انواع مدل های زیر بشقابی کنفی و آموزش ساخت آنها

چیدو پلاس 22 دی 1400 ،

زیر بشقابی یک محصول کاربردی و البته تزیینی است که جزو وسایل قرار داده شده بر روی میز غذا خوری به شمار می رود و آن را می توان در مدل های مختلفی از جمله زیر بشقابی کنفی و با رنگ های گوناگون تهیه کرد. همچنین این وسیله را می توان در خانه با دستان خود نیز ساخت و در این متن به موضوع آموزش ساخت زیر بشقابی کنفی هم پرداخته خواهد شد. زیر بشقابی ها به تعداد بشقاب های قرار داده شده بر روی میز و جلوی هر صندلی گذاشته می شوند و بشقاب غذا بر روی آنها قرار داده می شود. این محصولات برای جلوگیری از انتقال گرمای غذای داخل بشقاب به سفره و همینطور محافظت میز یا سفره از لکه های مواد غذایی استفاده می گردد. همانطور که گفته شد زیر بشقابی کنفی یکی از انواع مدل های زیر بشقابی ها است و روش ساخت آن نیز بسیار ساده است.

زیر بشقابی کنفی و چیدمان میز غذا خوری

زیر بشقابی ها با رنگ های مختلف و طرح های متفاوتی که دارند چیدمان های گوناگونی را بر روی میز ایجاد می کنند. توجه به جزییات می تواند منجر به یک چیدمان عالی بر روی میز غذا خوری شود و این باعث می شود که هم غذا خوردن لذت بخش تر گردد و هم زیبایی که بر روی میز ایجاد می شود موجب پدید آمدن حس خوب در افراد گردد. زیر بشقابی کنفی با رنگ گرم و زیبای خود در کنار دیگر وسایلی از این دست زیبایی و جذابیت فوق العاده ای را ایجاد می کند. برای داشتن یک چیدمان عالی با زیر بشقابی کنفی باید به دیگر وسایل نیز توجه ویژه ای نشان داد، که در ادامه به طور مفصل تر به آنها خواهیم پرداخت.

برای آنکه به کمک زیر بشقابی کنفی هارمونی دلپذیری از رنگ ها و بافت ها بر روی میز غذا خوری ایجاد گردد، بهتر است تم رنگی را به گونه ای در نظر گرفته که این هارمونی بر قرار گردد. استفاد از رنگ های سفید، کرم، سبز و رنگ های گرم مانند اخرایی و نارنجی و حتی زرشکی در کنار زیر بشقابی کنفی زیبا و جذاب به نظر می رسند. این رنگ ها می توانند در قالب سرویس غذا خوری مانند بشقاب ها و کاسه ها و لیوان ها، همچنین دستمال های قرار داده شده بر روی میز و کنار هر بشقاب، و حتی برای رنگ رومیزی یا سفره هم به کار روند. برای آنکه زیبایی و هماهنگی بر روی میز به وسیله زیر بشقابی کنفی و دیگر تزیینات به بیشتری حد خود برسد، می توان از گل های طبیعی نیز استفاده نمود. برگ های سبز و تازه این گل ها که در گلدان شیشه ای قرار گرفته اند، در کنار زیر بشقابی کنفی تصویری جذاب را پدید می آورد.

انواع مدل های زیر بشقابی کنفی

به طور کلی زیر بشقابی کنفی را می توان ساده و یا همراه با تزییناتی در نظر گرفت. در مدل ساده تنها از کنف برای درست کردن زیر بشقابی استفاده شده است و همین سادگی موجود در آن باعث زیبا شدنش می شود. اما بعضی از افراد این میزان از سادگی را دوست ندارند و بنابراین به سراغ طرح هایی می روند که در آنها از تزییناتی مثل گل ها و شکوفه های کوچک و یا رنگ های مختلف استفاده شده است. برای مثال زیر بشقابی کنفی که در قسمتی از دور زیر بشقابی چند گل مصنوعی و یا نمدی چسبانده شده است. و یا آنکه از کنف های رنگی برای درست کردن زیر بشقابی استفاده شده است. انتخاب هر کدام از آنها بستگی به سلیقه افراد دارد.

