میز ناهار خوری پایه فلزی با رویه استیل، شیشه ای یا چوبی

چیدوپلاس 29 فروردین 1400 ،

در دنیای میز های ناهار خوری یکی از انواع زیبا و جذاب آنها میز ناهار خوری پایه فلزی است. شاید تا پیش از این با میز های ناهار خوری چوبی آشنایی داشتید و کمتر میز ناهار خوری پایه فلزی را می شناختید و اگر قصد خرید میز ناهار خوری را داشتید، به سراغ یکی از آنها می رفتید. ما در این متن همه اطلاعات مورد نیاز درباره میز ناهار خوری پایه فلزی را در اختیار شما قرار می دهیم، و پیشنهاد می کنیم تا انتهای این متن با ما همراه باشید، شاید نظرتان در مورد خرید میز ناهار خوری عوض شد و تصمیم به خرید یک میز ناهار خوری پایه فلزی گرفتید.

میز ناهار خوری پایه فلزی چگونه ساخته می شود و دارای چه ویژگی هایی است؟

این میز همانگونه که از اسمش پیداست دارای پایه های فلزی و یک رویه از جنسی متفاوت است. روی میز می تواند از جنس چوب، فلز، شیشه و یا سنگ باشد. پایه های فلزی این میز ها معمولا از جنس استیل هستند و مقاومت کافی برای نگهداشتن صفحه رویی میز را دارند. مقاومت این پایه ها به اندازه ای است که حتی یک صفحه سنگی از جنس گرانیت را نیز بر روی خود تحمل می کنند. در یک میز ناهار خوری پایه فلزی شکل پایه ها بر اساس طراحی میز متفاوت است؛ در بعضی از آنها از چهار پایه استیل ساده استفاده می شود و در بعضی دیگر طراحی پایه ها کمی مدرن تر و خاص تر است.

پایه های میز ناهار خوری پایه فلزی به رنگ های طلایی، نقره ای و مشکی هستند. رنگ پایه با رنگ رویه میز از هر جنسی که هست، باید دارای هماهنگی و تناسب کافی باشد. معمولا برای میز های با رویه سنگی از پایه های فلزی مشکی و طلایی، برای رویه چوب از پایه های فلزی مشکی، و برای میز های شیشه ای با پایه فلزی، از استیل طلایی یا نقره ای رنگ استفاده می شود. هر چند که موارد گفته شده قانون نیستند و امکان تغییر در آنها وجود دارد. در میز ناهار خوری پایه فلزی، صندلی ها نیز در هماهنگی با میز ساخته می شوند. به این معنی که می توان پایه های صندلی ها را نیز از همان فلز پایه میز استفاده کرد. رویه صندلی ها نیز از جنس و رنگی انتخاب می شود که در تناسب با میز ناهار خوری پایه فلزی باشد. برای مثال اگر پایه های میز از فلز طلایی رنگ انتخاب شده اند و صفحه رویه میز از جنس چوب است، صندلی ها نیز دارای پایه های طلایی و نشیمن چوبی اند.

از میز ناهار خوری پایه فلزی در کجا استفاده می شود؟

میز های ناهار خوری پایه فلزی شکلی مدرن دارد و از آنها در خانه هایی با سبک های مدرن و امروزی استفاده می گردد. در خانه هایی با این چیدمان، بر خلاف خانه های کلاسیک و مبلمان استیل، فضا کمی غیر رسمی تر است. پس از میز ناهار خوری پایه فلزی هم در بخش نشیمن و پذیرایی خانه و هم در آشپزخانه می توان استفاده نمود. میز ناهار خوری پایه فلزی همچنین برای استفاده در محیط های باز مانند تراس و حیاط نیز مناسب است. برای این منظور میز هایی با طراحی های ویژه محیط بیرونی وجود دارند.

