انتخاب درست سقف کاذب تاثیر زیادی بر زیبایی آشپزخانه شما خواهد داشت.

چیدوپلاس 26 بهمن 1399

یک آشپزخانه عالی جایی است که بهترین چیدمان را داشته باشد، بهترین رنگ برای کابینت هایش انتخاب شده باشد، دیوارهایش مزین به زیباترین کاشی ها باشد، بهترین ظروف و سرویس های غذا خوری را در کابینت هایش جای داده باشد، دارای شیرآلات زیبا و با کیفیتی باشد، نورگیر باشد و در نهایت سقفی رویایی داشته باشد. کمتر جایی که به آن فکر می کنیم سقف آشپزخانه است، اما باید گفت چنان تاثیری در زیبایی آشپزخانه و همینطور کل فضای خانه دارد که حتی تصور آن را هم نمی کنید. در خانه های امروزی که آشپزخانه فضایی بسته و کاملا مجزا ندارد و به صورتی ساخته می شود که در امتداد سالن های پذیرایی و نشیمن قرار گرفته است، به طوری که درون آن کاملا پیداست، کوچک ترین جزییات آشپزخانه اهمیت ویژه و فراوانی پیدا می کند. درباره انواع کابینت ها و کاشی ها و غیره صحبت بسیار شده است، ما امروز قصد داریم تا شما را با نوعی از سقف های کاذب به کار رفته در آشپزخانه آشنا کنیم. مطمئن باشید انتخاب این سقف ها تاثیر زیادی بر زیبایی خانه شما خواهد داشت.

سقف کاذب چیست؟

سقف کاذب نوعی سازه معماری است که در حین ساخت خانه و حتی پس از آن می تواند ساخته شود. سقف های کاذب انواع مختلفی دارند که هر کدام کارایی مخصوص به خود را دارا هستند. کناف های گچی یکی از معروف ترین سقف های کاذبی هستند که در خانه ها و همینطور آشپزخانه ها به کار می روند. انواع دیگر سقف های کاذب پلکسی، پی وی سی، چوبی، آرمسترانگ، سی ان سی و غیره هستند. با ورود این سازه ها به ساختمان ها، نمایی لوکس و زیبا به خانه ها اضافه شده و سقف های خانه از آن سادگی همیشگی بیرون آمدند. سقف های کاذب عموما با نورپردازی همراه هستند که همین موضوع جلوه آنها را چندین برابر می کند.

کناف چیست؟

کناف نوعی از مصالح جدید است که یک مدل گچکاری مدرن هم به شمار می رود و در سال های اخیر کاربرد زیادی در سقف و همینطور دیوارها پیدا کرده است. کناف ها صفحاتی هستند که توسط گچ روکش شده اند و قابلیت برش و طراحی به طرح های مختلف مانند خطوط صاف، منحنی، دایره، مستطیل و غیره را دارند. بنابراین طرح ها و شکل های گوناگونی را با کناف می توان بر روی سقف اجرا نمود. شکل ظاهری کناف ها به گونه ای هستند که قابلیت استفاده از نورهای مخفی را دارند و به این ترتیب نورپردازی های جذابی در فضاهای مورد نظر با استفاده از کناف قابل اجرا است. اجرای این نوع سقف کاذب با سرعت بالا و در مدت زمان کمی قابل انجام است. کناف وزن پایینی دارد و به راحتی قابل حرکت و حمل و نقل است. همچنین یک عایق صوتی و حرارتی نیز محسوب می شود. سقف کاذب کناف مانند دیگر سقف های کاذب نوعی پوشش برای تاسیسات داخلی مانند سیم کشی ها هم به شمار می رود.

انواع سقف کاذب کناف آشپزخانه ( ساده و طرح دار)

استفاده از کناف برای سقف آشپزخانه راه حلی لوکس و شیک جهت زیباتر کردن فضای آنجا است. طرح های مختلفی برای این نوع سقف کاذب وجود دارد که شما می توانید با توجه به سلیقه خود یکی از طرح های موجود را انتخاب کنید و یا خودتان طرح دلخواه تان را برای ساخت کناف پیشنهاد دهید. دو نوع سقف کاذب کناف به صورت ساده و یا طرح دار وجود دارد، در سقف کاذب کناف طرح دار، کناف ها را می توان به صورت دایره، مربع و یا مستطیل بر روی سقف نصب نمود، البته استفاده از طرح های منحنی هم طرفداران زیادی دارد.

در نوع دیگر سقف های کاذب کناف برای آشپزخانه یک کناف یکپارچه با طرحی ساده بر روی سقف نصب می شود. در این حالت نوارهای نوری دور تا دور قسمت بیرونی کناف نصب می شوند، همچنین می توان بر روی کناف یکپارچه از لامپ های هالوژن برای ایجاد روشنایی بیشتر بهره برد. در این حالت از نصب لوستر بر روی سقف خودداری می کنند. برای شادتر کردن فضای موجود می توان از نورهای رنگی هم در سقف استفاده نمود. برای این کار در زیر و اطراف کناف از نورهای مختلف مانند بنفش و صورتی و آبی و هر رنگ دیگر، به جای نورهای زرد و سفید معمول استفاده می شود. این نورهای رنگی مطابق با سلیقه همه نیست ولی طرفداران مخصوص به خود را دارد.

سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار

ایجاد نور مخفی در سقف آشپزخانه

به وسیله داشتن سقف کاذب ایجاد نور مخفی در سقف آشپزخانه امکان پذیر است. انواع سقف های کاذب این ویژگی را دارند که به وسیله آنها نور مخفی ایجاد گردد. همانطور که گفته شد کناف های گچی توسط نوار های نوری که در اطراف و دور تا دور آنها نصب می شود، مقداری روشنایی در محیط ایجاد می کنند. سقف های کاذب طلقی و یا پلکسی هم به دلیل شفاف بودن شان قابلیت ایجاد نور را دارند، حتی در انواع مات صفحه های پلکسی هم با کار گذاشتن لامپ هایی در پشت این سقف های کاذب پلکسی، نور لازم برای روشنایی محیط فراهم می گردد. در سقف کاذب های پلکسی میزان نور به اندازه کافی تامین می شود و دیگر نیازی به نصب چراغ یا لوستر نخواهد بود.

سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار

ایجاد طرح های مدرن و جدید در سقف آشپزخانه با استفاده از انواع سقف کاذب

به کارگیری سقف کاذب این امکان را می دهد تا طرح های جدید و امروزی برای سقف آشپزخانه داشته باشید. برای مثال می توانید با سقف های کاذب معروف به آسمان مجازی، حال و هوایی جدید و جذاب به آشپزخانه خود بدهید. با سقف های کاذب طرح دار دیگر نیز می توانید تغییرات زیاد و مثبتی در محیط آشپزخانه ایجاد نمایید. سقف های طرح دار ام دی اف یا سی ان سی جز طرح های پر طرفدار هستند، طرح های متنوعی برای این گونه سقف های کاذب وجود دارد و قابلیت سفارش دادن طرح دلخواه شما نیز میسر است.

سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار

سقف کاذب سی ان سی

سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار

سقف کاذب آسمان مجازی

سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار
سقف کاذب آشپزخانه طرح دار

قیمت سقف های کاذب کناف برای آشپزخانه

قیمت گذاری انواع سقف های کاذب بر اساس شکل و نوع و جنس آنها متفاوت است اما قیمت کناف گچی ساده برای آشپزخانه از حدود 150 هزار تومان برای هر متر مربع شروع می شود. سقف های کاذب طرح دار کناف بسته به نوع طرح قیمتی در حدود 170 الی 240 هزار تومان را دارا هستند. اجرای نورمخفی نیز متر طولی 130 هزار تومان اجرا می شود. قیمت های ارائه شده با مصالح می باشد به این معنی که تمامی متریال های مورد نیاز از نبشی ها و سپری ها گرفته تا میخ و رول پلاک و بتونه و نوار درزگیر توسط فروشنده تامین خواهد شد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: مدل های مختلف سقف کاذب پذیرایی و نشیمن

سقف کاذب سی ان سی (CNC)، یک سقف دکوراتیو، زیبا و تاثیرگذارچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<