذارم
میز نهار خوری کجا بذارم
میز نهار خوری کجا بذارم
میز نهار خوری کجا بذارم
میز نهار خوری کجا بذارم
میز نهار خوری کجا بذارم

ایده های بهترین جای میز نهار خوری

محل قرار دادن میز ناهار خوری و راه حل های صرفه جویی در فضا

ساعات غذا خوردن دور میز آشپزخانه یکی از لذت بخش ترین قسمت های روز است. البته میز نهار خوری تنها جایی برای خوردن غذا نیست و از آن استفاده های دیگری هم می شود. ما به شما نشان می ‌دهیم که چگونه مرکز اجتماعی خانه خود را ایجاد کنید. همچنین خوب است بدانید که بهترین ابعاد میز ناهار خوری چیست و جای میز نهار خوری در فنگ شویی کجاست؟ تمام این موارد به علاوه نکات مهم دیگر درباره بهترین جای میز نهار خوری در ادامه بررسی خواهد شد.

میز ناهار خوری باید چه سایزی باشد؟

قبل از اینکه بدانید میز نهار خوری کجا بذارم باید بدانید که ابعاد این میز باید چقدر باشد؟ هنگام انتخاب اندازه میز ناهار خوری خود، موارد کاربردی را در نظر بگیرید. چند نفر در خانه شما هستند و هر چند وقت یکبار دور هم جمع می شوید؟ اگر شما فقط یک یا دو بار در سال مهمان برای شام دارید و چهار نفر در خانواده خود هستید، سرمایه گذاری روی یک میز ناهار خوری بزرگ و مستطیل بهترین استفاده از فضای شما نیست. همچنین باید اندازه مکان انتخابی برای غذا خوری خود را در نظر بگیرید. اگر اتاق ناهار خوری کوچکی دارید، یک میز ناهار خوری جمع و جور می خواهید که بتواند هم افراد بیشتری را در اطراف آن جای دهد و در عین حال کمترین فضای ممکن را اشغال کند. میز های گرد یا میز هایی که قابل بزرگ شدن هستند (میز های تا شو) می توانند گزینه خوبی برای یک مکان کوچک باشند.

به چه مقدار فضا در اطراف میز ناهارخوری نیاز دارید؟

فضا – بسیاری از ما آرزو می کنیم که کمی بیشتر از آن داشته باشیم! اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که آشپزخانه ای بزرگ دارید، انتخاب مکان مناسب برای ست ناهار خوری بیشتر یک سوال سلیقه ای است تا کاربردی. به طور کلی گفته می شود که فاصله میز و صندلی ها از اطراف باید به گونه ای باشند که در هنگام بیرون آوردن صندلی جهت نشستن بر روی آن باز هم فضای کافی برای عبور بین آن و اطراف وجود داشته باشد. اگر فضای در اختیار تان کم است، مجبورید از میز های کوچک استفاده کنید. همچنین اگر اتاق شما کوچک است و جایی برای میز به جز گوشه وجود ندارد، آن گوشه را به بهترین جای میز نهار خوری تبدیل کنید. یک میز بار بامزه با چند چهار پایه یا یک میز کوچک و یک نیمکت گوشه‌ ای پر از کوسن‌ های کرکی، همه را ترغیب می‌ کند تا آنجا بنشینند.

فرم و شکل میز ناهار خوری چه شکلی باشد؟

شکل اتاق و میز شما بر فرم انتخابی میز و نحوه قرار گیری فضای ناهار خوری تاثیر می گذارد. کارآمد ترین استفاده از فضا، انعکاس شکل اتاق است. به این معنا که یک فضای مربع شکل برای میز های گرد و مربعی مناسب است، در حالی که یک فضای طولانی و مستطیلی برای شکل های بیضی و غذا خوری به سبک سفره خانه ای مناسب است. در یک اتاق با تناسب عالی، خطوط میز باید به طور ایده آل از خطوط دیوار ها و سایر مبلمان پیروی کنند، اما در اتاق های بلند با فرم نا خوشایند، یک میز دایره ای به شکستن فضا های نامناسب و لطافت هر چه بیشتر کمک می کند. اگر می ‌پرسید چه شکل میز ناهار خوری برای یک فضای کوچک بهتر است، میز ناهار خوری گرد انتخابی کارآمد خواهد بود. طرح های گرد یک میز ناهار خوری با صرفه جویی در فضا گزینه بسیار خوبی در این باره به شمار می روند.

جای میز نهار خوری در فنگ شویی

از نظر فلسفه فنگ شویی بهتری جای میز نهار خوری در نزدیکی آشپزخانه است. همچنین قرار دادن این میز در جایی با سقف کوتاه بسیار پیشنهاد می شود. همانطور که گفته شد این میز محلی برای جمع شدن اعضای خانواده دور هم است و بنابراین باید به گونه ای باشد که انرژی مثبت افراد بتواند به خوبی در بین آنها جریان یابد. جای میز نهار خوری در فنگ شویی جایی است که دسترسی به آن راحت است، خلوت و زیباست و مکانی دنج و دوست داشتنی محسوب می گردد.

میز نهار خوری کجا بذارم
میز نهار خوری کجا بذارم
میز نهار خوری کجا بذارم
میز نهار خوری کجا بذارم
میز نهار خوری کجا بذارم
میز نهار خوری کجا بذارم

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

تزئین میز نهار خوری با شمع | چگونه میز را با شمع تزئین کنیم؟

اکسسوری میز نهار خوری | تزئین میز نهارخوری با گلدانچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<