سقف کاذب اتاق کودک چیست و چه طرح هایی دارد؟

چیدو پلاس 06 آذر 1400

همه والدین دوست دارند که بهترین شرایط را برای زندگی فرزند شان ایجاد کنند. دکوراسیون و تزیین اتاق کودک هم جزوی از این خواسته است. ایجاد یک مدل سقف کاذب اتاق کودک باعث می شود که فضای اتاق بسیار جذاب و متفاوت گردد. کودک از بودن در اتاق خوابی با سقف کاذب فانتزی و رنگی در کنار دیگر تزیینات موجود در اتاق حتما لذت بیشتری می برد و دوست دارد ساعات بیشتری را در این فضا سپری کند. سقف کاذب اتاق کودک در مدل ها و طرح ها و رنگ های متنوعی تولید شده و در بازار موجود است. همچنین می توانید مدل پیشنهادی خود را نیز برای این کار داشته باشید. اگر به دنبال طراحی سقف اتاق کودک خود می گردید و می خواهید با انواع طرح های سقف کناف اتاق کودک و همچنین گچبری سقف اتاق کودک آشنا شوید، خواندن این متن را از دست ندهید.

انواع مدل های سقف کاذب اتاق کودک

این سقف ها واقعا متنوع هستند و مدل های گوناگونی را شامل می شوند. از سقف مجازی آسمان گرفته تا گچبری های فانتزی، استفاده از ریسه های نوری رنگی، سقف کاذب هایی با طرح های فانتزی مثل ابر و خورشید یا رنگین کمان، که همگی در ایجاد فضایی خاص و دوست داشتنی کمک می کنند. البته خرید و اجرای هر کدام از مدل های سقف کناف اتاق کودک با قیمت های مختلفی همراه بوده و زمان های متفاوتی را نیز برای ساخت دارند. مثلا اجرای بعضی از مدل ها زودتر و آسان تر انجام می گیرد و اجرای بعضی دیگر سخت تر است.

سقف کاذب اتاق کودک مدل آسمان مجازی

اکثر اوقات با شنیدن نام سقف آسمان مجازی به یاد سقف هایی با طرح آسمان، طبیعت، درخت و شکوفه، پرنده، آسمان پر ستاره شب و چیزهایی از این دست می افتیم. اما برای سقف کاذب اتاق کودک از طرح های فانتزی و کارتونی هم می توان استفاده کرد. برای این کار تایل های سقف مجازی دارای طرحی کارتونی و مناسب برای کودک هستند. این طرح ها متنوع بوده و تمامی سلایق دختر بچه ها و پسر بچه ها را در بر می گیرد. با این کار بخش بزرگی از سقف با طرح دلخواه کودک تزیین شده و روشن می گردد. هر کسی در هنگام بودن در اتاقی با این مدل سقف کاذب اتاق کودک هیجان زده خواهد شد.

سقف کناف اتاق کودک

کناف ها جزو سقف های کاذبی هستند که جنس رویه گچی داشته و به صورت جداگانه و با طرح دلخواه به سقف نصب می شوند. سقف کناف اتاق کودک ممکن است تمامی قسمت های سقف را در برگیرد و یا آنکه تنها در مرکز یا دور سقف و نزدیک دیوار ها باشد. طرح های این مدل سقف کناف اتاق کودک هم مختلف است. مثلا کناف طرح ابر، طرح قلب، طرح ماه و ستاره، طرح حیوانات فانتزی مانند گربه یا خرگوش و غیره که همگی با ریسه های نوری که به شکل مخفی دور تا دور کناف کار می شوند، تزیین و زیبا می گردند. اجرای سقف کناف اتاق کودک به همراه رنگ آمیزی سقف به رنگی دیگر نتیجه ای عالی در پی خواهد داشت. برای مثال اجرای کناف سفید با طرح ابر بر روی سقفی با زمینه آبی فیروزه ای روشن بسیار زیباست. کنافی با طرح قلب یا گل به رنگ سفید و نورهای مخفی صورتی رنگ بر زمینه صورتی رنگ سقف به عنوان مثال دیگر مطرح می شود.

یک مدل سقف کناف اتاق کودک مدل ماه و ستاره است. برای این کار کناف را به صورت سرتاسری می گیرند و بر روی آن طرح ماه و چند ستاره را برش زده و خالی می کنند. سپس دور تا دور ماه و ستاره ها را از درون و به شکل مخفی ریسه های نوری قرار می دهند تا در هنگام روشن شدن ماه و ستاره ها به شکلی روشن و درخشان دیده شوند. البته بجز طرح ماه و ستاره طرح های دیگری مانند گل و یا حتی طرح های انتزاعی هم با این ایده قابل اجرا هستند.

