ویدیو : مدل های مختلف سبد لباس چرک و روش ساخت مدل کنفی

چیدوپلاس ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ،

سبد لباس های چرک یکی از اقلامی است که کمتر توجهی به آن می شود اما این وسیله در خانه بسیار کاربردی است و داشتن یک مدل کارآمد و زیبا از آن می تواند جزئی از دکوراسیون اتاق به حساب بیاید. سبد لباس های چرک معمولا در نزدیکی حمام قرار می‌گیرد تا فرد استفاده کننده بتواند به راحتی لباس های خود را در نزدیک حالت به حمام تعویض کند. سبد لباس های چرک علاوه بر آنکه باید به حمام نزدیک باشد باید قابلیت جابجایی بین فضای حمام و محلی که ماشین لباسشویی در آن قرار دارد را نیز داشته باشد.

سبدها در معمولی ترین حالت از جنس سبد های پلاستیکی حصیری شکل ساخته شده اند، اما به غیر از این مدل، مدل ها و طرح های متفاوت با متریال های خاص تری نیز وجود دارد. همانطور که گفته شد یکی از انواع سبدها، سبد پلاستیکی است؛ این مدل طرح های متفاوتی همانند مدل درب دار، چرخدار و مدل های خاصی که مناسب قرار گیری در کابینت ها می باشد را دارد. سبد های پلاستیکی وزن کمی دارند، شست و شوی آنها راحت تر است، قیمت آن ها مناسب است و رنگ بندی های متنوعی نیز دارند. سبدهای پلاستیکی معمولاً به صورت حصیری شکل می باشند تا لباس ها بوی بد و رطوبت را داخل خود نگه ندارند و دچار کپک زدگی نیز نشوند.

سبد لباس چرک
سبد لباس چرک
سبد لباس چرک

نوع دیگر از سبد های لباس چرک، مدل حصیری می باشد. این سبدها معمولاً طراحی زیباتری نسبت به سبد های پلاستیکی دارند و این موضوع توانسته طرفداران بیشتری را برای آنها به وجود بیاورد. سبد های حصیری معمولا از بافت های حصیری آستر دوزی شده ساخته شده اند و از آنها می‌توان در فضایی به غیر از حمام نیز استفاده کرد. نکته مثبت دیگر این سبد ها طبیعی بودن متریال آنها می باشد. حصیر بو را در فضای سبد نگهداری نمی کند و موجب بو گرفتن و از بین رفتن لباس ها نیز نمی شود، همچنین بعضی از مدل های این نوع سبد، قابلیت استفاده به عنوان یک صندلی نشیمن را نیز دارند و وزن های زیر ۱۰۰ کیلو را به راحتی تحمل می کنند.

سبد لباس چرک
سبد لباس چرک
سبد لباس چرک

یکی از کمیاب ترین و خاص ترین مدل های سبد لباس، مدل فلزی می باشد. این سبد بیشتر به دلیل متریال خاص اش مورد استفاده قرار می گیرد. جنس فلز آن ها از فلزات ضد زنگ می باشند تا بتوان از آنها در فضاهای مرطوبی همچون حمام نیز استفاده کرد.

سبد لباس چرک
سبد لباس چرک
سبد لباس چرک

آخرین مدل سبد های پارچه ای هستند؛ این مدل الگوهای متنوعی دارد و از پارچه هایی از جنس پلی استر ساخته می شود. سبد های پارچه ای از انواع خلاقانه سبد هستند و آنها را می توانید به سادگی در خانه با هر طرح دلخواهی تهیه کنید.

سبد لباس چرک
سبد لباس چرک
سبد لباس چرک
سبد لباس چرک
سبد لباس چرک
سبد لباس چرک

اما به غیر از سبد های پارچه ای انواع دیگر از طرح های خلاقانه وجود دارد که می‌توان به سادگی با استفاده از آن ها یک سبد لباس درست کنید؛ یکی از این طرح‌ها ساخت سبد لباس چرک با استفاده از مقوا و طناب کنفی می باشد. برای این کار نیاز به مقداری کنف طنابی، یک جعبه کارتون و چسب حرارتی دارید. ابتدا باید رو و کف کارتن را از دیواره های آن جدا کرده و سپس باقیمانده کارتون را به صورت لوله شده در آورید، کارتون را پس از لوله کردن، باز کنید و دو سر باز آن را توسط چسب به هم وصل کنید تا به حالتی استوانه ای در بیاید. کارتن را بر روی یکی از قسمت های برش خورده مقوا قرار دهید و طرف دیگر آن را توسط چسب به مقوا بچسبانید. دور مقوای چسبیده شده را به شکل خود کارتن در مقطع استوانه برش دهید. ساختار کلی سبد شما حاضر است، حال باید با استفاده از طناب های کنفی دور تا دور آن را پوشش دهید. این کار را بهتر است با استفاده از چسب حرارتی انجام دهید تا از اتصال آن مطمئن شوید. برای چسباندن طناب کنفی می توان از کف سبد و به صورت مدور این کار را شروع کرد. پس از اتمام چسباندن طناب ها نوبت به اضافه کردن دسته سبد می رسد، برای این کار نیز می‌توان از همان طناب های کنفی استفاده کرد. برای پوشاندن سطح داخلی سبد نیز می‌توانید از یک زیر پیراهنی مردانه استفاده کنید و با برش قسمت یقه و آستین آن باقی لباس را در سبد بچسبانید تا فضای داخلی سبد زیباتر به نظر برسد. سبد لباس شما حاضر است و می‌توانید آن را در حمام و یا دیگر فضاهای مورد نیاز مورد استفاده قرار دهید.دیدگاه کاربران

  1. زهرا در

    بسیار از اموزش ساخت سبد لذت بردم موفق باشید

چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید