استفاده از رنگ های پاستیلی در دکوراسیون، رنگ های نرم و مهربان

چیدوپلاس 08 آبان 1396 ،

رنگ فورا حال و هوا و اتمسفر یک خانه را تغییرمیدهد، اگر شما هم به فکر رنگ کردن خانه یا خرید لوازم منزل هستید و از طرفی می خواهید رنگ ها خیلی زننده نباشند و آرامش فضا را تحت تاثیر قرار ندهند می توانید از رنگ های پاستیلی استفاده کنید. رنگ های پاستیلی رنگ هایی رام، آرام، مشتاق و مهربان هستند که بیننده را برای لمس خود وسوسه می کند، چنین رنگ های ملایمی در یک ترکیب جذاب به خوبی با هم هماهنگ می شوند.

رنگ های بستنی، بیسکوییت، گل های بهاری، غنچه های رز نمونه هایی از این رنگ ها هستند. مایه های کم رنگ صورتی صدفی، گلبهی، بنفش روشن، آبی پودری کم رنگ، کرم بیسکوییتی و سبز ملایم و ترکیبات سحر آمیز این رنگ ها روح و چشم را می نوازد. این رنگ ها همیشه با بهترین و معصومانه ترین دقایق زندگی انسان در ارتباط هستند، گویی انسان را وادار می کنند که لباس عروس، لباس بچه، کودکی، بستنی، آب نبات، کیک تولد و … را به یاد آورد.

این رنگ ها در واقع نماد چیزهای تازه و جدید و جلوه گر نرمی و لطافت و معصومیت است، از رنگ های پاستیلی می توانید در دکوراسیون نشیمن، اتاق خواب، آشپزخانه و یا حتی ظرف و ظروف استفاده نمایید.نکته کلیدی در استفاده از این رنگ ها این است که در مورد شکل و بافت لوازم بسیار ساده و بی پیرایه عمل کنید. مثلا در انتخاب پرده ساده ترین را انتخاب کنید، می تواند گران قیمت باشد اما نباید والان و تور و ریسه داشته باشد.

رنگ صورتی یا یاسی پاستلی:

صورتی کم رنگ یا بنفش یاسی در راس رنگ های پاستلی قرار دارند، ترکیب این رنگ ها با طوسی روشن و سفید بسیار زیبا می شوند، تنالیته های صورتی یا بنفش روشن به ویژه در مبلمان و کوسن ها ظاهری زیبا در خانه ایجاد می کند. این ترکیب رنگی نه تنها در مبلمان، بلکه به راحتی  در دیوار ها، پرده ها و فرش ها نیز قابل استفاده هستند. البته یادتان باشد که از تاثیر اکسسوری هایی مثل گلدان ها، تابلو ها و ظروف غافل نشوید.

رنگ آبی یا سبز پاستلی:

با تماشای رنگ های سبز و آبی احساس آرامش ذهنی و راحتی افزایش پیدا می کند. آیا تا به حال از نگاه کردن به آبی بی نظیر آسمان یا آبی پر تلالو دریا یا دشت های سرسبز زیبا احساس خستگی کرده اید؟ استفاده از رنگ آبی یا سبز روشن، برای ایجاد دکوراسیونی با تم طبیعت و دریا بسیار مناسب است، مبلمان سبز یا آبی پاستیلی به همراه رنگ های خنثی مانند سفید و کرم روشن جلوه ای زیبا به شادابی طبیعت به منزلتان می بخشد؛ برای زیباتر کردن چیدمان می توانید از رنگ های خیره کننده و متضاد نیز استفاده کنید با این حال به یاد داشته باشید که رنگ های پاستلی در دکورتان غالب باشد.

عکس های زیر میتواند در ایده دادن به شما موثر باشد: برای بزرگ تر دیده شدن عکس ها بر روی آنها کلیک کنید.

رنگ های پاستیلی در دکوراسیون
رنگ پاستیلی در دکوراسیون
رنگ پاستیلی در دکوراسیون
رنگ پاستیلی در دکوراسیون
رنگ پاستیلی در دکوراسیون
رنگ پاستیلی در دکوراسیون
رنگ پاستیلی در دکوراسیون
رنگ پاستیلی در دکوراسیون
رنگ پاستیلی در دکوراسیون


چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<