ساخت کاردستی با قوطی چوب کبریت

چیدوپلاس ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ،

قوطی چوب کبریت یکی از وسایل دور ریزی است که می توان از آن برای ساخت کاردستی استفاده کرد. ساخت کاردستی با قوطی چوب کبریت نیز مانند دیگر کاردستی ها کاری بسیار لذت بخش و دوست داشتنی است. می توانید به همراه کودک تان به درست کردن این کاردستی ها بپردازید و اسباب بازی های دست ساز و جذابی برای او درست کنید. در ساخت کاردستی و این مشارکت گروهی، خلاقیت فرزندتان را تقویت کرده و ذهن و دست او را پرورش می دهید.

برای درست کردن جعبه های فانتزی با قوطی چوب کبریت شما نیاز به مقواهای رنگی و طرح دار، روبان، ماژیک، چسب و قیچی دارید. برای شروع کار به وسیله ماژیک قوطی درون جعبه کبریت را رنگ کنید. از رنگ های شاد و متنوع مانند قرمز و سبز و زرد و بنفش برای این کار استفاده نمایید. سپس دور تا دور محفظه بیرونی قوطی کبریت را با کاغذ رنگی بپیچید و چسب بزنید. اگر کاغذ رنگی در اختیار نداشتید می توانید از کاغذ سفید استفاده کرده و با ماژیک طرح هایی مانند خال خال، راه راه و غیره را بر روی آن ایجاد کنید. با استفاده از روبان پاپیون درست کرده و بر روی آن بچسبانید. به این ترتیب شما  جعبه های کادوی رنگی و با مزه ای از قوطی کبریت ساخته اید.

درست کردن جعبه غافلگیری با قوطی کبریت

جعبه غافلگیری یک کاردستی هیجان انگیز برای بچه ها است. برای درست کردن این جعبه باید روی قوطی کبریت را به روش های گفته شده در بالا تزیین کنید. با استفاده از کاغذ رنگی، ماژیک، پارچه های نمدی، نخ کاموا و دیگر وسایل نیز می توانید این کار را انجام دهید. سپس درون جعبه ها چیزهای هیجان انگیزی نظیر شکلات، مهره های رنگی، گل سینه و یا کلیپس های کوچک برای دختر بچه ها بگذارید. در انتها بر روی یکی از دو طرف جعبه یک روبان کوچک و یا یک نخ تزیینی برای بیرون کشیدن جعبه بچسبانید و آن را به کودک خود هدیه دهید.

matchbox 3
matchbox 2
matchbox 1

درست کردن جعبه فانتزی با قوطی چوب کبریت

با رنگ کردن قوطی کبریت و طراحی آن توسط ماژیک می توانید اشکال مختلف و فانتزی را برای کودک خود درست کنید. برای این کار کافیست که تصویری فانتزی مورد نظر تان را در اینترنت جستجو کنید و با رنگ های مختلف طرح و نقشی ساده از آن را بر روی قوطی کبریت اجرا نمایید. مثلا برای درست کردن خانه باید روی قوطی چوب کبریت را کاملا رنگ آمیزی کنید، سپس داخل جعبه را طوری نقاشی کنید که با باز شدن درب جعبه چوب کبریت، داخل خانه به نمایش گذاشته شود. با کمک این تکنیک و کمی خلاقیت می توانید یک کلکسیون زیبا و هیجان انگیز برای کودک خود بسازید، در تصاویر زیر چند مورد از آنها به اشتراک گذاشته شده است.

matchbox 6
matchbox 5
matchbox 4
matchbox 9
matchbox 7
matchbox 8

ساخت دوربین عکاسی با قوطی کبریت

برای درست کردن دوربین عکاسی با قوطی کبریت به چند تکه مقوا، ماژیک، چسب و قیچی نیاز دارید. برای شروع کار قوطی کبریت را کاملا رنگ کنید. سپس به وسیله مقوا یک لوله با ارتفاع کم درست کرده و بر روی قوطی کبریت بچسبانید. توسط ماژیک شکل دکمه و حروف و علامت هایی که بر روی یک دوربین عکاسی واقعی هست را روی قوطی کبریت بکشید. در مرحله بعد چند تکه مقوا را به ابعاد کوچک برش داده و بر روی آنها تصاویری فانتزی از آدم ها یا منظره ها را نقاشی کنید. به این ترتیب هر مقوای نقاشی شده یک عکس خواهد بود، سپس مقوا ها را درون قوطی قرار دهید. این دوربین عکاسی را به کودک تان هدیه دهید و از او بخواهید با آن عکس بگیرد. هر عکسی که گرفت، از دورن جعبه یکی از مقواها را بیرون بیاورید و آن عکس را با هم مشاهده کنید. حتما کودک تان از این بازی لذت خواهد برد.

matchbox 10
matchbox 11
matchbox 12

ساخت آویز با جعبه قوطی کبریت

برای درست کردن آویز می توانید از کودک تان بخواهید تا به وسیله رنگ و قلمو، کاغذ رنگی و دیگر وسایل تزیینی چندین جعبه قوطی کبریت را رنگ کرده و تزیین نماید. سپس از هر قوطی کبریت رنگ شده یک نخ رد کنید و کنار بگذارید. یک مقوای باریک و دراز را آماده کرده و نخ های قوطی ها را به صورت بلند و کوتاه بر روی آن بچسبانید. در انتها می توانید این آویز را در مکان هایی مانند ورودی اتاق، دور لامپ به عنوان لوستر، بر روی پرده اتاق و هر جای دیگر نصب کنید.

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید