میز ناهار خوری رزین اپوکسی انتخابی متفاوت برای سخت پسندان

چیدو پلاس 30 مرداد 1401 ،

برای آن دسته از کسانی که دوست دارند میز غذا خوری متفاوت و خاصی داشته باشند و از طرح های معمولی و تکراری میز های ناهار خوری خسته شده اند، میز ناهار خوری رزین اپوکسی یک پیشنهاد عالی خواهد بود. این میز ها که ترکیبی از چوب و رزین اپوکسی هستند طرح ها و مدل های متنوع و جالب توجهی دارند و چیدمان خانه را به سمت تغییر و تنوع پیش می برند. معمولا در ساخت میز ناهار خوری رزین اپوکسی از چوب هایی استفاده می شود که فرم طبیعی شان حفظ شده و در واقع به صورت عرضی برش خورده اند. برای رزین نیز از رزین های شفاف و یا رنگی و حتی اکلیل دار استفاده می شود و نتیجه کار هم عالی از آب در می آید.

میز ناهار خوری رزین اپوکسی دارای چه طرح هایی است؟

طرح های بسیار متنوعی برای این میز ها موجود است که در زیر به معرفی تعدادی از آنها می پردازیم:

  • میز ناهار خوری رزین اپوکسی طرح دو طرف چوب

در این مدل دو قطعه چوب با طول برابر و هم اندازه با قالب (و هم اندازه با ابعاد نهایی میز) در دو طرف گذاشته می شود. این دو قطعه چوب به گونه ای هستند که شش سمت بیرونی آنها کاملا صاف است و دو سمتی که درون قرار می گیرد فرم طبیعی چوب با همان پستی و بلندی ها و انحنا ها را دارد. سپس در فاصله بین این دو رزین اپوکسی شفاف یا رنگی ریخته می شود. اگر از رزین آبی یا سبز استفاده شود، نتیجه کار میزی خواهد بود شبیه یک رودخانه جاری که بسیار زیبا و چشم نواز است. البته این در این مدل نیز تنوع فراوان بوده و طرح های بی شماری را بر مبنای این طرح اصلی می توان ایجاد کرد. این موضوع بستگی زیادی به خلاقیت و ایده های ذهنی سازنده دارد.

  • میز ناهار خوری رزین اپوکسی با بخش های رزینی بیشتر

در این مدل بخش های بیشتری از میز به رزین اختصاص داده می شود و قطعات چوبی که در آن استفاده می شود، کمتر است. برای ساخت این مدل میز ناهار خوری رزین اپوکسی، اول در قالب، قطعه های چوبی با چیدمان خاصی در یک طرف یا دو طرف (به شکل عمودی یا افقی) قرار می گیرند و باقی قسمت ها با رزین پر می شود. نتیجه کار میزی خواهد بود که بخش های زیادی از آن شفاف یا نیمه شفاف است و زیر آن را می توان دید و بخش های کمی نیز دارای طرح های طبیعی چوب با همان رنگ ها و خلل و فرج ها است.

  • میز ناهار خوری رزین اپوکسی با طرح دریا و ساحل

در این مدل میز، چوب مورد استفاده در آن در یک سمت قالب جایگذاری می شود. قسمت داخلی این چوب باید فرم طبیعی خود را داشته باشد و قسمت های بیرونی کاملا صاف باشند. برای بخش مربوط به رزین باید از سه رنگ رزین استفاده نمود. رزین آبی تیره، رزین آبی روشن یا سبز- آبی، رزین سفید. البته به یک رزین شفاف هم برای لایه رویی آن نیاز است. در این مدل میز رزین آبی تیره را از سمت دیگر قالب می ریزند و همینطور که به سمت دیگر یعنی بخش چوب می رسند آبی روشن تر می شود و در نهایت به سفید ختم می گردد. رزین های سفید و آبی روشن به کمک سشوار طرح هایی شبیه به موج پیدا می کنند. در این طرح می توان در لایه های زیرین از صدف های واقعی هم استفاده کرد تا حال و هوایی کاملا نزدیک به واقعیت ایجاد شود.

