ابعاد درب اتاق خواب چیست و چه استاندارد هایی دارد؟

چیدو پلاس 25 شهریور 1402

همانطور که احتمالاً از عنوان حدس زده اید، این متن در مورد در های اتاق خواب است – به طور خاص، « ابعاد استاندارد درب اتاق خواب ». با این حال اگر شما هم مثل من هستید و دوست دارید اطلاعات کاملی درباره هر بخش از خانه تان داشته باشید، و یا قصد خرید درب های جدید برای اتاق های خانه را دارید احتمالاً برای تان این سوال پیش می آید که ابعاد درب اتاق خواب و ابعاد چهارچوب درب اتاق خواب چیست؟ علاوه بر بررسی اطلاعات ضروری مانند ابعاد استاندارد درب اتاق خواب، من همچنین قصد دارم نگاهی به چند نوع مختلف درب بیندازم. بسیاری از ما تعداد زیادی درب دیگر در داخل خانه خود داریم، اما در های بیرونی نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. اگر به فکر تعویض یک یا دو در بودید، امیدوارم این متن به شما کمک کند که از یک روند بازسازی آسان و بدون درد لذت ببرید!

آیا استاندارد هایی برای ابعاد درب اتاق خواب وجود دارد؟

خوب، اجازه دهید ابتدا خبر بد را از سر راه برداریم: بله، اندازه های استانداردی برای در های داخلی خانه وجود دارد. در واقع، ابعاد درب اتاق خواب بسته به سن خانه، سبک درب جایگزینی که به دنبال آن هستید و نوع درب مورد نظر متفاوت است، بنابراین در هنگام خرید گزینه های مختلفی را از تولید کنندگان مختلف درب خواهید دید. در ادامه هر کدام از بخش های درب اتاق خواب از نظر ابعاد و اندازه ها بررسی می شوند.

ارتفاع درب اتاق خواب

در مورد ابعاد درب اتاق خواب سه اندازه گیری مختلف وجود دارد که باید در نظر گرفته شود (ارتفاع، عرض و ضخامت). خوشبختانه ارتفاع استاندارد 200 سانتی متر وجود دارد. این به طور کلی به عنوان حداقل ارتفاع در نظر گرفته می شود، اگرچه ممکن است در های بلند تری در خانه خود پیدا کنید. البته بیان این نکته هم ضروری است که با وجود استاندارد 200 سانتی متر برای ارتفاع درب، توصیه می شود قبل از خرید، ابعاد چهارچوب درب اتاق خواب خود را دوباره بررسی کنید، زیرا قطعا شما نمی خواهید زمان و هزینه خود را صرف خرید درب جدید کنید تا متوجه شوید که به درستی جا نمی شود! همچنین به خاطر داشته باشید که 200 سانتی متر ابعاد استاندارد درب اتاق خواب است. در هایی که رفت و آمد کمتری دارند (مانند درهای کمد یا وسایل برقی) اغلب به جای 200 سانتی متر، 187.5 سانتی متر در نظر گرفته می شوند.

عرض درب اتاق خواب

برخلاف ارتفاع، اندازه استانداردی برای عرض درب اتاق خواب وجود ندارد. پنج عرض رایج برای در های داخلی عبارتند از: 60، 70، 75، 87.5، و 90 سانتی متر. با این حال، سه مورد آخر این روز ها رایج ترین ابعاد هستند. اندازه های کوچکتر در طرح های دو درب رایج تر است. ابعاد درب اتاق خواب برای یک فرد معمولی، یک درب با عرض 75 سانتی متر (هر چند کمی کوچک) خواهد بود. با این حال، اگر می خواهید خانه شما برای افراد دارای معلولیت قابل دسترسی باشد، عرض درب 90 سانتی متری حداقل عرض در نظر گرفته می شود. عرض 90 سانتی متر به ابعاد استاندارد درب اتاق خواب نزدیک تر است زیرا با این میزان عرض مبلمان و تخت و دیگر وسایل هم راحت تر جابجا می شوند.

