مبل راحتی بخرم یا سلطنتی ؟ کدام برای خانه ام مناسب تر است؟

چیدوپلاس ۱۷ مرداد ۱۳۹۷

انتخاب مبل مناسب برای خانه، گاهی می تواند دشوار باشد. تنوع مدل های موجود در بازار اصلی ترین علت این دشواری است؛ اما با رعایت کردن تنها چند نکته می توانید مبل مناسب برای خانه تان را خریداری کنید. این روزا مبلمان موجود در بازار بیشتر در مدل های راحتی ساخته می شود اما در کنار آن ها، مدل های سلطنتی نیز همچنان طرفداران خاص خود را دارند. اکثر افراد صرفا به خاطر علاقه به یک مدل مبل، آن را خریداری می‌کنند اما باید به این نکته هم توجه کرد که کدام یک از این مدل ها برای خانه مناسب تر است و کدام یک با متراژ و محیط کلی دکوراسیون خانه شما هماهنگ می باشد.

مبلمان راحتی بیشتر در سبک های مدرن استفاده می گردند؛ این مبل ها به سبب سبک طراحی شان برای فضاهایی با چیدمان غیررسمی مناسب تر هستند. مدل های مختلف مبل راحتی، در انواع طرح ها و رنگ ها وجود دارند که دست شما را در انتخاب کاملا باز می گذارند. مبلمان راحتی بیشتر به دلیل سهولت استفاده و راحتی مورد توجه می باشند و در صورتی که این مبلمان به شیوه ای زیبا و کاربردی در مکان مورد نظر چیده شود؛ به خصوص در فضاهایی همچون نشیمن نمود زیبایی خواهند داشت.

ست های راحتی در انواع ۹ نفره، ۷ نفره و نیم ستهای پنج نفر ساخته می شود، اگر در خانه ای با متراژ کم زندگی میکنید و امکان استفاده از تنها یک دست مبلمان را دارید؛ در این مورد بهتر است از مبلمان راحتی استفاده کنید؛ تا هم چیدمان خانه بیش از حد رسمی به نظر نرسد و هم با توجه به نوع طراحی مبل راحتی که شامل دسته های پهن و پشتی ارگونومیک میباشد، آسایش بیشتری به خصوص در هنگام استراحت داشته باشید.

مبلمان ال، یکی از پرطرفدارترین مدل های مبلمان راحتی است. این مدل می‌تواند جذابیت خاصی در فضای خانه شما به وجود بیاورد و برای تمامی متراژ ها نیز مناسب است. این مبلمان فضای بیشتری را برای نشستن نسبت به دیگر مدل ها به شما می دهد و طراحی خاص آن نیز باعث می‌شود فضا مدرن تر به نظر برسد.

مبلمان سلطنتی سبکی کاملا متفاوت با مبلمان راحتی دارد. این مدل طرفداران بسیاری دارد اما در اغلب خانه های ایرانی در مکانی نامناسب و بدون هماهنگی با فضا از آن ها استفاده می شود که این موضوع نه تنها ظاهر زیبای این مبلمان را از بین می برد بلکه فضا را هم دچار ناهماهنگی می‌کند. اگر بخواهید یک دکوراسیون اصولی داشته باشید، تنها انتخاب طرح و رنگ مناسب در مورد مبلمان سلطنتی کافی نمی باشد بلکه فضایی که می خواهید از این نوع مبلمان استفاده کنید باید کاملا با سبک و سیاق کلاسیک این مبلمان هماهنگی داشته باشد. این مبلمان به هیچ وجه برای فضاهای راحتی و روزمره مناسب نیست و باید در فضایی لوکس و رسمی از آنها استفاده شود.

این مبلمان معمولاً همراه با تزیینات چوبی می باشد و بدنه آن ها نیز از چوب های باکیفیتی همچون گردو و بلوط ساخته می شود و در مدل های بسیار لوکس، از چوب آبنوس و نارون نیز استفاده می شود. طرح پارچه مبل و رنگ چوب نیز کاملا بستگی به سلیقه افراد دارد اما بهتر است میان آن ها و سایر وسایل من جمله پرده و فرش هماهنگی باشد تا زیبایی آن بیشتر به چشم بیاید. مبلمان استیل معمولا به صورت ست های کامل ۹ و ۷ نفره ساخته می‌شوند و معمولاً نسبت مبل های راحتی فضای بیشتری را اشغال می کند پس برای خرید آن بهتر است به متراژ فضای خود توجه داشته باشید .

همانطور که گفته شد مبلمان راحتی بیشتر برای فضاهای روزمره و خصوصی استفاده می‌شود و در کنار آنها از مبلمان سلطنتی برای فضاهای پذیرایی و عمومی استفاده می شود. تفاوت اصلی میان مبلمان راحتی و استیل، در درجه اول کاربرد آنها و در درجه دوم تفاوت قیمت آنها می باشد. مبلمان راحتی دارای قیمت های بسیار کمتری نسبت به مدل مبلمان های سلطنتی می باشد هر چند در مبلمان راحتی هم می توان ست های گران قیمت پیدا کرد.

گروه سوم مبل ها، مبل های نیمه استیل هستند، این مبل ها بین دو گروه مبلمان استیل و راحتی قرار می گیرند و در طراحی این مدل مبلمان ها از مزایای هر دو گروه مبلمان استیل و راحتی استفاده شده است، اگر در انتخاب بین مدل مبل سلطنتی و راحتی شک دارید، این مدل مبل برای شما انتخاب بهتری است.

به یاد داشته باشید همواره قبل از انتخاب هر مدل مبلمان به سبک خانه نیازها و کاربری های مبلمان در خانه خود توجه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

مبل کلاسیک، سبکی شیک و لوکس در خانه ی شما

مبل ال محبوب، ساده و شیکچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید