ایده هایی برای تزئین میز نهار خوری گرد  / مستطیل

حتما شما هم این را قبول دارید که تزئین و دیزاین میز ناهار خوری چه در حالت عادی و چه هنگام صرف غذا می تواند تاثیر فوق العاده ای بر دکوراسیون و اشتهای هر کس داشته باشد. ما در این متن قصد داریم تا موضوع تزئین میز نهار خوری گرد و همینطور تزئین میز نهار خوری مستطیل را بررسی کرده و بهترین پیشنهاد ها را در رابطه با این کار مطرح کنیم. برای دیزاین میز ناهار خوری نیاز به هزینه بالا و خرید وسایل گران قیمت نیست و مطمئن باشید با کمترین امکانات هم می توان میزی زیبا و خوش رنگ و لعاب را ایجاد نمود.

تزئین میز نهار خوری گرد

اگر فضای خانه تان به گونه ای است که باید از میز نهار خوری گرد در آن استفاده شود، باید گفت که خوش شانس بوده اید، تزئین میز نهار خوری گرد بسیار راحت است و ایده های زیادی را می توان برای آن به کار برد. ما در این بخش تمام جزییاتی را که در تزئین میز نهار خوری گرد به کارتان می آید، بررسی می کنیم.

  • رومیزی مناسب برای تزئین میز نهار خوری گرد

هم از رو میزی های بلند و هم کوتاه برای میز های گرد می توان استفاده کرد. باید گفت که رومیزی های بلند کمی قدیمی تر هستند و امروزه از مدل های کوتاه تر رومیزی برای این میز ها استفاده می شود اما در مجموع این بستگی به فضای خانه شما دارد که می خواهید از رومیزی با چه ابعادی استفاده کنید. همچنین سبک چیدمان خانه مورد مهم دیگر در انتخاب رومیزی برای تزئین میز نهار خوری گرد است. اگر سبک دکوراسیون خانه تان کلاسیک است، می توانید از رومیزی هایی با پارچه های سنگین تر و رسمی تر استفاده کنید و چنانچه سبک دکوراسیون تان مدرن است، رومیزی های فانتزی هم برای آراستن یک میز گرد مناسب هستند.

طرح و رنگ رومیزی برای تزئین میز نهار خوری گرد بستگی زیادی به تم رنگی چیدمان خانه دارد. سعی کنید رنگ آن را با رنگ پارچه روکش مبل ها و سایر بخش های خانه ست کنید. این رنگ باید با سبک چیدمان نیز هماهنگی داشته باشد. مثلا در سبک کلاسیک از رنگ های کرم و قهوه ای بیشتر استفاده می شود و در سبک های مدرن از تمامی رنگ ها برای انتخاب رومیزی استفاده می گردد. اگر سبک خانه تان کلاسیک است برای دور رومیزی می توانید از یراق های تزیینی هم استفاده نمایید. رانر هم گزینه خوب دیگری برای تزئین میز نهار خوری گرد به حساب می آید.

  • المان های تزیینی و دکوری

پس از انتخاب رومیزی نوبت به کار اصلی تزئین میز نهار خوری گرد می رسد. البته نا گفته نماند که می توان رومیزی را هم حذف نمود. در واقع در سبک های مدرن امروزی خیلی از اوقات رومیزی بر روی میز انداخته نمی شود. برای انتخاب وسایل دکوری جهت تزئین میز نهار خوری گرد باید سبک چیدمان خانه تان را در نظر بگیرید. مثلا اگر خانه تان کلاسیک است و در آن از وسایل عتیقه برای دیزاین استفاده کرده اید، قرار دادن یک شمعدان کلاسیک در مرکز میز پیشنهادی عالی خواهد بود. به طور کلی در تزئین میز نهار خوری گرد وسیله دکوری حتما در مرکز قرار داده می شود، بر خلاف میز های مستطیلی که وسایل را می توان به صورت ردیفی هم چیدمان کرد. در تزئین میز نهار خوری گرد می توان از شمعدان، شمع های گل آرایی شده، گلدان چینی یا سرامیکی، گلدانی پر از گل های تازه و یا مصنوعی، سبد گل و یا یک مجسمه کوچک و تزیینی استفاده نمود.

  • تزئین میز نهار خوری گرد برای سرو غذا

هنگامی که میز را برای سرو غذا اماده می کنید جهت تزئین میز نهار خوری گرد می توانید یک گلدان حاوی گل های طبیعی را در مرکز قرار دهید و اطراف آن را شمع های کوچک و بزرگ قرار دهید. بشقاب هایی که در زیر آنها زیر بشقابی گرد قرار داده شده است را دور میز بچینید و دیگر ظروف را نیز مطابق با همین الگوی دایره ای چیدمان نمایید. وجود گل طبیعی و شمع سر میز باعی می شود که زیبایی چیدمان بیشتر و اشتهای افراد برای خوردن غذا هم بیشتر گردد.

