شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل چه رنگی است؟

چیدو پلاس 27 اردیبهشت 1402 ،

رنگ بخش مهمی از زندگی ماست و ما پیوند عمیقی با رنگ ها داریم. زمانی که رنگ و طرح را به طرز ماهرانه ای با هم ترکیب کرده و در چیدمان خانه های مان به کار می بریم، این مکان را برای زندگی بهتر آماده می کنیم. اما آیا می دانید که شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل چه رنگی است؟ چه رنگ هایی می توانند زیبا ترین چیدمان ها را در خانه به وجود آورند به گونه ای که از دیدن آنها احساس راحتی و رضایت کنیم؟ ما در این متن می خواهیم به این سوالات پاسخ دهیم و بگوییم که شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل چه رنگی است و چه تاثیراتی بر دکوراسیون خانه دارد؟ با ما همراه شوید و چیدمان خانه تان را بر اساس رنگ های پیشنهادی ما تغییر دهید.

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل چه ویژگی هایی دارد؟

پیش از آنکه به معرفی پیشنهاد هایمان درباره شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل بپردازیم باید بگوییم که اصلا یک رنگ شیک چه رنگی است؟ چه ویژگی هایی دارد؟ و چه ویژگی هایی را به دکوراسیون خانه اضافه می کند؟ یک رنگ شیک رنگی است که علاوه بر زیبایی، فضا را تا حدی لوکس، رسمی و خاص نیز جلوه دهد. برای مثال رنگی نظیر کرم و یا شیری رنگی شیک به شمار می رود زیرا هنگام کاربرد آن در خانه فضای داخلی علاوه بر زیبایی و روشنی و گرم بودن، فانتزی و غیر رسمی نیست و در چنین خانه ای می توان به راحتی از مهمانی های رسمی میزبانی نمود. به غیر از این، شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل باید با فضای داخلی خانه هماهنگی و تناسب کافی را داشته باشد. با این تعریف می توان گفت که برای خانه ای رنگ کرم و برای خانه ای دیگر رنگ آبی می تواند شیک و جذاب باشد.

اما در تعریف شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل باید گفت که رنگ های شارپ و رنگ های فانتزی در این دسته از رنگ ها جای نمی گیرند. رنگ هایی نظیر سرخابی، صورتی فانتزی، زرد و دیگر رنگ هایی که به صورت خالص مورد استفاده قرار گیرند، با وجود زیبا و جذاب بودن اما یک رنگ شیک محسوب نمی شوند و اگر بخواهید فضای خانه تان به گونه ای باشد که هر کس با ورود به آن اولین چیزی که بگوید این باشد که «چه خانه شیک و زیبایی داری» بهتر است از این رنگ ها استفاده نکنید.

البته این نکته مهم را هم باید در ذهن داشته باشید که برای داشتن یک دکوراسیون شیک، تنها انتخاب مناسب یک رنگ شیک کافی نیست و باید وسایل خانه را هم از مدل هایی انتخاب نمود که مجموعه چیدمان شیک به نظر برسد. مثلا اگر شما رنگی عالی و مناسب را برای خانه تان انتخاب کردید اما وسایلی از مد افتاده، جاگیر و نا هماهنگ را در خانه چیدمان کنید، نه دکوراسیون تان به چشم می آید و نه رنگی که برای آن در نظر گرفته اید. اینکه دکوراسیون خانه تان کلاسیک، نئوکلاسیک یا مدرن باشد مهم نیست، مهم آن است که چیدمان را با نهایت دقت و سلیقه انجام داده باشید. اما به طور کلی معمولا چیدمان های نئوکلاسیک که هم فضای کلاسیک را در خود دارند و هم دارای سادگی و ظرافت هستند، همچنین چیدمان های مدرن به سبک مینیمال شیک و دیدنی به نظر خواهند رسید.

