ویدیو : ساخت خوش بو کننده طبیعی در منزل

چیدوپلاس 06 بهمن 1397 ، ،

احساس طراوت و سر زندگی در خانه رابطه ای مستقیم با حس بویایی تان دارد و خوشبو بودن و حس بوی خوشایند شادابی کم نظیری به منزلتان می بخشد؛ اما خوشبو کردن محیط خانه با استفاده از عطرهای مصنوعی و شیمیایی نه تنها ماندگاری آنچنانی ندارد بلکه ممکن است برای سلامتی نیز مضر باشد. استفاده از عود ها نیز برای بعضی از افراد مناسب نیست و می‌تواند باعث بروز سردرد شود؛ اما استفاده از عطر ها و روایح طبیعی تقریبا مورد پسند تمامی افراد بوده و در این میان استفاده از دیفیوزر ها و یا نی پخش ها بسیار پرطرفدار شده است، از دفیوزر ها برای خوشبو کردن هر فضایی از خانه از پذیرایی گرفته تا سرویس بهداشتی می توانید استفاده کنید، ساخت این وسیله کاربردی بسیار آسان است اما دانستن ترکیب روایح با یکدیگر و به طور کلی نحوه ساخت آن باید با شناخت انجام شود. در این ویدیو چند مدل ترکیب ساخت دفیوزر ها آموزش داده شده است تا بر اساس سلیقه خود در خانه از آنها استفاده کنید:

برای ساخت دیفیوزر در ابتدا نیاز به ظرف های بشر مانند کوچک با دهنه تنگ به طوری که بتوان آن را با چوب پنبه مسدود کرد دارید، وسایل دیگری که در ساخت دیفیوزر مورد نیاز است عبارتند از؛ نی های چوبی نازک، روغن و روایح طبیعی و روغن بادام و گلیسیرین. اگر تمایل به ساخت اسپری طبیعی نیز دارید می توانید یک شیشه اسپری کننده نیز تهیه کنید.

برای ساخت اولین ترکیب دیفیوزر باید نصف فنجان روغن بادام را در ظرف ریخته و سپس ۵ قطره عصاره اسطوخودوس و ۵ قطره عصاره نارنج را به روغن اضافه کنید و آن را به خوبی ترکیب کنید. بعد از آن تنها کافیست چند عدد از چوب ها را درون ظرف قرار دهید، این چوب ها نقش موثری در پخش بو دارند و هرگاه نیاز به پخش بوی بیشتری داشته باشید می بایست تعدادی از چوب ها را کمی در هوا بگردانید سپس به صورت برعکس داخل ظرف قرار دهید. دومین ترکیب دیفیوزر از ترکیب روغن بادام، ۵ قطره عصاره اسطوخودوس، ۷ قطره عصاره گریپ فروت، ۵ قطره عصاره لیمو و ۴ قطره عصاره نعنا ساخته می شود، ‌ این ترکیب را نیز همانند روش قبل ساخته و استفاده کنید. سومین خوشبو کننده هم از ترکیب روغن بادام، ۵ قطره عصاره لیمو، ۵ قطره عصاره پرتقال شیرین، ۵ قطره عصاره لیموترش و ۵ قطره عصاره گریپ فروت تشکیل می شود. بوی خوش این ترکیب ها سبب شادابی و سرزندگی می شود و یاد آور خنکی و تازگی می باشد.

این سه خوش بو کننده طبیعی روایحی خنک و تابستانه دارند و بسیار آرامش بخش می باشد. تمامی روایح و روغن های گفته شده قابل خریداری از عطاری ها هستند و به غیر از آنها می‌توان روایح دیگر همچون رایحه گل های مختلف مانند گل‌رز، نرگس، یاس و مریم، عصاره میوه های مرکباتی و عصاره گیاهان طبیعی همچون نعنا، ریحان، وانیل و بابونه و روایح درمانی همچون صندل سفید ،اوکالیپتوس، آویشن، مریم گلی و دارچین استفاده کنید. برای ساخت اسپری ها نیز میتوان با اضافه کردن نصف لیوان آب درون شیشه‌ اسپری مقداری عصاره گلیسیرین، روغن و عصاره یک رایحه ی دلخواه به عنوان پایه، ۴ قطره عصاره لیمو سبز و دو قطره عصاره پرتقال شیرین و ترکیب آنها با یکدیگر بویی ملایم و شیرین در خانه داشته باشد. قبل از استفاده از اسپری به خاطر داشته باشد تا آن را به خوبی تکان دهید تا تمامی روایح با یکدیگر ترکیب شوند. امیدواریم که از این روایح و ترکیب آنها با یکدیگر لذت ببرید و خانه ای خوشبو و آرامش بخش داشته باشید.چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<