سقف کاذب اتاق کودک
سقف کاذب اتاق کودک
سقف کاذب اتاق کودک
سقف کاذب اتاق کودک
سقف کاذب اتاق کودک
سقف کاذب اتاق کودک

طراحی سقف اتاق کودک

یک نمونه دیگر از سقف کاذب اتاق کودک که به کمک کناف و یا سازه های دیگری مانند پلکسی گلس ها ایجاد می شود، طرح خورشید و ابر و رنگین کمان است. این طرح و یا طرح های دیگری از این دست مانند گل ها با رنگ های شاد ساخته می شوند و معمولا در مرکز سقف یعنی جایی که دارای چراغ است، نصب می گردند. این مدل طراحی سقف اتاق کودک فضای اتاق خواب را رنگی تر و شاد می کند و برای کودکان کم سن و سال تر مناسب است. همچنین معمولا این تزیینات قابل جدا شدن هستند و در صورتی که به خانه دیگر نقل مکان کردید می توانید این سقف کاذب اتاق کودک را هم با خود به خانه جدید ببرید.

طراحی سقف اتاق کودک با رنگ

گاهی اوقات می توان از یک نوع سقف کاذب اتاق کودک استفاده کرد که بتوان آن را رنگ نمود. یک مدل بسیار زیبا و جذاب مدل رنگین کمان است. در این مدل کناف های سقف با طرح رنگین کمان از یک سمت سقف به سمت دیگر می روند و سپس این کناف ها با رنگ های اکریلیک شاد مانند قرمز و زرد و آبی و سبز و بنفش رنگ می شوند. برای زیبایی بیشتر هر قسمت رنگی با ریسه های نوری همان رنگ به صورت مخفی تزیین می گردد. به غیر از رنگین کمان ایده های دیگری را نیز برای طراحی سقف اتاق کودک می توان در نظر گرفت که با سقف کاذب و کناف قابل اجرا باشد.

گچبری سقف اتاق خواب کودک

تمامی اجزای دکوراسیون اتاق کودک از سقف گرفته تا دیوار ها و غیره باید به شکلی فانتزی و بچگانه طراحی و تزیین شوند. این موضوع درباره گچبری سقف اتاق خواب کودک هم صدق می کند و باید از طرح های کودکانه برای این کار استفاده کرد. ساده ترین کاری که می توان برای گچبری سقف اتاق کودک انجام داد این است که تمام خطوط صاف گچبری به خطوط کنگره ای تبدیل شوند. مثلا اگر قرار است بر روی سقف و دور چراغ گچبری انجام گیرد به جای طرح دایره ساده یا مربع ساده از یک دایره کنگره ای که شبیه به یک گل است، استفاده شود.

انتخاب طرح برای سقف کاذب اتاق کودک

طرح مورد نظر تان را بر اساس سن کودک و متراژ اتاق او انتخاب نمایید. مثلا برای کودکان زیر 4 سال از طرح های ساده تر مانند ابر و خورشید و ماه و ستاره و برای کودکان بزرگ تر از طرح های کارتونی تر استفاده نمایید. اگر کودک تان در آستانه ورود به نوجوانی است، می توانید از طرحی برای سقف کناف اتاق کودک استفاده کنید که با دوره نوجوانی او هم متناسب باشد. همچنین جنسیت کودک و علاقه مندی های او هم می تواند در انتخاب طرح موثر باشد. مثلا دختر بچه ها به سقف آسمان مجازی با طرح پرنسس ها علاقه دارند و پسر ها احتملا طرح ماشین را می پسندند. مورد دیگری که مطرح شد درباره متراژ اتاق است. اگر اتاق خواب کودک تان کوچک است، برای سقف از تزیینات کمتری استفاده کنید و سقف کاذب با طرح های ساده تری را انتخاب نمایید تا فضای اتاق کوچک تر به نظر نرسد. درباره رنگ بندی و طراحی سقف اتاق کودک هم این نکته را حتما مد نظر داشته باشید.

سقف کاذب اتاق کودک
سقف کاذب اتاق کودک
سقف کاذب اتاق کودک
سقف کاذب اتاق کودک
سقف کاذب اتاق کودک
سقف کاذب اتاق کودک

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

نکاتی مهم در انتخاب پرده اتاق کودکچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<