رنگ مناسب اتاق خواب چه رنگی است؟

چیدو پلاس 01 اسفند 1401 ، ،

رنگ مناسب اتاق خواب رنگی است که بتواند آرامش روانی کافی را در شما ایجاد کند و از بودن در مکانی با آن رنگ خاص احساس راحتی، آرامش و آسایش داشته باشید. رنگ های مناسب اتاق خواب بر اساس سلیقه و روحیه هر فرد انتخاب می شوند و هر کدام ویژگی های خاصی را به فضای اتاق خواب می بخشند. برای انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب باید علاوه بر ویژگی های شخصیتی و روحیه و حال و هوای تان لازم است که فاکتور هایی را نیز در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب را در این باره انجام دهید. ما در این متن به شما خواهیم گفت که رنگ های مناسب اتاق خواب چه رنگ هایی هستند؟ جدیدترین رنگ اتاق خواب کدام است؟ و رنگ اتاق خواب مدرن چه رنگی است؟ با ما همراه باشید.

رنگ مناسب اتاق خواب چه رنگی است؟

همانطور که گفته شد در انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب باید فاکتور ها و مواردی را در نظر گرفت. اولین مورد آن است که رنگ انتخابی میزان آرامش روحی کافی را در شما ایجاد کند. این رنگ می تواند از گروه رنگ های گرم باشد و یا در گروه رنگ های سرد و خنثی قرار گیرد. مورد دیگر آن است که فضای اتاق خواب را تنگ و گرفته و تاریک نکند. برای مثال اگر اتاق خواب تان کوچک است، رنگ مناسب اتاق خواب رنگی روشن خواهد بود زیرا فضای اتاق را بزرگ و دل باز جلوه می دهد. فاکتور مهم دیگر در موضوع رنگ های مناسب اتاق خواب آن است که این رنگ باید با سبک وسایل و چیدمان اتاق هماهنگ باشد مثلا در اتاق خوابی با سبک دکوراسیون کلاسیک، استفاده از رنگی فانتزی انتخاب جالبی نخواهد بود.

انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب از گروه رنگ های گرم و روشن

در واقع می توان گفت که بهترین انتخاب برای رنگ اتاق خواب، چه در رنگ دیوار ها و چه رنگ وسایل موجود در اتاق خواب، رنگ های گرم و روشن است. اتاق خواب محلی برای خواب و استراحت، همینطور فضایی جهت سپری کردن اوقات راحتی و تنهایی است، بنابراین باید فضایی داشته باشد که از استرس های طول روز بکاهد و بر آرامش روانی و ذهنی افراد بی افزاید. معمولا پیشنهاد می شود از رنگ های گرم و روشن برای این فضا استفاده گردد زیرا این رنگ ها موجب از بین بردن احساسات منفی، ایجاد آرامش و آسایش و تمرکز می شوند. رنگ های مناسب اتاق خواب شامل رنگ های پاستلی که شارپ و تند و تیز نیستند، بوده و برای این مکان بسیار مناسب اند. از جمله این رنگ ها به صورتی، گلبهی، پوست پیازی، هلویی، کرم، لیمویی، مرجانی، یاسی، نسکافه ای و رنگ هایی از این دست اشاره می شود. در کنار این رنگ ها می توان در قسمت هایی از اتاق از رنگ های تیره تر نیز استفاده کرد و با ایجاد کنتراست نمایی زیبا و جذاب به اتاق خواب بخشید. باید گفت مواردی از جدیدترین رنگ اتاق خواب نیز شامل این گروه از رنگ ها است و کسانی که به دنبال پیروی از مد روز هستند، می توانند به سراغ این رنگ ها بروند.

رنگ مناسب اتاق خواب
رنگ مناسب اتاق خواب
رنگ مناسب اتاق خواب
رنگ مناسب اتاق خواب
رنگ مناسب اتاق خواب
رنگ مناسب اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب از گروه رنگ های سرد و خنثی

بعضی از افراد هستند که آرامش خود را در رنگ های سردی نظیر آبی، سبز یا طوسی پیدا می کنند. در واقع این رنگ های سرد و خنثی احساسی از خوشی و آسایش را در آنها پدید می آورد و به همین دلیل از این رنگ ها در اتاق خواب خود استفاده می نمایند. ترکیب رنگ های آبی و نقره ای، و یا سبز و طلایی در کار همدیگر در اتاق خواب فضایی لوکس را پدید می آورد که برای علاقه مندان به مکان های لوکس و لاکچری انتخابی عالی خواهد بود. در کنار این مطلب باید گفت که طوسی به عنوان جدیدترین رنگ اتاق خواب مطرح می شود که چند سالی است علاقه مندان و طرفداران خود را پیدا کرده است. رنگ اتاق خواب مدرن رنگی از خانواده طوسی ها و خاکستری ها بوده و فضایی امروزی را به وجود می آورد.

