مبل گلبهی و آشنایی با بهترین دکوراسیون با مبل گلبهی

اگر شما هم به رنگ های ملایم و پاستلی علاقه دارید، رنگ گلبهی یکی از زیبا ترین و دوست داشتنی ترین رنگ ها به شمار می رود. مبل گلبهی انتخابی جذاب و دلپسند برای کسانی است که عاشق پالت رنگ های لطیف و رویایی هستند و می خواهند خانه شان فضایی گرم و صمیمانه و البته پر مهر داشته باشد. اما این انتخاب باید با رعایت اصول و قواعدی انجام گیرد. اینکه چه رنگ هایی را با مبل گلبهی ست کنید یا از چه وسایلی در کنار مبل راحتی گلبهی خود استفاده نمایید، چالش هایی هستند که در پیش رو خواهید داشت. ما در این متن می خواهیم به شما در حل این چالش ها کمک کنیم. با ما همراه باشید تا با انواع مبل گلبهی و اصول ایجاد بهترین دکوراسیون با این مبل زیبا بیشتر آشنا شوید.

گلبهی چه رنگی است؟

پیش از هر چیز لازم است که درباره رنگ گلبهی و روانشناسی این رنگ توضیحاتی را ارائه دهیم. گلبهی رنگی است مابین صورتی و نارنجی که رنگی روشن و گرم محسوب شده و جزو رنگ های پاستلی به شمار می رود. گلبهی را می توان هم در روشن ترین حالت ممکن به کار برد و هم طیف های تیره تر آن را برای استفاده انتخاب کرد، اما تیره ترین طیف گلبهی هم رنگی روشن به شمار می رود و تیرگی آن بسیار مطلوب و کافی است. با اضافه کردن نارنجی، گلبهی به سمت گرم تر شدن و با بیشتر کردن صورتی، گلبهی به سمت متعادل تر شدن پیش می رود. همانطور که گفته شد رنگ گلبهی رنگی گرم به شمار می رود و ماهیتی الهام بخش و پر احساس دارد. این رنگ را می توان نمادی از عشق و مهر نیز دانست و برای خانم ها یکی از بهترین رنگ هایی است که می تواند انتخاب شود.

رنگ گلبهی را با چه رنگ هایی ست می کنند؟

موضوع دیگری که در رابطه با این رنگ مطرح می شود و برای ست کردن مبل گلبهی لازم است بدانید، آشنایی با رنگ هایی است که می توانند در کنار گلبهی ترکیبی زیبا و متناسب را ایجاد کنند. به دلیل آنکه گلبهی فضایی گرم دارد، استفاده از رنگ های خنثی و سرد در کنار این رنگ می تواند جذابیت فوق العاده ای را ایجاد نماید. البته از تاثیر رنگ های گرم و روشن دیگر در کنار گلبهی نیز نباید غافل شد. رنگ هایی نظیر سفید، کرم، طوسی، صورتی، نارنجی، آبی آسمانی، آبی تیره (سرمه ای یا کاربنی)، آبی کله غازی (سبز- آبی)، فیروزه ای و حتی طلایی قابلیت ست شدن با رنگ گلبهی را دارند. برای مثل یک مبل گلبهی همراه با کوسن هایی به رنگ طوسی یا یک مبل کرم گلبهی با کوسن هایی به رنگ کرم می تواند تصویری زیبا از مبلمان را در دکوراسیون ایجاد کند. در ادامه پیرامون استفاده از رنگ های مختلف در کنار مبل گلبهی بیشتر توضیح خواهیم داد.

انواع مدل های مبل گلبهی

از رنگ گلبهی بیشتر در مبل های راحتی استفاده می شود البته که مبلمان چوبی و استیل هم می توانند با پارچه ای به رنگ گلبهی پوشش داده شوند. مثلا یک دست مبل استیل با رنگ چوب سفید یا طلایی می تواند دارای پارچه روکش گلبهی رنگ باشد و بسیار زیبا به نظر برسد. اما مبل های راحتی میزبان های بهتری برای این رنگ به شمار می روند. مبل گلبهی راحتی می تواند به شکلی ساده باشد و یا فرم ال داشته باشد. در واقع انواع مدل های مبل راحتی برای رنگ گلبهی مناسب هستند و محدودیتی در این باره وجود ندارد. اما درباره ترکیب رنگ ها در مبل های گلبهی می توان انتخاب های متفاوتی داشت که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

مبل گلبهی
مبل گلبهی
مبل گلبهی
مبل گلبهی
مبل گلبهی
مبل گلبهی
  • مبل گلبهی طوسی

یکی از بهترین انتخاب ها برای استفاده در کنار رنگ گلبهی، طوسی است. مبل گلبهی طوسی که از کنار هم قرار گرفتن یک رنگ نسبتا گرم و یک رنگ خنثی ایجاد شده است، می تواند فضای متعادلی را از نظر رنگی در دکوراسیون ایجاد کند. شما می تواند یک دست مبل گلبهی طوسی در نشیمن یا پذیرایی خود داشته باشید و روی آن را با کوسن هایی به رنگ طوسی تزیین نمایید. برای مثال می توان یک مبل تک به رنگ طوسی را در رو به روی مبل های گلبهی رنگ قرار داده و کوسن های طوسی رنگ را بر روی مبل های گلبهی بگذارید.

