رنگ میز ناهار خوری بر اساس چه معیار هایی انتخاب می شود؟

انتخاب رنگ میز ناهار خوری بستگی به عوامل مختلفی دارد که از آن جمله به تم رنگی چیدمان و وسایل دیگر، متراژ و اندازه فضایی که میز و صندلی ها در آن قرار می گیرند، سبک میز ناهار خوری، و البته سلیقه و نظر شما اشاره می شود. ما در این متن می خواهیم به موضوع رنگ میز ناهار خوری شیک بپردازیم و تمام موارد مهم مربوط به آن را بررسی کنیم. برای انتخاب رنگ میز ناهارخوری و ست کردن آن با دیگر وسایل خانه در این متن همراه ما باشید. همچنین در این متن خواهید خواند:

  • انتخاب رنگ میز ناهار خوری بر اساس متراژ
  • انتخاب رنگ میز ناهار خوری بر اساس تم رنگی چیدمان
  • انتخاب رنگ میز ناهار خوری بر اساس سبک آن
  • انتخاب رنگ و طرح پارچه روکش صندلی ها
  • چه مواردی در انتخاب رنگ میز ناهار خوری موثر هستند؟

 

انتخاب رنگ میز ناهار خوری بر اساس متراژ

موضوع بسیار مهم در انتخاب رنگ میز ناهارخوری متراژ، بزرگی و کوچکی فضا و البته کم نور یا پر نور بودن فضا است. این عوامل می توانند محدودیت هایی را درباره انتخاب رنگ میز و صندلی هایش و همینطور پارچه روکش صندلی ها به وجود آورند. در صورتیکه فضای خانه تان کوچک است، پیشنهاد می شود رنگ میز ناهار خوری خود را روشن انتخاب کنید. رنگ های سفید، کرم، شیری، استخوانی، رنگ چوب و حتی رنگ های کمی تیره تر مانند نسکافه ای می توانند انتخاب های خوبی در این زمینه باشند. این رنگ های روشن نه تنها برای بخش های چوبی میز و صندلی ها بلکه در مورد روکش پارچه ای صندلی ها نیز وجود دارد. البته که برای پارچه صندلی ها می توان از رنگ های تیره تری هم استفاده نمود. اما چنانچه خانه تان کوچک نیست و البته نور کافی هم در آن وجود دارد، می توانید با دست باز تری به انتخاب رنگ میز ناهار خوری شیک خود بپردازید. این رنگ می تواند از سفید تا مشکی، انواع قهوه ای ها و رنگ های فانتزی و خاص انتخاب گردد. پر طرفدار ترین رنگ میز ناهار خوری در بین همه رنگ ها قهوه ای است که با طیف های متعدد خود می تواند تمامی سلیقه ها را در گیرد.

انتخاب رنگ میز ناهار خوری بر اساس تم رنگی چیدمان

موضوع بسیار مهم دیگر درباره انتخاب رنگ میز ناهارخوری تم رنگی سایر وسیله ها از جمله مبلمان است. معمولا سعی می شود که مبل و میز ناهار خوری از یک رنگ و شکل و سبک انتخاب شود تا هماهنگی و ست بودن در چیدمان ایجاد گردد. برای همین رنگ میز ناهار خوری را با رنگ چوب مبل ها و پارچه روکش صندلی ها را با پارچه مبل ها به صورت یک شکل و هماهنگ انتخاب می کنند. البته این یک قانون نیست اما به طور معمول این اتفاق در دکوراسیون خانه می افتد. با در نظر تم رنگی چیدمان می توانید بهترین رنگ را برای میز ناهار خوری تان انتخاب کنید. برای مثال اگر تم رنگی دکوراسیون تان طوسی است، برای میز ناهار خوری می توانید از رنگ های طوسی، مشکی و سفید استفاده نمایید.

رنگ میز ناهار خوری
رنگ میز ناهار خوری
رنگ میز ناهار خوری
رنگ میز ناهار خوری
رنگ میز ناهار خوری
رنگ میز ناهار خوری

انتخاب رنگ میز ناهار خوری بر اساس سبک آن

مورد مهم دیگری که در انتخاب رنگ میز ناهارخوری موثر است، نوع سبک آن است. برای مثال میز های ناهار خوری سبک کلاسیک معمولا به رنگ های سفید و کرم، قهوه ای، طلایی، برنزی، بژ، یا نقره ای هستند. اگر میز تان کلاسیک است نمی توانید از یک رنگ فانتزی برای آن استفاده کنید. اما در میز های ناهار خوری مدرن انتخاب رنگ راحت تر و با جسارت بیشتری صورت می گیرد. رنگ میز ناهار خوری مدرن می تواند تمامی رنگ های موجود در پالت رنگی باشد. از سفید گرفته تا انواع رنگ های گرم و سرد و طوسی و حتی مشکی. پس برای انتخاب رنگ میز ناهارخوری تان حتما سبک آن را در نظر بگیرید.