میز ناهار خوری رزین
میز ناهار خوری رزین
میز ناهار خوری رزین
میز ناهار خوری رزین
میز ناهار خوری رزین
میز ناهار خوری رزین

میز ناهار خوری رزین اپوکسی چگونه ساخته می شود؟

این میز ها با ابعاد استاندارد میز های ناهار خوری ساخته می شوند و از نظر اندازه هیچ فرقی با میز های غذا خوری معمولی ندارند. همچنین در اطراف آنها صندلی هایی قرار داده می شوند که از نظر رنگی با طرح میز و رنگ رزین آن هماهنگ باشند. درباره روش ساخت میز ناهار خوری رزین اپوکسی باید گفت که برای این کار به قالب مخصوص نیاز است. معمولا از قالب های سیلیکونی و ام دی اف برای قالب این میز ها استفاده می گردد. روش ساخت به این شکل است که پس از ایجاد قالب، قطعات چوب به طرح دلخواه در قالب جایگذاری می شوند و سپس رزین و هاردنر با هم مخلوط شده و در چند مرحله در قالب ریخته می شود. ریختن هر مرحله رزین مستلزم آن است که لایه قبلی خشک شده باشد. در انتها و پس از خشک شدن کامل لایه های رزین، میز از قالب جدا شده و پولیش می شود. سپس بر روی پایه ها قرار گرفته و فیکس می گردد. به این ترتیب میز ناهار خوری رزین اپوکسی آماده می شود.

قیمت میز ناهار خوری رزین اپوکسی

این میز ها به دلیل آنکه به روش های متفاوت تری ساخته می شوند و اعمال مختلفی بر روی آنها انجام می شود تا میز به شکلی زیبا قابل ارائه باشد، همچنین به خاطر مراحل ساخت طولانی تر و استفاده از مواد رزین در آن قیمت نسبتا بالاتری داشته و برای خرید آنها باید مبالغ بیشتری را نسبت به میز های ساده و معمولی پرداخت کرد. قیمت میز ناهار خوری رزین اپوکسی برای چند مدل از این میزها در جدول زیر آمده است:

نوع میز قیمت میز ناهار خوری رزین اپوکسی
میز ناهار خوری 8 نفره، پایه فلزی ضربدری، چوب افرا، رزین آبی رنگ 22 میلیون و 500 هزار تومان
میز ناهار خوری 8 نفره، پایه فلزی ساده، چوب گردو، رزین دودی رنگ 24 میلیون
میز ناهار خوری 8 نفره، پایه فلزی ضربدری، چوب سنجد، رزین آبی رنگ 23 میلیون
میز ناهار خوری 6 نفره گرد، پایه فلزی ضربدری، چوب گردو، رزین مشکی رنگ 20 میلیون

 

در این میان قیمت میز ناهار خوری رزین اپوکسی در حدود 2 تا 5 میلیون تومان نیز می توانید پیدا کنید. اما این میزها ضخامت کمتری دارند و در آنها از رزین کمتری استفاده شده است.

میز ناهار خوری رزین اپوکسی و چیدمان آن در خانه

همانطور که گفته شد این میز ها دارای طرح های متفاوت تری هستند و تغییرات عمده ای را در دکوراسیون خانه ایجاد می کنند. به همین دلیل باید در انتخاب دیگر وسایل و رنگ های شان دقت زیادی به عمل آورد. مهم ترین نکته در مورد رنگ مورد استفاده در چیدمانی با میز ناهار خوری رزین اپوکسی آن است که رنگ صندلی ها و همینطور دیگر بخش های سالن با رنگ رزین به کار رفته در آن هماهنگ باشد. اینجاست که در هنگام خرید باید رنگ دیوار ها، کفپوش، فرش و مبلمان خود را مد نظر داشته باشید و سپس به انتخاب میز رزین اپوکسی خود اقدام نمایید. نکته مهم دیگر درباره میز ناهار خوری رزین اپوکسی آن است که به دلیل طرح خاص و نسبتا شلوغ این میز ها، باید از چیدمان شلوغ و قرار دادن وسایل زیاد در اطراف و روی میز خودداری نمود. برای صندلی ها باید از پارچه های یکدست و ساده استفاده شود و روی میز هم با وسایل دکوری مختلف تزیین نشود. شاید قرار دادن یک گلدان ساده و یا دو شمعدان بر روی آن کافی باشد. نکته مهم دیگر آن است که میز های رزین اپوکسی باید همیشه تمیز باشند تا شفافیت بخش رزینی آنها به خوبی دیده شود و برق بزند. مات و لکه دار بودن این میز ها از زیبایی آنها به شدت می کاهد.

میز ناهار خوری رزین
میز ناهار خوری رزین
میز ناهار خوری رزین
میز ناهار خوری رزین
میز ناهار خوری رزین
میز ناهار خوری رزین

خانه ایده آل خود را بسازید:

میز ناهار خوری پایه فلزی با رویه استیل، شیشه ای یا چوبی

میز ناهار خوری سلطنتی ، خلق فضایی چشم گیر و با ابهت در ناهار خوری شماچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<