پیشنهاد هایی برای شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

همه رنگ های موجود در پالت رنگی اگر در جای درست و مناسب خود به کار بروند، زیبا هستند و عده ای آنها را دوست دارند. اما حتما شما هم موافقید که بعضی از رنگ ها همیشه و در هر مکانی بهترین و عمیق ترین تاثیرات را می گذارند و کاربرد شان در دکوراسیون تمام خانه ها، چه کوچک و چه بزرگ، چه مدرن و چه کلاسیک، موفقیت آمیز است. این رنگ ها هر کدام می توانند به عنوان شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل شناخته شوند و فضای دکوراسیون داخلی خانه را زیبا و لوکس و دیدنی کنند. پیشنهاد های ما برای شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل به صورت زیر است:

رنگ کرم شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل در همه دوران ها

شاید بتوان با اطمینان گفت که رنگ کرم بهترین و شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل به حساب می آید. این رنگ که رنگی گرم و الهام بخش است فضای داخلی خانه را زیبا و آرامش بخش می کند. اگر در سالن پذیرایی به کار رود فضای رسمی آنجا را تقویت کرده و اگر در اتاق خواب استفاده شود، روح و انرژی مثبت به آنجا می بخشد. رنگ کرم چه در مبلمان به کار رود و چه در دیوار ها باعث روشن تر شدن فضای خانه می شود و محیط را دلباز و چشم نواز می کند. از این رنگ در کنار یکی دو رنگ دیگر می توان استفاده کرد و ترکیبات زیبایی را پدید آورد. البته استفاده از شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل یعنی رنگ کرم به تنهایی کار درستی نیست و حتما باید یک یا دو رنگ دیگر در کنار آن به کاربرد تا ترکیب های رنگی شیک و جذابی در چیدمان ایجاد شود.

اگر بخواهید فضای خانه تان گرم تر شود می توانید طیف های روشن و تیره نسکافه ای یا بژ را در کنار رنگ کرم به کار ببرید. چنانچه دوست داشته باشید فضای خانه لوکس تر و قیمتی تر به نظر برسد، می توانید از رنگ طلایی در قسمت هایی از دکوراسیون استفاده کنید. در صورتی که دوست داشته باشید فضای خانه کمی تیرگی داشته باشد، می توانید از قهوه ای های تیره تر مانند فندوقی یا بلوطی و یا حتی قهوه ای های کاملا تیره در برخی قسمت ها استفاده نمایید. حتی به کار بردن رنگ هایی مانند سبز تیره و یا زیتونی در بعضی از اکسسوری های کوچک و یا تابلو های نقاشی حتما به زیبا تر شدن دکوراسیون کمک خواهد کرد.

نقره ای و طلایی لوکس ترین و شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

زیبایی و درخشندگی رنگ های طلایی و نقره ای فضایی لوکس و شکوهمند را ایجاد می کنند. این رنگ ها با درخشش طبیعی که دارند باعث می شوند نظر ها به سمت آنها جلب شود و حس تجمل و ثروت در خانه تقویت گردد. از این دو رنگ جادویی در بخش های مختلف خانه استفاده کنید و از تاثیرات آنها لذت ببرید. البته این را هم فراموش نکنید که اگر از یکی از دو رنگ طلایی و نقره ای استفاده می کنید، باید به دنبال انتخاب رنگ دیگری برای ترکیب با آنها باشید. برحسب سلیقه و فضای داخلی خانه های تان می توانید از بین رنگ های کرم، صورتی چرک، خاکستری، سبز تیره، سبز زیتونی و مشکی یکی را انتخاب کنید.

طلایی به عنوان شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل با رنگ های کرم، نسکافه ای، انواع قهوه ای ها، سبز تیره و بژ زیبا ترین و لوکس ترین ترکیب ها را ایجاد می نماید. از طلایی در مبلمان، وسایل فلزی، دیوار پوش ها، لوستر و آباژور و برخی اکسسوری ها می توان استفاده کرد. نقره ای نیز در ترکیب با طوسی، فیلی، سفید، یاسی، صورتی چرک روشن و مشکی به عنوان شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل شناخته می شود. انتخاب اکسسوری هایی به رنگ نقره ای درخشان مانند لوستر همراه با کریستال های براق و یا وسایل تزیینی و شمعدان های مدرن فضایی کاملا چشمگیر و دیدنی را ایجاد خواهد کرد.