انتخاب رنگ و طرح پارچه روکش صندلی ها

در موضوع رنگ میز ناهار خوری شیک و زیبا باید به طرح و رنگ پارچه روکش مبلمان نیز توجه و دقت نمود. تمامی این جزییات می توانند یک میز ناهار خوری جذاب و دیدنی را به وجود آورند. برای انتخاب پارچه روکش صندلی ها همانگونه گفته شد اول از همه باید به پارچه روکش مبل ها نگاه کنید. اگر هر دو را از یک پارچه انتخاب کنید همه چیز ست و هماهنگی می شود. اما چنانچه میز را در بخشی جدا از مبل ها قرار داده اید، پس دیگر نیازی به ست بودن با پارچه مبلمان نیست و از هر طرح و رنگ دیگری برای این کار می توانید استفاده کنید. کافی است نگاهی به اطراف بیاندازید و هماهنگ ترین رنگ را با تم رنگی اطراف میز انتخاب نمایید. رنگ چوب میز، رنگ دیوار ها، والان پرده، رنگ دکوری ها و دیگر بخش ها می توانند در انتخاب شما تاثیر گذار باشند.

چه مواردی در انتخاب رنگ میز ناهار خوری موثر هستند؟

در بخش های قبلی درباره مواردی نظیر متراژ، سبک و تم رنگی چیدمان خانه که در انتخاب رنگ میز ناهار خوری شیک و زیبا موثرند، صحبت شد. اما به غیر از این موارد، عوامل دیگری هم در انتخاب رنگ میز ناهارخوری تاثیر گذار خواهند بود. ما این موارد را برای شما نوشته ایم تا بتوانیم به شما در بهترین تصمیم گیری کمک کنیم.

  • اگر می خواهید میز تان در صورت کثیف شدن کمتر جلب توجه کند، رنگ میز ناهار خوری تان را تیره انتخاب کنید. این مورد برای کسانی که فرزند کوچکی در خانه دارند، بسیار مهم است. هر چه میز به رنگ روشن تری باشد، لکه های ایجاد شده بر روی آن بیشتری دیده می شود و نیاز به تمیز کاری هر روزه آن هم بیشتر است.
  • در صورتیکه با تغییر رنگ میز خیلی مشکل دارید، رنگ تیره را انتخاب کنید. نمی توان این موضوع را نادیده گرفت که هر رنگی پس از مدتی دچار تغییر می شود. تابش نور خورشید بر روی میز و گذشت زمان باعث می شود که رنگ کمی دچار تغییر و تحول شود. اگر این موضوع برای تان خیلی مهم است، میزی با رنگ تیره انتخاب نمایید که این تغییرات بر روی آن کمتر محسوس باشد.
  • چنانچه به دنبال داشتن میز ناهار خوری با رنگی کلاسیک و رسمی هستید، بهتر است به سراغ انواع رنگ قهوه ای و طلایی بروید. رنگ قهوه ای هم زیبایی و اصالت خاصی دارد و هم فضا را کمی کلاسیک می کند. این رنگ همیشه روی مد است و همه سلیقه ها را نیز شامل می شود.
  • اگر به دنبال ایجاد فضایی مدرن هستید می توانید از رنگ های سفید، طوسی و یا رنگ های شاد را برای میز ناهار خوری تان انتخاب نمایید. حتی رنگ های قرمز و آبی و بنفش نیز برای فضای آشپزخانه گزینه های جالبی به شمار می روند. پارچه روکش صندلی های این مبل ها را نیز می توانید طرح دار و فانتزی انتخاب نمایید.
  • رنگ میز ناهار خوری شیک باید با رنگ پارچه صندلی هایش ست باشد. پس در انتخاب رنگ پارچه و حتی طرح آن دقت کنید. برای مثال در میز ناهار خوری کلاسیک از پارچه ای با همین سبک و سیاق استفاده می شود. انتخاب پارچه های گل دار فانتزی برای یک میز ناهار خوری کلاسیک انتخاب خوبی نخواهد بود. این موضوع درباره میز ناهار خوری مدرن نیز وجود دارد.
رنگ میز ناهار خوری
رنگ میز ناهار خوری
رنگ میز ناهار خوری
رنگ میز ناهار خوری
رنگ میز ناهار خوری
رنگ میز ناهار خوری

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

انواع رومیزی برای میز ناهار خوری؛ چهره میز ناهار خوری تان را دگرگون سازید

چگونه یک میز ناهار خوری زیبا داشته باشیم؟ راهنمای دکوراسیون میز ناهار خوریچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<