تزئین میز نهار خوری گرد
تزئین میز نهار خوری گرد
تزئین میز نهار خوری گرد
تزئین میز نهار خوری گرد
تزئین میز نهار خوری گرد
تزئین میز نهار خوری گرد

تزئین میز نهار خوری مستطیل

معمولا میز های مستطیلی محبوبیت بیشتری دارند و افراد بیشتری به سراغ خرید آنها می روند. برای تزئین میز نهار خوری مستطیل هم روش هایی وجود دارد که می توان از آنها استفاده نمود. در ادامه ما به بررسی چند مورد از این روش ها می پردازیم.

  • بهترین رومیزی برای تزئین میز نهار خوری مستطیل

همانطور که گفته شد هم می توان از رومیزی برای تزئین میز نهار خوری مستطیل و گرد استفاده نمود و هم آن را حذف کرد. اگر میز تان کمی قدیمی شده و سطح آن مثل سابق تمیز و براق نیست می توانید با انداختن یک رومیزی زیبا، اشکالات موجود بر روی میز را پنهان کنید. انواع رومیزی ها و رانر ها با رنگ ها و طرح های مختلف، که البته با تم طرح و رنگ چیدمان خانه تان ست است، برای استفاده جهت تزئین میز نهار خوری مستطیل مناسب خواهد بود.

  • دکوری ها و اکسسوری ها برای تزئین میز نهار خوری مستطیل

ایده ها برای تزئین میز نهار خوری مستطیل زیاد است. برای این کار هم می توان از الگوی افقی و هم عمودی استفاده کرد. الگوی افقی تزئین میز نهار خوری مستطیل به این شکل است که از سه وسیله مثلا یک گلدان در مرکز و دو شمعدان در اطراف، یا سه عدد شمعدان با فاصله یکسان و چیزهایی از این دست به گونه ای استفاده کنید که فرمی افقی داشته باشند. اما در الگوی عمودی شما می توانید یک گلدان با ارتفاع بیشتر را انتخاب کرده و آن را با گل های بلند پر کنید و به تنهایی در مرکز میز قرار دهید. این گلدان، فرمی عمودی دارد و بیشتر برای جایی مناسب است که ارتفاع سقف آن زیاد است.

برای تزئین میز نهار خوری مستطیل از گلدان های گل، شمعدان ها، شمع های گل آرایی شده، ظروف تزیینی و حتی گل های سبز طبیعی می توان استفاده کرد. مثلا برای تزئین میز نهار خوری مستطیل می توایند یک گلدان مستطیلی را پر از گل های سانسوریای کوتاه کنید و در مرکز میز بگذارید. البته مهم است که میز تان را در جایی که نور کافی داشته باشد، قرار دهید تا گیاه خراب نشود.

تزئین میز نهار خوری مستطیل و گرد در مکان هایی با سقف بلند و کوتاه

اگر میز تان را در جایی قرار داده اید که سقفی کوتاه دارد، بهتر است بر روی آن وسیله دکوری با ارتفاع بلند قرار ندهید. یک گلدان گل کوتاه یا وسیله دکوری که شکلی افقی دارد، برای چنین شرایطی مناسب تر خواهد بود. اما در صورتیکه سقف خانه تان بلند است می توانید ایده های جذاب تری را برای تزئین میز نهار خوری مستطیل و تزئین میز نهار خوری گرد به کار ببندید. علاوه بر آنکه می شود بر روی میز گلدان یا شمعدانی با ارتفاع بیشتر قرار دهید، یک پیشنهاد عالی آویزان کردن لوستری است که تا نزدیکی های میز پایین آمده باشد. بسته به سبک چیدمان خانه تان می توانید از لوستر های کلاسیک یا مدرن برای این کار استفاده کنید. مثلا لوستری کریستالی که تا نزدیکی میز آمده است و نور زیبایی که بر گل های تازه روی میز می اندازد لذت خوردن یک شام دلچسب با عزیزان را بیشتر خواهد کرد.

تزئین میز نهار خوری گرد
تزئین میز نهار خوری گرد
تزئین میز نهار خوری گرد
تزئین میز نهار خوری گرد
تزئین میز نهار خوری گرد
تزئین میز نهار خوری گرد

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

اکسسوری میز نهار خوری | تزئین میز نهارخوری با گلدان

تزئین میز نهار خوری با شمع | چگونه میز را با شمع تزئین کنیم؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<