  • مبل کرم گلبهی

انتخاب عالی دیگر برای مبلمان، مبل کرم گلبهی است که از کنار هم قرار گرفتن دو رنگ نسبتا گرم ایجاد شده است. رنگ کرم به دلیل روشن بودن می تواند به خوبی در کنار گلبهی قرار گیرد و فضای رنگی مبلمان را به سمت روشنی بیشتر پیش ببرد. اگر خانه تان کوچک است، مبل راحتی گلبهی کرم انتخابی عالی برای تان محسوب می شود. اگر هم خانه ای بزرگ و پر نور دارید باز هم می توانید با قرار دادن مبل کرم گلبهی به دل باز و روشن تر شدن چیدمان خانه تان کمک کنید. مبل راحتی گلبهی کرم با کوسن هایی به رنگ های سفید، کرم و حتی آبی بسیار جذاب و دیدنی خواهد شد.

  • مبل گلبهی آبی

رنگ آبی کاربنی یا حتی آبی کله غازی می تواند یک گزینه فوق العاده برای قرار گیری در کنار مبل گلبهی باشد. در واقع شما می توانید در یک انتخاب جسورانه مبل راحتی آبی گلبهی را برای نشیمن خانه خود انتخاب نمایید. این دو رنگ در کنار هم بسیار زیبا و پر کنتراست هستند و به خوبی جلب توجه می کنند. قرار دادن کوسن هایی به رنگ آبی کاربنی یا آبی کله غازی بر روی مبل گلبهی و گذاشتن کوسن های گلبهی رنگ بر روی بخش های آبی مبلمان به زیبایی آنها می افزاید. کوسن های آبی طرح دار نیز انتخاب های خوبی در این باره به شمار می روند.

  • دیگر پیشنهاد ها برای ترکیب مبل گلبهی

مبل راحتی گلبهی کرم و سفید

مبل سفید و گلبهی طرح دار

مبل صورتی و گلبهی

مبل گلبهی و لیمویی

مبل راحتی گلبهی و مبل سبز تیره

مبل گلبهی طوسی و طوسی تیره مثلا سربی

چه دکوراسیونی با مبل گلبهی هماهنگی است؟

حالا که قصد دارید از یک دست مبل راحتی گلبهی در خانه استفاده کنید، باید بدانید که چگونه می توان بهترین و زیباترین دکوراسیون را با استفاده از این رنگ در کنار رنگ های دیگر ایجاد نمود. برای داشتن بهترین چیدمان قدم اول دانستن رنگ های مکمل رنگ گلبهی است که در بخش های قبلی این متن به طور مفصل درباره آنها توضیح داده شد. در قدم بعدی باید با نوع استفاده و کاربرد رنگ ها در دیگر وسایل خانه آشنا شوید و بدانید که چگونه می توان این رنگ ها را در کنار هم قرار داد. در واقع هنگامی که شما یک مبل گلبهی یا مثلا یک مبل گلبهی طوسی و یا حتی مبل کرم گلبهی را انتخاب می کنید، اگر این مبل در یک دکوراسیون خوب قرار داده نشود، زیبایی مبل اصلا به چشم نمی آید. پس با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید. به طور کلی ایجاد یک چیدمان عالی با مبل گلبهی به صورت زیر انجام می شود:

  • ست کردن رنگ دیوار ها با مبلمان (مثلا رنگ های سفید، گلبهی، کاغذ دیواری سفید با طرح های گلبهی رنگ)
  • ست کردن رنگ پرده ها با مبل گلبهی (پرده اصلی می تواند از یک حریر سفید یا کرم باشد و والان به رنگ گلبهی انتخاب شود)
  • ست کردن اکسسوری ها (برای مثال آباژور می تواند دارای کلاهکی به رنگ گلبهی باشد)
  • ست کردم لوازم دکوری و تزیینی (در تابلو های نقاشی، ظرف و ظروف دکوری، بشقاب های دیوار کوب، پاف، تابلو های نقاشی و غیره از رنگ گلبهی و یک یا دو رنگ مکمل آن استفاده گردد)
مبل گلبهی
مبل گلبهی
مبل گلبهی
مبل گلبهی
مبل گلبهی
مبل گلبهی