بژ رنگی عمیق و بسیار شیک

یکی دیگر از رنگ هایی که به عنوان شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل شناخته می شود، رنگ بژ است. بژ گرم می تواند فضایی کاملا خاص و آرام را به وجود آورد. استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون داخلی باعث می شود که به فضا عمق بخشید شود خصوصا اگر با لایه های روشن تر و تیره تر ترکیب گردد. مثلا اگر رنگ کرم را به همراه بژ به کار ببرید، می توانید چیدمان خانه تان را به بهترین نحو انجام دهید. همچنین بژ با رنگ های طلایی و نقره ای در سالن پذیرایی مکانی رسمی، زیبا و مجلل و البته بسیار شیک را به وجود می آورد که همه آن را دوست دارند. بژ رنگی است که نه گرمای بیش از حدی دارد و نه رنگی سرد و خنثی به شمار می رود، چیزی ما بین این ها که می تواند تاثیرات فوق العاده ای را در دکوراسیون خانه شما بگذارد.

در تصاویر زیر می توانید کاربرد صحیح این رنگ شیک را در چیدمان خانه هایی شیک و لوکس مشاهده کنید. همانطور که می بینید رنگ بژ هم در اتاق خواب و هم در سالن پذیرایی مورد استفاده قرار گرفته است. در اتاق خواب این رنگ در کنار سفید، کرم و خاکستری قرار داده شده و در سالن پذیرایی رنگ طلایی نیز به این ترکیب اضافه گردیده است. چنانچه در تصاویر هم مشاهده می کنید، نکته مهم در استفاده از این شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل آن است که در قسمتی از چیدمان از یک رنگ تیره استفاده شده است که این کار باعث شده دکوراسیون از یکنواختی و تکراری بودن خارج گردد و کنتراست تاثیر گذاری در آن به وجود آید.

نسکافه ای، گرمایی ماندگار

اگر می خواهید دکوراسیونی کاملا گرم داشته باشید، رنگ نسکافه ای به عنوان شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل در کنار کرم می تواند بهترین انتخاب برای تان باشد. نسکافه ای رنگی است که از کرم تیره تر و از قهوه ای روشن تر است، بنابراین فضای خانه را تنگ و گرفته نمی کند و گرمای لذت بخشی را به آن می افزاید. ترکیب نسکافه ای و کرم به علاوه طلایی به این گرما می افزاید اما اگر می خواهید کمی تعادل در رنگ ها ایجاد کنید می توانید به سراغ سبز تیره یا آبی هم بروید و کوسن ها را از این رنگ ها انتخاب نمایید.

در واقع وجود چنین رنگ های متفاوتی (البته به میزان کم) باعث می شود از شدت گرمای درون فضای خانه کاسته شود و به نوعی یک تنوع بصری در آن شکل گیرد. همچنین وارد کردن بافت یا تکسچر در دکوراسیون به بهتر شدن آن کمک می کند. مثلا همانگونه که در تصاویر هم مشاهده می کنید، از میز لمسه کاری شده استفاده گردیده و یا در چیدمانی دیگر دیوار پوش، راه راه و یا طرح سنگ است. همین تنوع در بافت کمک می کند تا چشم ها از دیدن چیدمان خسته نشود و حس تکراری بودن نداشته باشد.

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل
شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل
شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل
شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل
شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل
شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

آبی پر رنگ، خاص ترین و شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

آبی رنگی آشناست که خیلی ها عاشق آن هستند. آبی های تیره از آبی لاجوردی گرفته تا کاربنی و سرمه ای رنگ های عمیقی هستند که در کنار لایه هایی از آبی روشن و خاکستری، سفید و یا حتی طلایی تصویری کاملا ژورنالی و متفاوت را در چیدمان ایجاد می کنند. اگر به دنبال متفاوت ترین و شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل می گردید و از طرفی می خواهید چیدمان خانه تان کاملا خاص و منحصر به فرد باشد، رنگ آبی پر رنگ را امتحان کنید. البته جسارت موجود در رنگ آبی باعث می شود که در نگاه اول کمی وحشت زده شوید اما اگر مدتی صبور باشید حتما به آن عادت خواهید کرد و سپس به این رنگ علاقه مند خواهید شد.

در واقع آبی شما را از فضای آرام و ساکت رنگ های گرم و روشن که در بالا معرفی شدند، دور می کند و با این رنگ وارد فضای جدیدی در چیدمان می شوید. اما در استفاده از رنگ های آبی تیره مانند لاجوردی باید دقت فراوانی داشته باشید. این شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل یعنی آبی، باید به گونه ای در چیدمان به کار رود که فضای داخلی فانتزی و غیر رسمی نشود. برای شیک شدن دکوراسیون حتما از آبی های یکدست در دیوار ها و یا مبلمان استفاده کنید و در کنار آن کمی بافت و طرح را نیز به آن اضافه کنید. برای مثال یک دیوار کوچک را به کاغذ دیواری آبی تیره همراه با گل های طلایی یا صورتی اختصاص دهید.

