ویدیو : خرید بهترین طی و زمین شوی مناسب برای نظافت منزل

چیدوپلاس 06 اسفند 1397 ، ،

طی و زمین شوی از اقلام ضروری برای نظافت کف خانه محسوب می‌شود، تی ها معمولا برای گردگیری و خاک زدایی کف خانه به کار می روند اما انواع متفاوتی از آن نیز وجود دارد که به دلیل نوع طراحی خاص قابلیت استفاده در فضاهای دیگر را نیز دارد. تی ها در طرح ها و انواع گوناگونی تولید و ساخته می شود و هر مورد کارایی ها و امکانات خاص مربوط به خود را دارد که خریدار با دانستن این ویژگی ها می تواند انتخاب بهتری را در خرید زمین شوی داشته باشد؛ مهم ترین ویژگی هایی که قبل از خرید یک طی باید در نظر گرفته شود جنس سری طی، وجود سطل، وجود پدال، وجود مخزن جداگانه برای مواد شوینده، ارتفاع و جنس دسته و .. می باشد. در این مطلب ۱۰ مدل از انواع تی و زمین شوی های رایج و کارآمد موجود در بازار معرفی می شوند تا بتوانید با آشنایی بیشتری نسبت به این وسیله، مدل مناسبت تری از آن را خریداری کنید.

۱۰. طی های شستشوی معمولی : این تی ها تقریبا در همه جا مورد استفاده قرار میگیرند، آنها از یک لوله فلزی به عنوان دسته نگهدارنده و یک سری حوله ای شست و شو ساخته شده اند، سری حوله ای این تی قابلیت شست و شو و تعویض دارد اما بر اثر استفاده زیاد می تواند ناکارآمد شود.

۹. طی سطلی : این تی ها که به وفور در بازار یافت می شوند؛ توانسته اند فروش بسیار خوبی داشته باشند. تی چرخشی همراه با یک سطل آب است که عملکردی دو مرحله ای دارد؛ در مرحله اول باید تی را در محفظه آب و مواد شوینده چرخانده و در مرحله دوم در خشک کن سطل آب اضافی آن را گرفته و سپس به تی کشیدن پرداخت.

۸. تی زمین شوی اسپری دار : این تی دارای یک مخزن مواد شوینده می‌باشد و عملکرد آن به این صورت است که در هنگام تی زدن زمین مواد شوینده به کف زمین اسپری می‌شود و نیازی به استفاده ی مجزا از مواد شوینده نیست.

۷. طی های چرخشی با پارچه میکروفایبر : این تی عملکرد و ساختاری مشابه با تی های معمولی دارد با این تفاوت که جنس حوله پاک کننده آن از جنس پارچه میکروفایبر است، این نوع پارچه قابلیت تمیز کنندگی بدون مواد شوینده را دارد. تفاوت دیگر این تی در طراحی دسته های آن می باشد؛ دسته این تی قابلیت تغییر اندازه و سری آن نیز قابیلت چرخش ۳۶۰ درجه را دارد که این موضوع امکان سهولت در تمیزی را به استفاده کننده می دهد.

۶. تی سطلی محفظه دار : تفاوت این نوع تی سطلی ساده، در لوله های تخلیه آب و محفظه اسپری کننده مواد شوینده آن می باشد. این تی همچنین دارای سری های شوینده قوی تری نسبت به سری های حوله ای تی چرخشی ساده میباشد.

۵. تی های سطلی پدال دار : این نوع تی کار را برای استفاده کننده راحت‌تر کرده است، برای استفاده از تی تنها کافیست آن را در محفظه مخصوص قرار داده و با فشار دادن پدال توسط پا، تی را برای شست‌وشو آماده کنید. همچنین طراحی سری این تی با دیگر تی ها کمی متفاوت است؛ سری این تک حالتی مثلثی شکل دارد که موجب می شود تمامی گوشه ها را به راحتی و به صورت کامل گردگیری کند.

۴. طی چرخشی فرفره ای شکل : این تی طراحی چندان متفاوتی با طی چرخشی ساده ندارد اما اگر آن را در حالت آویزان در دستتان بگیرید عملکردی مشابه به فرفره دارد و با پایین آمدن دسته سری تی حالتی گردشی پیدا می‌کند.

۳. تی های میکروفایبر : تی های میکروفایبر تحول بزرگی در تولید زمین شور می باشد؛ این تی توانسته گردگیری را برای هر فردی سریع تر و راحت تر بنماید. با استفاده از این تی می توانید بدون استفاده از هرگونه مواد شوینده و در زمانی اندک و با استفاده از مقدار کمی آب کف خانه تان را تمیز کنید. سر های تمیز کننده تی میکروفایبر قابلیت شست و شو به صورت دستی و یا توسط ماشین های لباسشویی را دارند و برخلاف تی هایی با پارچه های میکروفایبر که یکبار مصرف بودند این سری ها قابلیت استفاده چند باره را نیز دارد.

۲. تی های زمین شور با سری لاستیکی : این تی ها بسیار متفاوت از سایر تی ها می‌باشند و دلیل این تفاوت در جنس سری شست و شوی آنها می باشد. سری این تی از جنس لاستیک میباشد و در خود یک محفظه مواد شوینده دارد. استفاده از این تی به شما این امکان را می دهد در کمترین زمان ممکن کار شست و شوی کف خانه تان را انجام دهید. برای استفاده از این مدل تی نیز تنها کافیست پس از پر کردن محفظه مواد شوینده دکمه مخصوص آن را فشار دهید و پس از اسپری کردن مواد با یک رفت و برگشت سریع تی، کف خانه شما تمیز شود. این تی وزن بسیار کمی دارد و حتی قابلیت اضافه کردن سری های حوله ای و میکروفایبر را نیز دارد.

۱. طی چرخشی پیشرفته : این تی قابلیت ها و ویژگی های خاص تری نسبت به سایر مدل تی های چرخشی دارد. این ویژگی ها شامل محفظه خشک کن با طراحی مناسب تر نسبت به سایر مدل ها، پیچ تنظیم کننده اندازه بر روی دسته تی، سری های شستشو میکروفایبر و سریع تمیز کننده با برس زبرتر مخصوص تمیز کردن جرم ها می باشد.

استفاده و بکارگیری از یک تی مناسب به شما این امکان را می دهد تا با صرف زمان و مواد شوینده کمتر که برای محیط زیست مضر هستند و همچنین مصرف انرژی کمتر، محیط زندگی خود را تمیز کنید و از این تمیزی و درخشش لذت ببرید.

 

خانه ایده آل خود را بسازید :
ویدیو: ترفند های نظافت منزل که نمی دانستید
ویدیو: با این راهکارها خانه تان همیشه خوشبو است


چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<