میز ناهار خوری مینیمال و مهم ترین ویژگی های آن

امروزه سبک مینیمال به یک سبک پر طرفدار در طراحی داخلی تبدیل شده و افراد زیادی به انتخاب وسایل خانه شان با این سبک و سیاق روی آورده اند. میز ناهار خوری مینیمال از آن دست وسایلی است که می تواند تاثیر فوق العاده ای بر دکوراسیون خانه بگذارد، زیرا معمولا ابعاد بزرگی دارد و در محیط خانه کاملا به چشم می آید. میز ناهار خوری مینیمال هنگامی که با مبلمان مینیمال و میز و پرده و دیوار هایی با کاغذ دیواری مینیمال ست شود، تصویری در نهایت زیبایی و آرامش و سکوت ایجاد می کند که تاثیرات بسیار عمیقی بر ذهن و جسم افراد خانواده می گذارد. اگر می خواهید با میز های ناهار خوری مینیمال آشنا شوید، این متن برای شماست. در این مطلب خواهید خواند:

  • میز ناهار خوری مینیمال چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
  • در ساخت میز ناهار خوری مینیمال از چه متریالی استفاده می شود؟
  • میز ناهار خوری مینیمال دارای چه رنگی است؟
  • صندلی های میز ناهار خوری مینیمال
  • تزیین روی میز ناهار خوری مینیمال

 

اما پیش از شروع بحث خوب است که درباره سبک مینیمال اطلاعاتی مختصر را در اختیار شما بگذاریم تا کسانی که کمتر با این سبک آشنا هستند، آن را بهتر بشناسند. سبک مینیمال زیر مجموعه ای محبوب از سبک مدرن است. از ویژگی های مهم سبک مینیمال به سادگی، خلوت بودن و سکوت می توان اشاره کرد. هارمونی و هماهنگ بودن همه چیز با هم چه در وسایل، و چه در طرح و رنگ و اجرای چیدمان ویژگی مهم دیگر در این سبک است. در واقع مینیمالیسم روشی عالی برای ستایش سادگی به شمار می رود و آرامش روحی و ذهنی یکی از نتایج مهم آن خواهد بود. در خانه هایی با دکوراسیون مینیمال از وسایلی با تعداد زیاد، وسایل غیر مصرفی و کاربردی، وسایل دکوری به میزان بالا، رنگ های مختلف، طرح ها و بافت های متعدد خودداری می شود و تجمل گرایی و زرق و برق موجود در سبک های کلاسیک در آن مشاهده نمی گردد.

میز ناهار خوری مینیمال چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

همه می دانیم که میز ناهار خوری دارای چه شکل و فرم و چه ابعادی است. هنگامی که این میز به سبک مینیمال ساخته شود یعنی با وجود ابعاد استاندارد، ظرافت خاصی در آن موجود است. این باعث شده که میز ناهار خوری مینیمال کوچک تر و کم جا تر از میز های ناهار خوری معمولی دیگر به نظر برسد. سادگی موجود در میز های ناهار خوری مینیمال موجب شده تا افراد زیادی که در خانه های کوچک و نقلی زندگی می کنند، به خرید این میز ها روی بیاورند. زیرا میز ناهار خوری مینیمال هم زیباست و هم فضای کمی را اشغال می کند. البته محدودیتی برای استفاده از این میز ها در خانه های بزرگ و روشن وجود ندارد و اتفاقا کاربرد آنها در خانه های بزرگ هم همراه با جذابیت های فوق العاده ای خواهد بود.

بر خلاف میز های ناهار خوری کلاسیک و سلطنتی که دارای خراطی ها و منبت کاری های تزیینی زیادی بر روی بدنه و پایه میز ها و اطراف رویه میز هستند، در میز ناهار خوری مینیمال هرگز چنین تزیینیاتی مشاهده نمی شود و همه چیز در عین سادگی ساخته شده اند. البته این سادگی به آن معنا نیست که میز و صندلی هایش دارای هیچ طرح و مدلی خاصی نیستند و تنها یک چهارپایه معمولی اند. در سبک مینیمال نیز صد ها طرح و مدل برای ساخت وسایل وجود دارد که هر کدام ویژگی ها و زیبایی های خاص خود را دارا هستند. میز های ناهار خوری مینیمال معمولا در فرم های مربعی و مستطیلی ساخته می شود و این در حالیست که میز های کلاسیک علاوه بر فرم های مربع و مستطیل، دایره و بیضی نیز هستند.

میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال

در ساخت میز ناهار خوری مینیمال از چه متریالی استفاده می شود؟

مهم ترین متریال ها در ساخت میز ناهار خوری مینیمال چوب و ام دی اف است. هر چند که فلز و شیشه نیز در ساخت این مدل میز ها کاربرد دارند. گاهی هم از تلفیق و ترکیب دو متریال با هم یک میز ناهار خوری مینیمال ساخته می شود. چوب به علت زیبایی خاص و حال و هوای طبیعی و ویژه ای که دارد، بهترین و محبوب ترین متریال برای ساخت میز به شمار می رود. همچنین به خاطر بافت طبیعی چوب، شکل پذیری آن و دوام و ماندگاری اش، خیلی ها دوست دارند میز ناهار خوری شان چوبی باشد اما این نکته را هم باید بدانید که چوب متریال گرانی محسوب می شود. در مقابل ام دی اف قرار دارد که ارزان تر از چوب است اما دوام آن را ندارد. البته که ام دی اف هم متریال با کیفیتی برای ساخت میز ناهار خوری مینیمال به شمار می رود. با کمک فلز هم مدل های جذابی از میز های مینیمال ساخته می شود که برای خانه های مدرن امروزی بسیار عالی هستند.

میز ناهار خوری مینیمال دارای چه رنگی است؟

موضوع بسیار مهم درباره میز ناهار خوری مینیمال رنگ آن است. با اینکه این میز ها زیر مجموعه میز های مدرن به شمار می روند و همیشه گفته می شود که در سبک مدرن می توان از تمامی رنگ های موجود در پالت رنگی استفاده کرد، اما در سبک مینیمال محدوده و گستره رنگی زیاد وسیع نیست و رنگ های خاصی را می توان در آن به کار برد. مهم ترین رنگ ها شامل رنگ های روشن و گرم و خنثی هستند. یک میز ناهار خوری مینیمال به رنگ های سفید، کرم، استخوانی، بژ، قهوه ای و رنگ چوب ساخته می شود. معمولا از یک رنگ برای میز و صندلی های استفاده می گردد اما کاربرد دو رنگ هم در این مورد اشکالی ندارد.

صندلی های میز ناهار خوری مینیمال

یکی از بخش های مهم میز ناهار خوری مینیمال صندلی های آن است. هنگامی که میز به سادگی ساخته شده است، قطعا صندلی های آن نیز با سادگی فراوانی ساخته می شوند. طرح میز و صندلی در یک راستا قرار دارد و در واقع برای صندلی ها از طرحی استفاده می شود که شبیه به میز باشد. معمولا صندلی های میز ناهار خوری مینیمال یا ابری و پارچه ای نیستند و یا اگر ابری ساخته شوند، از پارچه ای کاملا ساده و یا با طرح های بسیار محدود و خلاصه برای روی نشیمن استفاده می گردد. طرح و رنگ پارچه ها باید با طرح و رنگ مبلمان ست باشند. همچنین انتخاب یک رنگ روشن برای آن مناسب ترین ایده خواهد بود.

تزیین روی میز ناهار خوری مینیمال

بر روی میز ناهار خوری مینیمال می توانید تنها دو عدد شمعدان و یا یک عدد گلدان در مرکز میز قرار دهید. روی میز را نباید پر از وسایل مختلف و لوازم دکوری کنید. اگر سبک مینیمال را برای میز ناهار خوری و دیگر وسایل خانه تان انتخاب کرده اید، به این معناست که به تحسین سادگی پرداخته اید. پس با شلوغ کردن روی میز و پر کردن آن این سادگی جذاب را از بین نبرید. حتی پهن کردن رومیزی نیز بر روی میز ناهار خوری مینیمال لازم به نظر نمی رسد و چنانچه به هر دلیلی مجبور به این کار شدید، از یک رانر ساده استفاده کنید و یا یک رومیزی کوچک در مرکز آن بیاندازید. تمیز و خلوت نگه داشتن میز ناهار خوری مینیمال کمک می کند تا زیبایی این میز بهتر دیده شود.

میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال
میز ناهار خوری مینیمال

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

رنگ میز ناهار خوری بر اساس چه معیار هایی انتخاب می شود؟

میز ناهار خوری پایه فلزی با رویه استیل، شیشه ای یا چوبیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<