رنگ های چرک مانند صورتی و یاسی چرک

صورتی چرک و یاسی چرک که البته می توان آنها را صورتی سیر و یاسی سیر هم نامید، با اطمینان به عنوان شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل معرفی می شوند. این رنگ های عمیق اگر کمی به فضای فانتزی خود نزدیک شوند با تمام زیبایی شان خاصیت شیک بودن را از دست می دهند اما در حالتی که به صورت سیر یا چرک مورد استفاده قرار گیرند، بسیار زیبا و متفاوت هستند. از این رنگ ها در کنار خاکستری یا طوسی و البته رنگ طلایی به خوبی می توان استفاده کرد. حتی فضای سالن پذیرایی که دارای نوعی رسمیت است با استفاده از یکی از این دو رنگ و البته در ترکیب با طلایی یا نقره ای می تواند تاثیرات فوق العاده ای بر افراد بگذارد. اگر به دنبال شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل هستید و به فضای رنگ های شاد هم علاقه دارید، می توانید یکی از این دو رنگ را انتخاب نمایید.

سبز زیتونی

سبز زیتونی که مانند دو رنگ معرفی شده در بالا رنگی سیر است، می تواند یک نمونه دیگر از شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل دانسته شود. سبز زیتونی و سبز سدری انتخاب های فوق العاده ای برای یک خانه شیک و امروزی به شمار می روند هر چند که کاربرد آنها در سبک دکوراسیون کلاسیک هم بسیار عالی خواهد بود. کاربرد رنگ طلایی در کنار زیتونی و سدری می تواند بسیار زیبا و دیدنی باشد. ترکیب های کرم به علاوه زیتونی یا سدری و همینطور رنگ طلایی که در قالب اکسسوری های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد، فضایی کاملا شیک، چشم نواز، جذاب و البته عمیق ایجاد می کند. در خانه ای که پر نور است و در طول روز آفتاب از پنجره ها به درون می تابد، جادوی این سه رنگ در کنار هم غوغا بر پا خواهد کرد.

ویژگی های یک دکوراسیون شیک

همانگونه که در ابتدای متن هم گفته شد تنها انتخاب شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل برای داشتن خانه ای شیک و جذاب کافی نیست و نوع وسایل و انتخاب بهترین مدل های آن نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. معمولا برای داشتن یک دکوراسیون شیک امروزی به سراغ سبک مدرن می روند. مبلمان مدرن ساده همراه با پارچه های رنگی یکدست که دارای بافت کمی هستند می توانند برای یک خانه شیک انتخابی عالی باشند. وسایل دیگر از جمله میز ها، کنسول و غیره نیز سعی می شود از مدل های ساده و به روز که دارای خطوط صاف و بدون انحنا هستند، انتخاب گردند. اکسسوری ها دارای ظاهری جدید و خاص هستند که در همه جا دیده نمی شوند و تنها در یک خانه شیک می توانید آنها را ببینید. به طور کلی همه چیز در عین سادگی و زیبایی انتخاب می گردد و سطوح و صاف و یکدست در کنار سطوح دارای بافت زیبایی دو چندانی را ایجاد می کنند.

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل در فضایی با چیدمان مینیمال و ساده، تابلو های مدرن با رنگ های اندک، پنجره هایی بزرگ با پرده های حریر ساده، نور خورشید که بی دریغ به درون خانه می آید، گلدان های گل لوکس مانند ارکیده یا لیلیوم، فرش های ساده که بر روی کفپوش های لمینیت و پارکت مدرن انداخته شده اند، و اکسسوری ها و لوازم دکوری که به قائده و به اندازه در هر جایی قرار داده شده است، زیبایی خود را بیشتر و بهتر به نمایش خواهد گذاشت.

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل
شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل
شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل
شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل
شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل
شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی چه رنگی است؟ راهنمای انتخاب رنگ سرامیک

تغییر دکوراسیون منزل با کمترین هزینه و آشنایی با راه های آنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<