ست کردن رنگ دیوار ها با مبل گلبهی

اگر می خواهید مبلمان تان بیشتر به چشم بیاید باید زمینه ای مناسب برای نمایش آنها فراهم کنید. این زمینه با رنگ آمیزی درست دیوار ها ایجاد می گردد. نکته مهم درباره ست کردن رنگ دیوار ها با مبل گلبهی آن است که این رنگ باید به گونه ای باشد که رنگ مبل را تحت تاثیر قرار ندهد. مثلا قرار دادن یک مبل گلبهی در جلوی دیواری به همین رنگ باعث می شود که مبل به خوبی دیده نشود. برای رنگ دیوار می توانید یا از رنگ سفید استفاده کنید و یا بسته به رنگ مکملی که در چیدمان و یا مبلمان به کار برده اید، آن را تغییر دهید. برای مثال اگر مبل گلبهی طوسی دارید (کاناپه گلبهی رنگ و مبل های طوسی رنگ) می توانید دیوار پشت کاناپه را طوسی کنید تا کاناپه گلبهی رنگ به خوبی در جلوی آن دیده شود. یا مثلا اگر مبل کرم گلبهی دارید دیوار پشت مبل گلبهی را به رنگ کرم نقاشی کنید.

استفاده از رنگ های پرکنتراست و متفاوت نیز می تواند ایده جذابی برای رنگ آمیزی دیوار باشد. برای مثال می توانید در یک اقدام جسورانه از رنگی مانند آبی کاربنی و یا آبی کله غازی برای دیوار پشت مبل گلبهی رنگ تان استفاده نمایید و فضایی کاملا متفاوت خاص را ایجاد کنید. البته چنین ترکیب رنگ هایی معمولا بیشتر در خانه های جوان تر ها و یا آتلیه های هنری دیده می شود. ایده دیگر برای ست کردن رنگ دیوار ها با مبلمان گلبهی رنگ استفاده از کاغذ دیواری است. مثلا کاغذ دیواری سفید رنگ با گل های گلبهی رنگ، یا کاغذ دیواری با زمینه طوسی روشن و گل های گلبهی رنگ برای مبل گلبهی طوسی و یا کاغذ دیواری های گل دار یا طرح دار دیگری که دارای رنگ های مختلفی هستند و در آن ها از گلبهی هم استفاده شده، می تواند در زیبا تر شدن دکوراسیون خانه تان موثر باشد.

ست کردن رنگ پرده ها با مبل گلبهی

ایده ها و پیشنهاد های مختلفی برای انتخاب پرده و ست کردن آن با مبل گلبهی وجود دارد. یک ایده استفاده از حریر سفید یا کرم و نصب دو والان ساده گلبهی رنگ در دو طرف پرده است. این پیشنهاد می تواند هم در چیدمان های مدرن و هم کلاسیک مورد استفاده قرار گیرد و البته به شکیل و با وقار شدن دکوراسیون هم کمک کند. اگر برای پنجره های سالن پذیرایی به دنبال پرده ای هستید که با مبل گلبهی تان ست کنید، می توانید از این ایده استفاده نمایید. اگر چنانچه سالن خانه تان کوچک است، یک یا دو والان گلبهی رنگ ساده برای یک یا دو طرف پرده کافیست اما اگر سالن پذیرایی تان بزرگ است می توانید از والان دو لایه هم برای پرده استفاده نمایید. والان های گلبهی رنگ با پارچه طرح دار نیز پیشنهاد دیگر برای پنجره های خانه است. برای این کار کافیست پارچه ای گل دار یا طرح های دیگر که در آن از رنگ گلبهی استفاده شده است و دیگر رنگ های آن نیز با فضای رنگی دکوراسیون ست است، در دو طرف پرده به عنوان والان نصب شود. برای مثال در ست مبل گلبهی طوسی می توان از والانی طرح دار شامل رنگ های گلبهی و طوسی استفاده نمود.

