فلاور باکس روف گاردن و ایجاد محیطی پر طراوت و رویایی

چیدو پلاس 05 مرداد 1401 ،

لذت گذراندن ساعاتی از روز در روف گاردن و حضور در محیطی که با فلاور باکس روف گاردن تزیین و طراحی شده است، برگزاری دور همی های دوستانه و عصرانه های لذیذ و خوشمزه، نشستن در زیر سایه آلاچیق در روف گاردنی که پر از گل های تازه و سبز و طبیعی است و طراوتی خاص و بی نظیر را در محیط ایجاد می کند، همگی نوید بعد ظهری آرام و پر انرژی را دارند. همانطور که واضح است می خواهیم درباره فلاور باکس روف گاردن صحبت کنیم و ایده هایی جالب را در این باره با شما در میان بگذاریم. اگر قصد دارید پشت بام خانه تان را به یک روف گاردن عالی و منحصر به فرد تبدیل کنید، در این متن با ما همراه باشید.

بهترین نوع فلاور باکس روف گاردن کدام است؟

همانطور که می دانید فلاور باکس ها انواع مختلفی دارند. مهم ترین شان فلاور باکس های چوبی، بتنی، سفالی و فلزی است. حال این سوال پیش می آید که کدام یک از آنها برای استفاده در محیطی نظیر روف گاردن مناسب تر است. در پاسخ باید گفت که انتخاب هر کدام از آنها بستگی زیادی به شرایط محیطی، سبک آپارتمان، میزان بودجه، کارایی و در نهایت سلیقه شخصی شما دارد. اگر در منطقه ای مرطوب و پر بارش زندگی می کنید، فلاور باکس روف گاردن از جنس چوب معمولی برای تان مناسب نیست زیرا رطوبت خیلی زود باعث از بین رفتن آن می شود. همچنین فلاور باکس روف گاردن از جنس فلز نیز برای چنین شرایطی پیشنهاد نمی شود و این به خاطر مشکل زنگ زدگی و خوردگی فلز در محیط مرطوب است. اما اگر در شهری با آب و هوای معتدل زندگی می کنید، دست تان برای انتخاب فلاور باکس روف گاردن باز است و حتی می توانید از ترکیب این متریال ها با همدیگر نیز استفاده نمایید.

اگر بخواهید چیدمان و دکور روف گاردن خود را مطابق با مد روز انجام دهید، باید گفت که در حال حاضر استفاده از ترمووود به همراه فلز بیشترین محبوبیت و طرفدار را دارد. برای ایجاد یک روف گاردن منحصر به فرد آلاچیق یا پرگولای روف گاردن به همراه تزیینات وابسته به آن و همینطور فلاور باکس روف گاردن از جنس فلز و ترمووود ساخته می شود و این ترکیب، نمایی مدرن و در عین حال اصیل را ایجاد می کند. چنین روف گاردنی فضایی صمیمی، دلپذیر و دوست داشتنی را برای دور هم بودن افراد فراهم می نماید.

انواع فلاور باکس روف گاردن عبارتند از:

  • فلاور باکس چوبی
  • فلاور باکس چوب پلاست
  • فلاور باکس ترمو وود
  • فلاور باکس فلزی
  • فلاور باکس سفالی
  • فلاور باکس بتنی

فلاور باکس روف گاردن خوب دارای چه ویژگی هایی است؟

فلاور باکسی که در روف گاردن قرار می گیرد باید در برابر تغییرات دمایی و جوی مقاوم باشد. نور خورشید، باد و باران و برف نباید تاثیری زودهنگام بر روی این فلاور باکس ها بگذارند زیرا امکان تعویض و خرید دوباره آنها به آسانی ممکن نیست (هم وزن بالایی دارند و هم ارزان نیستند). بنابراین در هنگام انتخاب و خرید فلاور باکس روف گاردن و همانگونه که در بخش قبل گفته شد باید منطقه جغرافیایی محل زندگی تان را در نظر بگیرید. مورد دیگر در این باره موضوع هماهنگی آن با دکوراسیون دیگر قسمت های روف گاردن است. ایجاد هماهنگی و همخوانی بین اجزای مختلف موجود در روف گاردن به ایجاد محیطی دلنشین تر و دوست داشتنی تر کمک می کند.

