معرفی 10 مورد مایع های ظرفشویی ایرانی + لیست قیمت

چیدوپلاس 04 شهریور 1399 ،

یکی از مهم‌ترین اقلام سبد خرید ماهیانه‌ ما، مایع ظرفشویی است، از آنجایی که شستشوی ظروف مستقیما با سلامتی ما در ارتباط است باید به دنبال یک شوینده ی با کیفیت و با خاصیت پاک کنندگی بالا باشیم تا  ظروف را در زمان کمی تمیز کند و باکتری ها را از بین ببرد. برند های ایرانی و خارجی زیادی در زمینه تولید مایع ظرفشویی با هم رقابت میکنند و تبلیغات آنها در تلویزیون و رادیو به صورت روزانه پخش میشود. برای انتخاب درست مایع ظرفشویی گاهی مجبوریم تعدادی از برند های بازار را تهیه و تست کنیم تا به برند دلخواه خود برسیم، بعضی وقتا هم از دیده ها و شنیده ها و تجربیات بقیه استفاده میکنیم و برند مناسبی تهیه میکنیم. برای شناخت برند های با کیفیت مایع ظرفشویی ایرانی در این مطلب با ما همراه باشید:

پریل

حتما نام این مایع ظرفشویی را در تبلیغات تلویزیونی دیده‌اید. این برند پرفروش ترین برند مایع ظرفشویی در وب سایت های خرید کالاست و تحت لیسانس شرکت هنکل آلمان تولید می‌شود، پریل در حجم‌های 3.75- 1 و 0.75 لیتر به بازار ارائه می‌شود و از این لحاظ و همچنین از لحاظ انواع بو و رایحه دست مشتری را در خرید باز می‌گذارد. پریل از لحاظ غلظت و قدرت و سرعت پاک کنندگی راضی کننده است و اغلب مصرف کنندگان از این محصول رضایت دارند. قیمت برند پریل نسبت به برندهای دیگر، مناسب است. البته بایداشاره کرد که اختلاف قیمت در کلیه محصولات ظرفشویی، ناچیز است. (شاید در حدود پنج هزار تومان)

خاکستر

یک برند مایع ظرفشویی گلیسیرینه در ایران است که توسط دکتر عبیدی تولید میشود و  مواد اولیه بکار رفته در آن علاوه بر قدرت پاک کنندگی بالا موجب نرمی و لطافت پوست شده و مواد قلیایی نیز در آن بکار نرفته است. به مایع ظرفشویی خاکستر به عنوان یک محلول پاک کننده ی غیر مضر برای پوست خود نگاه کنید که اسانس و عطری ندارد و تنها دافع بوی بد است. نقطه ضعف این محصول ظاهر معمولی و نازیبا نسبت به رقبای دیگر است که ممکن است برای شما جذاب نباشد اما قدرت تمیزکنندگی بالایی دارد و همچنین اصلا برای سلامتی مضر نیست. اگر نظرهای مردمی را در مورد این محصول در سایت های خرید کالا دنبال کنید، با انبوهی نظرات مثبت خصوصا در مورد استفاده ی بدون دستکش و به صرفه بودن مدل بزرگتر مواجه می شوید، البته این محصول کمی گران است و شما میتوانید یک مایع ظرفشویی یک لیتری خاکستر را به قیمت بیست هزارتومان تهیه کنید.

اکتیو

مایع ظرفشویی اکتیو قدرت لکه زدایی بالا و بوی مطبوعی دارد و دارای مجوز سازمان غذا و دارو است. اکتیو از برند های قدیمی و تولید کننده ی مواد شوینده مثل انواع شامپو موی سر، شامپو بدن، جرم گیر، لوله بازکن، مایع دست شویی، پودر و مایع لباس شویی در رایحه های متفاوت و خاصیت های متنوع برای پوست های متفاوت است. اکتیو هم در رده بندی مایع های ظرفشویی جایگاه خوبی دارد و توانسته نظرات مثبت زیادی را به خود جلب کند. شما مایع ظرفشویی یک لیتری سیلور اکتیو بنفش با رایحه انگور را میتوانید به قیمت دوازده هزار و پانصد تومان تهیه کنید.

