معرفی پنج پیج اینستاگرامی شمع دست ساز

چیدو پلاس 31 اردیبهشت 1403 ، ،

یکی از چیز هایی که به عنوان اکسسوری دکوری و تزیینی در چیدمان خانه استفاده می شود شمع دست ساز است. شمع علاوه بر جنبه کاربردی که دارد، و البته این روز ها دیگر از نظر کاربردی کمتر به کار می رود، بیشتر به عنوان یک وسیله تزیینی برای زیبا تر کردن دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد. از شمع دست ساز در شکل ها و فرم های مختلف چه به تنهایی و چه به صورت شمع آرایی شده و درون شمعدان استفاده می شود. برای تزیین میز ناهار خوری، کتابخانه، ویترین و برای هر قسمتی از خانه که فکر می کنید جهت زیبایی بیشتر به شمع نیاز است، می توانید از آن استفاده نمایید. اما برای آنکه بتوانید با مدل های متنوع تری از شمع ها آشنا شوید و دنیای بی نظیر شمع های دست ساز را ببینید، ما به معرفی چندین پیج اینستاگرامی شمع دست ساز می پردازیم. شما از این طریق می توانید انواع شمع فانتزی و شمع معطر را با رنگ ها و مدل های مختلف ببینید. اما پیش از آنکه به این معرفی بپردازیم، می خواهیم روش ساخت شمع دست ساز را بررسی کنیم.

شمع دست ساز چه گونه ساخته می شود؟

شمع سازی از آن هنر هایی است که می تواند خیلی ها را به وجد آورده و آنها را برای ساختن شمع های مختلف سر ذوق بیاورد. برای درست کردن انواع شمع فانتزی به این وسایل نیاز خواهید داشت: پارافین جامد یک درصد، فیتیله چوبی یا پنبه ای، رنگ قرصی، ظرف تفلون یا استیل.

  • شمع دست ساز شیشه ای: برای ساخت شمع دست ساز شیشه ای باید با استفاده از حرارت غیر مستقیم پارافین را ذوب کنید. در حین ذوب شدن پارافین نخ فیتیله را با استفاده از پایه فیتیله و یا به هر روشی که می دانید درون ظرف شیشه ای مورد نظر تان که می تواند یک لیوان ساده و یا ظرف مربا باشد قرار دهید و سپس پارافین ذوب شده را آرام دورن ظرف بریزید. نکته مهم آن است که برای جلوگیری از ایجاد حباب می توانید ظرف شیشه ای تان را قبل از ریختن پارافین به خوبی گرم کنید، این کار را می توانید با گرفتن سشوار انجام دهید.
  • شمع دست ساز استوانه ای: برای درست کردن شمع دست ساز استوانه ای به یک قالب استوانه ای شکل پلاستیکی نیاز دارید. با یک وسیله داغ انتهای قالب را سوارخ کنید تا بتوانید نخ فیتیله را از آن رد کنید و سپس با چسب محکم آن سوراخ را ببندید. پارامین داغ را درون قالب بریزید و نخ فیتیله را در آن صاف کنید. می توانید نخ را به یک مداد گره بزنید و در بالای قالب نگهدارید تا نخ ثابت بماند. پس از چند ساعت که پارافین سرد و سفت شد، شمع را از قالب بیرون آورید. اما در ادامه به ساخت شمع فانتزی می رسیم.
  • شمع فانتزی دست ساز: برای ساختن شمع فانتزی که اشکال و طرح های مختلفی دارند، لازم است که از قالب های تزیینی از پیش ساخته شده استفاده کنید. قالب های سیلیکونی با طرح های مختلف از جمله، کیک، دونات، توت فرنگی، گیلاس و غیره برای این کار مناسب اند. برای درست کردن شمع فانتزی به رنگ های مختلف نیاز خواهید داشت که در هر مرحله آنها را به پارافین ذوب شده اضافه کنید و هم بزنید تا شمع رنگی داشته باشید.
  • شمع معطر دست ساز: برای ساختن شمع معطر به اسانس با کیفیتی که قابلیت حل شدن در پارافین را داشته باشد، نیاز است. نکته مهم در ساخت شمع معطر درجه حرارت مناسب برای اضافه کردن اسانس است. در واقع باید هنگامی که پارافین ذوب شده آن را از روی حرارت بردارید و کمی منتظر بمانید تا از دمای بالا بیوفتد و سپس اسانس را به آن اضافه کنید تا نسوزد. اگر هم دمای پارافین بیش از حد پایین آمده باشد ممکن است اسانس به خوبی در همه قسمت های آن حل نشود و تنها در یک قسمت خاص باقی بماند.