میز ناهار خوری شیشه ای پایه استیل

همانطور که در بالا گفته شد یکی از انواع این میز ها، میز ناهار خوری شیشه ای پایه استیل است. این میز ها به خاطر شکل مدرن و جذابی که دارند پر طرفدار به شمار می روند و اغلب به خاطر شکل و طراحی ساده شان، در خانه های با متراژ کوچک کاربرد دارند. شیشه روی این میز ها از جنسی انتخاب می شود که تا حدی در برابر ضربه مقاوم اند و دارای ضخامت کافی برای استفاده به عنوان میز غذا خوری هستند. صندلی های میز ناهار خوری شیشه ای پایه استیل نیز با همان طرح و رنگ میز ساخته می شوند و معمولا دارای نشیمن پارچه ای هستند. پارچه مورد استفاده در آنها اگر از رنگ های روشن انتخاب شود هماهنگی بیشتری با شیشه بی رنگ خواهد داشت، هر چند که از پارچه های رنگ تیره نیز برای این کار استفاده می گردد.

میز ناهار خوری پایه فلزی
میز ناهار خوری پایه فلزی
میز ناهار خوری پایه فلزی
میز ناهار خوری پایه فلزی
میز ناهار خوری پایه فلزی
میز ناهار خوری پایه فلزی

میز ناهار خوری سنگی پایه استیل

یکی دیگر از انواع میز های پایه فلزی، میز ناهار خوری سنگی پایه استیل است. در این میز ها از یک سنگ یکپارچه برای رویه میز استفاده می شود. این می تواند از جنس سنگ گرانیت و یا مرمر باشد. معمولا از دو رنگ مشکی و یا رنگ روشنی مانند سفید و کرم برای این میز ها استفاده می گردد. رگه های رنگی درون این سنگ ها می تواند با پایه های فلزی میز هماهنگ شود. در میز ناهار خوری سنگی پایه استیل دور تا دور رویه سنگی میز با فلزی به همان رنگ دورگیری می شود تا هم بر زیبایی میز افزوده شود و هم امنیت آن را بالاتر ببرد.

در میز ناهار خوری سنگی پایه استیل رویه سنگی میز را کاملا سیقل داده و درخشان و براق می کنند. در سنگ های مشکی رنگ این براق بودن باعث می شود تا استیل طلایی رنگی که برای پایه به کار گرفته شده، جلوه و درخشندگی بیشتری داشته باشد. در میزهایی با سنگ های رنگ روشن نیز، هم از استیل طلایی رنگ و هم از فلز مشکی برای پایه ها استفاده می شود.

میز ناهار خوری پایه فلزی
میز ناهار خوری پایه فلزی
میز ناهار خوری پایه فلزی

میز ناهار خوری چوبی پایه فلزی

نوع دیگری از میز های ناهار خوری مدرن از تلفیق چوب و فلز به وجود می آید. در این میز ها روی میز به دو شکل ساخته می شود. در یک مدل سطح روی میز ناهار خوری از یک چوب یک تکه و یک پارچه ساخته می شود. این چوب که شکل طبیعی و بکر خود را حفظ کرده است و دارای همان چین و شکن ها و گره های طبیعی چوب است، به وسیله دستگاه هایی روی سطح آن صاف می شود و جلا می خورد.

میز ناهار خوری پایه فلزی
میز ناهار خوری پایه فلزی
میز ناهار خوری پایه فلزی

دکوراسیون مناسب برای میز ناهار خوری پایه فلزی

اگر  یک میز ناهار خوری پایه فلزی دارید و می خواهید در خانه تان همه اجزای چیدمان در هماهنگی با یکدیگر باشند، باید ترکیب فلز و چوب، سنگ، شیشه را در قسمت های دیگر خانه نیز رعایت کنید. برای مثال اگر یک میز ناهار خوری چوبی با پایه فلزی دارید، می توانید گلدان های طبیعی و سبز بر روی میز و اطراف آن قرار دهید. همچنین استفاده از مجسمه های چوبی در خانه می تواند هماهنگی عالی را با میز ناهار خوری چوبی پایه فلزی ایجاد کند.

اگر میز ناهار خوری سنگی پایه استیل دارید، استفاده از ظروف طلایی رنگ بر روی میز و تزیین آن با این ظروف پیشنهاد خوبی است. نورپردازی مناسب نیز می تواند به بهتر دیده شدن میز ناهار خوری سنگی پایه استیل شما کمک فراوانی کند. بر روی میز ناهار خوری شیشه ای پایه استیل نیز استفاده از شمعدان های شیشه ای با پایه طلایی توصیه می شود.

خانه ایده آل خود را بسازید:

میز ناهار خوری طلایی، یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای ایرانی ها

میز ناهار خوری طوسی و بهترین ترکیبات رنگی برای ست کردن آنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<