دورتو

از مهمترین ویژگی های یک مایع ظرفشویی خوب قدرت پاک کنندگی بالا در زمان کم و بوی خوبی است که بر روی ظرف ها باقی میگذارد. یک مایع ظرفشویی خوب باید تمام لکه ها و چربی های باقی مانده  از غذا را به خوبی پاک کند و همیشه برای خرید در دسترس باشد. مایع ظرفشویی دورتو این مشخصات را داراست اما قیمت آن کمی بالاتر از بقیه محصولات هم رده ی خود است، یک مایع ظرفشویی دورتو مدل لمون با حجم 3.75 گرم، 60 هزار تومان به فروش می رسد.

تاژ

برند تاژ از قدیمی ترین محصولات شوینده در ایران است که در سالهای طولانی در صدر جدول توزیع کنندگان مواد شوینده با کیفیت مطلوب قرار دارد. مایع ظرفشویی تاژ با رایحه های توت فرنگی، لیمو و ساده در بسته بندی یک لیتری و 3750 گرمی در بازار موجود است؛ این مایع ظرفشویی قدرت لکه بری و پاک کنندگی بسیار بالایی دارد و شما میتوانید مایع ظرفشویی لیمو و جوش شیرین یک لیتری تاژ را به قیمت ده هزار و پانصد تومان از سوپر مارکت ها تهیه کنید.

گلرنگ

گلرنگ برندی شناخته شده با تولیدات دارویی و بهداشتی باکیفیت است که هرساله محصولات جدید با رایحه های متنوع و بسته بندی به روز وارد بازار میکند تا هرنوع سلیقه ای را جلب کند. ترکیبات بکار رفته در مایع ظرفشویی گلرنگ باعث قدرت تمیز کنندگی بالا و درخشان شدن ظرف ها میشود، گلرنگ جز پرفروش ترین های بازار است و مایع ظرفشویی زرد رنگ یک لیتری آن با قیمت ده هزار تومان  به فروش میرسد.

ریکا

ماندگار ترین برند مایع ظرفشویی ایرانی ریکا است که برای اولین بار توسط کارخانه ی لوازم بهداشتی داروگر تولید شد و تا به امروز اکثر ایرانی ها به جای مایع ظرف شویی از اسم ریکا استفاده میکنند .تمام این سالها ریکا ظاهر ساده و آبی رنگ و حتی فونت نوشتاری قدیمی روی بسته بندی خود را حفظ کرده است و مردم زیادی مشتری ثابت این برند هستند. ریکا یک محصول تک است که در دو نوع بسته بندی یک لیتری و چهارلیتری به فروش میرسد و رایحه های متفاوتی ندارد. بر اساس نظرات مردم ریکا به سرعت کف میکند و کثیفی ها را به راحتی میشوید. شما میتوانید مایع ظرفشویی یک لیتری ریکا را با قیمت هفت هزار و پانصد تومان تهیه کنید.

 

برندهای دیگری مانند اکو، گلی، راپیدو، اوه و هوم پلاس هم در میان گزینه های شما در انتخاب مایع ظرفشویی هستند که هر کدام نقاط قوت و ضعف‌ مختص خود را دارند، شما  باید ببینید که به عنوان یک مصرف‌کننده، چه خواسته و نیازی از مایع ظرفشویی دارید ؟ آیا قدرت پاک کنندگی برایتان مهم است؟ یا غلظت و به صرفه بودن؟ و یا رایحه و لطافت پوستتان؟ در جدول زیر یک مقایسه بین قیمت های معروف ترین مایع های ظرفشویی انجام شده که شاید برایتان مفید باشد.

برند حجم قیمت حجم قیمت
پریل یک لیتر 14 هزار تومان 3.75 لیتر 46 هزار تومان
خاکستر یک لیتر 20 هزار تومان 2.75 لیتر 35 هزار تومان
اکتیو یک لیتر 12.5 هزار تومان 3.75 لیتر 46 هزار تومان
دورتو یک لیتر 16.5 هزار تومان 3.75 لیتر 60 هزار تومان
تاژ یک لیتر 10.5 هزار تومان 3.75 لیتر 36.5 هزار تومان
اوه یک لیتر 13 هزار تومان 3.75 لیتر 46 هزار تومان
اکو 0.75 لیتر 15 هزار تومان 3.75 لیتر 58 هزار تومان
گلرنگ یک لیتر 10.5 هزار تومان  –  –
گلی یک لیتر 10.5 هزار تومان  –  –
راپیدو یک لیتر 15 هزار تومان  –  –
هوم پلاس 0.75 لیتر 10 هزار تومان  –  –

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

نکات استفاده از ماشین ظرفشویی، چه ظرف هایی را نباید در ماشین ظرفشویی بشوییمچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<