رنگ درب اتاق خواب جدید چه رنگی است و چگونه انتخاب می شود؟

چیدو پلاس 21 اسفند 1401 ، ،

یکی از بخش های مهم دکوراسیون داخلی مخصوصا در بخش هایی از خانه که اتاق ها در آن واقع است، رنگ درب اتاق خواب است. رنگ درب اتاق خواب می تواند تاثیر زیادی بر زیبایی دکوراسیون بگذارد. به همین دلیل ما این متن را به موضوع رنگ درب اتاق خواب جدید اختصاص دادیم و انواع رنگ مناسب برای درب چوبی را بررسی می کنیم. اینکه رنگ درب اتاق خواب از بین چه رنگ هایی انتخاب شود و چه ویژگی هایی داشته باشد، بستگی به عوامل مختلفی دارد که در این متن به آنها پرداخته می شود. با ما همراه باشید.

چه رنگ هایی به عنوان رنگ درب اتاق خواب جدید شناخته می شوند؟

در گذشته تنها از درب های چوبی به رنگ قهوه ای برای اتاق خواب استفاده می شد اما چند سالی است که رنگ درب اتاق خواب هم تغییراتی به خود دیده است و رنگ های جدید تری برای آن انتخاب می شود. البته هنوز هم قهوه ای به عنوان یک رنگ عالی و شیک در بسیاری از خانه های جدید و مدرن برای درب اتاق و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. اما چند مورد از انواع رنگ درب اتاق خواب جدید عبارتند از سفید، کرم، بژ، طوسی، رنگ چوب و انواع قهوه ای های تیره و روشن است. انتخاب هر کدام از این رنگ ها بستگی به عواملی دارد که در ادامه به طور مفصل به آنها می پردازیم.

چه عواملی در انتخاب رنگ مناسب برای درب چوبی موثر هستند؟

مهم ترین عاملی که در انتخاب رنگ درب اتاق خواب باید به آن توجه نمود، رنگ دیوار های اطراف آن است. رنگ درب اتاق خواب جدید باید با رنگ دیوار ها ست باشد. برای مثال در خانه ای که رنگ دیوار های آن طوسی است، رنگ مناسب برای درب چوبی بهتر است از میان رنگ های سفید یا طوسی انتخاب شود و مثلا رنگی مانند نخودی برای آن زیاد جالب به نظر نمی رسد. همانطور که گفته شد طوسی یک رنگ درب اتاق خواب جدید است و در خانه ای که دیوار های آن طوسی و مدرن است، بهترین گزینه به شمار می رود. عامل مهم دیگر در انتخاب رنگ مناسب برای درب چوبی بزرگی و کوچکی خانه یا متراژ آن است. اگر خانه تان کوچک است برای درب اتاق خواب به سراغ رنگ های تیره مانند قهوه ای تیره یا طوسی تیره نروید و رنگ سفید، طوسی بسیار روشن یا شیری را انتخاب کنید.

اما یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر رنگ درب اتاق خواب موضوع سبک دکوراسیون خانه است. رنگ درب اتاق خواب جدید می تواند به نوعی انتخاب گردد که با سبک های کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن همخوانی داشته باشد. مثلا در خانه ای با سبک کلاسیک رنگ مناسب برای درب چوبی سفید، کرم، بژ، قهوه ای و شیری است. اما در خانه های مدرن می توان از رنگ درب اتاق خواب جدید یعنی طوسی یا سفید استفاده نمود. البته در خانه های مدرن نیز رنگ های قهوه ای و بژ می توانند به خوبی مورد استفاده قرار گیرند و این بستگی به تم رنگی دکوراسیون مدرن خواهد داشت.

رنگ درب اتاق خواب جدید
رنگ درب اتاق خواب جدید
رنگ درب اتاق خواب جدید
رنگ درب اتاق خواب جدید
رنگ درب اتاق خواب جدید
رنگ درب اتاق خواب جدید

