ویدیو : مدل های زیبا و متفاوت جا شمعی

چیدوپلاس 31 فروردین 1398 ، ، ،

در دکوراسیون های مدرن شمع ها به یکی از وسایل تاثیرگذار در زیبایی خانه تبدیل شده اند، شمع ها حس آرامش بخش فراوانی دارند که این حس می تواند در ایجاد انرژی مثبت در خانه بسیار موثر باشد. برای آنکه شمع ها نقش دکوراتیو بهتری داشته باشند می‌توان آنها را با خلاقیت چیدمان کرد و یا در جاشمعی های دستساز و متفاوتی قرار داد، جاشمعی ها انواع گوناگون دارد که با متریال های متفاوت و طرح و رنگ های متنوعی ساخته می‌شوند. در کنار تمامی جا شمعی های موجود در بازار می توان بسیاری از مدل های جا شمعی را با کمی خلاقیت ساخت. شاید خیلی از مدل هایی که برای جا شمعی در نظر دارید را نتوانید در بازار و فروشگاه ها پیدا کنید؛ بدین منظور می توانید با استفاده از وسایل اطرافتان جاشمعی مورد نظر خود را درست کنید. در همه ی خانه ها تعدادی وسایل جزو وسایل دور ریختنی محسوب می گردد؛ این وسایل را می توان با کمی خلاقیت تبدیل به یک وسیله دکوراتیو زیبا کرد:

با استفاده از یک لیوان پایه دار یا شیشه مربا و کمی برگ درخت سرو خشک شده می توان یک جاشمعی شیشه ای زیبا درست کرد، جاشمعی وقتی با برگ های خشک شده درخت تزیین می شود می تواند نمادی از حضور طبیعت در خانه باشد. از طبیعت و عناصر طبیعی می توان در خانه استفاده بیشتری کرد به طور مثال استفاده از میوه های درخت کاج در یک ظرف تزئینی به همراه تعدادی شمع هم میتواند ایده خوبی باشد یا اینکه می‌توان صدف ها و یا گوش ماهی های کنار دریا را جمع آوری کرده و با ذوب کردن پارافین در داخل آن ها جاشمعی های دریایی زیبایی درست کرد. اگر به کار با چوب علاقمند هستید میتوانید یک کنده چوب کوچک را برش زده و محل قرار گیری شمع را بر روی آن ایجاد کرده و یک جاشمعی چوبی تمام طبیعی مناسب یک خانه با سبک روستیک درست کنید.

نورپردازی داخل شیشه خصوصا در هنگام شب می تواند بسیار چشمگیر باشد، ‌شیشه به علت شکست های نوری که ایجاد می‌کند نورپردازی‌های خاصی به وجود می آورد، بدین منظور می توان با استفاده از شیشه های مربا و کمی عناصر تزیینی مانند برگ های پاییزی خشک شده و ریسه های حصیری یک جاشمعی ویژه و یک نورپردازی رمانتیک به وجود آورد.

اگر بخواهید تماما از عناصر طبیعی در ساخت جاشمعی استفاده کنید؛ به شما استفاده از پوست گردو را پیشنهاد میکنیم، این پوسته ها را می توان همانند صدف ها با پارافین پر کرد و از زیبایی آن لذت برد. ریسه های کنفی نیز عنصر تزئینی کارآمدی هستند، این ریسه ها را می توانید دور یک لیوان شیشه‌ای بپیچید و با کمترین وسایل و هزینه یک جاشمعی زیبا درست کنید. لیوان های بی مصرف و شیشه های مربا را به صورتی دیگر نیز می‌توان مورد استفاده قرار داد؛ برای این کار بدنه شیشه مربا را رنگ کرده و پس از خشک شدن رنگ، با استفاده از یک جسم تیز خطوطی را بر روی بدنه رنگ شده ی شیشه مربا بتراشید، بعد از روشن کردن شمع صحنه خاصی از نور پردازی را مشاهده خواهید کرد. در میان ظرف های دور ریز، می توان از ظروف فلزی نیز به کمک کمی رنگ جلا برای اینکار استفاده کرد.

همیشه لازم نیست جاشمعی ها به صورت رومیزی طراحی گردند، اگر به ظروف شیشه ای یک بند و یا یک ریسمان اضافه کنید می توانید جاشمعی های با سبکی جدید و جذاب داشته باشید. ساخت جا شمعی بسیار ساده است و این امکان را به شما میدهد که از هنر خود در خانه تان استفاده کنید و ایده های ذهنی خود را تمام و کمال اجرا کنید. همان طور که گفتیم، وسایل دور ریز در همه ی خانه ها پیدا می شود؛ با استفاده بهینه از آنها هم می توان از حجم دورریزها کاست و هم وسایلی زیبا و خاص طراحی کرد.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

شمع آرایی و نقش آن در دکوراسیون منزل

رنگ آمیزی شیشه های مربا و استفاده در دکوراسیونچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<