ویدیو: در انتخاب مدل پرده پذیرایی تردید دارید؟ این ویدیو را ببینید

چیدوپلاس 31 اردیبهشت 1397 ، ،

پرده ها یک راه عالی برای اضافه کردن سبک، رنگ و شخصیت به اتاق پذیرایی یا نشیمن هستند و از آنجایی که مقدار زیادی از فضای بصری را می گیرند، بنابراین مهم است که همان قدر که به مبل یا فرش خود اهمیت می دهید به نوع، رنگ و الگوی پرده خود نیز توجه کنید و قبل از خرید مطمئن شوید که همه گزینه ها را در نظر گرفته اید.

پرده ها سبک های مختلفی دارند. بعضی پرده ها کلاسیک هستند و تقارن ایجاد می کنند، آنها دارای ساختار سنتی و رسمی هستند و معمولا والان دارند، نوع دیگر پرده ها، پرده های مدرن هستند آنها معمولا ساده تر هستند و برش های پیچیده و خاصی ندارند، بعضی از آنها پانل های تک دارند که برای فضاهای کوچکتر عالی هستند. قبل از خرید، فکر کنید چه سبک پرده ای برای فضای پذیرایی شما مناسب است.

پرده ها با پارچه های مختلف قابل دوخت است، پارچه های کلفت تر، اتاق را عایق می کنند، به همین دلیل بهتر است در مناطقی با آب و هوای سردتر استفاده شوند (و پارچه های سبک در آب و هوای گرم بهتر کار می کنند).

  • ابریشم – پرده ابریشمی کلاسیک و سنتی است. آنها یک احساس رسمی را به پذیرایی اضافه می کنند. پرده های ابریشم کیفیت بسیار بالایی دارند و گران هستند.
  • پنبه – این پرده در هر رنگ و سبک قابل تصور موجود است و می تواند بسته به نوع سبک رسمی و یا مدرن باشد.
  • کتان – پرده کتان سبک و اغلب خالص است. این پارچه به علت ضخامت،لطافت و حالت ايستايي فوق العاده هميشه مورد استقبال بوده تست.
  • مخمل – پرده مخمل سنگین و لوکس است. این پارچه به دلیل بافت خاص حود می تواند در دکوراسیون خانه به گونه ای استفاده شود که فضای داخلی را انحصاری و ویژه کند،
  • حریر – معمولا به عنوان زیر پرده استفاده می شود، اگر می خواهید دکوراسیون مدرن تری داشته باشید و این نوع پرده برای حریم خصوصی تان مشکلی ایجاد نمی کند، می توانید از آنها به تنهایی استفاده کنید.

در خرید پرده های اتاق نشیمن، اندازه قطعا مهم است. عرض پرده همیشه باید حداقل دو برابر عرض پنجره باشد (حتی اگر بیشتر پرده ها را در حالت باز نگه می دارید). برای ایجاد یک ظاهر دراماتیک و ظریف، طول پرده ها را بیشتر از ارتفاع سقف در نظر بگیرید تا مقدار کمی روی زمین پهن شوند و نمای بیشتری داشته باشند، برای ایجاد یک نمای مدرن، طول پرده را مساوی با ارتفاع خانه تان در نظر بگیرید. اما به یاد داشته باشید هرگز نباید اندازه پرده بالاتر از سطح زمین باشد.

هنگامی که از دو نوع پارچه به عنوان زیر و رو استفاده می کنید، پارچه ای که زیر قرار می گیرد و معولا از جنس حریر است را دو برابر عرض پنجره در نظر بگیرید و پارچه ی رویه را مساوی با عرض پنجره.

برای آویزان کردن پرده ها دو روش عمده وجود دارد:

  • میل پرده را چند سانتی متر بالای پنجره قرار دهید. این روش سنتی است و همیشه خوب به نظر می رسد.
  • میل پرده را زیر سقف نصب کنید. در این روش ارتفاع سقف بالاتر به نظر می رسد، در حال حاضر روش دوم محبوب تر است.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

استفاده از پرده های طرح دار و رنگی

ویدیو: مدل های جدید پرده آشپزخانه

پرده اتاق خواب ام را از چه جنسی بخرم؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<