پیشنهاد هایی برای رنگ درب اتاق خواب جدید

  • رنگ چوب: یکی از انواع رنگ درب اتاق خواب جدید رنگ چوب است که با یک لایه رنگ روغنی بی رنگ پوشیده می شود و بافت طبیعی چوب و همینطور رنگ روشن آن به خوبی دیده می شود. زیبایی فوق العاده رنگ چوب و بافت طبیعی آن در دکوراسیون بسیار موثر است.
  • گردویی، بلوطی، فندوقی: این رنگ ها طیف های مختلفی از رنگ قهوه ای هستند که رنگ مناسب برای درب چوبی اتاق خواب به شمار می روند. هر کدام از این رنگ های قهوه ای زیبایی بی اندازه ای دارند و با وجود اصالت زیادی که دارند می توانند یک رنگ درب اتاق خواب جدید محسوب شوند. خصوصا اگر در هنگام برش کاری و ساخت با طرحی مدرن و جدید ساخته شوند.
  • درب چوبی ابلق: همانطور که از اسمش پیداست یکی از انواع رنگ درب اتاق خواب جدید بوده که دارای دو رنگ تیره و روشن در کنار هم است. این درب های چوبی که به رنگ قهوه ای هستند به گونه ای ساخته می شوند که بافت های طبیعی چوب که به صورت تیره و روشن به وجود آمده اند، در کنار هم قرار می گیرند.
  • درب چوبی رنگ عسلی: از دیگر انواع رنگ درب اتاق خواب جدید به عسلی اشاره می شود که رنگی قهوه ای اما روشن دارد.
  • رنگ ماهگونی: رنگ ماهگونی هم یک رنگ پر طرفدار برای درب اتاق خواب است که نزدیک به فندوقی بوده اما میزان قرمزی بیشتری در خود دارد.
  • سفید: برای کسانی که به دنبال سادگی هستند و پاکی و زیبایی سفید را دوست دارند، رنگ درب اتاق خواب جدید سفید با تراش کاری های مدرن گزینه ای عالی به شمار می رود. درب اتاق خواب به رنگ سفید هیچ وقت از مد نمی افتد و همه با هر سلیقه ای آن را دوست دارند.
  • طوسی: مهم ترین رنگ درب اتاق خواب جدید طوسی است که در طیف های تیره و روشن برای اتاق خواب ها مورد استفاده قرار می گیرند. البته درب های طوسی روشن برای فضای داخلی خانه مناسب تر هستند و از طوسی های تیره بیشتر برای درب ورودی منزل استفاده می شود. انواع طوسی و فیلی رنگ مناسب برای درب چوبی به شمار می روند.
  • درب طوسی تیره با خطوط سی ان سی طلایی: طوسی تیره یا حتی ذغالی به همراه کمی رنگ طلایی برای فضا های مدرن و لوکس گزینه خاص و جالبی است. بر روی این درب ها با دستگاه سی ان سی خطوطی به صورت عمودی یا افقی و نزدیک به هم تراشیده می شود و تعداد محدودی ورق طلایی رنگ در داخل شیار ها گذاشته می شود که فوق العاده زیبا خواهد بود. بنابراین اگر به دنبال رنگ درب اتاق خواب جدید و کاملا مدرن هستید، حتما طوسی تیره و طلایی را انتخاب کنید.
  • بژ روشن: رنگ دیگری که می تواند به عنوان رنگ درب اتاق خواب جدید به شمار آید، بژ است. بژ چیزی ما بین کرم و قهوه ای روشن یا نسکافه ای است و فضایی گرم و دلپذیر را در خانه ایجاد می کند. این رنگ برای خانه هایی که زیاد کوچک نیستند، مناسب است.
  • رنگ استخوانی: برای کسانی که رنگ روشنی چون سفید را دوست دارند اما می خواهند این سفید کمی فضای گرم داشته باشد، استخوانی بهترین رنگ است. استخوانی از این جهت رنگ مناسب درب چوبی به شمار می رود که هم روشن است و برای خانه های کوچک مناسب است و هم اینکه بسیار شیک و زیبا است. استخوانی یک رنگ درب اتاق خواب جدید به حساب می آید و در گذشته کمتر از این رنگ در درب های چوبی استفاده می شد.

رنگ چهار چوب درب

در مورد درب اتاق خواب تنها خود درب مهم نیست و باید به رنگ چهار چوب آن هم توجه کرد. دو راه برای انتخاب رنگ چهارچوب درب اتاق خواب وجود دارد. راه اول آن است که رنگ درب و چهارچوب عینا شبیه به هم باشد و راه دوم هم انتخاب رنگی متفاوت است. مثلا اگر رنگ درب را قهوه ای انتخاب می کنید، چهارچوب را سفید بگیرید و یا برعکس. انتخاب هر کدام از این راه ها بستگی به سلیقه خودتان دارد و هر کدام زیبایی خاصی دارند که می توانند دکوراسیون خانه تان بهبود ببخشند.

رنگ درب اتاق خواب جدید
رنگ درب اتاق خواب جدید
رنگ درب اتاق خواب جدید
رنگ درب اتاق خواب جدید
رنگ درب اتاق خواب جدید
رنگ درب اتاق خواب جدید

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

درب اتاق خواب مدرن و عوامل موثر در انتخاب آنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<