اتو ایستاده یا بخارشوی لباس؛ آسان ترین راه برای صاف کردن چروک ها

چیدو پلاس 27 دی 1402

اتو ایستاده چیست و چه استفاده ای دارد؟ بخارشوی لباس یا اتو ایستاده وسیله ای دستی و الکترونیکی است که در خیلی از خانه ها جای خود را پیدا کرده است. این دستگاه های ظریف می توانند بدترین چین و چروک ها را از سخت ترین قسمت های لباس از بین ببرند. آنها از هیچ مواد شیمیایی یا روش های خشن در طول فرآیند اتو کردن استفاده نمی کنند. با کمی گرما و آب، لباس های شما در کمترین زمان، کاملا نو به نظر می رسند. لباس های خود را با اتو ایستاده یا بخار شوی لباس در بهترین حالت نگه دارید. در این متن قرار است به دو سوال مهم زیر پاسخ داده شود:

  • اتو ایستاده چیست
  • اتو ایستاده چه مارکی خوبه؟ یا اتو بخار ایستاده چی بخرم (معرفی بهترین اتو بخار ایستاده در بازار)

اتو ایستاده چیست و چه کاربردی دارد؟

اتو ایستاده وسیله ای است که از آب به عنوان ورودی برای ایجاد رطوبت یا بخار برای انجام وظایف خود استفاده می کند. دارای یک مخزن داخلی برای ذخیره آب است و هدف اصلی آن از بین بردن تمام چین و چروک های لباس شما است. همچنین همانطور که از اسم آن پیداست، این اتو ها در حالت ایستاده قابل استفاده هستند و برای کاربرد آنها نیازی به میز اتو (مانند اتو های معمولی) نیست. با این حال، مزایای دیگری نیز دارند که در زیر مورد بحث قرار می ‌گیرد. بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا چند دلیل برای استفاده از بخارشوی لباس آورده شده است:

حفظ و نگهداری از لباس

اتو های ایستاده جدا از اینکه تمام چین و چروک ها را به خوبی صاف می کنند، باعث می شوند هر گونه میکروب و باکتری موجود بر روی لباس هم از بین برود. اگر در تنگنای زمان هستید، این دستگاه می‌ تواند لباس ‌های شما را در کمترین زمان ممکن شیک و نو کند! قرار گرفتن مداوم در معرض فرسودگی و پارگی شستن لباس ‌ها می‌ تواند باعث فرسودگی آن ‌ها شود. از آنجایی که در اتو ایستاده از حرکت خشن صرف نظر و فقط از بخار استفاده می کند، برای نو به نظر رسیدن لباس ها عالی هستند و این کار را بدون آسیب رساندن به مواد و پارچه لباس انجام می دهند. اگر تا به حال مجبور شده اید با لباس هایی که پس از چرخش در ماشین لباسشویی چروک شده اند کنار بیایید، این دستگاه یک نعمت خواهد بود.

پاک کردن برخی از لکه ها

به مانند ماشین ‌های لباسشویی، بخارشوی ‌های لباس یا اتو های ایستاده نیز می‌ توانند بعضی از لکه ها را تمیز کنند. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که بدون انجام تمام مراحل شستشو، لکه را پاک کنید. بهترین اتو بخار ایستاده این کار را به خوبی انجام می دهد. این ویژگی اتو ایستاده باعث شده که در کمترین زمان بتوانید لباس خود را پاک کنید. بر چسب‌ های چسبنده، کاغذ دیواری‌ ها و مواد چسبنده همیشه لکه‌ های سفیدی را پشت سر خود به جای می‌گذارند. شستشو و خیساندن های مکرر را کنار بگذارید و به جای آن اتو ایستاده خود را بیرون بیاورید. چند دقیقه کافی است تا بقایای چسب و بر چسب ها ذوب شوند!

صرفه جویی در پول!

لباس ها تنها چیزی نیستند که این اتو ها می توانند آنها را تمیز کنند. فرض کنید فنجان قهوه تان بر روی فرش برگردد و فرش تان را کثیف کند. به جای اینکه برای تمیز کردن فرش به یک قالیشویی مراجعه کنید، سعی کنید مقداری سرکه یا لیمو روی لکه بریزید و اتو ایستاده خود را به کار بگیرید. این همه ماجرا نیست؛ پرده های پنجره از ظریف ترین پارچه هایی هستند که نیاز به مراقبت ویژه دارند. به‌ جای صرف زمان، پول و تلاش بیشتر برای زیبا کردن پرده‌ های تان، یک بخار شوی ایستاده می ‌تواند پرده‌ های شما را صاف کند تا کاملا نو و تمیز به نظر برسند. برخی دیگر از مزایای شگفت ‌انگیز بهترین اتو بخار ایستاده عبارتند از: تمیز کردن مبل‌ ها، پاک کردن دوغاب از روی کاشی‌ ها، مقابله با چربی و کثیفی های سر سخت، و حتی تمیز کردن تشک! البته اول مطمئن شوید که بر چسب های روی مبل را مرور کرده اید تا بررسی کنید که آیا مبلمان شما با بخار سازگار است یا خیر. با انجام تمام این کار ها توسط یک اتو بخار ایستاده، در هزینه های تان صرفه جویی زیادی خواهید کرد.