رنگ مناسب اتاق خواب با توجه به متراژ اتاق

با در نظر گرفتن متراژ و میزان نور موجود در اتاق می توان رنگ های مناسب اتاق خواب را پیدا کرد. اگر اتاق خوابی دارای متراژ کم باشد بهترین انتخاب استفاده از رنگ های روشن است. رنگ هایی مانند سفید و کرم در کنار یاسی، گلبهی، آبی فیروزه ای، نقره ای و یا رنگ های دیگری از این دست گزینه های مناسبی برای این مکان به شمار می روند. چنانچه اتاق خواب نورگیر نباشد یا دارای پنجره کوچکی باشد، باز هم انتخاب رنگ های روشن عالی و مناسب خواهد بود. در اتاق های بزرگ دست شما برای انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب باز تر است و گزینه های بیشتری را پیش رو خواهید داشت. در این اتاق خواب ها حتی می توانید یکی از دیوار ها را به رنگی تیره اختصاص دهید. در واقع یکی دیگر گزینه های جدیدترین رنگ اتاق خواب و همینطور یکی از پیشنهاد های رنگ اتاق خواب مدرن، همین ایده است. دیوار پشت تخت خواب و یا دیواری دیگر را با رنگی خاص و متفاوت و کمی تیره پوشش دهید و سایر دیوار ها را روشن بگیرید. در این مورد می توانید رنگ رو تختی را با رنگ دیوار ست کنید.

ایده هایی در مورد رنگ مناسب اتاق خواب

  • اگر می خواهید فضای اتاق خواب تان صمیمی و دوستانه و فانتزی شود، از رنگ های گروه صورتی استفاده کنید. کاربرد صورتی های تیره و روشن در کنار سفید چنین فضایی را پدید می آورند. این رنگ ها معمولا انتخاب کسانی است که سن پایین تری دارند.
  • اگر سن تان زیاد هم کم نیست و به دنبال ایجاد فضایی آرامش بخش و البته گرم و صمیمی هستید، از رنگ های گلبهی و هلویی روشن و تیره به همراه سفید استفاده نمایید. انتخاب روتختی گل دار با این فضای رنگی، انتخابی بسیار زیبا و دوست داشتنی خواهد بود.
  • چنانچه می خواهید فضای اتاق خواب تان کلاسیک و نسبتا رسمی باشد، از رنگ های کرم و قهوه ای یا نسکافه ای استفاده نمایید. کاربرد این رنگ ها در کنار طلایی برای ایجاد چنین فضایی عالی خواهد بود.
  • اگر به دنبال رنگ اتاق خواب مدرن می گردید و می خواهید فضایی کاملا جدید را به وجود آورید، رنگ های طوسی، خاکستری های مختلف، آبی کاربنی، سبز تیره و سبز- آبی گزینه های مناسبی به شمار می روند.
  • در صورتیکه بخواهید فضایی رمانتیک را در اتاق ایجاد نمایید، رنگ مناسب اتاق خواب تان را در گروه رنگ های قرمز و رنگ های گرم مانند آجری و اخرایی و زعفرانی جستجو نمایید. در واقع رنگ های سرد گزینه های خوبی برای به وجود آوردن فضای رمانتیک نیستند.
  • رنگ های مناسب اتاق خواب برای ایجاد فضایی بهاری شامل رنگ های پاستلی مانند سفید، یاسی و بنفش، صورتی، کمی خاکستری، سبز و گلبهی هستند. در مقابل رنگ های مناسب برای به وجود آوردن فضایی زمستانی، سفید، بنفش، آبی، نقره ای و کمی خاکستری است. برای ایجاد فضایی تابستانی به سراغ رنگ های تند و تیز تر مثل سبز و قرمز بروید و برای ایجاد فضایی پاییزی رنگ های گرمی مانند نارنجی و اخرایی را امتحان کنید.
  • برای انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب تان به رنگ دیوار ها، رنگ کمد دیواری، رو تختی و کوسن های روی آن، پوشش کف و رنگ دکوری ها توجه نمایید.
رنگ مناسب اتاق خواب
رنگ مناسب اتاق خواب
رنگ مناسب اتاق خواب
رنگ مناسب اتاق خواب
رنگ مناسب اتاق خواب
رنگ مناسب اتاق خواب

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب ؛ زیبایی و آرامش در یک چیدمان

بهترین رنگ دیوار اتاق خواب مدرن چه رنگی است؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<