فلاور باکس روف گاردن
فلاور باکس روف گاردن
فلاور باکس روف گاردن
فلاور باکس روف گاردن
فلاور باکس روف گاردن
فلاور باکس روف گاردن

ایده های جالب و خلاقانه درباره فلاور باکس روف گاردن

فلاور باکس به تنهایی برای افزایش زیبایی محیط کافیست. همین که شما تعدادی فلاور باکس روف گاردن داشته باشید که در آنها از انواع گیاهان سبز و زنده کاشته اید و از طراوت آنها استفاده می کنید، عالی است. اما اگر بتوانید این فلاور باکس ها را به گونه ای چیدمان کنید که هم محلی برای نشستن تان باشد و هم جایی برای گل و گیاه، همه چیز فوق العاده خواهد شد. برای این کار ایده های مختلفی وجود دارد که بیشتر در روف گاردن های کوچک و پشت بام های معمولی و جمع و جور کاربرد دارد. طراحی بعضی از مدل های فلاور باکس روف گاردن به این صورت است که یک نیمکت ساخته می شود که ابتدا و انتهای آن دارای محفظه خالی برای کاشت گیاه است. این نیمکت اگر به صورت چهار ضلعی ساخته شود و در مرکز آن نیز یک میز قرار گیرد، محلی عالی برای یک دور همی جذاب خواهد بود.

نحوه چیدمان فلاور باکس روف گاردن

بسته به این که چه فضایی در روف گاردن در اختیار دارید، می توانید چیدمان های مختلفی را برای قرار دادن فلاور باکس ها در نظر بگیرید. از آنجایی که ابعاد فلاور باکس روف گاردن بزرگ تر از فلاور باکس های خانگی است، پس نحوه چیدمان و قرار گیری آنها در محیط کمی متفاوت خواهد بود. بهترین چیدمان زمانی اتفاق می افتد که شما ارتباط و نزدیکی بیشتری را با آنها و گیاهان سبز درون شان داشته باشید. می توانید یک مربع یا مستطیل را در مرکز در نظر بگیرید، آن را با کفپوشی مناسب از جنس ترمو وود پوشش دهید، بر روی آن یک پرگولا قرار دهید، دور تا دور آن را با فلاور باکس های پر گل محصور کنید و در مرکز آن نیز از یک دست مبلمان حصیری مناسب استفاده نمایید. به این ترتیب هنگامی که در حال نشستن و استراحت هستید، وجود تعدادی فلاور باکس روف گاردن در اطراف تان هم محلی خصوصی را برای تان ایجاد می کند و هم آنکه موجب خنک تر و پر طراوت تر شدن این فضا می گردد. برای ایجاد محیطی دلنشین تر از انواع آبپاش ها و پنکه های محیط باز نیز می توان استفاده کرد.

چه گیاهانی برای کاشت در فلاور باکس روف گاردن مناسب هستند؟

برای آنکه این فلاور باکس ها در محیط باز و بیرونی قرار داده می شوند، باید از گیاهانی درون آنها استفاده کرد که با شرایط آب و هوایی بیرون مطابقت و سازگاری بیشتری داشته باشند. برای این منظور انواع درختچه های بیرونی مانند کاج، فونیکس، نخل، شمشاد، خیزران و گل کاغذی گزینه های بسیاری مناسبی هستند. از طرف دیگر انواع گل های باغچه ای که برای رشد به نور مستقیم خورشید نیاز دارند جهت کاشت در فلاور باکس روف گاردن عالی هستند. بوته های گل سرخ، نسترن، گل های داوودی و زبنق و غیره نیز همگی زیبایی خاص و فوق العاده ای به محیط روف گاردن می بخشند اما طبیعتا نیاز به نگهداری بیشتری دارند.

ایجاد فضایی خصوصی با کمک فلاور باکس روف گاردن

خیلی از افراد دوست دارند فضای روف گاردن شان محصور باشد و به نوعی حریم خصوصی شان تا جای ممکن حفظ شود. برای این کار کمک گرفتن از فلاور باکس روف گاردن ایده ای عالی به شمار می شود. جهت دست یافتن به این فضا باید فلاور باکس های بزرگی تهیه کنید و دور تا دور پشت بام و در جلوی دیوار های مشترک با همسایه ها قرار دهید. سپس درون آنها درختچه هایی را بکارید که ارتفاع آنها زیاد می شود و رشد سریعی هم دارند. درخت خیزران برای این کار بهترین گزینه محسوب می شود. خیزران و یا اکالیپتوس با داشتن شاخ و برگ های فراوان اگر با فواصل کمی از هم در هر فلاور باکس کاشته شوند، پس از مدتی به مانند یک دیوار سبز عمل می کنند که فضای خصوصی را کاملا حفظ می کند. خوبی فلاور باکس روف گاردن آن است که به دلیل بزرگ بودن ابعادشان به زودی نیاز به تعویض ندارند و این درختچه ها برای چندین سال می توانند در گلدان خود باقی بمانند.

فلاور باکس روف گاردن
فلاور باکس روف گاردن
فلاور باکس روف گاردن
فلاور باکس روف گاردن
فلاور باکس روف گاردن
فلاور باکس روف گاردن

خانه ایده آل خود را بسازید:

پرگولا فلزی و مقایسه ویژگی های آن با پرگولا چوبی

با پرگولا آشنا شوید و لذت یک دورهمی عالی را در آن تجربه کنیدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<