زیر بشقابی کنفی
زیر بشقابی کنفی
زیر بشقابی کنفی
زیر بشقابی کنفی
زیر بشقابی کنفی
زیر بشقابی کنفی

آموزش ساخت زیر بشقابی کنفی

درست کردن زیر بشقابی در خانه اصلا کار سختی نیست و با وسایل ساده ای می توان مدل زیر بشقابی کنفی را به آسانی تهیه کرد. برای این کار نیاز به وسایلی نظیر یک مقوای نازک، قیچی، مقداری بند کنفی، چسب مایع و تعدادی وسیله تزیینی نیاز است. این وسایل تزیینی به دلخواه بر روی زیر بشقابی کنفی چسبانده می شوند. درباره بند کنفی هم باید گفت که نخ هایی با قطر متوسط که نه خیلی نازک هستند و نه خیلی ضخیم، برای این کار مناسب اند. برای شروع کار به اندازه بشقاب هایی که دارید باید دایره های مقوایی برش دهید. قطر دایره باید به اندازه قطر بشقاب و البته کمی بزرگ تر باشد. برای این کار لازم نیست از مقوا های خیلی ضخیم استفاده کنید و یک مقوای نازک هم کفایت می کند. همچنین اگر زیر بشقابی پلاستیکی قدیمی هم داشتید می توانید آن را به یک زیر بشقابی کنفی تبدیل نمایید.

جهت درست کردن زیر بشقابی کنفی مرکز مقوای دایره ای برش خورده را مشخص کنید و بند کنف را در آن قرار دهید و بچسبانید. سپس کم کم و به آرامی چسب مایع زده و کنف را به صورت دایره ای چسبانده و در سطح مقوا گسترش دهید. آنقدر این کار را انجام دهید که تمامی سطح آن از کنف پوشانده شود. در انتها بند کنفی را قیچی کنید و آن را در پشت زیر بشقابی با چسب بچسبانید. در ادامه اگر مایل به تزیینات بیشتر زیر بشقابی کنفی بودید، با داشتن گل های مصنوعی کوچک می توانید تزییناتی را در قسمتی از آن ایجاد نمایید. این کار را در جایی نزدیک لبه زیر بشقابی کنفی انجام دهید تا مانعی برای قرار دادن بشقاب بر روی زیر بشقابی ایجاد نشود. اگر از بند های کنفی ضخیم تر برای ساخت زیر بشقابی کنفی استفاده می کنید، می توانید مقوا را از آن حذف نمایید.

آموزش ساخت زیر بشقابی کنفی رنگی

جهت داشتن یک زیر بشقابی کنفی رنگی از رنگ های اکریلیک برای رنگ کردن آن می توان استفاده نمود. یک روش برای این کار به این صورت است که یک چسب نواری کاغذی را به صورت علامت مثبت بر روی زیر بشقابی بچسبانید. سپس چهار فضای خالی را با رنگ اکریلیک نقاشی کنید. هر کدام ها فضا ها می توانند به یک رنگ، رنگ آمیزی شوند و یا از چهار نگ مختلف برای آن استفاده گردد. این ساده ترین روش برای درست کردن زیر بشقابی کنفی رنگی است. اگر دستی در هنر و نقاشی دارید می توانید بدون نیاز به چسب و با به کار بردن ایده های نقاشانه طرح هایی را بر روی زیر بشقابی های کنفی ایجاد نمایید. برای مثال می توانید هر زیر بشقابی را با یک طرح نقاشی کنید اما باید از رنگ های مشترک بر وی هر کدام استفاده کنید تا یک ست از این زیر بشقابی ها ایجاد گردد.

درست کردن یک ست زیر بشقابی با استفاده از کنف

با استفاده از کنف علاوه بر زیر بشقابی کنفی می توان زیر لیوانی و یا زیر قابلمه ای هم تهیه کرد. روش ساخت این وسایل نیز به همان شکل قبلی است اما داشتن یک ست کنفی می تواند به زیبا تر شدن سفره و میز غذا خوری شما بی افزاید. چیدن این وسایل کنفی بر روی میز و در کنار یکدیگر در حالیکه سرویس غذا خوری به رنگ سفید انتخاب شده است، یک میز شیک و زیبا را به وجود می آورد. همچنین از بند های حصیری که از گیاهان ساخته می شود هم برای درست کردن این زیر بشقابی ها می توان استفاده نمود. درست کردن زیر بشقابی کنفی چه ساده و چه رنگی را امتحان کنید و بدانید این یک کار لذت بخش است. خوردن غذا بر روی میزی که در آن دست ساز های خودتان قرار داده شده، حتما لذت بیشتری خواهد داشت.

زیر بشقابی کنفی
زیر بشقابی کنفی
زیر بشقابی کنفی
زیر بشقابی کنفی
زیر بشقابی کنفی
زیر بشقابی کنفی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

با کمک رانر و زیر بشقابی میز شام را حرفه ای بچینید

مدل های مختلف رانر در اشکال مختلف متناسب با دکوراسیون خانه های امروزیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<