ضخامت درب اتاق خواب

مانند عرض، ضخامت درب هم می تواند کمی متفاوت باشد. ضخامت 9.5 سانتی متر به طور گسترده ای به عنوان ابعاد استاندارد درب اتاق خواب در بخش ضخامت در نظر گرفته می شود، اما می تواند تغییراتی هم داشته باشد. درهای با ضخامت 14.5 و 8.5 سانتی متر نیز رایج هستند، هر چند کمی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. اگر ارتفاع درب شما استاندارد 200 سانت باشد، احتمالاً با یکی از این اندازه ‌ها مطابقت خواهد داشت. با این حال، اگر یک درب بزرگ یا یک درب تخصصی (مانند درب ضد حریق) انتخاب کرده اید، درب شما می تواند به طور قابل توجهی ضخیم تر باشد. همیشه باید مطمئن شوید که ضخامت درب شما با ابعاد چهارچوب درب اتاق خواب تان مطابقت داشته باشد، زیرا اگر درب بیش از حد ضخیم باشد، نمی تواند به طور کامل بسته شود.

 

 

جمع بندی و نتیجه گیری درباره ابعاد درب اتاق خواب

  • چهارچوب درب خود را برای هر گونه نقص احتمالی بررسی کنید. این نقص ها می تواند چوب تاب خورده، ترک یا حتی خطا های سازنده باشد. اگر خیلی بد است، ممکن است ارزش تعویض کل قاب در را داشته باشد.
  • قبل از سفارش درب، ابعاد چارچوب درب اتاق خواب خود را اندازه گیری کنید (ارتفاع، عرض و ضخامت).
  • اگر قصد تعویض درب را دارید، درب فعلی خود را اندازه گیری کنید (ارتفاع، عرض و ضخامت).
  • به نوع و محل دستگیره درب خود توجه داشته باشید. شما می خواهید مطمئن شوید که درب جدید شما می تواند چارچوب درب فعلی را در خود جای دهد. اگر نه، ممکن است نیاز به برخی تغییرات/تعویض ها داشته باشد (مگر اینکه کل قاب را جایگزین کنید).
  • همه چیز را دو بار اندازه گیری کنید.

تعویض درب اتاق خواب

می دانیم که ابعاد استاندارد درب اتاق خواب می تواند کمی متفاوت باشد. با این حال، هنگامی که اندازه گیری های خود را تمام کردید، می دانید که به چه اندازه درب نیاز دارید. از اینجا به بعد، تلاش تان برای یافتن در های عالی برای قرار دادن در خانه تان معطوف می شود. اگر تصمیم به تعویض درب گرفته اید، ساده ترین گزینه این است که فقط درب را تعویض کنید. اگر اندازه درب شما مطابق استاندارد های درب اتاق خواب باشد، به کار آسان است.

درب های پیش آویز

اگر به یک درب جدید نیاز دارید اما نمی‌ خواهید با مشکل قاب ‌بندی آن مواجه شوید، درب از پیش آویزان گزینه بسیار مناسبی است. این در ها به حداقل تلاش شما نیاز دارند. به سادگی قاب را به گل میخ های از قبل موجود خود وصل کنید و کارتان تمام است. اگر می‌ خواهید همه در های داخلی شما با هم مطابقت داشته باشند، در های از پیش آویزان می‌ توانند عالی باشند. آنها آماده نصب هستند و با قاب در، لولا ها و سوراخ دستگیره در از قبل بریده شده، کامل می شوند. شما همچنین می توانید درب های پیش آویز را در سبک های دیگر درب مانند درب های شیشه ای یا درب کشویی از پیش آویزان هم تهیه کنید. البته معایب اصلی در های پیش آویز این است که گران و سنگین هستند و قرار گرفتن آنها در جای خود ممکن است کمی دشوار باشد.

سبک های جایگزین درب اتاق خواب

استفاده از ابعاد استاندارد درب اتاق خواب برای ساخت درب هایی با رنگ و طرح دلخواه قابل انجام است. اما گاهی اوقات برای خرید درب های سفارشی و از پیش ساخته شده کمی محدوده انتخاب ها متفاوت تر می شود. گرفتن درب سفارشی مزایای زیادی دارد. برای مثال شما فقط به رایج ترین عرض ها محدود نمی شوید، به این معنی که می توانید هر اندازه درب را که می خواهید (یا نیاز دارید) داشته باشید. این موضوع به ویژه در صورتی مفید است که اتاقی دارید که معمولاً قطعات بزرگ مبلمان یا تزیینات مختلف را در خود جای داده است. شما می توانید متناسب با متراز اتاق، نوع و سبک چیدمان آن و تم رنگی دکوراسیون طرح و رنگ درب را مطابق با ابعاد درب اتاق خواب از نظر استاندارد های موجود انتخاب نمایید.

 

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

درب اتاق خواب مدرن و عوامل موثر در انتخاب آن

رنگ درب اتاق خواب جدید چه رنگی است و چگونه انتخاب می شود؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<