معرفی پیج های اینستاگرامی شمع دست ساز

پیخ ساخت شمع دست ساز با نام rose_candlee

شما در این پیج می توانید انواع شمع های دست ساز با مدل های مختلف از انواع شمع معطر گرفته تا شمع های لیوانی و حتی گیفت عروسی را مشاهده کنید. قالب های جذاب و لوکس شمع سازی که در این پیج از آنها استفاده شده این شمع ها را به محصولاتی شیک و خاص تبدیل کرده و رنگ بندی خاص آنها هم به این لوکس بودن شمع ها اضافه نموده است. چند نمونه از انواع شمع دست ساز که در این پیج وجود دارد را در زیر آورده ایم. این نکته را هم بگوییم که اگر به دنبال شمع فانتزی هستید، این پیج برای تان مفید نخواهد بود.

پیج ساخت شمع دست ساز با نام ashioon

در این پیج شما با شمع های بسیار متفاوتی رو به رو خواهید شد. شمع هایی که با قالب های مرسوم ساخته نمی شوند و شکل و فرم آنها درست شبیه گل های طبیعی است. این شمع ها که با طرح گل رز، گل میخک، زنبق و غیره ساخته شده اند هم به صورت تکی و هم در قالب دسته گل به فروش می رسند. جذابیت این پیج در همین تفاوت ظاهری شمع هاست و اینکه تمامی گلبرگ های هر کدام از گل های شمعی با دست ساخته شده است. همچنین این محصولات در واقع شمع معطر هستند و در آنها اسانس استفاده شده است.

شمع دست ساز
شمع دست ساز
شمع دست ساز
شمع دست ساز
شمع دست ساز
شمع دست ساز

پیج ساخت شمع دست ساز با نام lior_candle

در این پیج شما می توانید انواع شمع سفارشی و دست ساز را مشاهده نمایید. همچنین اگر به دنبال انواع شمع فانتزی هستید در این پیج می توانید نمونه هایی از این شمع ها را مشاهده کنید. شمع هایی با طرح گوش ماهی، مرجان، ستاره دریایی، خرگوش، کدو حلوایی، هندوانه و غیره چند مورد از شمع های دست ساز و جذاب این پیج هستند. همچنین شمع های قلمی رنگی با رنگ بندی متنوع و زیبا در بسته های 12 عددی با قیمت 119 هزار تومان به فروش می رسند. مورد دیگر آنکه شما می توانید پک های ویژه ای شامل چند عدد شمع با طرح های مختلف را سفارش دهید و به عنوان هدیه به عزیزان تان تقدیم نمایید.

پیج ساخت شمع دست ساز با نام luminous.handmade.candles

اگر می خواهید به دنیای شمع فانتزی قدم بگذارید و شمع هایی با طرح بستنی، کیک، گل، سنگ، تارت میوه، تخم مرغ رنگی و دیگر مدل های را ببینید، این پیج می تواند برای تان عالی باشد. همچنین اگر مشتاقید حرفه شمع سازی را آموزش ببینید، باز هم این پیج می تواند برای تان مفید باشد. در این پیج انواع شمع شیشه ای جذاب و دیگر شمع ها که در ظرف خاص یا در جعبه چوبی هستند، وجود دارد. برای دیدن نمونه کارهای شمع دست ساز این پیج تصاویر زیر را ببینید.

پیج شمع دست ساز با نام riha.candle

اگر به دنبال داشتن شمع های قلمی و استوانه ای هستید، به این پیج سری بزنید. اینجا شما می توانید این شمع ها را با تنوع ویژه ای مشاهده کنید و آنها را برای خود سفارش دهید. همچنین انواع شمع شیشه ای و شمع فانتزی هم در این پیج موجود است و این شمع ها زیبایی بخش دکوراسیون خانه شما خواهند بود. چند نمونه از زیباترین مدل های شمع دست ساز در زیر آمده است که می توانید آنها را مشاهده کنید.

شمع دست ساز
شمع دست ساز
شمع دست ساز
شمع دست ساز
شمع دست ساز
شمع دست ساز
شمع دست ساز
شمع دست ساز
شمع دست ساز

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

تزئین میز نهار خوری با شمع | چگونه میز را با شمع تزئین کنیم؟

شمع آرایی و نقش آن در زیبایی دکوراسیون منزلچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<