درمان مشکلات آلرژی و بو

به مواد شیمیایی و بو های خاص حساس هستید؟ پس یک بخارشوی لباس راه حل شماست. بخار دادن بو های متعفن موجود در اطراف لباس شما را با غیر فعال کردن باکتری های موجود در هنگام استفاده از بخار داغ به آن ناحیه از بین می برد. اگر به گرده یا گرد و غبار حساسیت دارید، قدم زدن در پارک یا خیابان کافی است تا تمام روز را عطسه کنید. پس بخار دادن با اتو ایستاده می تواند ماده محرک را خارج کرده و گرده‌ ها، غبار یا باکتری‌ های سر سخت را از بین ببرد.

اتو ایستاده
اتو ایستاده
اتو ایستاده
اتو ایستاده
اتو ایستاده
اتو ایستاده

اتو ایستاده چه مارکی خوبه؟

پس از آشنایی با اتو ایستاده و مزایای آن حال این سوال پیش می آید که اتو ایستاده چه مارکی خوبه؟ یا اتو بخار ایستاده چی بخرم که بتواند کارایی مناسبی داشته باشد؟ در لیست بهترین اتو بخار ایستاده در بازار چند نام تجاری از جمله تفال، فیلیپس، هنریچ، مایر، سیلور کرست، بیسمارک، بیم، بلک اند دکر، دسینی و نام های دیگری به چشم می خورد که همگی می توانند پاسخی برای سوال اتو ایستاده چه مارکی خوبه؟ باشند. در ادامه اطلاعات بیشتری را درباره بهترین اتو بخار ایستاده در قالب جدول ارائه می دهیم.

نام اتو ایستاده ویژگی ها
فیلیپس مدل GC484

 

دارای توان مصرفی 1800 وات و مخزن آب 1.8 لیتری است. این اتو دارای سیستم ضد رسوب است که با خیال راحت می‌ توانید از آب شهری داخل مخزن آن استفاده کنید.
سیلور کرست 3038

 

دارای یک مخزن آب 2.3 لیتری است. این اتو در کمتر از 35 ثانیه آماده بکار می شود. این اتو بخار ایستاده دارای یک تخته اتو است که می توانید هم به صورت عمودی و هم افقی اتوکشی را انجام دهید. این اتو ایستاده دارای موتور قدرتمند2000  وات است از این رو با بخاردهی پیوسته بسیار قدرتمند تا 75 دقیقه به صورت متوالی می تواند بخاردهی داشته باشد.
تفال مدل IT3420

 

موتور آن دارای توان 1800 وات واقعی است. به همین خاطر اتو در کمتر از 60 ثانیه پس از روشن شدن گرم می­شود. گنجایش 1.5 لیتری دارد. همچنین این بخارگر دارای سیستم ضد رسوب است.
هنریچ مدل HGC 8704

 

دارای مخزن 2.4 لیتری است. توان مصرفی 1900 وات، دارای قدرت بخار بالا، امکان کنترل خروجی بخار

 

جمع بندی درباره اتو ایستاده

در این متن گفته شد که اتو ایستاده چیست و چه کاربردی دارد و همچنین بهترین اتو بخار ایستاده در بازار چه برند یا برند هایی است. به طور کلی باید گفت که این اتو های معمولی مطمئناً اتو های مفیدی هستند و همه در خانه یکی از آنها را دارند. اما، این اتو ها به هیچ وجه نزدیک به مزایای یک بخارشوی لباس نیستند. اتو های بخار شوی ایستاده از پارچه های ظریف محافظت می کنند، ظاهر لباس شما را زیبا نگه می دارند، پرده ها را در همان حالت آویزان شده اتو می کنند، لکه ها را تا حدی از بین می برند و مزایای دیگری هم دارند. با استفاده از بخار شوی، می توانید دوستدار محیط زیست نیز باشید! این دستگاه‌ ها چین و چروک‌ ها را سریع‌ تر از اتو های معمولی و کارآمد تر از آنها از بین می ‌برند که به معنای مصرف برق کمتر است. باید گفت دیگر اتو ایستاده پوشاک در حال تبدیل شدن به یک کالای جدید و ضروری خانه است.

اتو ایستاده
اتو ایستاده
اتو ایستاده
اتو ایستاده
اتو ایستاده
اتو ایستاده

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: راهنمای انتخاب و خرید بهترین اتو

میز اتو دیواری، مزایا و معایب و بهترین محل نصبچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<