پیشنهاد دیگر برای انتخاب پرده، نصب یک حریر گلبهی رنگ بر پنجره است. حریر گلبهی با رنگ ملایم و زیبایی که دارد فضایی لطیف و رویایی را در خانه ایجاد می کند. در طول روز که نور خورشید از تار و پود این پرده خوشرنگ به درون خانه می تابد، رنگی گرم و ملایم در فضای خانه جریان می یابد که باعث می شود این مکان پر از انرژی های مثبت، عشق و شور زندگی شود. در فلسفه فنگ شویی هم استفاده از رنگ گلبهی در دکوراسیون به شدت توصیه می شود، پس می توان حریر یا تور گلبهی رنگ را به تنهایی بر پنجره خانه آویخت و از دیدن زیبایی آن لذت برد. اما ایده دیگر برای استفاده از پرده حریر رنگی انتخاب پرده حریر دو رنگ است. مثلا حریر دو رنگ کرم و گلبهی برای خانه ای با مبل راحتی گلبهی کرم یا حریر سفید و گلبهی، حریر دو رنگ طوسی و گلبهی برای خانه ای با مبل گلبهی طوسی و یا ترکیب های رنگی دیگر که متناسب با فضای رنگی دکوراسیون خانه هستند، زیبایی خاصی را در چیدمان ایجاد می کنند.

ست کردن رنگ فرش با مبل گلبهی

اگر از مبلی گلبهی رنگ در خانه استفاده می کنید باید فرشی در زیر آن پهن کنید که رنگ های شان هماهنگی لازم با همدیگر را دارند. اگر فرش سنتی ایرانی را دوست دارید، فرش هایی با فضای رنگی کرم گلبهی، طوسی گلبهی، صورتی گلبهی، آبی گلبهی و سفید گلبهی بسیار زیبا و شکیل هستند. فرش های مدرن با همین ترکیب های رنگی هم انتخاب های خوبی برای خانه های مدرن و ساده به شمار می روند. اگر پارچه مبل تان طرح دار است، پیشنهاد می شود از فرشی ساده و مدرن برای ست کردن با آن استفاده نمایید. فرش های سنتی ایرانی با ترکیب رنگ گلبهی هم برای چیدمان های کلاسیک و هم مدرن بسیار جذاب و عالی خواهند بود.

اکسسوری ها و مبل گلبهی رنگ

همانطور که پیش تر هم اشاره شد رنگ های طلایی و نقره ای، خصوصا طلایی، با رنگ گلبهی هماهنگی فوق العاده ای دارند. به این ترتیب می توان برای اکسسوری هایی نظیر لوستر و آباژور، میز های عسلی، کنسول و یا هر اکسسوری دیگر از فلز طلایی رنگ استفاده نمود. البته این تنها یکی از پیشنهاداتی است که برای ست کردن اکسسوری ها و مبل گلبهی رنگ ارائه می شود. پیشنهاد دیگر استفاده از پارچه های طرح دار و یا بافت دار در قسمت های مختلف خانه است. مثلا کلاهک آباژور می تواند با پارچه ای طرح دار مشابه کوسن ها انتخاب شود و یا پاف دارای چنین پارچه ای باشد.

لوازم دکوری و تزیینی

لوازم دکوری و تزیینی روح و سر زندگی به فضای دکوراسیون اضافه می کنند. خانه بدون این وسایل انگار چیزی کم دارد و حتما باید در انتخاب آنها دقت و توجه ویژه ای را مد نظر قرار داد. هر وسیله دکوری و هنری که دارای رنگی متناسب با گلبهی است می تواند در فضای چیدمان مورد استفاده قرار گیرد. مثلا بشقاب های دیوار کوب با طرح های سفید و گلبهی یا آبی و گلبهی، ظروف شیشه ای با رنگ های آبی و نارنجی و سبز، تابلو های نقاشی دارای رنگ های پر کنتراست که در کنار رنگ گلبهی در تابلو استفاده شده اند، گل های طبیعی و مصنوعی که در گلدانی بر روی میز جلو مبلی گذاشته شده اند و دیگر چیز هایی که از آنها به عنوان لوازم دکوری یاد می شود، زیبایی بخش چیدمان خواهند بود.

استفاده از گیاهان سبز طبیعی

یکی از رنگ هایی که با رنگ گلبهی هماهنگی و زیبایی فوق العاده ای ایجاد می کند، رنگ سبز تیره است. این رنگ را می توانید در قالب گیاهان سبز طبیعی در خانه داشته باشید. گلدان های گل طبیعی بزرگ و کوچک که دارای برگ های سبز پر طراوت هستند و قرار دادن آنها در نزدیکی مبلمان گلبهی رنگ تصویری زیبا و ژورنالی در دکوراسیون خانه تان ایجاد می کند. چیدمان گلدان های گل در اطراف مبل ها می تواند متفاوت باشد. گاهی قرار دادن یک گلدان بزرگ و لوکس در کنار مبل گلبهی رنگ کافیست و گاهی هم می توان از چند گلدان بزرگ و کوچک در کنار هم استفاده نمود.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک چه رنگی است؟

رنگ مبل نسکافه ای و راهنمای چیدمان و ست کردن سایر وسایل با آنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<